ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 23/2

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
                                                                                                          
 

від 13 грудня 2018 року № 23/
                 м. Ковель
 
Про звіт голови Ковельської  районної
ради А.П. Броїла  про роботу за період
з листопада 2017 року по грудень  2018 року
 
 
Заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради Броїла А.П. про роботу за період з листопада  2017 року по грудень  2018 року, відповідно до пункту 8 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:
 
1. Звіт голови районної ради  Броїла А.П. взяти до відома (додається).
2. Рекомендувати депутатам районної ради згідно зі статтею 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» відзвітуватися перед виборцями відповідних виборчих округів про свою роботу та проінформувати районну раду про результати обговорення звітів, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності  та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи.
 
Голова районної ради                                                                           А. П.Броїло
Ждань 53313

 

Шановні колеги – депутати.
Шановні жителі Ковельщини.
Відповідно  до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради зобов’язаний  звітуватись про свою діяльність  не менше одного разу в рік. Але звіт голови ради не може бути обмежений  лише інформацією про його особисту роботу чи роботу виконавчого апарату ради. Це має бути матеріал, в якому коротко, конкретно  і без прикрас висвітлено діяльність районної ради за звітний період. Ось таку аналітичну  довідку я спробую подати, де буде  відображено третій  рік роботи Ковельської районної ради сьомого скликання.
Напередусім, хочу сказати, що не дивлячись на те, що в країні йде ось уже п’ятий рік неоголошена війна, але ми, завдяки мужності і стійкості воїнів української армії, проживаємо на мирній території. Тому честь і слава нашим  захисникам і вічна пам’ять тим, хто не повернувся живим з цієї війни.
Не дивлячись на те, що сфера впливу районної ради у зв’язку з утворенням в районі 6 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) значно зменшилась, це жодним чином  не позначилося на активності роботи представницького органу Ковельського району. Навпаки, з райдержадміністрацією, сільськими радами та об’єднаними територіальними громадами, підприємствами, установами і організаціями, в тому числі і громадськими, що здійснюють  свою діяльність на Ковельщині, ми спільно шукали нові форми співпраці та  вирішували ті проблемні завдання, які ставив перед нами час та суспільні вимоги. Це стосувалося в першу чергу таких сфер, як охорона здоров’я, соціальний захист населення, обороноздатність, освіта. До прикладу: цьогоріч всі ОТГ району фінансово  підтримали Програму організації та проведення на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу,   мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військової частини А1547, загонів територіальної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, добровольців в Ковельському районі, завдяки чому близько 100 тис. грн.. з місцевих бюджетів було спрямовано на зміцнення матеріально – технічної бази наших військових частин в Поворську та Володимир – Волинському, а також Ковельського ОМВК. Не дивлячись на те, що районна рада цьогоріч вийшла зі складу засновників Ковельського МТМО, ми спільно з місцевими радами району продовжуємо фінансово підтримувати програми в галузі охорони здоров’я. На жаль, медична реформа не врахувала особливості надання медичних послуг на селі. Зокрема, поза увагою залишились фельдшерсько – акушерські пункти. І тому основним завданням місцевої влади було зробити все для того, аби якість та доступність галузі охорони здоров’я не погіршились. Цьому була присвячена не одна робоча зустріч з головою райдержадміністрації Віктором Козаком, керівництвом нашої головної медичної установи Ковельщини,  головним лікарем якої є Олег Самчук, селищними та сільськими головами,  фінансистами цих установ. Вважаю, що нам вдалося знайти і порозуміння і кошти для функціонування ФАПів, хоча й певної оптимізації їх працівників все таки не уникнути.
Спільними організаційними і фінансовими зусиллями районної влади та місцевих громад у 2018 році вдалося здійснити гарний та сучасний  ремонт приміщення районної комунальної власності в якому зараз знаходиться  інклюзивно – ресурсний центр Колодяжненської об’єднаної територіальної громади  (місті Ковелі на вул. Мєчнікова, 2). Продовжує фінансуватись з районного та інших місцевих бюджетів робота районного методичного кабінету відділу освіти, територіального центру соціального обслуговування та інші спільні проекти. Завдяки такій узгодженій роботі на розгляд депутатського корпусу вносяться лише життєво – та суспільно необхідні проекти рішень, які знаходять схвальну підтримку  в сесійній залі.
 
ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ.
Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується Президією.
Загалом, за завітний період було проведено  5 сесій районної ради. Розглянуто 133 питання, ухвалено 133 рішення, у тому числі щодо:
- затвердження районного бюджету, внесення змін та звіти про їх виконання –    8;
- земельних відносин, сільського господарства, екології
  – 10;
- управління майном комунальної  власністі  –  15;
- затвердження районних Програм та внесення змін до них – 23;
- затвердження Положень, Статутів, Порядків та внесено змін до них – 3    ;
- інші  -    91.
 
БЮДЖЕТ.
Відкритість бюджету та бюджетного процесу є обов’язковою та однією з найголовніших умов функціонування демократичного суспільства. Особливо це важливо, коли в теперішніх умовах демократія та незалежність в нашій країні захищаються кров’ю патріотів. На мою думку, бюджетні рішення районною радою ухвалюються прозоро, зрозуміло і гласно. Важливу роль в цьому відіграє співпраця постійних комісій, виконавчого апарату  районної ради з головою райдержадміністрації Віктором Козаком та начальником управління фінансів Ковельської РДА Світланою Карпюк. Будь – який рух бюджетних коштів здійснюється лише після колегіального обговорення: на нарадах, комісіях, робочих зустрічах з представниками депутатських фракцій та головними розпорядниками коштів.
Якщо коротко охарактеризувати карту доходів бюджету району, то дохідна частина районного бюджету становить лише близько 9% від загальної суми надходжень.  Проте, навіть, в таких обмежених фінансових умовах нам вдалося багато чого зробити. Зокрема, було  забезпечено стабільну і безперебійну роботу установ, що  фінансуються з районного бюджету і надають освітні, медичні, соціальні послуги. Забезпечено  функціонування  дошкільних навчальних закладів та закладів культури. До речі, порівняно недавно, ми стали свідками і учасниками відкриття дошкільного навчального закладу в с. Радошин.  Окрім цього, здійснюється фінансування соціально – орієнтованих програм. Зокрема, по Програмі соціального захисту населення Ковельського району на 2015 – 2018 рік виділено цьогоріч 250 тис. грн.. Ці кошти, в основному,  надаються, за попереднім розглядом заяв на  районній комісії  з питань надання одноразової грошової матеріальної допомоги малозахищеним громадянам, які опинилися  в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян. Хоча за теперішніх умов комісія розглядає заяви тільки  тих громадян, які проживають та зареєстровані на територіях Білашівської, Білинської, Доротищенської, Дрозднівської, Зеленської, Любитівської та Тойкутської сільських рад, тобто тих, що не увійшли до складу ОТГ.
Продовжує  функціонувати також така важлива програма, як підтримка індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». У звітному періоді комісія, яку очолює депутат районної ради Андрій Мигуля, погодила надання 4 забудовникам  пільгових кредитів на загальну суму 195 тис. грн..
Продовжується робота з відновлення та ремонту спортивних споруд в районі. Зокрема, проведено ремонт спортзалу в ЗОШ І – ІІІ ст.. с. Любитів (виділено близько 200 тис. грн..), проводиться капітальний ремонт приміщення  в с. Доротище, для облаштування в ньому гімнастичного залу (виділено понад 630 тис. грн.).
Більш як 300 тис. грн.. виділено для надання депутатами матеріальних допомог мешканцям Ковельського району.
Понад 650 тис. грн.. виділено на виконання протипожежних заходів в таборі «Оберіг» та загальноосвітніх школах району (Білині, Гішині, Рокитниці, Вороні, Волі – Любитівській).
На жаль, у цьому році інвестиційний проект  «Будівництво дитячого садочка в с. Любитів» не пройшов конкурсний відбір інвестиційних програм  і проектів регіонального розвитку, що фінансується за рахунок Державного Фонду Регіонального розвитку, тому кошти, що були раніше передбачені районною радою, як співфінансування вищезазначеного проекту  у сумі 1 млн. 660 тис. грн.. були  за пропозицією головного  розпорядника коштів перерозподілені. Зокрема, на поточні ремонти закладів освіти району в с. Білашеві, Доротищах, Дрозднях, Тойкуті, Зеленій, Білині тощо.
Загалом за звітний період районною радою були внесені такі зміни до бюджету:
  • Спрямовано вільних залишків -  2 млн. 802,5 тис. грн..
  • Збільшено видатків за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету - 744,8 тис. грн..
  • Розподілено стабілізаційної дотації – 585,4 тис. грн.
  • Затверджено розподіл залишків освітньої субвенції в сумі 1 млн.42 тис. грн..
До речі, з останньої суми було спрямовано 67,8 тис. грн.. Голобському селищному бюджету в зв’язку з приєднанням Радошинської сільської ради до Голобської ОТГ та 358,5 тис. грн.. бюджету  новоутвореної Колодяжненської сільської ради.
Продовжується робота щодо міжбюджетних трансфертів. Цьогоріч районною радою  було укладено 18 угод про між бюджетні трансферти  та 7 додаткових угод на  загальну суму 12 млн. 311 тис. грн..
 
УХВАЛЕННЯ ПРОГРАМ
Загалом у цьому звітному періоді функціонує 25 районних бюджетних програм за різними напрямками  діяльності. Окремі  з них затверджуються в новій редакції, інші – продовжуються. До деяких депутати погоджують внесення змін.  Так цьогоріч було затверджено:
  • Районну комплексну програму з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року.
  • Програму висвітлення діяльності органів державної влади в місцевих засобах масової інформації на 2018-2020 роки.
Були ухвалені рішення  про продовження районних Програм, які стосувалися життєдіяльності району, зокрема:
- Комплексної програми протидії корупційним та терористичним проявам у Ковельському районі на 2018-2019 роки;
- Програми зайнятості населення Ковельського району на 2018-2020 роки;
- Програми «Дистанційне обслуговування місцевих бюджетів» на 2018-2020 роки;
- Програми покращення функціонування Центру обслуговування платників Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Волинській області на 2018 – 2019 роки;
- Районної цільової Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2018-2020 роки.
         Внесено зміни та доповнення до наступних районних Програм:
  • Програми організації та проведення  на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу,   мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військової частини А1547, загонів територіальної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, добровольців в Ковельському районі; 
  • Програми розвитку культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму в районі на 2016-2020;
  • Комплексної  програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Ковельському районі на 2016-2020 роки;
  • районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017-2021 роки;
  • Комплексної програми профілактики правопорушень і злочинів у Ковельському районі на 2017-2020 роки;
  • Районної  програми підтримки органів виконавчої влади у Ковельському районі на 2016- 2018 роки.
В ході роботи пленарних засідань депутати районної ради мали можливість заслухати звіти про хід виконання затверджених раніше Програм, а саме:
  • Програми організації та проведення  на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військової частини А1547, загонів територіальної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, добровольців в Ковельському районі;
  • Програми розвитку земельних відносин, використання та охорони земель у Ковельському районі на 2013 – 2017 роки;
  • Комплексної програми протидії корупційним та терористичним проявам у Ковельському районі на 2016-2017 роки;
  • Програми «Дистанційне обслуговування місцевих бюджетів»;
  • Програми покращення функціонування Центру обслуговування платників Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Волинській області на 2016 – 2017 роки.
Зауважу, що депутати підходять до звітів по виконанню програм без формалізму. Свідченням того є те, що окремі програми повертаються на доопрацювання чи на повторне заслуховування звітів про їх виконання. Це зокрема, стосується Програми розвитку земельних відносин, використання та охорони земель у Ковельському районі на 2013-2017 роки, яка уже впродовж двох сесійних засідань не знаходить схвальної кількості голосів для затвердження по ній звіту. Тому відповідальним виконавцям цієї Програми, зокрема, управлінню Держгеокадаструв Ковельському районі та місті Ковелі Головного управління Держгеокадастру уВолинської області слід ретельніше прислухатися до зауважень депутатів.
Слід відмітити, що з найактивніших депутатів при розгляді звітів районних Програм  є Корнійчук А.А., Андросюк В.Т.,  Олексюк В.І., Хомік  В.М., Миронюк В.Ю., Титомир О.М. та інші  депутати.
         Саме прийняття різногалузевих Програм дає можливість у районному бюджеті передбачити кошти на вирішення того чи іншого питання, за цим стоїть соціальний захист нашого населення та розвиток територій. Ці документи визначають основні напрямки нашої спільної роботи.
 
ЗВЕРНЕННЯ.
У звітному періоді районною радою внесено і підтримано 11 звернень, які направлялися для розгляду та відповідного реагування.
Депутатом  Володимиром Андросюком було ініційовано та підтримано колегами Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, щодо перерахунку та виплати пенсій військовим пенсіонерам та пенсіонерам силових відомств  та  Звернення з приводу впровадження нових стандартів заготівлі молока.
На вимогу депутатів  районної ради працівниками виконавчого апарату  були підготовлені  Звернення:
  • до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет в Ковельському районі;
  • до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія щодо необхідності ухвалення нового Виборчого кодексу.
Депутатом Ковельської районної ради Олександром Титомиром було ініційоване Звернення Ковельської районної ради до Кабінету Міністрів
України, народних депутатів України: С.Івахіва, І.Гузя, С.Мартиняка, І.Констанкевич, І.Лапіна щодо розробки та введення в дію нового ДСТУ взамін ГОСТу 5542-87 (Гази горючі природні для промислового та комунально-побутового призначення).  
Ще 4 депутати ради підготували відповідні проекти Звернень, які були ухвалені на пленарних засіданнях  більшістю голосів колег, а саме:
  • до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо фінансування гарантованих державою пільг (Олександр Пасенковський);
  • до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень (Дмитро Матвіюк );
  •  до голови Волинської ОДА Савченка О.І.,  голови Волинської обласної ради Палиці І.П. щодо вирішення питання по добудові підвідного газопроводу до сіл Мельниця і Кривлин Велицької сільської ради Ковельського району Волинської області (Георгій Корнієвський);
  • з приводу оцінки подій Волинської трагедії (1943-1944 рр.) на теренах Ковельщини (Микола Чуль ).
Не могла районна рада лишитися осторонь і такого питання, як створення в Україні Єдиної Помісної Церкви.  Свідченням цього є ухвалене рішення «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні».
 
ЗАПИТИ ТА ЗВЕРНЕННЯ
У  звітному періоді народні обранці плідно  використовували своє право щодо озвучення депутатських запитів та подання особистих звернень.
Зокрема, у виконавчому  апараті районної ради  зареєстровано 59 звернень  від 8 депутатів ради, з них у кількості 39 письмових звернень надійшло від депутата Андросюка В.Т., ще 9 –  Корнійчука А.А., 6- Титомира О.М. , по одному зверненню подали депутати районної ради Матвіюк Д.Ю., Миронюк В.Ю., Оніжук Т.Є., Чепенюк О.І., Шворак В.П.
В ході роботи сесійних засідань народними обранцями було заслухано та підтримано 19 запитів таких депутатів районної ради, як Володимира Андросюка (5), Анатолія Корнійчука (3), В’ячеслава Шворака (3), Ольги Чепенюк (2), Дмитра Матвіюка (1), Віктора Сидорчука (1), Івана Сороки (1), Георгія Корнієвського (1), Миколи Чуля (1)  та Валерія Миронюка (1).
 
 
ПРЕЗИДІЯ
Повноваженням голови районної ради є забезпечення роботи Президії як дорадчого органу. За звітний період проведено 7   засідань, на яких обговорено плани роботи районної ради, підготовки і проведення сесій, формування порядку денного, узгоджувались шляхи вирішення соціально-економічних та суспільно-політичних проблем.
Хочу подякувати всім членам Президії, які висловлювали свою точку зору, вносили певні пропозиції по вирішенню наболілих питань, що допомагало направити роботу районної ради у належне русло.
 
ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ
     Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії, здійснюється контроль за їх виконанням.
      Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з керівництвом  РДА, управлінням фінансів райдержадміністрації, головними розпорядниками бюджетних коштів та органами місцевого самоврядування району. Присутність відповідальних осіб районної державної адміністрації, керівників районних підприємств, організацій і установ, виконавчого апарату районної ради на засіданнях комісій дає змогу депутатам отримати вичерпне роз’яснення з будь-якого питання, внести свої пропозиції та зміни до проектів документів.
В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у більшості налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю. Засідання проводились відкрито і гласно. В ході роботи за звітний період було розглянуто на засіданнях постійних комісій районної ради 198 питань.   Тому, звітуючи сьогодні за рік роботи всієї районної ради, хочу відзначити роботу постійних комісій і їх керівників.
 
Постійна комісія районної ради з питань БЮДЖЕТУ, ФІНАНСІВ, КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ МАЙНА СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ  ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД, СІЛ, СЕЛИЩ РАЙОНУ (голова комісії – Степанюк А.М.).
           До складу комісії входить 8 депутатів. Депутати районної ради – члени цієї комісії,   є досить активними, завжди є кворум на засіданнях, яких  за звітний період відбулося  8.   На цю  комісію  було найбільше навантаження. Членами постійної комісії розглянуто 84 питання, 75 з яких внесено на розгляд сесій районної ради.
    Пріоритетним напрямом діяльності постійної комісії є виконання районного бюджету, внесення змін до бюджету в частині розподілу вільних залишків, перерозподіл бюджетних асигнувань в межах розпорядників коштів. Крім того, комісією розглянуті та відпрацьовані всі цільові програми, прийняті районною радою, та інші питання, що стосуються соціально- економічного розвитку району.
       Одним із напрямків в роботі комісії залишається питання забезпечення ефективного управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Ковельського району.       Загалом постійною комісією розглянуто 19  питань, що стосуються  об’єктів спільної власності.
 
Постійна комісія з питань ДУХОВНОСТІ, ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ, У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ, МАТЕРИНСТВА І ДИТИНСТВА, ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ  (голова комісії – Олексюк В.І.)
       За звітний період проведено 4 засідання, на яких розглянуто 35 питань.
 До повноважень постійної комісії віднесено попередній розгляд питань  медицини, освіти, соціального захисту населення Ковельщини. У звітному періоді членами комісії була заслухана,  ухвалена та перебуває на постійному контролі  Районна комплексна програма з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та  чоловіків на період до 2021 року. Підтримали депутати і наступні Звернення: «Про підтримку Звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні» та «Про Звернення Ковельської районної ради Волинської області до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет в Ковельському районі».
Проведена комісією робота була професійною, насиченою та цікавою. Депутати детально вивчали питання, віднесені до компетенції комісії, тому хочу їм подякувати за небайдужість та плідну роботу.
 
Постійна комісія з питань СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА, ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ, ПІДПРИЄМНИЦТВА, ІНФРАСТРУКТУРИ, ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ, ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН, ЕКОЛОГІЇ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ (голова комісії - Оксенюк В.Ф.)
  За звітний період комісією проведено 5 засідань, розглянуто 32 питання.
Члени комісії - представники різних політичних сил, представлених  у районній раді. Вони досвідчені, висококваліфіковані фахівці своєї справи, тому, вважаю, що комісія працює на високому професійному рівні. Однак, забезпечення кворуму для цієї комісії є проблемою. Напевно, дається  взнаки часта відсутність на комісії її голови – депутата В. Оксенюка, адже, працюючи за кордоном він не завжди має можливість бути на комісії.
 
За звітний період  постійною комісією здійснювався попередній розгляд питань сільського господарства, будівництва, затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель,   контролювався стан виконання районних програм.
У звітному періоді депутатами – членами комісії було рекомендовано підтримати Звернення Луцької районної ради з приводу впровадження нових стандартів заготівлі молока.
 
       Постійна комісія з питань РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЕТИКИ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ І ПРАВОПОРЯДКУ, ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ, АДМІНІСТРАТИВНО – ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ РЕФОРМИ  (голова комісії Корнієвський Г.О.).
         До   складу постійної комісії входить 5 депутатів ради. За звітний період члени комісії провели  5 засідань, на яких розглянуто 47 питань, які передбачали здійснення контролю і надання консультацій та роз’яснень депутатам районної ради щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Члени постійної комісії розглянули та  рекомендували районній раді ухвалити наступні Звернення:
  • Про Звернення Ковельської районної ради до Кабінету Міністрів
України, народних депутатів України : С.Івахіва, І.Гузя, С.Мартиняка, І.Констанкевич, І.Лапіна щодо розробки та введення в дію нового ДСТУ взамін ГОСТу 5542-87 (Гази горючі природні для промислового та комунально-побутового призначення). 
  • Про Звернення Ковельської районної ради  до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія щодо необхідності ухвалення нового Виборчого кодексу.
  • Про Звернення Ковельської районної ради до Верховної ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень.
  • Про Звернення Ковельської районної рди Волинської області до Верховної Ради україни, Кабінету Міністрів України щодо фінансування гарантованих державою пільг.
         Слід відзначити, що постійні депутатські  комісії цієї каденції досить активні. У багатьох випадках за власною ініціативою порушують актуальні для жителів району питання і приймають ефективні рішення.
         Саме за пропозицією членів бюджетної комісії, зокрема В. Хоміка, В. Андросюка та В. Миронюка на сесійний розгляд було винесено ряд питань, що стосувались аграрних відносин, використання майна, заслуховування звітів по цільових програмах.
         За пропозицією гуманітарної комісії, зокрема, М. Чуля,                         Ф. Вишневського та В. Сидорчука в районі проведено ряд патріотичних, тематичних заходів. Також за пропозицією цієї комісії ми нещодавно провели засідання круглого столу  на тему: ««Християнські  цінності, як  основа духовно – морального і національного відродження суспільства», на якому були присутні представники духовенства двох православних конфесій, освітяни, депутати, журналісти.
Жоден проект рішення не розглядається сесіями районної ради без попереднього опрацювання та рекомендацій профільних постійних комісій. Висновки та рекомендації комісій щодо розглянутих питань обов’язково надсилалися безпосереднім виконавцям для реагування і прийняття відповідних заходів.
 
ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ РАЙОННОЇ РАДИ.
 У підвищенні ефективності  діяльності  районної ради значну роль відіграє  її виконавчий апарат.
          Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, надавали їм при необхідності консультативно-методичну допомогу. Слід зазначити злагоджену роботу виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Вони спільно працювали над підготовкою пленарних засідань та засідань постійних комісій, попередньо вивчали стан справ з обговорюваних проблем, відпрацьовували проекти рішень.
       Сьогодні маю приємну нагоду подякувати всім працівникам виконавчого апарату районної ради за відповідальність, наполегливість, ініціативність у виконанні службових обов'язків та забезпеченні належного здійснення районною радою своїх повноважень.
         Районна рада постійно працює над підвищенням професійного рівня службовців органів місцевого самоврядування.  У звітному періоді працівники виконавчого апарату районної ради  проходили курси підвищення кваліфікації у  державному закладі післядипломної освіти «Волинський обласний Центр перепідготовки та підвищення кваліфікацій працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій», брали  участь у короткострокових семінарах на різну тематику. До участі таких семінарів долучалися і  депутати районної ради. 
Працівники виконавчого апарату Ковельської районної ради спільно з сільськими і селищними головами організували та провели заготівлю картоплі для потреб Волинської обласної клінічної лікарні та комунального медичного  закладу "Волинська обласна лікарня "Хоспіс м.Ковель". Завдячуючи щедрості та чуйності мешканців нашого району вдалося забезпечити Волинську обласну клінічну лікарню 10 тоннами картоплі, а  для КЗ «Хоспіс» було заготовлено 3 тонни бульбоплодів. Найактивнішими учасниками цієї акції стали Колодяжненська та Поворська громади, які зібрали для лікарні з нового врожаю найбільше картоплі.
З метою забезпечення  рівних можливостей громадян в Україні запроваджений  такий інститут  громадянського суспільства як громадські організації. В Ковельському районі є ряд  таких громадських утворень, які активно  здійснюють свою роботу та співпрацюють з  органами влади. Тісний зв’язок  районна рада має з Ковельською районною організацією Товариства Червоного Хреста України ( голова - Людмила Стахорська),  Ковельською районною організацією ветеранів України (голова – Валентина Січкар,   ГО «Члени родин загиблих в АТО «Віра» (голова - Людмила Данилевич), ГО «Храм надії» (керівник – Микола Канівець), налагоджуємо зв’язок з громадськими організаціями, які займаються проектною діяльністю. Керівники цих громадських формувань  неодноразово  звертались  в районну раду за допомогою і знаходили  розуміння  у депутатського корпусу та  керівництва районної ради в питаннях проведення  відповідних заходів чи захисту прав  та  законних інтересів своїх підопічних.
Другий рік поспіль виконавчий апарат районної ради з депутатським корпусом долучаються до роботи з виготовлення (плетіння ) маскувальних сіток для потреб військовослужбовців.
Не змінюючи традицій відбувається організоване прибирання території навколо символічної могили Тараса Шевченка в селі Колодниця та пам’ятника «Борцям за незалежність України» в селі Скулин.  До проведення  цієї акції уже два роки поспіль  долучається Ковельський міськрайонний Центр зайнятості та особисто його директор Ігор Приймак.
Організовувалися також Дні депутата районної ради, але, на жаль, участь представників депутатського корпусу у них є досить незначною.
Активно працюють відповідальні працівники виконавчого апарату районної ради з представниками засобів масової інформації, зокрема, міськрайонною газетою «Вісті Ковельщини» та особисто головним редактором  - Миколою Вельмою, газетою Верховної Ради України «Голос України» та її кореспондентом Миколою Якименком та ін. виданнями.
 
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО.
         У 2017 році Ковельською районною радою було створено  комунальне підприємство «Ковельрайкомунсервіс». У звітному  періоді виконавчому апарату районної ради у співпраці з сільськими головами Ковельщини вдалося спрямувати роботу підприємства на заходи, пов’язані з наведенням благоустрою  територій. Зокрема, підприємством  було виконано такі роботи та надано наступні послуги:
  • Вивіз твердо побутових відходів з територій сільських рад та рекреаційного комплексу  «Пролісок» - понад 500 м. куб.
  • влаштування кондиціонера в приміщенні Терцентру в с.Облапи (вартість робіт – 14927,25 грн.)
  • поточний ремонт приміщення клубу у с. Гішин (вартість робіт – 75946,27 грн.).
Однак, для ефективної та безперебійної роботи цього підприємства необхідні значні інвестиції та капіталовкладення.
 
ДІЛОВОДСТВО
       За звітний період до районної ради надійшло  1682 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності, направлено на виконання та інформування організаціям і установам 611 документів. Виконавчим апаратом вжиті заходи по їх своєчасному виконанню. 
       Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 811 листів.
    У цей  період мною, як головою районної ради,  видано  125 розпоряджень: з  питань основної діяльності районної ради - 79 та 46 -  з особового складу.
     
ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН
Надзвичайно важливою ланкою діяльності районної ради і виконавчого апарату є робота зі зверненнями громадян. Хоча і визначено дні  прийому головою районної ради – кожен вівторок щомісяця, заступником голови – кожен четвер щомісяця, проте фактично ж прийом громадян проводиться щоденно, як не особисто, то в телефонному режимі. Зокрема, я як депутат районної ради, також проводжу особисті прийоми громадян на базі Доротищенської сільської ради кожної другої середи щомісяця з 9.00 до 11.00 год.
            Зокрема, звернення громадян певною мірою забезпечують постійний зв'язок між керівництвом районної ради та мешканцями району, надають можливість через проблеми окремого заявника бачити проблему громади.
У районній раді чітко налагоджена систем­на робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права грома­дян на письмові та усні звернення.Усі письмові та усні пропозиції, заяви та скарги, що надходили до районної ради, приймались та реєструвались в журналі у день їх надходження та подавались на розгляд голові, після чого з відповідними резолюціями розсилались виконавцям.
Протягом звітного періоду до районної ради на особистий прийом до голови  ради надійшло 332 звернень,  з них – 5 - колективних  (178 підписів). Всі звернення розглянуті в установлені законом  терміни, на них надані пояснення або ж вчинено інші дії, пов’язані з вирішенням конкретних питань.  Так із 332  звернень 315 розглянуто та вирішено позитивно, 17 - дано роз’яснення.
На  особистий прийом до голови ради окрім жителів Ковельського району – 320, також звертались і мешканці міста Ковеля – 12.    У більшості випадків звернення стосувалися соціального за­хисту, житлово-комунального та дорожнього господарств, забезпечення законності та до­тримання правопорядку, працевлаштування, охорони здоров’я тощо. Статистика показує, що в основному на прийом до голови районної ради звертали­ся пенсіонери, ветерани праці, інваліди, та інші малозабезпечені верстви населення. З 332 порушених у зверненнях питань, левову частину займають питання соціального за­хисту - 275  (призначення виплати со­ціальних допомог, перегляд розміру пенсій, надання матеріальної допомоги), сільського господарства – 17 (оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду майнові та земельні паї, індивідуальне зем­лекористування). Продовжують турбувати людей і питання комунального та дорожнього господарств, благоустрою, водопостачання, опалення, газифікації будинків - 13.  В період новітніх реформ медицини, освіти, процесу децентралізації – питання, що озвучують стурбовані мешканці Ковельщини – 27.
         Разом з тим, на виконання районної соці­альної програми активно працює районна комісія  з питань надання одноразової грошової матеріальної допомоги малозахищеним громадянам, які опинилися  в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян, членом  якої є заступник голови районної ради Олександр Пасенковський. 86 особам даної категорії у звітному періоді було надано допомогу на суму 136, 7  тис. гривень.
За завітний період до депутатів районної ради з питання надання матеріальної допомоги звернулися 235 жителів району, та отримали понад 319,3 тис. грн..
         Загальними ознаками звернень є те, що вони відображають стан справ у відповідній сфері діяльності. Особистий виїзний при­йом керівництва районної ради на території сільських рад завжди доповнювався відвідуванням тих чи інших установ (школи, дитячого закладу, тощо), з’ясуванням їх про­блем на місцях. У звітному періоді проведені виїзні прийоми в населених пунктах колишньої Кричевичівської, Поворської та Скулинської сільських  рад, Білинської, Доротищенської, Зеленської, Токутської  сільських ради. Всього на виїзних прийомах звернувся  73 жителя Ковельщини.
Останнім часом почастішали  звернення, які стосувалися пасажирського автобусного обслуговування населення. На жаль,  не всі вони можуть бути вирішені районною владою, адже, повноваження замовника перевезень по району має лише одне із управлінь обласної державної адміністрації. Інколи зволікання з вирішенням проблем доїзду, на жаль, спонукають людей до протестних  акцій. Саме таке місце мала нещодавно подія, пов’язана з перекриттям траси Ковель – Камінь – Каширськ мешканцями с. Гішин. І лише з допомогою заступника голови Волинської ОДА Дениса П’ятигорця ситуацію з відновленням маршруту до с. Гішин вдалося владнати.
Головним у роботі зі зверненнями громадян є її результативність, тому районною радою і надалі будуть вживатися заходи, спрямовані на вдосконалення набутих та запровадження нових форм і методів роботи зі зверненнями громадян та організаційно-практичної роботи щодо посилення контролю за станом їх розгляду, підвищення персональної відповідальності керівників усіх рівнів за дотриманням законодавства.
 
ВЕБ – САЙТ РАЙОННОЇ РАДИ
Офіційний сайт районної ради, який запрацював у 2012 році, робить нашу роботу відкритою і прозорою, колегіальною і парт­нерською, звеличує Ковельщину у Інтер­нет-просторі, оперативно інформуючи про офіційні, позитивно-емоційні, добрі, знакові, урочисті, приємні події районного рівня. Сайт є важливим джерелом вивчення громадської думки і безпосереднього контакту з населен­ням, каналом аналізу і оцінки роботи ради.
У Ковельській районній раді реалізовується проект «SMART ГРОМАДА – СТВОРЮЄМО РАЗОМ», впроваджена Агенцією інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності, що дозволяє з створити  сучасну модель управління на засадах передових знань та впровадження сучасних інформаційних технологій, для створення комфортного середовища, підвищенні якості послуг, прозорості та відкритості влади, партнерства з бізнесом, активізації участі мешканців у процесах розвитку громад України та формуванні нової політики.
 
ІНФОРМАЦІЙНІ ЗАПИТИ
Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної формації» у районній раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми.
За звітний період до районної ради надійшло чотири  інформаційних запити, на які  своєчасно надано відповіді. Запити стосувалися : надання інформацій щодо  прийняття відповідних рішень та діяльності районної ради. 
 
АНТИКОРУПЦІЙНА ПОЛІТИКА
      На виконання діючого законодавства в березні  2018 року мною було  подано електронну декларацію про доходи та зобов’язання фінансового характеру. Такі ж декларації вчасно  подали працівники виконавчого апарату районної ради та майже всі депутати.
Проводиться антикорупційна експертиза проектів рішень ради  та розпоряджень голови .
 
СПОРТ
Приємно, що депутати всіх рівнів не тільки займаються депутатською діяльністю, а й особистим  прикладом пропагують  здоровий  спосіб життя  та  зайняття спортом.
     У звітному періоді  відбулися Районні змагання  з волейболу серед депутатів усіх рівнів.  Активними учасниками цих змагань на чолі з головою районної ради  стали  депутати Ковельської  районної ради –  Пасенковський О.С., Шворак В.П., Матвіюк Д.Ю., Оніжук Т.Є., Сорока І.М., Шкоропад О.П., Кудацький М.В. Особливо хочеться відзначити депутата Матвіюка Д.Ю., який є ініціатором проведення вищезазначених змагань. Також вже традиційним стало проведення змагань з волейболу на кубок сотенного «Кубіка» - Тихона Зінчука в с. Тойкут, де команда депутатів ради змагалася з професійними командами не тільки Ковельщини, а й до участі  були запрошені команди Старовижівщини. 
Вже третій рік поспіль, на базі ООЗ «НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія» смт. Голоби» відбувається фізкультурно-оздоровчий фестиваль «Перемагай себе» серед осіб з інвалідністю, започаткований Ковельською районною радою, Голобською селищною радою,  Волинським регіональним центром з фізичної культури і спорту "Інваспорт" та, в основному, громадською організацією "Асоціація осіб з інвалідністю" "Добродія в дії"  (керівник В. Кравчук).
 
 
 
ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ.
Ковельська районна рада і надалі пробує свої сили в написанні проектів, які пропонує  Міжнародна організація з міграції. Нещодавно була подана заявка на конкурс інноваційних проектів в рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета проекту: інтеграція та об'єднання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та членів приймаючих громад, шляхом соціальної згуртованості населення та миробудівництва.
 
КУЛЬТУРА
Ковельська районна рада приділяє і значну увагу  культурному розвитку району та збереженню українських традицій. Адже, вже другий рік поспіль на межі Ковельського і Старовижівського районів під патронатом Ковельської районної ради проводиться етнофестиваль «Гуртом ниву зажнемо», присвячений початку жнив. Саме популяризація народних етнотрадицій та вшанування хліборобської праці і є метою цього фестивалю.
 
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
Як уже всім відомо в районі створено 6 ОТГ, але ще 7 сільських рад до цього часу зволікають  з ухваленням рішень щодо об’єднання чи приєднання до уже існуючих об’єднаних громад. Така інертність, а в окремих випадках і суб’єктивний спротив представників сільських рад  заважає завершенню об’єднавчих процесів на Ковельщині, а відтак сільські території втрачають можливості додаткового залучення державних коштів на розвиток своїх територій. Цифри говорять самі за себе: з часу утворення перших ОТГ в районі для їх фінансової підтримки надійшло 39 млн. 424 тис.  грн..
Тому ми не можемо стояти осторонь цих процесів. Районна рада спільно з райдержадміністрацією в поточному році ініціювала ряд робочих нарад та зустрічей щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Учасниками яких були і ті  хто вже об’єдналися і хто ще ні, і представники обласної влади,  і експертного фахового середовища, зокрема: заступник голови Волинської ОДА Сергій  Кошарук, керівник Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархомюк, представники регіонального відділення Асоціації міст України Валентин Малиновський та Василь Гром. Організовували ми й виїзні зустрічі, до речі, декілька з них проводились в сусідньому Камінь – Каширському районі в селах Сошичному, Стобихівці, Карасині. На жаль, перспективу створення Тойкутської ОТГ, до якої увійшли б ще й окрім Доротищенської сільської ради населені пункти з сусіднього району  виявились  примарними. Хоча управління фінансів Ковельської РДА обраховуючи фінансову перспективу майбутньої громади, давало непогані надії.          Проводилась також робоча зустріч з представниками Ковельської міської ради щодо можливого приєднання Білинської, Доротищенської, Тойкутської  і Зеленської сільських рад до міста обласного значення Ковель. Та чинне законодавство передбачає лише тільки добровільний шлях до утворення нових громад, тому остаточні рішення - за сільськими радами.
Не дивлячись на те, що районна рада при повному покритті площі району об’єднаними територіальним громадами  не буде мати ані надходжень до районного бюджету, а відтак і можливості на фінансове розв’язання тих чи інших питань, вважаю, що децентралізація на Ковельщині повинна завершитися в наступному році.
 
ШАНОВНІ КОЛЕГИ – ДЕПУТАТИ.
На найближчий час перед депутатським корпусом Ковельської районної ради  постають ще такі головні завдання: ухвалення  на 2019 рік районного бюджету і відповідних цільових програм, планування роботи районної ради на 2019 рік та впорядкування майнових відносин, участь в інвестиційних програмах і проектах та інші питання, пов’язані з життєдіяльністю громад району. Працювати є над чим та найголовніше, щоб ця праця була чесною і самовідданою. Без перебільшення скажу, що ми всі молимо Бога аби на всій території України запанував мир, а наші люди мирними подвигами захищали і прославляли рідну Землю.  
         Хочу подякувати всім депутатам районної ради, керівництву райдержадміністрації, селищним та сільським головам - за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, за той факт, що робота ради з декларативного характеру перетворилася у дієві зрушення, за те, що ми бачимо реальні проблеми, які турбують наших виборців, за вашу небайдужість і готовність працювати на благо громади району.   Тільки об’єднавши  зусилля, на основі взаємної  довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки територіальних  громад та кожного окремого виборця району ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району.   З упевненістю скажу, що місцеве самоврядування – надійний партнер і    опора держави. Сильна громада – сильна держава.
Дякую всім за підтримку, за розуміння, конструктивні поради та критику. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо жителів Ковельщини, щоб справи кожного з нас  стверджувались у нашому служінні народу.

        
Дякую за увагу.