ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XV |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 15/7 |
Дата реєстрації: | 14.04.2017 |
Проголосовано: | 18.05.2017 14:22:17 |
Автор: | Марковська М.П. |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
25
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
1
- Відсутні
8
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 15/7
КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
від 18 травня 2017 року №15/
м. Ковель
Про запровадження конкурсу міні-
проектів розвитку територіальних
громад Ковельського району і
затвердження Положення про нього
З метою запровадження в районі новітніх засобів розвитку місцевого самоврядування, підтримки громадських ініціатив, сприяння територіальним громадам селищ та сіл Ковельського району у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру й створення умов підвищення активності громад та рівня їхньої самоорганізації, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування» районна рада вирішила:
1. Запровадити конкурс міні-проектів розвитку територіальних громад Ковельського району.
2. Затвердити Положення про порядок проведення конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад Ковельського району (далі – Положення) (додається).
3. Виконавчому апарату районної ради забезпечити підготовку та проведення конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад Ковельського району.
4. Ковельській районній державній адміністрації щорічно передбачати видатки на фінансування реалізації міні-проектів розвитку територіальних громад Ковельського району в межах, визначених Положенням.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради: з питань сільського господарства, економічного розвитку, підприємництва, інфраструктури, інвестиційної діяльності та регуляторної політики, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів; з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.
Голова районної ради А. Броїло
Марковська 51461
Додаток
до рішення сесії
Ковельської районної ради
від 18 травня 2017 № 15/
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад Ковельського району
1. Загальні положення
1.1. Цим Положенням встановлюється порядок проведення конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення соціальних проблем територіальних громад Ковельського району (далі – Конкурс).
1.2. Мета Конкурсу – сприяння територіальним громадам селищ та сіл Ковельського району у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру й створення умов для підвищення активності громад.
1.3. Організатором Конкурсу є Ковельська районна рада Волинської області
(далі – Організатор).
1.4. На Конкурс можуть бути подані проекти, розроблені сільськими, селищними радами та громадськими організаціями Ковельського району, зареєстрованими згідно чинного законодавства України, а також проекти, розроблені та подані спільно органами місцевого самоврядування і громадськими організаціями. Проекти, подані учасниками, приймаються до розгляду Конкурсної комісії після їх реєстрації в установленому порядку (далі – Учасники).
1.5. Основні завдання Конкурсу:
– стимулювання діяльності громадських організацій, органів місцевого самоврядування через надання фінансової підтримки для впровадження їхніх суспільних ініціатив;
– поширення позитивного досвіду, набутого окремими громадами, у розв’язанні соціально-економічних проблем місцевого значення;
– створення сприятливого клімату для внутрішнього розвитку територіальних громад шляхом підвищення рівня їхньої самоорганізації;
– об'єднання ресурсів органів місцевого самоврядування й громадськості для розв’язання соціально значущих проблем територіальних громад селищ та сіл Ковельського району.
1.6. Пріоритетні напрямки конкурсу:
- впровадження енергоефективних заходів;
- благоустрій територій населених пунктів району, в т.ч. озеленення, облаштування дитячих ігрових та спортивних майданчиків;
- покращення матеріально-технічного стану бюджетних установ соціально-культурної сфери.
2. Умови конкурсу
2.1. До участі в Конкурсі запрошуються органи місцевого самоврядування (сільські та селищні ради), громадські організації, зареєстровані у встановленому порядку на території адміністративно-територіальних одиниць Ковельського району.
2.2. Реалізація міні-проектів здійснюється у терміни, визначені конкурсною комісією. При цьому допускається залучення коштів з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
2.3. Загальна сума внеску з районного бюджету складає 150 000 грн., грантові кошти складатимуть І місце – 25 000 грн., ІІ місце – 15 000 грн., ІІІ місце –
10 000 грн. по кожному з трьох пріорітетних напрямків Конкурсу. Обов’язковою умовою є співфінансування з бюджету сільської, селищної ради або інших джерел, в розмірі не менш 50 % від суми коштів передбачених на фінансування проекту. Головним розпорядником коштів по внеску до конкурсу проектів є районна рада.
Один Учасник може подати не більше трьох інвестиційних проектів.
2.4. Придбання товарів, робіт і послуг здійснюється у встановленому законом порядку.
2.5. Учасники подають до районної ради документацію, перелік якої визначається розпорядженням голови районної ради «Про оголошення конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад Ковельського району».
2.6. Співфінансування за рахунок місцевого бюджету потрібно підтвердити гарантійним листом за підписом керівника відповідного органу місцевого самоврядування, у випадку співфінансування з інших джерел – письмово підтверджені зобов'язання спонсора.
До проектної заявки додається супровідний лист відповідного органу місцевого самоврядування про участь в конкурсі.
2.7. Інвестиційні проекти повинні створювати соціальний або економічний ефект, відповідати пріорітетним напрямкам розвитку Ковельського району.
2.7. Проекти подаються в письмовому та електронному вигляді за формами встановленого зразка, що затверджуються рішенням Конкурсного комітету, за підписом уповноваженої особи Учасника. На титульному аркуші обов'язково зазначається повне найменування й місцезнаходження Учасника.
2.8. Реалізація міні-проектів здійснюється протягом бюджетного року.
2.9. Міні-проекти не допускаються до участі в Конкурсі:
– при виявленні недостовірної інформації про діяльність Учасників Конкурсу;
– у разі відкликання Учасником міні-проекту;
– при надходженні документів щодо міні-проекту після закінчення встановленого строку їх прийому;
– при наданні конкурсної документації не в повному обсязі або якщо документація не відповідає вимогам цього Положення чи вимогам, визначеним Конкурсним комітетом.
У рамках Конкурсу не фінансуються міні-проекти, що передбачають:
– спрямованість на політичну й виборчу діяльність;
– одержання прибутку й прямої матеріальної допомоги;
– одержання заробітної плати, винагороди й інших компенсаційних виплат учасникам;
– погашення боргових зобов'язань і матеріального збитку;
– витрати на придбання ліцензій, патентів і товарних знаків;
– випуск авторських робіт, організація й проведення персональних виставок.
2.10. Учасники несуть відповідальність за достовірність інформації і документів, що вони надають, відповідно до законодавства.
2.11. На окрему вимогу Конкурсного комітету Учасники можуть надавати додаткову інформацію щодо міні-проектів. Для наочної презентації міні-проекту допускається проведення демонстраційних показів робіт (друкованих видань, аудіо- і відеопродукції).
2.12. По завершенню реалізації міні-проекту переможці Конкурсу зобов’язуються презентувати свій проект в засобах масової інформації.
3. Критерії й порядок оцінки міні-проектів
3.1. Міні-проекти оцінюються Конкурсним комітетом за наступними критеріями:
3.1.1. Відповідність міні-проекту одному або декільком пріоритетним напрямам Конкурсу.
3.1.2. Реалістичність міні-проекту, конкретність і значущість результату:
– підтвердження підтримки проекту на локальному рівні й участі місцевої територіальної громади;
– наявність чітко сформульованої проблеми;
– визначення оптимальних методів реалізації проекту;
– вимірюваність і конкретність очікуваних результатів.
3.1.3. Фінансові й організаційні можливості Учасника, перспективи продовження діяльності:
– розмір власного внеску Учасника;
– перспективи подальшого розвитку міні-проекту з використанням місцевих ресурсів.
3.1.4. Економічна ефективність міні-проекту:
– співвідношення витрат і користі від реалізації міні-проекту;
– вартість товарно-матеріальних цінностей, необхідних для реалізації міні-проекту;
– залучення засобів з інших джерел на реалізацію або розвиток міні-проекту (створення механізму соціального партнерства);
– досвід роботи співробітників міні-проекту по проблемі, на рішення якої спрямований міні-проект, у тому числі залучення фахівців, науковців.
3.2. Визначення переможців Конкурсу відбувається за кожною тематикою окремо. Переможцям Конкурсу присуджуються перші, другі та треті місця.
4. Конкурсний комітет
4.1. Для організації Конкурсу затверджується склад Конкурсного комітету.
4.2. Конкурсний комітет є вищим органом, який здійснює загальне керівництво щодо організації та проведення Конкурсу, а також визначає переможця.
Персональний склад Конкурсного комітету затверджується розпорядженням голови районної ради після прийняття рішення районної ради про виділення коштів на проведення Конкурсу.
Головою Конкурсного комітету є голова районної ради або заступник голови районної ради.
4.3. До складу Конкурсного комітету можуть входити депутати районної ради, працівники виконавчого апарату районної ради та представники райдержадміністрації.
4.4. Голова Конкурсного комітету, заступник голови та члени здійснюють свої повноваження на громадських засадах.
4.5. Конкурсний комітет:
- затверджує план здійснення необхідних організаційно-технічних заходів;
- готує, розглядає і затверджує документи, необхідні для проведення Конкурсу;
- оцінює проекти, визначає переможців Конкурсу, приймає рішення про розмір фінансування проектів;
- надає консультаційну та організаційну підтримку з питань проведення Конкурсу.
- контролює дотримання цього Положення й плану проведення Конкурсу;
4.6. Регламент роботи Конкурсного комітету:
4.6.1. Засідання Конкурсного комітету є правочинним, якщо в них беруть участь більше половини членів від затвердженого персонального складу.
4.6.2. За результатами розгляду питань Конкурсним комітетом приймаються рішення, які підписуються головою Конкурсного комітету, а у випадку його відсутності – його заступником.
4.6.3. Рішення Конкурсного комітету ухвалюється більшістю голосів від кількості членів комітету, які брали участь у засіданні. У випадку рівної кількості голосів вирішальним є голос голови Конкурсного комітету (голови районної ради).
4.7. Організаційне забезпечення проведення Конкурсу покладається на виконавчий апарат районної ради, який :
1) забезпечує підготовку і проведення Конкурсу;
2) затверджує порядок реєстрації проектів та вимоги до них;
3) готує проект угоди про реалізацію проекту між районною радою та органом місцевого самоврядування чи громадською організацією - переможцем Конкурсу;
4) бере участь у розробці умов Конкурсу, зокрема у формуванні вимог до змісту проектів, порядку їх оцінки;
5) проводить реєстрацію заяв та інших необхідних документів, здійснює перевірку проектів на відповідність вимогам Конкурсу та подальшу реєстрацію його учасників;
6) забезпечує поширення інформації про Конкурс, форм заявок на участь у Конкурсі, вимоги до розроблення проектів, додаткові коментарі тощо, забезпечує організаційно-технічну та інформаційну підтримку проведення Конкурсу;
8) здійснює моніторинг реалізації проектів.
5. Процедура Конкурсу
5.1. Дата початку та термін проведення Конкурсу визначається розпорядженням голови районної ради. Повідомлення про термін проведення конкурсу, вимоги і критерії оцінки проектів, а також інформація про переможців оприлюднюється у засобах масової інформації, зокрема газеті «Вісті Ковельщини» та на офіційному сайті районної ради.
5.2. Заявки і конкурсна документація подаються до виконавчого апарату Ковельськї районної ради за адресою: 45000, м. Ковель, вул. Незалежності , 73, каб.201, а також в електронній формі на електронну адресу районної ради: kovel-rajrada@ukr.net
5.3. Подача документально оформлених проектів здійснюється протягом одного місяця з дня початку проведення конкурсу.
5.4. Протягом одного місяця з дня закінчення прийому проектів Конкурсний комітет розглядає проекти і ухвалює остаточне рішення щодо визначення переможців Конкурсу. Переможці Конкурсу оголошуються розпорядженням голови районної ради.
5.5. Результати Конкурсу подаються на розгляд голові Ковельської райдержадміністрації для включення у формі пропозиції до проекту рішення «Про районний бюджет» чи рішення про внесення змін до нього на відповідний рік.
6. Фінансування на виконання міні-проектів
6.1. Фінансування для реалізації міні-проектів, визнаних переможцями, здійснюється за рахунок коштів районного бюджету, передбачених на поточний бюджетний рік шляхом передачі їх у вигляді цільової субвенції селищним та сільським бюджетам.
6.2. За результатами Конкурсу, на підставі рішення Конкурсного комітету, кошти на реалізацію міні-проектів перераховуються як субвенція до відповідних селищних та сільських бюджетів відповідно до вимог чинного законодавства.
6.3. Кошти субвенції долучаються до відповідних бюджетів і витрачаються відповідно до діючого бюджетного законодавства й рішень органів місцевого самоврядування.
6.4. Реалізація міні-проектів здійснюється на підставі договорів, що укладаються між переможцями Конкурсу й відповідними органами місцевого самоврядування.
Витрати, понесені Учасниками до одержання коштів з районного бюджету й після завершення строку реалізації міні-проекту, не компенсуються.
6.5. Моніторинг реалізації проектів здійснюється Конкурсною комісією на підставі інформації наданої селищною, сільськими радами по формі згідно додатку до цього Положення, не пізніше 15 робочих днів після реалізації міні-проекту за формою, згідно Додатку 1.
6.6. Після завершення реалізації міні-проектів, товарно-матеріальні цінності, які були придбані для їх здійснення за рахунок коштів місцевого бюджету, включаються до переліку об'єктів комунальної власності та передаються суб’єктам господарювання на праві господарського відання або оперативного управління згідно чинного законодавства.
Радник голови районної ради з
питань проектної діяльності та
міжнародного співробітництва М.Марковська
Додаток 1
Інформація
про реалізацію міні-проектів розвитку територіальних громад
Реєстраційний номер міні-проекту | Назва міні-проекту | Плановий термін реаліза-ції/ фактичний термін реаліза-ції | Планова сума витрат, грн. | Оплачена сума витрат, грн., за рахунок: | Виконані роботи, закуплені товари за рахунок коштів субвенції з районного бюджету | |||
Всього | В т.ч. коштів субвенції | субвенції з районного бюджету | коштів з місцевих бюджетів | коштів з інших джерел | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |