ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 1

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЄКТ
РІШЕННЯ
 

від  30 листопада 2020 року №1/
             м. Ковель
 
Про Тимчасовий регламент роботи першої
сесії Ковельської районної ради
восьмого скликання
 
  
     Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада вирішила:
 
    Затвердити Тимчасовий регламент роботи першої сесії Ковельської районної ради восьмого  скликання  згідно з додатком.
 
 
 
 
Головуючий на сесії,                                                                                      
член тимчасової президії
 
 
Олена Ждань 53313


Додаток
до рішення районної ради
від  30.11.2020 року № __
 
 
Тимчасовий регламент
роботи першої сесії Ковельської районної ради восьмого скликання
 по обранню голови районної ради, заступника голови районної ради та вирішенню інших питань порядку денного
 
Цей  тимчасовий регламент діє на час проведення першої сесії районної ради та застосовується до прийняття регламенту районної ради восьмого скликання.
 
1. Районна рада бере до уваги, що відповідно до частини 3 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні":
1.1. Першу сесію районної ради восьмого скликання відкриває голова Ковельської  районної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів районної ради.
1.2. З моменту  визнання повноважень депутатів районної ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради  в  кількості  не більше  п'яти  осіб  - представників партій,  які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови
ради.
 
3. До затвердження цього тимчасового регламенту обирається лічильна комісія першої сесії районної ради в кількості  5 осіб – представників політичних партій, що набрали найбільшу кількість голосів на виборах.
 
4. Голова, заступник голови та секретар лічильної комісії не можуть бути представниками однієї організації партії та обираються на першому засіданні комісії шляхом голосування
 
5.Протокол лічильної комісії про обрання голови, заступника голови та секретаря комісії затверджується радою.
 
6. Перша сесія може  проводитися в декілька  етапів.
6.1 На першому пленарному засіданні розглядаються питання:

  • Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Ковельської районної ради восьмого скликання.
  • Про обрання тимчасової президії  першої сесії  Ковельської районної ради восьмого скликання.
  • Про обрання лічильної комісії першої  сесії Ковельської  районної ради восьмого скликання.
  • Про тимчасовий регламент роботи першої сесії Ковельської   районної ради.
  • Про обрання голови Ковельської районної ради.
  • Про обрання заступника голови Ковельської  районної ради.
  • Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування  голові Ковельської районної ради.
  • Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування  заступнику голови Ковельської районної ради.
  • Про утворення постійних комісій Ковельської районної ради восьмого скликання.
6.2. Дату, час та місце проведення другого пленарного засідання визначає, у випадку обрання, своїм розпорядженням голова районної ради, а в разі необрання голови – тимчасова президія на своєму засіданні.
6.3. На першому пленарному засіданні може оголошуватись про  утворення депутатських груп чи фракцій.
 
7. Рішення з усіх питань порядку денного (крім процедурних питань) ухвалюються  більшістю депутатів від загального складу ради - не менш 22 із 42 депутатів.
 
8. Обрання голови районної ради та заступника голови проводяться  таємним голосуванням. Вирішення всіх інших питань порядку денного проводиться відкритим або таємним голосуванням за рішенням ради.
 
9. Рішення з процедурних питань приймаються не менше, як 1/3 голосів від загального складу ради (14 депутатів).
 
10. Процедура обрання голови районної ради.
10.1. Пропозиції щодо кандидатур на посаду голови районної ради вносяться депутатами, депутатськими фракціями або шляхом самовисунення.
10.2. Вказані пропозиції подаються головуючому на сесії.
10.3. Головуючий на сесії оголошує внесені пропозиції, надає кандидатам слово для оприлюднення програм чи намірів в разі обрання їх головою ради, організовує їх обговорення.
10.4. Слово для виступу з виборчими програмами кандидатам на посаду голови районної ради надається в порядку їх висунення. Після виступу кандидат на посаду голови районної ради відповідає на запитання депутатів.
 
РЕГЛАМЕНТ:
  • виступ кандидата на посаду голови районної ради в межах - до 10 хвилин;
  • відповіді на запитання - до 15 хвилин;
  • виступ в обговоренні кандидатур на посаду голови районної ради - до 7 хвилин;
  • заключне слово кандидату на посаду голови районної ради - до 5 хвилин.
10.5. Перерви в роботі сесії на 15 хвилин оголошуються після кожних півтори години роботи сесії, обідня перерва – після 3 годин роботи.
10.6. Позачергова перерва в роботі сесії на 15 хвилин оголошується на вимогу не менш, як 1/3 загального складу депутатів (14 депутатів), а також на вимогу депутатської групи чи фракції для нарад і консультацій тільки один раз з кожного питання порядку денного.
10.7. 3апропоновані кандидатури вносяться у бюлетень для таємного голосування в алфавітному порядку.
10.8. В бюлетень заносяться: прізвище, ім’я та по батькові кандидата на посаду голови, партійність, назва політичної партії, якою  висунутий кандидатом на місцевих виборах. Бюлетені в кількості 42 штук друкуються в присутності всіх членів лічильної комісії та підписуються головою і секретарем лічильної комісії.
10.9. Особа, прізвище якої заноситься в бюлетень, в будь-який час до початку голосування може зняти свою кандидатуру.
10.10. В разі включення в бюлетень депутата, який обраний членом лічильної комісії, він вибуває зі складу комісії. У цьому випадку радою до складу лічильної комісії обирається новий її член. Пріоритетне право на обрання до складу лічильної комісії має представник від тієї політичної партії, представником якої був член лічильної комісії, що вибув з її складу.
10.11. Бюлетені для голосування видаються лічильною комісією депутатам в алфавітному порядку згідно списку при пред'явленні ними  депутатського посвідчення. Депутат у списку ставить свій підпис за одержання бюлетеня.
10.12. Місце для голосування визначається радою.
10.13. 3аповнення бюлетеня проводиться у виборчій кабіні особисто кожним депутатом. Заповнений бюлетень, склавши навпіл заповненим до середини, депутат вкидає в скриньку для голосування.
Депутат робить у квадраті навпроти прізвища кандидата на посаду голови, за якого він голосує позначку, «+», «Ö», або іншу позначку, яка дає зрозуміти волевиявлення депутата. У разі, коли депутат не підтримує жодної кандидатури на посаду голови районної ради, він робить позначку у квадраті навпроти слів «Не підтримую жодного кандидата».
10.14. Недійсними вважаються бюлетені:
  • невстановленого зразка;
  • в яких голосуючим не зроблено жодної позначки;
  • в яких зроблено позначки в квадратах напроти прізвищ більш як одного кандидата;
  • в яких зроблено одночасно позначки в квадраті напроти прізвища кандидата на посаду голови та напису: «Не підтримую жодного кандидата».
10.15. Підрахунок голосів лічильна комісія проводить за столом президії сесії. При цьому жоден з депутатів не може втручатися в роботу лічильної комісії.
10.16. 3а результатами підрахунку голосів лічильна комісія складає протокол, куди заносяться такі відомості:
  • Кількість виготовлених бюлетенів.
  • Загальна кількість депутатів районної ради.
  • Кількість депутатів районної ради, зареєстрованих на день голосування.
  • Кількість депутатів, які отримали бюлетені.
  • Кількість депутатів, які взяли участь в голосуванні (виявилось бюлетенів у виборчій скриньці).
  • Кількість бюлетенів, визнаних недійсними.
  • Кількість депутатів, які не підтримали жодного кандидата на посаду голови районної ради.
  • Кількість голосів поданих за кожну кандидатуру.

Обраним головою ради вважається той депутат, який набрав 22 і більше голосів.
10.17. Результати голосування після складання протоколу, підписання його членами комісії оголошуються на пленарному засіданні сесії.
10.18. Якщо голосування проводилось по двох кандидатурах (за винятком додаткового голосування) і жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, то проводиться нове висунення кандидатур.
10.19. У випадку, коли жоден з кандидатів на посаду голови не набрав необхідної (більше половини від загального складу ради) кількості голосів, то в бюлетені включаються дві кандидатури, які набрали найбільшу в порівнянні з іншими кандидатами кількість голосів і проводиться повторне голосування.
10.20. У випадку, коли три і більше кандидати набрали найбільшу, але однакову кількість голосів або один кандидат набрав  в порівнянні з іншими більшу кількість голосів, але недостатню для обрання, а послідуючі (два і більше) кандидати набрали однакову кількість голосів, то з метою визначення кандидатур, що будуть включені в бюлетені для повторного голосування, по кандидатурах, що мають однакову кількість голосів, проводиться додаткове голосування. Під час додаткового голосування встановлюється кандидат, який буде включений для повторного голосування, але не встановлюється особа, обрана головою районної ради.
10.21. У разі, коли кандидатів на посаду голови районної ради не було обрано, проводиться нове голосування. Кандидатури, що не набрали необхідної кількості голосів можуть бути  подані   на розгляд сесії ради не більше двох раз.
10.22. Бюлетені, якими проводилось голосування, поміщаються у конверти, підписані членами лічильної комісії та опечатані печаткою районної ради, долучаються та зберігаються в матеріалах протоколу першої сесії районної ради восьмого скликання.
10.23. У випадку, коли після трьох висунень кандидатур голову районної ради не обрано, рада своїм рішенням  встановлює порядок виходу з даної ситуації.
 
11. Після обрання голови районної ради, сесію веде новообраний голова ради.
 
12. Процедура обрання заступника голови районної ради.
12.1. Заступник голови районної ради обирається радою із числа депутатів за пропозицією новообраного голови районної ради шляхом таємного голосування.
12.2. Обговорення   кандидатур   на   посаду  заступників   голови   районної   ради  та його обрання проводиться у такому ж порядку, як і голови.
12.3. Заступником голови районної ради вважається  обраним той кандидат за якого  проголосувало 22 і більше  депутатів Ковельської районної ради
 
 
 
Головуючий на сесії,                                                                            
член тимчасової президії