ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XIX

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

19/32.2

Дата реєстрації:

24.01.2018

Проголосовано:

22.02.2018 15:33:24

Автор:

Андросюк В.Т.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    23
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    3
  • Відсутні
    8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 19/32.2

                                      КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



ПРОЕКТ



РІШЕННЯ

 



від 22 лютого 2018 року №19/

                 м. Ковель

 

Про Звернення Ковельської районної

ради з приводу впровадження нових

стандартів заготівлі молока

 

 

         Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

 




  1. Ухвалити Звернення Ковельської районної ради з приводу впровадження нових стандартів заготівлі молока.

  2. Виконавчому апарату районної ради спрямувати рішення та текст Звернення голові Верховної Ради України Парубію А.В., Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б., народним депутатам України : С.Івахіву, І.Гузю, С.Мартиняку, І.Констанкевич, І. Лапіну.

  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи.



 

Голова районної ради                                                                          А. Броїло

Андросюк 501 12



 



                                     Голові Верховної Ради України Парубію А. В.



                                                         Прем'єр-міністру України Гройсману В. Б.



                                                         Народним  депутатам України



Звернення



Ковельської районної ради з приводу впровадження



нових стандартів заготівлі молока



Ми, депутати Ковельської районної ради, занепокоєні наслідками, які може мати впровадження нових стандартів заготівлі молока для аграрного сектора, зокрема для селян - одноосібників. Це одне із зобов'язань, які взяла на себе Україна в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, що мало діяти з 1 січня цього року. Поки що його відтермінували до липня 2018-го.



На Волині 80 відсотків обсягів виробництва молока зосереджено в особистих селянських господарствах. Молоко, яке закуповують у селян, молокопереробні підприємства приймають другим сортом. Згідно із новими молочними стандартами таку продукцію не заготовлятимуть для молокопереробних підприємств. Тому в селян залишається неабияка тривога з приводу того, що вже цього року вони залишаться без єдиного для багатьох родин стабільного джерела доходів.



Оскільки більшість селян-одноосібників не мають коштів, аби забезпечити належну санітарію та охолодження молока у власному господарстві, вважаємо, що саме держава повинна посприяти розвитку сімейних ферм і молочних кооперативів. Для цього слід виділити додаткові кошти у рамках державних цільових програм. Адже більшість країн світу в такий спосіб підтримує молочне тваринництво. Крім того, у інших країнах ПДВ на продукцію цієї галузі становить 5 - 10%, а не 20%, як в Україні.



Наші виборці - жителі сільських населених пунктів прогнозують ще один негативний наслідок запровадження нових європейських стандартів заготівлі молока - стрімке скорочення поголів'я худоби. Відтак велика ймовірність, що зменшення обсягів молочної продукції викличе подорожчання її у торговельній мережі. Зростання цін на молоко та молочні продукти – продукти першої необхідності – може викликати соціальну напругу та невдоволення людей.



Тому ми, депутати Ковельської районної ради, звертаємося до Верховної Ради, народних депутатів України, Кабінету Міністрів з вимогою відреагувати на цю проблему. Зокрема вважаємо за необхідне:



 - без зволікань ухвалити програму державної підтримки сімейних ферм та молочних кооперативів;



     - у вищевказаній програмі передбачити кошти на закупівлю необхідного обладнання, що дасть змогу власникам корів дотримуватися санітарних вимог при доїнні та зберіганні молока;



      - передбачити кошти для стимулювання селян-одноосібників нарощувати поголів’я корів;



      - порушити питання встановлення гідної ціни на молоко з індивідуального селянського двору, яке нині закуповують за нижчою ціною, ніж вартість води в супермаркетах.



Вважаємо, що держава повинна негайно врахувати інтереси селян, запровадити такі регуляторні механізми, які будуть економічним стимулом, а не адміністративним тиском при переході на нові європейські стандарти заготівлі молока від індивідуальних селянських господарств та фермерів.