ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 8/14

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЕКТ

РІШЕННЯ

 
 
 
від 30 вересня 2016 року №8/
             м. Ковель
 
Про перспективи розвитку
підприємництва в аграрному
секторі економіки району
 
  Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Грицюка Л.Є. щодо перспектив розвитку підприємництва в аграрному секторі економіки району районна рада вирішила:
 
Інформацію начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Грицюка Л.Є., взяти до відома (додається).
 
 
Голова районної ради                                                                   А. Броїло
 
Грицюк
50348
 
 
  
 
Перспективи розвитку підприємництва
в аграрному секторі району
 
Малий бізнес на селі розвивається у двох пріоритетних напрямках: сільськогосподарському та несільськогосподарському. Однак домінуючою тенденцією в розвитку економічної підсистеми села є збереження його монофункціональності на сільськогосподарській основі. Тому нині провідним є саме сільськогосподарське мале підприємництво. Інші напрями підприємництва, нажаль, не відіграють значної ролі в економічному житті села.
Найпоширенішими представниками малого підприємництва в аграрній сфері є особисті селянські господарства та фермерські господарства. Особисті селянські господарства зосереджені на реалізації надлишків готової продукції, однак це не спонукає їх до юридичної реєстрації.
Для сприяння самозайнятості мешканців сільської місцевості, інформування про новітні технології ведення агробізнесу, особистого домашнього господарства, започаткування власної справи уже восьмий рік поспіль фахівці Ковельського міськрайонного центру зайнятості організовують «Зимову агрошколу», за участю спеціалістів управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, фахівців обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК, соціальних партнерів.
Напрямки навчань визначені шляхом анкетування безробітних. Досить популярні нині: «Основи розведення кролів», «Особливості вирощування картоплі», «Основи садівництва та виноградарства», «Перспективи тваринництва», «Програма підтримки сільськогосподарських виробників», «Бджільництво».
Участь в таких навчаннях взяли 185 сільських жителів. Знання отримані під час участі в проекті безробітні мають можливість втілити під час ведення особистого селянського господарства.
З метою мотивації безробітних до відкриття власної справи протягом січня-серпня 2016 року в центрі зайнятості було проведено 12 семінарів з орієнтацією на підприємницьку діяльність для 187 осіб та 3 тренінги з питань організації власної справи та бізнес-планування для 45 чоловік.
3 особи закінчили навчання за професіями, за якими можливе відкриття власної справи та 5 безробітних підвищили рівень компетенції на курсах цільового призначення за програмою «Основи підприємницької діяльності». Індивідуальні консультації з відкриття власної справи отримало 105 чоловік.
З початку року 7 безробітних отримали одноразову виплату по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
 
 
 
 
Розвиток підприємництва в аграрному секторі можливий при:
 
  • досконалій законодавчій базі з питань розвитку малого підприємництва,
  • ефективній податковій системі, що зупинить розвиток тіньової економіки,
  •  досконалому механізмі взаємодії державних і підприємницьких структур,
  • високій інформативній забезпеченості,
  • доступності кредитних ресурсів,
  • наявності систематичних державних замовлень на продукцію та послуги малого бізнесу,
  • розвитку інноваційної бази, яка передбачає можливість використання сучасного технологічного обладнання,
  • забезпеченні гарантій збуту всієї виготовленої сільськогосподарської продукції за стабільними цінами,
  • забезпеченні доступу малих підприємств до інвестиційних ресурсів.
 
Розроблена і прийнята на сесії районної Ради Комплексна програма підтримки галузі АПК в Ковельському районі на 2016-2020роки, де 10 її напрямків направлені на підтримку і розвиток саме дрібного агровиробника. На жаль, через скудність районного бюджету, кошти виділені на фінансування тільки чотирьох із дванадцяти напрямків цієї програми.
 
Заступник начальника управління
агропромислового розвитку Ковельської РДА                                                                                                                                                                             Т.Шавлай