ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XIX

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

19/4

Дата реєстрації:

24.01.2018

Проголосовано:

22.02.2018 11:52:00

Автор:

Бабенков О.Ю

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    25
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    2
  • Не голосували
    2
  • Відсутні
    5

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 19/4

      КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА       

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



                                                                                    ПРОЕКТ                                                        



РІШЕННЯ



 

        

 

 

від 22 лютого  2018 року №19/

                м. Ковель

 

Про стан законності,

заходи щодо її зміцнення та

результати діяльності Ковельської

місцевої прокуратури на території

Ковельського району за 2017 рік

 

 

         Відповідно  до пункту 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію керівника Ковельської місцевої прокуратури Бабенкова О.Ю. «Про про стан законності,

заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури на території Ковельського району за 2017 рік» районна рада вирішила:

 

 

      вищевказану інформацію взяти до відома.

 

 

 

 

 

Голова районної ради                                                                           А. П. Броїло

Бабенков52301



 















 

Прокуратура України

ПРОКУРАТУРА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ КОВЕЛЬСЬКА МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Голові Ковельської районної ради

Броїлу А.П.

 

ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності

Ковельської місцевої прокуратури

у 2017 році

 

Ковельською місцевою прокуратурою упродовж 2017 року реалізовано комплекс заходів щодо забезпечення ефективного виконання покладених функцій та завдань. Вживалися організаційні та практичні заходи щодо підвищення ефективності прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Продовжено роботу по удосконаленню механізмів реалізації прокуратурою координаційних повноважень, активізації та спрямування такої діяльності на досягнення реальних результатів у протидії злочинності, у тому числі розширенням спектру її форм, тематики.

Під головуванням керівника місцевої прокуратури у лютому та серпні минулого року проведено спільні наради керівників правоохоронних органів м. Ковеля та районів з питань протидії злочинності, на яких обговорені наявні проблеми правоохоронної діяльності, прорахунки профілактичної роботи, у тому числі, у молодіжному середовищі, а відтак, і причини росту окремих категорій злочинів.

Стан злочинності у регіоні аналізується по завершенню кожного звітного періоду, вивчаються причини, з яких намітилися ті чи інші негативні тенденції у структурі чи динаміці злочинності. Вказана робота здійснюється учасниками постійно діючої групи з питань координації, яка діє на території районів. Тому, в разі виникнення актуальних питань, засідання учасників вказаної групи проводяться позачергово. Зокрема, у другому півріччі проведено 2 таких засідання.

Разом з цим, у зв’язку з недоліками, які виявлялися у роботі постійно діючої групи з питань координації, 29.09.2017 начальнику ГУНП у Волинській

 

                                                           2

 

області направлено лист про проведення перевірки та притягнення до відповідальності винних осіб. За результатами розгляду вказаного листа 5 осіб - членів вказаної групи, притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

В результаті вжитих координаційних та інших організаційних заходів рівень злочинності на 10 тис. населення на території району нижчий ніж по області (87,8 злочинів проти 104,3). Також за вказаний період стабілізувалася криміногенна обстановка: менше обліковано злочинів вцілому та окремих категорій зокрема, позитивних тенденцій більше ніж негативних.

Зокрема, за 12 місяців 2017 року на території Ковельського району вчинено 342 злочини проти 358 або на 1,18 % менше. Також менше обліковано особливо тяжких злочинів: 3 проти 10 ( -70 %), тяжких злочинів: 169 проти 179 (- 5,6%). Слід зазначити, що упродовж останніх років вперше відбулося зниження тяжких злочинів. Вчинено 1 вбивство проти 2 на піднаглядній території у минулому році.

Разом з цим, на території району має місце незначне зростання злочинів середньої тяжкості та невеликої тяжкості ( на 9,6 % та 3,6 % відповідно).

Позитивним є той факт, що питома вага особливо тяжких злочинів у районі нижча ніж по області (0,8 % проти 1,6%). Також меншою є питома вага злочинів середньої тяжкості та невеликої тяжкості у порівнянні з обласним показником.

Разом з цим, питома вага тяжких злочинів є більшою: 47,7 % (по області - 37,7 %).

Збільшення тяжких злочинів пояснюється збільшенням питомої ваги злочинів проти власності, яка у районі є більшою ніж по області (69,2% проти 65,3%). Разом з цим, у 2016 році питома вага цих злочинів у районі була ще вищою та складала 74,6 %.

Позитивним є той факт, що кількість облікованих злочинів проти власності все ж таки зменшилась. Зокрема, на території району вчинено 245 злочинів вказаної категорії проти 267, з них крадіжок вчинено 224 проти 252 (- 11,1%), шахрайств 5 проти 8 (- 37,5%), незаконних заволодінь транспортними засобами 3 проти 7 (-57,1%). Разом з цим, зросла кількість грабежів на З злочини (4 проти 1).

Негативним є збільшення кількості кримінальних правопорушень, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини на території району: 65 проти 28 або на 132,1 % (по області динаміка росту 89,3%). Питома вага злочинів вказаної категорії у районі нижча ніж у області (38,7% проти 40,9%). Також на фоні зниження по області (-15,3%) злочинів, вчинених особами в стані алкогольного сп’яніння, у Ковельському районі є їх зростання з 24 до 27 ( на 12,5 %).

Отже, керівниками територіальних реформованих Ковельського ВП та Ковельського МРВ з питань пробації ще не в повній мірі вдалося організувати та налагодити ефективну діяльність у сфері протидії злочинності, насамперед щодо її профілактики.

Вказане пояснюється окремими об’єктивними причинами: звільненням значної кількості осіб з місць позбавлення волі у зв’язку з перерахунком  термінів відбування покарання на підставі «Закону Савченко», який діяв до червня 2017 року, а також звільненням на підставі закону України «Про амністію у 2016 році». Також знижено профілактичний вплив на правопорушення, пов’язані з виготовленням, купівлею-продажем, вживанням алкогольних напоїв, внаслідок чого населення частіше зловживає алкогольними напоями, у зв’язку з чим вчиняються злочини.

          У зв’язку з негативними тенденціями, які відмічалися упродовж поточного року, а саме: зростанням тяжких злочинів, в тому числі проти власності, злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли правопорушення та вчинених в стані сп’яніння, які переважно намітилися через неналежну профілактичну роботу відповідальних працівників Ковельського ВП з особами, які перебувають на різних профілактичних обліках, двічі направлялися листи про усунення порушень Закону України «Про Національну поліцію» начальнику ГУНП у Волинській області, за результатами розгляду яких двох осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, в тому числі заступника начальника Ковельського ВП.

         Забезпечення виконання завдань кримінального провадження та оперативно-розшукової діяльності у боротьбі зі злочинністю, дотримання при цьому конституційних прав громадян було і залишається одним із основних пріоритетів в діяльності як прокуратури, так і інших правоохоронних органів району.

         Своєчасний акцент на проблемах правоохоронної діяльності, часткове упровадження в практичну діяльність розроблених узгоджених заходів, дозволили спрямувати відновлену в органах Національної поліції роботу із виявлення осіб, які готують вчинення злочинів, на боротьбу та припинення кримінальних правопорушень. Минулого року майже у 60 % матеріали заведених оперативним підрозділом поліції справ оперативного обліку стали підставою для початку досудового розслідування. Не допущено порушень конституційних прав громадян під час здійснення оперативно-розшукової діяльності. Вказане стало можливим у зв’язку з забезпеченням місцевою прокуратурою належного нагляду за додержанням законів Ковельським ВП на даному напрямі. Зокрема, упродовж минулого року за результатами перевірок направлено 4 доручення про усунення порушень вимог чинного законодавства начальнику ГУНП у Волинській області, за результатами розгляду яких З працівники оперативного підрозділу поліції притягнуто до відповідальності, надано 9 вказівок.

         Також активізовано роботу щодо розшуку осіб, які ухиляються від слідства та суду, або зникли безвісті. Зокрема, у 2017 році заведено 30 оперативно-розшукових справ категорії «Розшук». Разом з цим 20 ОРС із заведених до кінця 2017 року закрито, з них 17 у зв’язку з розшуком осіб, 3 - смертю осіб. Крім цього, розшукано 13 осіб, яких оголошено у розшук у минулих роках. Більше 60 осіб, з яких 16 неповнолітніх, розшукано за заявами громадян без заведення ОРС у строк до 10 днів.

Процесуальними керівниками місцевої прокуратури проведена значна робота до підвищення якості та ефективності провадження досудового розслідування кримінальних правопорушень, насамперед щодо їх розкриття.

         При здійсненні процесуального керівництва прокурорами Ковельської місцевої прокуратури за 12 місяців 2017 року надано 502 вказівки (проти 153 у 2016 році). Начальнику ГУНП у Волинській області направлено 4 листи про проведення перевірок щодо усунення порушень КПК України, притягнення до відповідальності винних осіб, які розглянуто, виявлені порушення усунуто, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 слідчих та до 12 слідчих застосовано депреміювання. В ході оперативних нарад у керівників прокуратури заслухано стан досудового розслідування більше 300 кримінальних проваджень. Вжиті заходи сприяли покращенню роботи слідчого відділу Ковельського ВП.

Зокрема, упродовж 2017 року розпочато 3057 кримінальних проваджень. За вказаний період до суду направлено 309 обвинувальних акти, з них 57 - з угодою про примирення, 16-з угодою про визнання винуватості, 3 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, 2 про застосування заходів медичного характеру. Крім цього, прийняті рішення про закриття у 2148 кримінальних провадженнях. У строк понад 2 місяці завершено лише 2 кримінальні провадження з об’єктивних причин, які виникли в ході досудового розслідування.

        Для порівняння: у 2016 році до суду направлено 218 обвинувальних акти, з них 41-з угодою про примирення, 9-з угодою про визнання винуватості, 4 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, 2 про застосування заходів медичного характеру, прийняті рішення про закриття у 1782 кримінальних провадження.

       Отже у 2017 році прийняті рішення у 2462 провадженнях, що на 456 проваджень більше ніж у 2016 році. Розкрито всі особливо тяжкі злочини, виявлено осіб та групи осіб, які вчиняли десятки злочинів, чим припинено їх злочинну діяльність, до всіх таких осіб застосовано реальні міри покарання.

        На залишку на 01.01.2018 залишаються 1563 провадження, що є меншим залишку на 01.01.2017 року (1619).

       За результатами досудового розслідування забезпечено відшкодування 1 млн. 50 тнс.грн. (35,8%) з 2 млн. 937 тис.грн. установлених у ході розслідування збитків (по області відшкодовано 11,9%). Накладено арешт на майно підозрюваних на 417 тис.грн.

         Також значно покращився стан розкриття злочинів, а саме: розкрито 52,1% кримінальних правопорушень (за повідомленими підозрами) та 50,3 % (за результатами досудового розслідування), що перевищує обласний показник (47,6% та 44,6 % відповідно).

Питання розкриття злочинів, в тому числі минулих років постійно перебуває на контролі у прокуратурі: надаються вказівки, проводяться оперативні наради, провадження періодично вивчаються процесуальними керівниками, а стан досудового розслідування та розкриття кримінальних правопорушень перебуває на постійному контролі.

Упродовж року вжито заходів до посилення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також  при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

За результатами перевірок у цій сфері місцевою прокуратурою внесено 24 документів реагування, до відповідальності притягнуто 22 посадові особи, скасовано 3 незаконні акти.

Як приклад, місцевою прокуратурою неодноразово проводились перевірки додержання працівниками Ковельського ВП ГУНП у Волинській області вимог Закону України «Про Національну поліцію» та іншого законодавства України щодо здійснення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, спрямованої на запобігання вчиненню ними кримінальних та інших правопорушень, виявлення причин та умов, що призводять до їх вчинення.

Перевіркою встановлено, що працівниками Ковельського ВП систематично допускаються порушення вимог вищевказаного законодавства, індивідуально-профілактична робота працівниками вказаного відділу із засудженими не ведеться, що призводить до вчинення ними нових злочинів. Внаслідок цього збільшується ріст рецидивної злочинності серед засуджених осіб. На усунення виявлених порушень начальнику ГУНП у Волинській області у минулому році неодноразово вносились письмові вказівки, які розглянуті та задоволені, винних осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Крім цього, при здійсненні наглядової діяльності на цьому напрямі роботи місцевою прокуратурою постійно вживаються заходи за додержанням конституційних прав в’язнів в ізоляторі тимчасового тримання № 2 ГУНП у Волинській області та проводяться раптові перевірки з вищевказаних питань.

Випадків скоєння ув’язненими особами у вказаному ізоляторі насильницьких злочинів, втеч, надзвичайних подій та фактів порушення строків перебування осіб у порядку кримінального та адміністративного судочинства не допущено.

Загалом забезпечено дотримання конституційних прав дітей, які вступили у конфлікт із законом. У Ковельському районі зросла кількість злочинів (з 5 до 6), вчинених неповнолітніми у 2017 році, одна третя яких (2) - тяжкі.

За результатами проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми, упродовж 2017 року апаратом місцевої прокуратури до суду скеровано 6 проваджень, з них одне клопотаннями про застосування заходів виховного характеру,   з обвинувальними актами.

Упродовж 2017 року не допущено випадків порушення прав неповнолітніх, необґрунтованого закриття чи зупинення кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, їх незаконного затримання.

У грудні 2017 року місцевою прокуратурою проведено спільну нараду керівників правоохоронних органів та органів профілактики підліткової злочинності м. Ковеля та Ковельського району з питань попередження правопорушень серед дітей, протидії злочинності у молодіжному середовищі, додержання прав неповнолітніх, які вступили в конфлікт із законом. За результатами проведення наради розроблено низку спільних заходів з метою попередження правопорушень серед дітей.

Місцевою прокуратурою у 2017 року вивчався стан дотримання вимог чинного законодавства у сфері здійснення профілактики злочинності серед неповнолітніх у секторі превенції Ковельського ВП ГУНП у Волинській області та Ковельському МРВ з питань пробації, за результатами даного вивчення виявлено низку прорахунків в роботі даних підрозділів. У зв’язку з чим начальнику відділу поліції внесено лист з вимогою усунення виявлених порушень, який розглянуто та задоволено, а начальнику органу пробації - внесено вказівку, яку теж розглянуто та задоволено.

У місцевій прокуратурі на постійному контролі перебуває дотримання конституційних прав засуджених та ув’язнених неповнолітніх. Враховуючи вищенаведене апаратом місцевої прокуратури у даній сфері постійно проводяться відповідні перевірки. У ході проведення даних перевірок у ДУ «Ковельська виховна колонія» неодноразово виявлялись порушення прав засуджених на освіту, працю, медичне обслуговування, а також на матеріально- побутове забезпечення та харчування засуджених, у зв’язку з чим упродовж 2017 року місцевою прокуратурою внесено 6 вказівок, 2 з яких - начальнику Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України та 4 - начальнику ДУ «Ковельська виховна колонія». Внесені вказівки розглянуто та задоволено, до відповідальності притягнуто 9 посадових осіб.

Незважаючи на суттєві обмеження повноважень поза межами кримінального судочинства, Ковельською місцевою прокуратурою упродовж 2017 року вжито заходів для підвищення ефективності представницької діяльності, фактичного поновлення порушених інтересів держави в суді.

Так, упродовж 2017 року місцевою прокуратурою пред’явлено 11 позовних заяв в інтересах держави на загальну суму 31 млн. грн. у сфері земельних відносин та бюджетній сфері ( проти 2 млн. грн. за 2016 рік). Завдяки активній позиції місцевої прокуратури до бюджетів різного рівня надійшло 200 тис. грн. Разом з тим, упродовж 2017 року забезпечено повернення земель загальною площею 40 га вартістю 19 млн. грн.

Так, Ковельською місцевою прокуратурою пред’явлено позовну заяву про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки загальною площею 25,46 га , що розташована за межами населених пунктів Люблинецької ОТГ. За результатами розгляду даної позовної заяви провадження у справі припинено у зв’язку із добровільним виконанням позовних вимог, на підставі п.1-1 ч.І ст.80 ГГЖ України. Земельну ділянку вартістю 9,5 млн. грн. повернуто територіальній громаді.

Окрім цього, подано позовну заяву до Господарського суду Волинської області про розірвання договору оренди земельної ділянки загальною площею 5,8 га вартістю 11, 6 млн. грн., укладеного між Ковельською РДА та фермерським господарством, у зв’язку із систематичною несплатою оренди. На даний час позовна заява перебуває на розгляді у Господарському суді.

Рішенням Ковельського міськрайонного суду від 09.11.2017 задоволено позов Ковельської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі   Волинської обласної державної адміністрації до жителя району про розірвання договору оренди ставків в урочищі «Стахор», що розташоване на території Г олобської селищної ради Ковельського району, в результаті чого територіальній громаді повернуто земельну ділянку водного фонду загальною площею 14,4 га, вартістю 9,3 млн. грн.

У сфері бюджетних відносин пред’явлено 3 позови на 353 тис. грн., судами вже задоволено на суму 66 тис. гривень, тоді як у 2016 році пред’явлено лише один позов у зазначеній сфері на суму 126 тис. грн. Сума, яку добровільно відшкодовано становить 154 тис. грн.

На постійному контролі у Ковельській місцевій прокуратурі перебуває питання повноти та своєчасності сплати забудовниками пайової участі на розвиток інфраструктури населених пунктів. Так, Ковельською місцевою прокуратурою пред’явлено до господарського суду Волинської області 2 позовні заяву про стягнення збитків, завданих неукладенням договору про пайову участь в сумі 93 тис. грн.

Особлива увага приділяється поновленню порушених прав дітей. У Зв’язку з цим, прокуратурою активно застосовуються представницькі повноваження на даному напрямі роботи. Внаслідок законодавчих змін щодо повноважень прокуратури

Так, місцевою прокуратурою установлено, що не взято на баланс дитячий майданчик, що на території с. Уховецьк Ковельського району, а також не проведено його технічну інвентаризацію та паспортизацію. У зв'язку з наведеним місцевою прокуратурою направлено до суду адміністративний позов до Колодяжненської сільської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії. Вказаний позов судом розглянуто та задоволено.

Внаслідок законодавчих змін щодо повноважень прокуратури зменшилась кількість звернень громадян, які надійшли для розгляду.

Упродовж 2017 року в апарат Ковельської місцевої прокуратури надійшло 476 звернень громадян (проти 699). За результатами розгляду вказаних звернень 224 - вирішено, з них 4 задоволено, 246 направлено до інших відомств для вирішення, 6 повернуто заявникам.

Забезпечено здійснення особистого прийому за місцем роботи та проживання громадян. На особистому прийомі працівниками апарату Ковельської місцевої прокуратури прийнято 149 громадян, з них керівником прокуратури - 114.

За обґрунтованими зверненнями вжито відповідних заходів прокурорського реагування, а також у відповідях громадянам надано роз’яснення чинного законодавства щодо можливості реалізації своїх прав у встановленому законом порядку.

Вжито відповідних заходів щодо забезпечення доступу до публічної інформації. Ковельською місцевою прокуратурою розглянуто 2 запити на публічну інформацію, за результатами розгляду яких надано запитувану інформацію.

Діяльність прокуратури широко висвітлюється у місцевих та регіональних засобах масової інформації (працівники місцевої прокуратури здійснили 59 виступів). Також реальні результати прокурорсько-слідчої діяльності місцевої прокуратури неодноразово висвітлювалася на офіційному веб-сайті прокуратури області з метою доведення передбаченої законом інформації до громадськості.

 

 

Керівник місцевої прокуратури                                                         О.         Бабенков