ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Литвин А.А. – т.в.о. начальника Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

19.02.2021

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 4/14
Про Програму щодо забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного порядку та публічної безпеки, в тому числі безпеки дорожнього руху, а також протидії злочинності на території Ковельського району на 2021-2023 роки.

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА       
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЄКТ                                                                                                                                           
РІШЕННЯ
 
        
 
від 19 лютого 2021 року №4/                                                                                             м. Ковель
Про  Програму   щодо забезпечення
особистої безпеки громадян,
підтримання публічного
порядку та публічної безпеки,
в т.ч. безпеки дорожнього руху,
а також протидії злочинності
на території Ковельського
району на 2021 - 2023 року
Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 91 Бюджетного кодексу України районна рада вирішила:
         1. Затвердити  Програму   щодо забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного порядку та публічної безпеки,  в т.ч. безпеки дорожнього руху, а також протидії злочинності на території Ковельського району на 2021 - 2023 року (надалі - Програма), що додається.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики та регламенту.
 
Голова районної ради                                                       В’ячеслав ШВОРАК
Литвин
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
«Погоджено»
Начальник управління регіонального розвитку  Ковельської райдержадміністрації
 
 
________________        Білинська Л. І.
_____  _____________  2021 р.
«Погоджено»
Начальник відділу фінансів Ковельської райдержадміністрації
 
 
 
_______________       Карпюк С. С.
_____  ______________  2021 р.
 
 
 
ПРОГРАМА
 
щодо забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного порядку та публічної безпеки, в т.ч. безпеки дорожнього руху, а також протидії злочинності на території Ковельського району на 2021 - 2023 роки

ЗМІСТ
 
 
І. Паспорт  Програми
 
ІІ. Загальні положення
 
IІІ. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
 
ІV. Мета і шляхи вирішення завдань Програми
 
V. Аналіз факторів впливу на проблему та ресурсів для реалізації (SWOT - аналіз)
 
VI. Фінансове забезпечення Програми
 
VII. Очікувальні результати
 
VIII. Координація та контроль за виконанням Програми
 
IX. Заходи  Програми
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                            І. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
 
1. Ініціатор розроблення Програми Ковельське районне управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській  області, головний спеціаліст взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи апарату Ковельської районної державної адміністрації
2. Дата,  номер  і  назва розпорядчих про розроблення Програми
  • Висновок постійної комісії Ковельської районної ради з питань депутатської діяльності, законності, етики і регламенту  від    __.__2021 року, рішення Ковельської районної ради  від  __.__2021 року № _____ "Про затвердження Програми щодо забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного порядку та публічної безпеки, в т.ч. безпеки дорожнього руху, а також протидії злочинності на території Ковельського району на 2021 - 2023 роки"
3. Розробник Програми Ковельське районне управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській  області, головний спеціаліст взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи апарату Ковельської районної державної адміністрації
4. Відповідальні виконавці Ковельське районне управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській  області
5. Учасники Програми Структурні підрозділи Ковельської районної державної адміністрації, органи місцевого самоврядування територіальних громад Ковельського району
6. Термін реалізації Програми 2021 – 2023 роки
7. Бюджет, який бере участь у виконанні Програми Районний бюджет
8. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації 3 млн. грн.
 
 
ІІ. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
Стан безпеки та захищеності жителів Ковельського району, забезпечення дотримання їх прав, свобод та законних інтересів  є основним завданням органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів району і визначають стан  правопорядку на адміністративній території. Стан правопорядку в  громаді впливає на її соціально-економічний розвиток. Забезпечення правопорядку здійснюється шляхом запровадження нових та уже діючих форм і методів профілактики правопорушень з метою усунення причин та запобігання виникнення умов, що сприяють їх вчиненню, а також виявлення винних у вчинені протиправних дій осіб, притягненню їх до передбаченої законом відповідальності.
       «Програма щодо забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного порядку та публічної безпеки, в т.ч. безпеки дорожнього руху, а також протидії злочинності на  території Ковельського району на 2021 - 2023 роки» спрямована на покращення матеріально-технічного забезпечення діяльності  Ковельського районного управління поліції, його структурних підрозділів, поліцейських станцій в територіальних громадах Ковельського району, у тісній взаємодії з громадськістю активізації введення в діяльність територіального підрозділу поліції принципу Community Policing, згідно якого Ковельське районне управління поліції разом із представниками органів місцевого самоврядування відчувають спільну відповідальність за безпеку своїх громадян та підтримання порядку в територіальній громаді; поліція реагує на місцеві потреби й вимоги, які визначає громада; взаємодія і комунікація між населенням і поліцією є ефективною і приносить результати; застосовується індивідуальний підхід до вирішення місцевих проблем у взаємодії з населенням та відповідальними органами влади; співпраця спрямована на попередження правопорушень і наявний спільний план превентивної діяльності.
 Програма розроблена на основі комплексного підходу до розв’язання проблем захисту суспільства від протиправних посягань, визначає шляхи вдосконалення системності забезпечення підтримання публічного порядку в районі, організаційні засади його функціонування, зміцнення технічної і ресурсної бази, напрямки державного управління у цій сфері і спрямована на забезпечення реалізації положень Указу Президента України від 18.02.2002 № 143 «Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян», Указу Президента України № 84 від 06.02.2003 «Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією», Указу Президента України № 109-2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Закону  України  «Про Національну поліцію», Закону  України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону», Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 106 «Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм», наказу Міністерства економіки України від 04.12.2006 р. № 367 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання», підвищення ролі у цій справі співробітників поліції, які працюють у сільській місцевості.  
 
IІІ. ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКИХ СПРЯМОВАНА
ПРОГРАМА
 
Як свідчить аналіз, основні причини та умови, що сприяють скоєнню кримінальних та адміністративних правопорушень, пов’язані в першу чергу з соціально-економічними та загальнодержавними процесами, до яких слід віднести: невисокий рівень життя населення, відсутність можливості працевлаштування на добре оплачувану роботу, відсутність, передбачених чинним законодавством профілактично – реабілітаційних центрів, для осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, жертв правопорушень тощо,  низьку правосвідомість та правову культуру населення, а також низький рівень превентивної діяльності, який прямо залежить від стану матеріально – технічного забезпечення діяльності органів поліції та громадських формувань з охорони публічного порядку.
Здійснювані заходи виявилися недостатніми для ефективного впливу на стан справ, закони та нормативні акти  виконавчої влади виконувались незадовільно і не змогли у повному обсягу досягти необхідних результатів щодо стабілізації оперативної обстановки у Ковельському районі.
Процес децентралізації, укрупнення Ковельського району за рахунок ліквідованих Турійського, Любомльського, Шацького, Ратнівського і Старовижівського районів спонукає до здійснення заходів, передбачених даною комплексною програмою з профілактики злочинності, що дасть змогу певною мірою покращити стан правопорядку в районі, та в кожній його територіальній громаді та удосконалити систему профілактики правопорушень.
         Зазначені умови визначають необхідність запровадження невідкладних заходів шляхом розроблення, затвердження і реалізації «Програми щодо забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного порядку та публічної безпеки, в т.ч. безпеки дорожнього руху, а також протидії злочинності на  території Ковельського району на 2021 - 2023 роки» (далі – Програма).
 
IV. МЕТА І ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ЗАВДАНЬ ПРОГРАМИ
 
Метою Програми є спрямування зусиль державних органів влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб, правоохоронних органів на необхідність утворення та розвитку єдиної системи забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного поряду та безпеки для досягнення наступних цілей –
забезпечення захисту конституційних прав і свобод людини на основі чітко визначених пріоритетів;
покращення якості життя людей;
підвищення якості послуг, що надаються поліцією людям;
попередження злочинності та правопорушень;
розбудова взаємної довіри між населенням і поліцією;
протидія злочинності в районі та безпосередньо на території кожної громади, викриття та документування  кримінальних та адміністративних правопорушень;
запобігання виникненню умов, що сприяють вчиненню правопорушень, усунення причин та умов, що їм сприяють;
 удосконалення превентивних методів роботи з профілактики протиправних діянь;
заохочення людей до участі в житті місцевих громад;
забезпечення більшої публічності роботи поліції;
посилення соціальної відповідальності;
проведення комплексних оперативно – профілактичних відпрацювань населених пунктів Ковельського району, в т.ч. із залученням запрошених допоміжних сил та засобів, зокрема поліцейських із сусідніх районів, Управління патрульної поліції, підрозділів спеціальної поліції, військовослужбовців Національної гвардії України;
активне введення в дію проекту «Поліцейський офіцер громади»;
активне залучення громадян до участі в підтриманні правопорядку, в громадських формуваннях з підтримання публічної порядку та безпеки, у громадському житті громади;
впровадження в Ковельському районному  управлінні поліції ГУНП у Волинській області проекту «Фронт офіс», кімнат лояльних до дитини – «Зелені кімнати», відновлення, ремонт та обслуговування «Поліцейських станцій»;
розбудова відеоспостереження в районі та впровадження програми «Безпечне місто» та «Безпечне село»;
            встановлення та обслуговування пристроїв фіксації порушень правил дорожнього руху для їх фіксації в автоматичному режимі.
 
V. АНАЛІЗ ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ПРОБЛЕМУ ТА РЕСУРСІВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ (SWOT - АНАЛІЗ)
 
Сильні сторони
 
Організація належної взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Ковельського районного управління поліції щодо своєчасного реагування на звернення громадян, здійснення належної профілактичної роботи із під обліковим елементом, боротьби із злочинністю
 
Слабкі сторони
 
Недостатнє матеріально-технічне забезпечення Ковельського районного управління поліції, особливо щодо придбання пального для службового автотранспорту, як для автомобіля чергової частини, так і для транспорту дільничних інспекторів поліції та оперативних працівників, що обслуговують сільську місцевість, а також сучасної оргтехніки для відеоспостереження за місцями масового скупчення громадян, забезпечення належних умов праці. Відсутність належного фінансування не дозволяє відновити в повній мірі діяльність громадських формувань з охорони правопорядку, стимулювати роботу їх членів.
Загрози
 
Розбалансованість економіки, прогресуюче зростання цін, спад виробництва та пов’язане з ним зростання безробіття, призводять до падіння життєвого рівня населення. Недосконалість системи реінтеграції бездомних громадян, соціальної  адаптації  осіб, звільнених з місць позбавлення волі, невирішеність питання щодо примусового лікування осіб, хворих на алкоголізм, спричиняє  збільшення  кількості  злочинів, вчинених повторно, у громадських місцях, у тому числі в стані алкогольного сп'яніння.
Поширення дитячої бездоглядності і безпритульності призводить до збільшення кількості правопорушень, вчинених неповнолітніми та за їх участю,  випадків втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.
Незайнятість населення, зокрема молоді, також негативно впливає на рівень злочинності. Отже, актуальним є питання  щодо недопущення залучення таких осіб до протиправної діяльності, що в свою чергу негативно впливає на криміногенну ситуацію.
Можливості
 
 Забезпечення виконання:
- Закону  України  «Про Національну поліцію» та Закону  України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону»,
- захист життя, здоров'я, честі і гідності особи, її майна від злочинних посягань;
- протидія організованій злочинності і корупції;
- зменшення кримінального тиску на економічні відносини;
- мінімізація злочинного впливу на дітей та молодіжне середовище;
- запобігання поширенню наркоманії, пияцтва та алкоголізму;
- протидія рецидивній злочинності;
- охорона громадського порядку;
- безпека дорожнього руху;
- зміцнення кадрового потенціалу та авторитету дільничних офіцерів поліції та інспекторів поліції груп реагування патрульної поліції, вдосконалення професійної майстерності, вивчення і розповсюдження передового досвіду серед поліцейських, забезпечення відремонтованими та придатними для роботи приміщеннями, нагрудними відеокамерами, планшетними пристроями, термопринтерами, алкотестерами, іншим необхідними для ефективної роботи засобами, пристроями та устаткуванням;
- відслідковування, за допомогою відеокамер, стану оперативної обстановки на території громади, своєчасне та об’єктивне реагування на порушення публічного порядку зафіксовані з допомогою відеокамер;
 
 
VI. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
 
Фінансування Програми здійснюється за рахунок  коштів районного бюджету, а також інших, передбачених законом, джерел.
Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми передбачаються при уточненні та формуванні районного бюджету, виходячи з фінансових можливостей.
Ресурсне забезпечення Програми вказано у додатку 1.
 
VII. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
 
Програма реалізується шляхом організації комплексного підходу до розв’язання проблем захисту суспільства, визначає шляхи вдосконалення системи забезпечення правопорядку, організаційні засади її функціонування, зміцнення нормативно-правової, науково-технічної і ресурсної бази.
         Результатами виконання заходів, передбачених Програмою, спрямованих на удосконалення організації роботи інспекторів поліції, покращення їх матеріально-технічного забезпечення та підняття іміджу поліції, є:
    -  подальше впровадження програми «Поліцейський офіцер громади»;
-  більш ефективна діяльність на території району дільничних офіцерів поліції та поліцейських офіцерів громад, їх матеріально-технічне забезпечення, чітка взаємодія з територіальними громадами, спрямована на вирішення їх проблем; 
  • створення єдиної системи забезпечення  особистої безпеки громадян та її розвиток;
  • забезпечення життєво важливих інтересів держави і суспільства у сфері особистої безпеки громадян;
  • розроблення нових форм і методів профілактики правопорушень та запровадження їх у практику;
  • посилення контролю за дотриманням законодавства під час провадження господарської діяльності, набуття та реалізації майнових прав;
- усунення причин виникнення тіньового сектору економіки та створення умов для його ліквідації;
- забезпечення захисту прав інтелектуальної власності та збереження історико-культурних цінностей;
- удосконалення роботи із соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі;
- забезпечення захисту законних інтересів неповнолітніх, зокрема захисту від жорстокого поводження, експлуатації та насильства;
- активного пошуку зниклих дітей та безвісті зниклих неповнолітніх;
- виконання інформаційно-пропагандистських та культурно-виховних програм профілактики правопорушень;
- удосконалення форм і методів профілактики правопорушень та підвищення ефективності оперативно-розшукових заходів у сфері протидії організованій злочинності та корупції;
- недопущення незаконного використання на інші цілі бюджетних коштів та державних ресурсів, виділених на забезпечення програми;
- продовження подальшої роботи щодо придбання та встановлення відеокамер на території Ковельського району із виведенням відеоінформації на чергові частини територіальних підрозділів Ковельського районного управління поліції та поліцейські станції, котрі функціонують в територіальних громадах;
- встановлення на території Ковельського району пристроїв фіксації порушень правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі;
- придбання нагрудних відеокамер (бодікамер), планшетних пристроїв, термопринтерів, алкотестерів та інших приладів, засобів і спорядження для нарядів поліції, які обслуговують територію Ковельського району;
- організація проживання та харчування особового складу приданих сил, запрошених до проведення комплексних оперативно – профілактичних відпрацювань населених пунктів Ковельського району;
-   облаштування в Ковельському районному управлінні поліції «фронт-офісу» та «зеленої» кімнати для роботи з малолітніми та неповнолітніми особами.
      
VIII. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ
 
Координація та контроль за ходом виконання Програми покладається на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики і регламенту  Ковельської районної ради.
У разі необхідності внесення змін протягом терміну виконання Програми відповідальний виконавець готує уточнення показників, заходів та вносить їх на розгляд сесії районної ради.
Відповідальний виконавець до 01 березня щороку інформує районну раду про виконання заходів і завдань щодо реалізації цієї Програми.
 
ІХ. ЗАХОДИ ПРОГРАМИ
 
№ п/п Зміст заходів Очікуваний результат Вартість (тис. грн.) Термін виконання
1 2 3 4 5
1. Придбання  та встановлення в місцях масового перебування громадян засобів відеонагляду з виведенням зображення чергові частини територіальних підрозділів Ковельського районного управління поліції та поліцейські станції   Відеофіксація можливих порушень чинного законодавства в громадських місцях, своєчасне виявлення даних правопорушень та ефективне реагування В межах фінансо-
вого ресурсу
 
 
 
 протягом 2021 - 2023 років
2. Придбання паливно – мастильних матеріалів для службових автомобілів поліції Ковельського РУП Своєчасний виїзд СОГ, дільничних офіцерів поліції, нарядів ГРПП на звернення громадян, можливість проведення оперативних заходів, пов’язаних із використанням транспортних засобів В межах фінансо-
вого ресурсу
 
протягом 2021 - 2023 років
3. Придбання технічних засобів контролю (відеореєстраторів, боді-камер, алкотестерів) іншого спорядження, обладнання для працівників Ковельського РУП, необхідного для виконання завдань по забезпеченню публічної безпеки та боротьби із злочинністю Відеофіксація та документування можливих порушень чинного законодавства, забезпечення аргументованої доказової бази, підвищення ефективності роботи поліції щодо розкриття злочинів по гарячих слідах  
В межах фінансо-
вого ресурсу
 
 
 
 
 протягом 2021 - 2023 років
4. Облаштування «фронт-офісу» та «зеленої» кімнати для роботи з малолітніми та неповнолітніми особами забезпечення належних умов для роботи поліцейських під час проведення прийому громадян, надання дієвої допомоги жертвам домашнього насильства, належної організації роботи з малолітніми і неповнолітніми особами
 
 
В межах фінансо-
вого ресурсу та в разі потреби
 
 
 
 
 протягом 2021 року
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Додаток 1
до рішення районної ради
від __.__.2021 року № __
 
Ресурсне забезпечення «Програми щодо забезпечення особистої безпеки громадян, підтримання публічного порядку та публічної безпеки, в т.ч. безпеки дорожнього руху, а також протидії злочинності на території  Ковельського району на 2021 - 2023 роки"
тис. грн.
 
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми Етапи виконання програми Усього витрат на виконання програми
2021 рік 2022 рік 2023 рік
Всього,
 
у тому числі:
1.000* 1.000* 1.000* 3.000*
Придбання  та встановлен-ня в місцях масового перебування громадян засобів відеонагляду з ви-веденням зображення чергові частини територі-альних підрозділів Ковель-ського РУП та поліцейські станції   500* 800* 800* 2.100*
Придбання паливно – мастильних матеріалів для службових автомобілів поліції Ковельського РУП 100* 100* 100* 300*
Придбання технічних засобів контролю (боді камер, відеореєстраторів,  алкотестерів) іншого спорядження, обладнання для працівників Ковельсь-кого РУП, необхідного для виконання завдань по забезпеченню публічної безпеки та боротьби із злочинністю 100* 100* 100* 300*
Облаштування «фронт-офісу» та «зеленої» кімнати для роботи з малолітніми та неповнолітніми особами 300* - - 300*
 
 
Примітка:  * - в межах фінансових можливостей за наявності коштів