ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XV |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 15/10 |
Дата реєстрації: | 14.04.2017 |
Проголосовано: | 18.05.2017 14:34:55 |
Автор: | Клімчук В.І. |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
23
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
3
- Відсутні
8
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 15/10
КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
від 18 травня 2017 року №15/
м. Ковель
Про затвердження Порядку передачі
майна до спільної власності
територіальних громад сіл, селищ
Ковельського району
Відповідно до статей 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 №1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», рішення районної ради від 11 грудня 2008 №24/10 «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ району», із змінами і доповненнями, з метою урегулювання порядку прийняття-передачі та закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Ковельського району, районна рада вирішила :
- Затвердити Порядок передачі майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Ковельського району (далі – Порядок), згідно з додатком (додається).
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.
Голова районної ради А.Броїло
Клімчук 51461
Додаток
до рішення районної ради
від 18 травня 2017р. № 15/
Порядок
передачі майна до спільної власності територіальних громад
сіл, селищ Ковельського району
І. Загальні положення
1. Даний Порядок передачі майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Ковельського району (далі – Порядок) розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 №1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності».
2. Передача майна міської, сільської, селищної комунальної власності до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Ковельського району (далі – Спільна власність), із Спільної власності до міської, сільської, селищної комунальної власності відбувається у порядку встановленому Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» та цього Порядку.
Порядок закріплення майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ Ковельського району за підприємствами, установами, організаціями на правах господарського відання або оперативного управління здійснюється відповідно до цього Порядку.
3. Передача майна приватної власності до Спільної власності відбувається відповідно до Цивільного кодексу України із врахуванням особливостей рішень Ковельської районної ради, що визначають порядок управління майном спільної власності та оформлюється договором дарування або договором про держано-приватне партнерство ( у випадках передбачених Законом України «Про державно-приватне партнерство»).
4. Об’єктами передачі виступають:
1) цілісні майнові комплекси підприємств, установ, організацій, їх структурних підрозділів (далі – підприємства). Структурний підрозділ підприємства може бути об'єктом закріплення після виділення його в установленому порядку у цілісний майновий комплекс на підставі розподільчого балансу;
2) нерухоме майно (будівлі, споруди, у тому числі об'єкти незавершеного будівництва, а також не житлові приміщення, після виділення їх в окрему облікову одиницю (інвентарний об'єкт));
3) майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, що не увійшло до статутного фонду господарських товариств, створених у процесі приватизації;
4) інше окреме індивідуально визначене майно.
5. Із об’єктами передачі до Спільної власності передається також і земельна ділянка на якій розміщені об’єкти.
ІІ. Прийняття майна комунальної власності до спільної власності територіальних громад сіл і селищ Ковельського району
1. Ініціатором передачі майна права комунальної власності до Спільної власності можуть бути відповідні сільські та селищні ради - власники майна, що пропонується до передачі та Ковельська районна рада.
2. Пропозиції щодо передачі майна права комунальної власності до Спільної власності надсилаються ініціатором такої передачі до Ковельської районної ради з метою опрацювання питань доцільності, ефективного управління майном, джерел фінансування, потреб територіальних громад та надання висновків профільної комісії.
3. Після надходження звернення (клопотання) від сільських або селищних рад до районної ради щодо надання згоди на прийняття майна до Спільної власності, що пропонується до передачі, виконавчий апарат районної ради готує проект рішення про надання згоди на прийняття майна до Спільної власності.
4. Проект рішення районної ради про надання згоди на прийняття майна до Спільної власності разом з усіма документами, погодженнями, у відповідності до цього Порядку та Регламенту Ковельської районної ради, виноситься на розгляд сесії районної ради на її пленарному засіданні.
Проект рішення районної ради має містити дані щодо характеристики майна, яке пропонується прийняти до Спільної власності, а саме: найменування, місце знаходження, площа (інші кількісні дані), первісна та залишкова вартість, інші дані.
5. Рішення щодо прийняття об'єктів права комунальної власності до Спільної власності приймається районною радою після прийняття рішення відповідною сільською чи селищною радою про передачу. До рішення відповідною сільської чи селищної ради додаються:
- рішення відповідної сільської, селищної ради з переліком уповноважених осіб для включення в комісію з питань приймання-передачі об’єкту;
- згода балансоутримувача майна (у випадку передачі окремо визначеного нерухомого чи рухомого майна);
- економічне (соціальне) обґрунтування доцільності передачі майна;
- незалежна грошова оцінка майна (у разі потреби).
6. Після прийняття рішення районною радою про прийняття майна до Спільної власності відповідно цього Порядку розпорядженням голови районної ради утворюється комісія з питань приймання-передачі об’єктів.
7. Комісія з питань приймання-передачі об’єктів утворюється з врахуванням цільового призначення об’єкта прийняття. Головою комісії виступає заступник голови Ковельської районної ради. До складу комісії входять уповноважені представники районної ради (депутати, працівники виконавчого апарату), уповноважені представники сільської чи селищної ради.
8. Передача оформлюється актом приймання-передачі за формою (згідно додатку 1), який підписується головою і членами комісії та затверджується органом, що утворив комісію. Право власності на об’єкт передачі виникає з дати затвердження акта приймання-передачі. У разі незгоди члена комісії зі змістом складеного акту, він підписується із зауваженнями (окремою думкою). У разі передачі цілісного майнового комплексу до акту приймання-передачі додаються документи відповідно до вимог чинного законодавства, а саме:
- нотаріально засвідчена копія статуту підприємства (положення);
- копія виписки з ЄДРПОУ;
- контракт з керівником (для підприємств);
- договори оренди майна;
- баланс підприємства та інші документи, визначені у п.8 додатку 1.
Акт приймання-передачі складається в 4-х примірниках.
9. Передача об’єкта здійснюється протягом 2-ох місяців з дати прийняття районною радою рішення щодо приймання об’єктів до Спільної власністі. У разі затримки передачі об’єкта, голова комісії повідомляє районну раду про її причини.
ІІІ. Передача майна із Спільної власності до комунальної власності
1. Ініціатором передачі об'єктів Спільної власності до комунальної власності можуть бути районна рада та сільські, селищні ради Ковельського району, що приймають майно у свою власність.
2. Рішення про передачу об’єктів Спільної власності приймається районною радою.
3. Пропозиції про передачу об’єктів Спільної власності до комунальної власності надсилаються ініціатором такої передачі до районної ради.
4. У разі надходження до районної ради звернення про передачу об’єктів Спільної власності у комунальну власність, профільна комісія районної ради надає свої висновки щодо питань доцільності передачі, ефективного подальшого управління майном, джерел фінансування, потреб територіальної громади (громад) .
5. До звернення додаються:
- рішення відповідної ради про клопотання перед Ковельською районною радою стосовно передачі об’єкта та прийняття об’єкта у свою власність;
- обґрунтування доцільності передачі майна.
6. У разі якщо об’єкт передачі задовольняє потреби декількох територіальних громад, а питання передачі об’єкту у свою власність ініціюється однією радою, до звернення додається згода останніх. Згода надається у формі відповідного рішення відповідної сільської, селищної ради.
7. Після надходження звернення від сільських чи селищних рад Ковельського району, виконавчий апарат районної ради перевіряє наявність обмежень щодо передачі такого об’єкту та готує проект рішення районної ради про передачу об’єкту Спільної власності до комунальної власності та пояснювальну записку до нього.
8.Проект рішення районної ради має містити дані щодо характеристики майна, яке пропонується передати із Спільної власності, а саме: найменування, місце знаходження, площа (інші кількісні дані), первісна та залишкова вартість, інші дані.
9. Проект рішення районної ради про надання згоди на передачу майна до комунальної власності, разом з усіма документами та погодженнями, у відповідності до Регламенту Ковельської районної ради, виноситься на розгляд сесії районної ради на її пленарному засіданні.
10. У разі прийняття позитивного рішення районною радою про передачу, відповідна сільська чи селищна рада приймає рішення щодо прийняття майна у комунальну власність, утворює комісію з питань приймання-передачі об’єкту із призначенням свого представника головою комісії.
11. До складу комісії з питань приймання-передачі об’єкта спільної власності рекомендуються представники районної ради, а також включаються представники юридичної особи організації, на балансі якої перебуває майно.
12. Акт приймання-передачі складається комісією та підписується головою та всіма її членами за формою згідно додатку 1 до Порядку. У разі незгоди члена комісії зі змістом складеного акту, він підписується із зауваженнями (окремою думкою). Акт приймання-передачі затверджується органом, що утворив комісію.
13. Право власності на об’єкт Спільної власності виникає у місцевої територіальної громади (територіальних громад) в особі відповідної ради з дати затвердження акту приймання-передачі.
14. Прийняття сільською, селищною радою рішення про клопотання щодо передачі майна не є обов’язковою підставою для прийняття районною радою рішення щодо передачі майна Спільної власності.
15. Передача об’єкту Спільної власності здійснюється протягом двох місяців з дати прийняття рішення щодо передачі об’єкту. У разі затримки передачі об’єкта, голова комісії повідомляє районну раду про причини затримки.
IV. Передача майна Спільної власності з балансу на баланс підприємств, установ, закладів, організацій у межах Спільної власності
1. Питання передачі об’єктів Спільної власності з балансу на баланс підприємств, установ, закладів, організацій у межах Спільної власності відбувається з ініціативи Ковельської районної ради чи підприємств, установ, організації, балансоутримувачів майна Спільної власності.
Звернення з цього питання опрацьовується профільною комісією районної ради.
2. Ініціатором питання передачі об’єктів Спільної власності з балансу на баланс подаються наступні документи:
- згода балансоутримувачів;
- техніко-економічні та вартісні показники об’єкта передачі;
3. За умови надходження звернення з повним пакетом документів, профільна комісія районної ради та виконавчий апарат готує проект рішення районної ради про передачу майна.
4. Проект рішення районної ради має містити дані щодо характеристики майна, яке пропонується передати з балансу на баланс, а саме: найменування, місце знаходження, площа (інші кількісні дані), первісна та залишкова вартість, інші дані.
5. Після прийняття рішення районною радою про передачу з балансу на баланс майна Спільної власності відповідно цього Порядку розпорядженням голови районної ради утворюється комісія з питань приймання-передачі майна.
6. Комісія з питань приймання-передачі майна утворюється з врахуванням цільового призначення майна. Головою комісії виступає заступник голови районної ради. До складу комісії входять уповноважені представники районної ради (депутати, працівники виконавчого апарату), уповноважені представники підприємств, установ та організацій які передають та приймають майно.
8. Передача оформлюється актом приймання-передачі за формою (згідно додатку 1), який підписується головою і членами комісії та затверджується органом, що утворив комісію.
У разі передачі цілісного майнового комплексу до акту приймання-передачі додаються документи відповідно до вимог чинного законодавства, а саме:
- нотаріально засвідчена копія статуту підприємства (положення);
- копія виписки з ЄДРПОУ;
- контракт з керівником (для підприємств);
- договори оренди майна;
- баланс підприємства та інші документи, визначені у п.8 додатку до Порядку.
Акт приймання-передачі складається в 4-х примірниках.
9. Передача об’єкта здійснюється протягом 2-ох місяців з дати прийняття районною радою рішення щодо передачі з балансу на баланс Спільної власністі. У разі затримки передачі майна, голова комісії повідомляє районну раду про її причини.
V. Порядок закріплення об'єктів, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ Ковельського району за підприємствами, установами, організаціями на правах господарського відання або оперативного управління
1. Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним районною радою для здійснення комерційної діяльності, з обмеженням правомочності розпорядження майном за згодою районної ради .
2. Правом оперативного управління визначається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним районною радою для здійснення некомерційної господарської діяльності у межах встановлених районною радою.
3. Закріплення майна Спільної власності на правах господарського відання або оперативного управління, за підприємствами, установами, організаціями, а також зміна раніше встановленого правового режиму майна здійснюється за рішенням районної ради.
4. Після прийняття рішення районною радою про закріплення майна Спільної власності на правах господарського відання або оперативного управління, за підприємствами, установами, організаціями відповідно цього Порядку розпорядженням голови районної ради утворюється комісія з питань приймання-передачі майна.
5. Комісія з питань приймання-передачі майна утворюється з врахуванням цільового призначення майна. Головою комісії виступає заступник голови районної ради. До складу комісії входять уповноважені представники районної ради (депутати, працівники виконавчого апарату), уповноважені представники підприємств, установ та організацій які приймають майно.
6. У разі, коли ініціатором закріплення майна Спільної власності за підприємствами, установами, організаціями на праві господарського відання або оперативного управління, або ініціатором зміни раніше встановленого правового режиму майна виступає районна рада то не пізніше, ніж за 15 днів до сесії подаються голові районної ради пропозиції, в яких зазначається:
- назва об'єкта;
- його місцезнаходження;
- найменування та місцезнаходження підприємста-балансоутримувача.
До пропозицій додається фінансово-економічне обґрунтування (з визначенням станів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання майна, що є об'єктом закріплення, доцільності та очікуваних наслідків проведення такого закріплення.
7. У разі, коли ініціатором закріплення майна Спільної власності виступає інший орган, якому делеговано функції управління майном Спільної власності, або безпосередньо підприємство, установа, організація, то ініціатор не пізніше ніж за 25 днів до сесії подає до районної ради пропозиції з урахуванням вимог, вказаних в розділі V п.6 цього Порядку.
8. Закріплення майна здійснюється шляхом укладення між районною радою та підприємством, установою, організацією договорів „Про закріплення майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Ковельського району на праві господарського відання", та „Про закріплення майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Ковельського району на праві оперативного управління", форми яких додаються (додаток 1,2).
9. Укладення договорів, щодо раніше закріпленого за підприємствами, установами, організаціями майна Спільної власності на правах господарського відання, або оперативного управління проводиться відповідно до рішення районної ради.
10. Приймання — передача майна Спільною власності та закріплення його на правах господарського відання або оперативного управління за підприємствами, установами, організаціями оформляється актом приймання — передачі згідно з додатком 1.
Заступник голови районної ради О.С. Пасенковський
Додаток 1
до Порядку передачі майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради
від 18 травня 2017р. № 14/
ЗАТВЕРДЖЕНО
Голова районної ради
_____________________
«___»________________
А К Т
приймання-передачі
_____________________________________________________________
(найменування об'єкта передачі та власника майна, який приймає)
Комісія, створена відповідно до ________________________________
( розпорядження районноїсільської ради)
_____________________________________________________________
та на виконання_________________________________________________________
(назва рішення районної сільської ради)
у складі:
голови:______________________________________________________
члени ________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім’я та по батькові)
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
«___»_____________20__р. провела обстеження об’єкту передачі за адресою:_____________________________________________________,
який належить ________________________________________________
(найменування власника, підприємства (структурного підрозділу), установи
_____________________________________________________________
та організації власника, що передає)
і передається____________________________________________________
(найменування власника, що приймає)
Комісія встановила:
1. До складу об’єкту передачі входять___________________________
_____________________________________________________________
(перелік облікових одиниць згідно з балансом)
2. Загальні відомості:
- рік введення в експлуатацію _____рік
- будівельний об’єм (загальний) _____куб.м
- площа забудови (загальна) _____кв.м
- площа земельної ділянки _____га
- корисна площа приміщень в будівлях
виробничого призначення ______кв.м
- корисна площа приміщень в будівлях
невиробничого призначення _____кв.м
загальна площа житлового будинку _____кв.м
- кількість квартир _____
3. Інженерні зовнішні мережі об’єкта передачі:
- водопроводи з довжиною мереж _____пог.м
- каналізація з довжиною мереж _____пог.м
- центральне опалення з довжиною мереж _____пог.м
у тому числі:
- від власної котельні з довжиною мереж _____пог.м
- від групової котельні з довжиною мереж _____пог.м
- від ТЕЦ з довжиною мереж _____пог.м
- електроосвітлення з довжиною мереж _____пог.м
- газопостачання з довжиною мереж _____пог.м
- стаціонарні електроплити _____штук
- телефонізація з довжиною мереж _____пог.м
- радіофікація з довжиною мереж _____пог.м
4. Вартість основних фондів:
п/п | Назва об'єкту | Адреса | Інвентаризаційний номер | Рік введення в експлуатацію | Первісна вартість | Залишкова вартість | Загальна площа | Примітки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Всього |
.
5.Результати огляду та випробувань___________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
6. Пропозиції комісії______________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
7. Разом з об’єктом передається технічна документація: _________________
______________________________________________________________________
(є в належності, відсутня)
8. До акту приймання-передачі додаються:
- Статут підприємства нотаріально завірений та свідоцтво про його державну реєстрацію (у разі передачі цілісного майнового комплексу).
- Контракт з керівником ( у разі передачі цілісного майнового комплексу).
- Баланс підприємства (у разі передачі цілісного майнового комплексу).
- Довідка про наявність, вартість, та знос основних фондів підприємства ( у разі передачі цілісного майнового комплексу).
- Довідка про чисельність працівників підприємства ( у разі передачі цілісного майнового комплексу).
- Довідка про зобов’язання підприємства ( у разі передачі цілісного майнового комплексу).
- Довідка про орендарів.
- Матеріали інвентаризації ( у разі передачі цілісного майнового комплексу).
Акт складено в ______ примірниках і залишено у кожній із сторін по одному примірнику.
Голова комісії _______________________
Члени комісії _______________________
Додаток 2
до Порядку передачі майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради
від 18 травня 2017р. № 14/
ДОГОВІР
на закріплення майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району на праві господарського відання
м. Ковель № «___» ________201_р.
Районна рада (надалі Уповноважений орган), в особі голови районної ради _______________________________, що діє на підставі Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, з однієї сторони та ________________________________________________ (надалі Користувач), в особі ________________________________________
________________________________________________________________, що діє на підставі _____________________, з другої сторони, (надалі Сторони), уклали цей Договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Предметом договору є передача Уповноваженим органом Користувачеві на підставі рішення районної ради від _________201_ №___ у господарське відання майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району для здійснення комерційної господарської діяльності.
1.2. Уповноважений орган передає Користувачеві в господарське відання майно, а саме _________________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________,яке оформляється актом приймання – передачі за формою згідно з додатком.
2. УМОВИ ПЕРЕДАЧІ ТА ПОВЕРНЕННЯ МАЙНА
2.1. Користувач приймає майно згідно з актом приймання - передачі.
2.2. Передача майна не тягне за собою виникнення у Користувача права власності на передане майно.
2.3. У випадку прийняття районною радою рішення про ліквідацію, реорганізацію користувача або зміну правового режиму майна, яке було передане йому в господарське відання, Користувач повинен у місячний термін повернути Уповноваженому органу зазначене майно в задовільному технічному стані, не гіршому, ніж на час передачі в користування, з урахуванням його фізичного зносу.
2.4. Майно вважається повернутим Користувачем Уповноваженому органу після підписання акту приймання - передачі майна.
2.5. У разі неповернення зазначеного в акті приймання - передачі майна або повернення його у стані гіршому, ніж на час передачі в господарське відання, з урахуванням його фізичного зносу, збитки нанесені Уповноваженому органу відшкодовуються Користувачем у повному обсязі на протязі одного місяця.
3. ОБОВ'ЯЗКИ УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ
3.1. Уповноважений орган зобов'язується передати майно, зазначене у розділі 1 цього Договору по акту приймання - передачі, який підписується одночасно з цим Договором.
3.2. Уповноважений орган зобов'язується не вчиняти дій, які б перешкоджали Користувачеві користуватися майном.
4. ОБОВ'ЯЗКИ КОРИСТУВАЧА
4.1. Прийняте по акту приймання - передачі майно, використовувати його у відповідності з цільовим призначенням і умовами цього Договору, забезпечувати збереження, не допускати його знищення та псування.
4.2. На протязі місяця застрахувати передане в користування майно на суму не менш, ніж його балансова вартість. Надати копії договорів страхування Уповноваженому органу.
4.3. Утримувати майно та прилеглу територію у належному стані. Здійснювати обслуговування теплових, водопровідних, каналізаційних, електричних та вентиляційних мереж, їх необхідний поточний ремонт, а при необхідності - забезпечити доступ експлуатаційних організацій до цих мереж з метою їх профілактичного огляду і ремонту. Виконувати усі санітарні норми та правила.
4.4. Проводити необхідний поточний та капітальний ремонт майна.
4.5. Дотримуватися протипожежних правил, вимог, стандартів, а також виконувати приписи і постанови органів державного пожежного нагляду. Утримувати у справному стані засоби протипожежного захисту, зв'язку, пожежну техніку, обладнання та інвентар, не допускати їх використання не за призначенням.
4.6. У порядку, визначеному законодавством, погоджувати з Уповноваженим органом питання передачі майна в оренду та розрахунки розміру орендної плати.
4.7. У разі відсутності правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності), а також у разі відсутності технічної документації на майно, яке закріплюється за Користувачем, він зобов'язаний протягом 3-х місяців за свій рахунок виготовити ці документи.
5. ПРАВА УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ
5.1. Контролювати наявність, технічний стан, напрямки та ефективність використання майна, переданого в користування.
5.2. Отримувати у Користувача звітність про рух майна згідно балансу, а також іншу необхідну інформацію стосовно переданого в користування майна.
5.3. У разі передачі майна в оренду, контролювати виконання договорів оренди.
6. ПРАВА КОРИСТУВАЧА
6.1. Здійснювати користування майном на праві господарського відання для забезпечення комерційної господарської діяльності.
6.2. За погодженням з Уповноваженим органом передавати майно в оренду.
6.3. За погодженням з Уповноваженим органом пристосовувати майно, передане в користування, до особливостей своєї діяльності.
7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
7.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
8. ТЕРМІН ДІЇ ТА УМОВИ ЗМІНИ, РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ
8.1. Цей Договір діє з моменту підписання Акту приймання - передачі до прийняття рішення районною радою про ліквідацію, реорганізацію Користувача, або зміну правового режиму майна, яке було закріплене за Користувачем на праві господарського відання.
8.2. Дія Договору припишеться у разі:
- реорганізації або ліквідації Сторін за договором згідно з рішенням районної ради;
- у разі прийняття рішення районною радою про зміну правового режиму майна.
9. ІНШІ УМОВИ
9.1. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим Договором, регламентуються чинним законодавством.
9.2 Цей договір складено в 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу.
10. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН
Уповноважений орган | Користувач |
Ковельська районна рада | |
45000 м. Ковель вул. Незалежності, 73 Код р/р МФО Голова районної ради _________________________ МП |
Додаток 3
до Порядку передачі майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради
від 18 травня 2017р. № 14/
ДОГОВІР
на закріплення майна, що перебуває у спільній власності
територіальних громад сіл, селищ району
на праві оперативного управління
м. Ковель № «____» __________ 201_ року
Районна рада (надалі Уповноважений орган), в особі голови районної ради _______________________________, що діє на підставі Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” з однієї сторони та________________________________________(надалі Користувач), в особі ______________________________________________
________________________________________________________________,
що діє на підставі _______________________________________________
________________________________________________________________
з другої сторони, (надалі Сторони), уклали цей Договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Предметом договору є передача Уповноваженим органом Користувачеві на підставі рішення районної ради від _________201_ №_____ в оперативне управління майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району для здійснення некомерційної господарської діяльності.
1.2. Уповноважений орган передає Користувачеві в оперативне управління майно, а саме: ________________________________________________________________________________________________________________________________,
яке оформляється актом приймання - передачі за формою згідно з додатком.
2. УМОВИ ПЕРЕДАЧІ ТА ПОВЕРНЕННЯ МАЙНА
2.1. Користувач приймає майно згідно з актом приймання - передачі.
2.2 Передача майна не тягне за собою виникнення у Користувача права власності на передане майно.
2.3. У випадку прийняття районною радою рішення про ліквідацію, реорганізацію користувача або зміну правового режиму майна, яке було передане йому в оперативне управління, Користувач повинен у місячний термін повернути Уповноваженому органу зазначене майно в задовільному технічному стані, не гіршому, ніж на час передачі в користування, з урахуванням його фізичного зносу.
2.4. Майно вважається повернутим Користувачем Уповноваженому органу після підписання акту приймання - передачі майна.
2.5. У разі неповернення зазначеного в акті приймання - передачі майна або повернення його у стані гіршому, ніж на час передачі в оперативне управління, з урахуванням його фізичного зносу, збитки нанесені Уповноваженому органу майна відшкодовуються Користувачем у повному обсязі на протязі одного місяця.
3. ОБОВ'ЯЗКИ УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ
3.1. Уповноважений орган зобов'язується передати майно, зазначене у розділі 1 цього Договору по акту приймання - передачі, який підписується одночасно з цим Договором.
3.2. Уповноважений орган зобов'язується не вчиняти дій, які б перешкоджали Користувачеві користуватися майном.
4. ОБОВ'ЯЗКИ КОРИСТУВАЧА
4.1. Прийняте по акту приймання - передачі майно, використовувати його у відповідності з цільовим призначенням і умовами цього Договору, забезпечувати збереження, не допускати його знищення та псування.
4.2. На протязі місяця застрахувати передане в користування майно на суму не менш, ніж його балансова вартість. Надати копії договорів страхування Уповноваженому органу.
4.3. Утримувати майно та прилеглу територію у належному стані. Здійснювати обслуговування теплових, водопровідних, каналізаційних, електричних та вентиляційних мереж, їх необхідний поточний ремонт, а при необхідності - забезпечити доступ експлуатаційних організацій до цих мереж з метою їх профілактичного огляду і ремонту. Виконувати усі санітарні норми та правила.
4.4. Проводити необхідний поточний та капітальний ремонт майна.
4.5. Дотримуватися протипожежних правил, вимог, стандартів, а також виконувати приписи і постанови органів державного пожежного нагляду. Утримувати у справному стані засоби протипожежного захисту, зв'язку, пожежну техніку, обладнання та інвентар, не допускати їх використання не за призначенням.
4.6. У порядку, визначеному законодавством, погоджувати з Уповноваженим органом питання передачі майна в оренду та розрахунки розміру орендної плати.
4.7. У разі відсутності правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності), а також у разі відсутності технічної документації на майно, яке закріплюється за Користувачем, він зобов'язаний протягом 3-х місяців за свій рахунок виготовити ці документи.
5. ПРАВА УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ
5.1. Контролювати наявність, технічний стан, напрямки та ефективність використання майна, переданого в користування.
5.2. Отримувати у Користувача звітність про рух майна згідно балансу, а також іншу необхідну інформацію стосовно переданого у користування майна.
5.3. У разі передачі майна в оренду, контролювати виконання договорів оренди.
6. ПРАВА КОРИСТУВАЧА
6.1. Здійснювати користування майном на праві оперативного управління для забезпечення своєї діяльності.
6.2. За погодженням з Уповноваженим органом передавати майно в оренду.
6.3. За погодженням з Уповноваженим органом пристосовувати майно, передане в користування, до особливостей своєї діяльності.
7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
7.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
8. ТЕРМІН ДІЇ ТА УМОВИ ЗМІНИ, РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ
8.1. Цей Договір діє з моменту підписання Акту приймання - передачі до прийняття рішення районною радою про ліквідацію, реорганізацію Користувача, або зміну правового режиму майна, яке було закріплене за Користувачем на оперативного управління.
8.2. Дія Договору припиняється у разі:
- реорганізації або ліквідації Сторін за договором згідно і рішенням районної ради;
- у разі прийняття рішення радою про зміну правового режиму майна.
9. ІНШІ УМОВИ
9.1. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим Договором, регламентуються чинним законодавством.
9.2. Цей договір складено в 2 - х примірниках, які мають однакову юридичну силу.
10. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН
Уповноважений орган | Користувач |
Ковельська районна рада | |
45000, м. Ковель вул. Незалежності 73 Код р/р МФО Голова районної ради _________________________ МП |