ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XV |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 15/26.2 |
Дата реєстрації: | 14.04.2017 |
Проголосовано: | 18.05.2017 15:45:08 |
Автор: | Корнієвський Г.О. |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
24
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
2
- Відсутні
8
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 15/26.2
КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
від 18 травня 2017 року №15/
м. Ковель
Про Звернення Ковельської районної ради
до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради
України щодо перерозподілу рентної плати за
спецвикористання лісових ресурсів у частині
деревини, заготовленої в порядку рубок
головного користування
Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:
1.Ухвалити Звернення Ковельської районної ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо перерозподілу рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування.
2. Виконавчому апарату районної ради направити рішення та текст Звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.
3.Текст Звернення оприлюднити на офіційному сайті районної ради та в міськрайонній газеті «Вісті Ковельщини».
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань сільського господарства, економічного розвитку, підприємництва, інфраструктури, інвестиційної діяльності та регуляторної політики, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів.
Голова районної ради А. Броїло
Корнієвський 51461
Ковельської районної ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо перерозподілу рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування
Особливості функціонування лісового господарства Ковельського району Волинської області зумовлені характером використання природних ресурсів, відсутністю належного державного фінансування, недосконалістю існуючих економічних методів природокористування, у першу чергу глибокої переробки деревини, рекреаційних та інших корисних функцій лісу.
На території нашого району є два великі бюджетоутворюючі підприємства державного та місцевого бюджетів - лісогосподарські підприємства, які проводять свою діяльність у сфері лісового господарства.
Саме від їхньої діяльності залежить відповідна частка наповнення відповідних бюджетів та фінансового забезпечення територіальних громад. Так, від розробки лісосік за заготовлену деревину під час проведення заходів підприємства лісового господарства сплачують рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів, яка поступає до місцевих бюджетів тих громад, де проводиться заготівля лісової продукції.
Однак, за використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, Бюджетним Кодексом України передбачено розщеплення рентної плати між Державним бюджетом України та обласним бюджетом по 50 відсотків відповідно.
Ми, депутати Ковельської районної ради Волинської області, вважаємо, що дана норма не є справедлива щодо відщеплення рентної плати обласному бюджету, оскільки при розробці лісосік та транспортуванні деревини безпосередня шкода важковаговими транспортними засобами завдається прилеглим територіям, нищаться лісові та сільські дороги, не розвивається інфраструктура сільської місцевості.
Децентралізація управління природними ресурсами повинна супроводжуватися зміною співвідношень перерозподілу зборів за спеціальне використання природних ресурсів у напрямі збільшення частки відрахувань до місцевих бюджетів.
Тому пропонуємо внести зміни до статей 64,66 Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI із змінами та доповненнями, виключивши попередній розподіл рентної плати обласному бюджету, а даний відсоток коштів направити до бюджетів тих місцевих рад, на території яких проводиться господарська діяльність лісової галузі.
Прийняття запропонованих змін сприятиме справедливому розподілу коштів від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування між бюджетами різних рівнів, та забезпечить процес децентралізації влади, шляхом надання місцевим органам влади більших фінансових можливостей, для ліквідації диспропорцій у розвитку територій.
Це сприятиме соціально-економічному розвитку районів, на території яких проводяться рубки головного користування, розвитку інфраструктури та екологічному оздоровленню.
З огляду на наведене вище, сподіваємося на підтримку і розуміння проблем місцевих громад, на території яких проводяться рубки головного користування.
Ухвалене рішенням районної ради
від 18.05.2017 року №15/