ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Неприйнято

Сесія:

XXVI

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

26/13

Дата реєстрації:

19.08.2019

Проголосовано:

26.09.2019 13:35:22

Автор:

Давидович О.Г.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    16
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    2
  • Не голосували
    3
  • Відсутні
    13

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 26/13

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАД

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                      ПРОЄКТ

РІШЕННЯ

 



 

від  26 вересня  2019 року № 26/

             м. Ковель       





Про хід виконання Програми зайнятості населення

Ковельського району на 2018-2020 роки у 2019 році





     Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

вирішила:

         інформацію начальника управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації та директора Ковельського міськрайонного центру зайнятості «Про хід виконання Програми зайнятості населення Ковельського району на 2018-2020 роки» затвердженої рішенням районної ради від 22.02.2018 року №19/22  взяти до відома. 

 

Голова районної ради                                                                        Андрій БРОЇЛО

Олена Давидович 52 410

Ігор Приймак 50 199



 

Виконання напрямів та заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення Ковельським МРЦЗ за 2018 рік

та перше півріччя 2019 року

 



























































































































































































































Найменування

заходу
Виконавці

 
Виконання
1 2 3
 

1. Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць:

(підвищення заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості, підвищення рівня зайнятості сільського населення, сприяння працевлаштуванню молоді у сільській місцевості; сприяння підвищенню підприємницької ініціативи громадян, зміцненню державно-приватного партнерства, розвитку індустріальних парків; посилення співпраці виконавців державних цільових програм і Державної служби зайнятості України з метою укомплектування безробітними створених робочих місць; сприяння організації та виконанню громадських та інших робіт тимчасового характеру)
Сформувати каталог трансформації діяльності ринкоутворюючих під-приємств на ринку праці району для популяризації та пропагування серед роботодавців можливості створення нових робочих місць                                                                         Міськрайонний центр зайнятості, районна організація роботодавців

 

 
В центрі зайнятості сформовані паспорти ринко утворюючих підприємств, які постійно оновлюються та доповнюються
 Здійснювати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців з питань компенсації витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування шляхом проведення семінарів, круглих столів, індивідуальних зустрічей з роботодавцями Міськрайонний центр зайнятості Постійно проводиться інформаційно-розяснювальна робота серед роботодавців,  щодо можливостей служби зайнятості в надання фінансової допомоги у вигляді відшкодування витрат на сплату єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за нові робочі місця
Популяризувати соціально відповідальних роботодавців шляхом  проведення  презентацій, ярмарків,  оновлення каталогу про соціально-відповідальних роботодавців Міськрайонний центр зайнятості, районна організація роботодавців На постійній основі в центрі зайнятості проводяться презентації роботодавців, які потребують працівників
Проводити бліц-навчання роботодавців за галузевою ознакою Міськрайонний центр зайнятості, районна організація роботодавців, роботодавці Протягом звітного періоду проведено 6 бліц-навчань для роботодавців
 Популяризувати підприємницькі ініціативи населення шляхом розширення «Каталогу підприємливих ідей безробітних Ковельщини», постійно діючої фотогалереї «Підприємливі люди волинського села», висвітлення в рубриці сайту Волинського обласного центру зайнятості Міськрайонний центр зайнятості, фонд підтримки підприємництва Ковельщини «Бізнес-центр Софт»

 
29 серпня 2017 року в приміщенні центру зайнятості відкрито Центр розвитку підприємництва,  де наявні матеріали з питань організації та ведення підприємницької діяльності. При центрі із залученням соціальних партнерів відбулося 119 заходів для 1799 осіб.

З метою мотивації безробітних до відкриття власної справи протягом звітного періоду проведено 21 семінар з орієнтації на підприємницьку діяльність для 194 осіб. Спільно  з соціальними партнерами проведено 14 тренінгів з питань організації власної справи та бізнес-плануванням для 215 осіб.

Індивідуальні консультації з питань організації власної справи отримали 168 осіб. За направленням центру зайнятості пішли навчатися 205 осіб, та 10 осіб підвищили рівень компетенції на курсах цільового призначення за програмою «Основи підприємницької діяльності».

      У звітному періоді 9 безробітних отримали одноразову грошову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності.

  З метою популяризації успішних молодих підприємців та підприємницьких ініціатив для самозайнятості молоді центром зайнятості створено каталог підприємливих ідей безробітних Ковельщини, каталог підприємливих ідей безробітних Волині, створено стенд «Підприємливі люди Волинського села»
Сприяти та популяризувати розвиток підприємництва у сфері надання послуг, туризму, народних ремесел в тому числі, в сільській місцевості, шляхом реалізації освітніх проектів «Школа підтримки культури і туризму» та  «Зимова агрошкола» Відділ культури райдержадміністрації,

управління  агропромислового розвитку райдержадміністрації,

міськрайонний центр зайнятості
Протягом звітного періоду реалізовувався проект «Школа підтримки культури і туризму», в рамках якого пройши 4 семінари - тренінги якими охоплено 355 осіб. У 2018 році завершився 10 сезон проекту «Зимова агрошкола» в якому взяли участь 101 безробітний відвідавши 7 семінарів-навчань за участю представників управління АПК. З початку року у всіх ОТГ пройшли презентації проекту «Успіша громада». З січня 2019 року почали реалізовувати новий агропроект «Територія майстерності» в рамках якого провели 18 заходів для 207 осіб.
 Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо залучення безробітних до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру Міськрайонний центр зайнятості, місцеві органи влади, районна організація роботодавців

 
Завдяки активній інформаційно-роз’яснювальній роботі, надання можливості постійного закріплення на робочому місці вдалося залучити 532 безробітних жителів району у 2018 році Протягом I-го півріччя 2019 року на громадські роботи залучено 271 особу з жителів району. 
 Розширювати напрямки організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру Міськрайонний центр зайнятості, роботодавці Постійно проводиться  інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців району щодо можливості створення тимчасової зайнятості. За звітний період роботи  тимчасового характеру організовували  313 роботодавців,  пропозиції громадських робіт -13.
Сприяти підвищенню рівня зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці Управління агропромислового

 розвитку, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, міськрайонний центр зайнятості
Завдяки можливостям служби зайнятості через механіз відшкодування витрат єдиного внеску було створено роботодавцями 133 нових робочих місця
2. Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення:

(сприяння роботодавцям у здійсненні професійного навчання працівників на виробництві; забезпечення організації професійного навчання зареєстрованих безробітних (зокрема, навчання за інтегрованими професіями) та сприяння організації роботи з підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями)
Інформувати громадськість про зміст, терміни навчання, умови надання освітніх послуг навчальними закладами області для працюючого населення Райдержадміністрація,

міськрайонний центр зайнятості

 
В центрі зайнятості проведено 18 семінарів для 287 осіб щодо можливості отримання ваучера на навчання для населення з числа осіб віком від 45 років з наданням переліку навчальних закладів, які здійснюють таке навчання. У об’єднаних територіальних громадах та сільських радах створені профінформаційні куточки де наявна відповідна інформація.
Поповнити інформаційні матеріали в школах, закладах професійно-технічої освіти, вищих навчальних закладах, Центрах кар’єри, центрах зайнятості  місцевими прикладами кар’єрного росту, висвітлювати їх в  засобах масової інформації Райдержадміністрація,

районна організація роботодавців,

міськрайонний центр зайнятості

                                                           

 
Протягом звітного періоду в усіх  ЗОШ, Ковельському центрі професійно технічної освіти та Ковельському ПЕК ЛНТУ поновлено інформацію на стендах та профорієнтаційних куточках.

У Центрах кар’єри проводилися профорієнтаційні заходи, профконсультації, робочі зустрічі для викладачів, заходи в рамках  акції «Не стань живим товаром», ярмарки кар’єри, презентації роботодавця, професіо-графічні екскурсії та семінари «Здоровий спосіб життя – запорука професійних успіхів»,  семінари з техніки пошуку роботи та День відкритих дверей ЦЗ для студентів коледжу. При Ковельському ЦПТО відкрито «Центр професійної кар’єри», на допомогу молоді у працевлаштуванні. Інформація про проведення даних заходів розміщується на сайті ЦЗ та місцевих ЗМІ.
Популяризувати робітничі професії пріоритетних галузей економіки шляхом проведення професіографічних екскурсій, презентацій професій, днів відчинених дверей навчальних закладів, професійних турнірів,  виїзних акцій з використанням мобільних засобів служби зайнятості, профорієнтаційних терміналів Відділ освіти, міськрайонний центр зайнятості

 

 

 
З метою популяризації робітничих професій спеціаліс-тами центру зайнятості у звітному періоді проведилися:

24 професіографічні екскурсії (798 чол.);

5 презентацій професій (81 чол.);

7 презентації навчальних закладів (73 чол.),

62 презентації послуг з професійного навчання (616 чол.);

4 дні відкритих дверей навчальних закладів (588 чол.);

10 виїзних акції з використанням мобільних засобів (613 чол.);

19 заходів для молоді із використанням профорієнтаційних терміналів (901 чол.)
Популяризувати серед роботодавців та населення можливості центрів  професійно-технічної освіти служби зайнятості Міськрайонний центр зайнятості,

районна організація роботодавців

 
Для населення проведено 65 презентації навчального закладу державної служби зайнятості та послуг з професійного навчання(696 чол.)
Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та заходи щодо професійної переорієнтації з працівниками підприємств, організацій, установ, у яких здійснюється або планується вивільнення працівників, їх масове звільнення або переведення на іншу роботу Районна організація роботодавців,

міськрайонний центр зайнятості
При надходженні інформації про можливе масове вивільнення працівників на підприємстві фахівцями центру зайнятості проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з працівниками.

Проведено 6 зустрічей з вивільнюваними працівниками, участь в яких взяли 278 працівників.
 Проводити   опитування роботодавців щодо визначення перспективної потреби в кадрах (індивідуальне, поштове, телефонне) Міськрайонний центр зайнятості Щорічно центром зайнятості проводиться опитування ринко утворюючих роботодавців  на предмет вивчення потреби у працівниках на наступний рік.
Забезпечити підвищення рівня охоплення професійним навчанням зареєстрованих безробітних Міськрайонний центр зайнятості, районна організація роботодавців

 
Відповідно до вимог ринку праці, центр зайнятості організовує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів з числа безробітних за професіями, які дають змогу працювати в приватному секторі економіки або займатися підприємницькою діяльністю. За направленням центру зайнятості пішли навчатися 205 осіб. Відрахувань без поважної причини не було. Рівень працевлаштування після навчання становить 98%.
3. Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції

( посилення співпраці з суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та здійснення контролю за застосуванням праці іноземців в Україні з метою запобігання їх нелегальній зайнятості; реалізація заходів, спрямованих на збалансування попиту та пропонування робочої сили на регіональних ринках праці з урахуванням можливостей працевлаштування і надання житла)
Забезпечити інформування населення району про вакансії в  інших регіонах Міськрайонний центр зайнятості Систематично  інформується населення району про вакансії з  інших регіонів  шляхом розміщення в секторі самос-тійного пошуку роботи центру зайнятості, в інформаційних куточках селищних та сільських рад, ОТГ, на біжучій стрічці центру зайнятості,  в ЗМІ, Facebooke.
Забезпечити на замовлення соціальних партнерів  консультування населення за допомогою мобільних центрів служби зайнятості з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми шляхом формування у потенційних мігрантів правильних соціальних орієнтирів, реальних уявлень про умови й ризики праці за кордоном Міськрайонний центр зайнятості,

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадські організації
У звітному періоді спеціалістами центру зайнятості  проводилися семінари "Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці», «Легальна зайнятість», також дана інформація поширюється серед населення шляхом консульту-вання під час виїзних акцій. Загалом було проведено 88 таких заходів для 1466 осіб.
Провести обговорення   з роботодавцями можливостей організації транспортного довезення працівників з віддалених територій до місця роботи Районна організація роботодавців,

міськрайонний центр зайнятості

 
За оперативними даними довіз працівників забезпечує понад 10 роботодавців
4. Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці:

(сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце за отриманою професією (спеціальністю) насамперед молоді та осіб з інвалідністю, осіб інших соціально вразливих верств населення; сприяння підвищенню рівня охоплення професійним навчанням осіб з інвалідністю; вдосконалення діяльності молодіжних
 Проведення акцій, семінарів, засідань за круглим столом, виставок, спрямованих на вирішення питання зайнятості молоді, розроблення та впровадження інноваційних механізмів розв’язання проблеми безробіття серед молоді (зокрема, працевлаштування на перше робоче місце), забезпечення працевлаштування соціально незахищених категорій населення. Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, управління соціального захисту населення, міськрайонний центр зайнятості

 
Систематично проводилась профорієнтаційна робота з молоддю, зокрема проведено:

 6 ярмарок професій (1034 чол.);

19 семінарів «Молодь на ринку праці» (273 чол.);

19 семінарів «Особливості зайнятості молоді» (331 чол.).

 
 Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце за отриманою професією (спеціальністю) молоді та осіб з інвалідністю, осіб інших соціально вразливих верств населення Міськрайонний центр зайнятості,

районна організація роботодавців, ЗМІ

 
Постійно проводиться з роботодавцями інформаційно-роз’яснювальна робота на предмет створення нових робочих місць для випускників ПТНЗ, та ВНЗ,  на умовах відшкодування витрат на сплату єдиного внеску. Протягом зазначеного періоду за    3 новостворених  робочих місця було надано відшкодування єдиного внеску
Зберегти та продовжити практику створення центрів кар’єри при вищих та професійно-технічних навчальних закладів району Відділ освіти, вищі та професійно-технічні навчальні заклади,

міськрайонний центр зайнятості

 
Питання працевлаштування молоді, а саме випускників навчальних закладів, є одним із актуальних сьогодні. Саме для сприяння у побудові та реалізації професійної кар’єри, формуванні активної позиції на ринку праці, навчання технології пошуку роботи, навикам самопрезентації при  Ковельському промислово-економічному коледжі ЛНТУ та ДНЗ Ковельський ЦПТО за ініціативи Ковельського МРЦЗ створені Центри кар’єри для студентської молоді.

Протягом звітного періоду у Центрі технобізнесу Ковельського промислово-економічного коледжу ЛНТУ було проведено 22 заходи для 622 студентів та при Центрі кар’єри при ДНЗ Ковельський ЦПТО – 29 захід для 949 учнів.
 Забезпечити надання комплексу соціальних послуг для сприяння працевлаштуванню неповнолітніх відповідно до затвердженого в області  Порядку взаємодії з питань праці та працевлаштування дітей Служба у справах дітей, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділ освіти, кримінально-виконавча інспекція, державна територіальна інспекція праці в області, міськрайонний центр зайнятості Щомісячно направляється інформація у службу у справах дітей  про попит на робочу силу (вакансії) від роботодавців   м.Ковеля та Ковельського району.
 Актуалізувати інформацію у паспортах підприємств, установ, організацій, що надають можливість стажування студентів (учнів ПТУ) та забезпечити вільний доступ до інформації через сектори, веб-портал центрів зайнятості та центри кар’єри Міськрайонний центр зайнятості

 
Постійно оновлюється та актуалізується інформація в Центрах кар’єри. У об’єднаних територіальних громадах та сільських радах наявна відповідна інформація.
 Забезпечити організацію та проведення професійного навчання інвалідів, які зареєстровані  в державній службі зайнятості як безробітні, враховуючи рекомендації МСЕК,  вибір виду діяльності,  професії,  місця роботи відповідно до наявних в інваліда кваліфікації, знань, професійних інтересів, нахилів, здібностей та з урахуванням його побажань Міськрайонний центр зайнятості, фонд соціального захисту інвалідів За звітний період скеровано на навчання  9 осіб з інвалідністю, які перебували на обліку в Ковельському міськрайонному центрі зайнятості.
 Організувати проведення щорічних місячників на тему: «Особливим сім’ям-особлива увага» (прийомні, з інвалідністю, багатодітні) Міськрайонний центр зайнятості,

відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей
Ковельський міськрайонний центр зайнятості спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службою у справах дітей бере участь у проведенні щорічного місячника з питань захисту прав дітей  У рамках проекту  проводилися профорієнтаційні заходи, у яких приймали участь школярі, що батьки були учасниками АТО. Проводилися семінари для окремих категорій громадян, в тому числі за участю інвалідів.
 Популяризувати успішних молодих підприємців та підприємницькі ініціативи для самозайнятості молоді Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, міськрайонний центр зайнятості Поновлюється інформація в   каталозі підприємливих ідей безробітних Ковельщини, каталог підприємливих ідей безробітних Волині, створено стенд «Підприємливі люди волинського села», стенд «Ваші шанси та можливості».
Підтримувати ініціативу громадських організацій при написанні проектів, спрямованих на зайнятість Міськрайонний центр зайнятості З 25 жовтня 2018 року розпочала свою службу в Ковельському міськрайонному центрі зайнятості волонтер Корпусу Миру США Шоу Еймі Рей, з Каліфорнії.

Наприкінці 2017 року Американське урядове агентство «Корпус миру США в Україні» оголосило конкурс з пошуку партнерів в рамках проекту «Розвиток громад». Ковельський міськрайонний центр зайнятості вирішив скористатися шансом покращити свою організаційну спроможність та роботу з громадами за сприяння американського волонтера і заповнивши анкету надіслав керівнику проекту. Попит на волонтерів був дуже великий, тому пройшовши серйозний конкурсний відбір серед великої кількості заповнених анкет, преференції надали тим, хто завчасно все продумав.

В результаті злагодженої роботи Волинського обласного та Ковельського міськрайонного центрів зайнятості серед 135 нових волонтерів Корпусу миру США, які прибули на Україну, 33 добровольці будуть працювати у рамках проекту «Розвиток громад» та лише єдиний волонтер працюватиме у соціальній службі на теренах Ковельщини та Волинської області.


 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення районної ради від 26 вересня 2019 року № 26/

««Про хід виконання Програми зайнятості населення Ковельського району на 2018-2020 роки» затвердженої рішенням районної ради від 22.02.2018 року №19/22. 

 

         Право на працю  кожному з нас гарантує Конституція – основний закон Держави. Статтею 43 передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

         Закон України «Про зайнятість населення» № 5067 від 05.07.2012 року визначає правові, економічні та організаційні засади державної політики у сфері зайнятості населення гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття.

         З метою сприяння продуктивної зайнятості населення, задоволення потреб громадян у праці, посилення соціального захисту неконкурентноспроможних верств населення, розроблена Програма зайнятості населення Ковельського району на період до 2017 року (рішення Ковельської районної ради від 26.04.2013 року №24/8) та продовжено термін її дії на 2018-2020 роки (рішення Ковельської районної ради від 22.02.2018 року №19/22).

         Ініціатором розроблення Програми є Ковельська районна державна адміністрація Співрозробниками програми є структурні підрозділи райдержадміністрації. Основним відповідальним виконавцем Програми є Ковельський міськрайонний центр зайнятості адже із 42 позицій заходів щодо поліпшення   ситуації   у    сфері  зайнятості  населення виконавцем є саме ЦЗ. Головна мета програми – здійснення конкретних заходів, спрямованих на проведення державної політики зайнятості щодо забезпечення    продуктивної    зайнятості   на   підприємствах, в  установах, організаціях усіх форм власності,та видів економічної діяльності, розвитку підприємницької діяльності і самостійної зайнятості населення, розширення сфери застосування праці шляхом створення нових та збереження існуючих робочих місць.

         Посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості та захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками прийнято розпорядження Ковельської районної державної адміністрації від 25.05.2011 № 224 «Про робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі». На виконання Закону України «Про зайнятість населення», управлінням соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації спільно з Ковельським міськрайонним центром зайнятості проводиться постійна робота з надання інформації населенню щодо легалізації трудових відносин з метою створення умов для соціального захисту працівників.

         У 2018 році проведено 6 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в район та 4 виїзди-обстеження суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території Доротищенської, Тойкутської,  Білинської, Зеленської, Любитівської та Білашівської сільських рад. Обстежено 53 суб’єкти господарювання. В результаті проведеної роботи легалізовано трудові відносини з 9 найманими працівниками з місячним фондом оплати праці в сумі 31,6 тис.грн. та проведено державну реєстрацію економічної діяльності 1 ФОП.                               

         З початку поточного року проведено 3 засідання робочої групи. Робочою групою проводиться інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання та населення району щодо негативних економічних і соціальних наслідків нелегальних трудових відносин та виплати заробітної плати в «конвертах». 

                   Управлінням соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації відстежуються процеси у сфері зайнятості шляхом вивчення інформації, яку надає Ковельське об'єднане управління Пенсійного фонду України щодо створення та ліквідації робочих місць відповідно до динаміки створення та ліквідації суб’єктів ЄДР за основним видом економічної діяльності.  За   2018 рік у Ковельському районі створено 308 робочих місць, з них у юридичних осіб – 75, у фізичних осіб-підприємців – 231. В той же час ліквідовано у 2018 році 156 робочих місць, з них у фізичних осіб-підприємців 156.  За січень-травень 2019 року створено 114 робочих місць: у юридичних осіб – 31 р. м., у фізичних осіб – 83 р.м., з них ліквідовано 78 р.м. (у фізичних осіб – 78 р.м.).

         Основним виконавцем Програми зайнятості населення Ковельського району є Ковельський міськрайонний центр зайнятості. Інформація центру зайнятості додається.

 



Перший заступник                                                               Роман КУЛЬЦМАН                   

Олена Давидович 52 410