ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | IX |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 9/19.1 |
Дата реєстрації: | 24.10.2016 |
Проголосовано: | 24.11.2016 13:35:41 |
Автор: | Титомир О.М. |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
27
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
7
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 9/19.1
КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
від 24 листопада 2016 року №9/
м. Ковель
Про Звернення Ковельської районної ради
до Верховної ради України та Кабінету
Міністрів України щодо зниження тарифів
на природний газ для населення
Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:
1. Ухвалити Звернення районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо зниження тарифів на природний газ для населення (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради спрямувати рішення та текст Звернення на адресу Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України та забезпечити опублікування його в громадсько – політичній газеті «Вісті Ковельщини».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи.
Голова районної ради А. Броїло
Титомир 514 61
Звернення
Ковельської районної ради
до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
щодо зниження тарифів на природний газ для населення
З 1 травня 2016 року Кабінет Міністрів України встановив ціну на газ однаковою для всіх українців – як для заможних, так і для бідних – 6879,00 гривень за тисячу кубічних метрів.
Нові ціни стали непосильним тягарем для багатьох українських родин. Тим більше, що внаслідок падіння гривні середня заробітна плата населення в доларовому еквіваленті зменшилася в 2,7 рази, а пенсія - вдвічі.
Після запровадження нових тарифів 75% людей будуть змушені оформляти субсидії, на що з держбюджету буде витрачено десятки мільярдів гривень. При цьому, як свідчать минулорічні розрахунки, потреби населення можуть бути повністю забезпечені українським газом, закупівельна ціна якого становить 1590 грн. за кубічний метр, що в 4,3 рази нижче, ніж встановлена Урядом України.
Ціна на газ для населення, яка впливає на тарифи на тепло і гарячу воду, встановлена на рівні ціни імпортного газу. Це жахлива несправедливість з огляду на те, що потреби населення можна цілком забезпечити газом вітчизняного видобутку. За даними НКРЕКП та НАК «Нафтогаз України», за 2015 рік населення спільно з підприємствами, які забезпечують опалення та підігрів води, спожило 17,1 млрд. кубічних метрів газу, а з українських надр було видобуто майже 20 млрд. кубів газу. Тобто українського газу повністю вистачає.
Собівартість українського газу з плановим прибутком складає 499 гривень, втім протягом 2015 року НАК "Нафтогаз" закупляв в "Укргазвидобування" газ за ціною 1590 гривень, з якої 1092 гривня – це необґрунтована нічим рента на газ.
Вважаємо, що підвищення ціни на газ для населення, яку введено з 1 травня 2016 року – це просто здирництво, привід і поле для жорсткої корупції.
Необ’єктивність ціни на газ спричинить зростання вартості електроенергії та інших енергоносіїв, а відповідно стимулюватиме інфляційні процеси. Найстрашнішим є те, що це є штучним доведенням людей до зубожіння, приниження їх гідності та конституційних прав.
На сьогодні, тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні вищі, або майже на рівні європейських, а заробітні плати в десятки разів менші, ніж в розвинених країнах. Зниження офіційного прожиткового рівня на тлі стрімкого підвищення житлово-комунальних тарифів, девальвації гривні, здорожчання навіть найнеобхідніших продуктів харчування та ліків, призвело до небувалого зубожіння більшості українців. Вже зараз в Україні існує криза неплатежів. Люди не в змозі сплатити завищені комунальні рахунки та змушені масово виїжджати на заробітки в країни Європи.
Це в свою чергу дестабілізує не лише економіку, а й суспільство в цілому. Призведе до скорочення внутрішнього споживчого ринку, а за ним і скорочення всього ринку, тобто це продовження стагнації та падіння виробництва.
Запроваджена субсидія не вирішує питання. А якраз навпаки, призводить до того, що люди уникають влаштування на роботу згідно чинного законодавства і зацікавлені працювати в тіні.
Враховуючи вищезазначене, Ковельська районна рада просить встановити обґрунтовані та справедливі тарифи на газ, тепло, гарячу воду та світло для населення, які будуть відповідати діючому прожитковому мінімуму та рівню життя в Україні.
Ми вимагаємо, аби газ українського видобутку ішов на потреби населення України, а також теплогенераційних та теплопостачальних організацій, бюджетних установ та організацій.
Закликаємо уряд шукати ресурси для наповнення та збалансованості державного бюджету, проводячи деофшоризацію та долаючи корупцію, - адже саме цього вимагають партнери та кредитори України. Віднайти кошти та вирішити питання по добудові 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, адже введення вказаних енергоблоків дасть можливість збільшити кількість виробленої електроенергії, що призведе до зменшення її собівартості.
Вважаємо, що уряд має вирішувати проблеми енергетичних підприємств шляхом впровадження ефективних методів господарювання, подолання тіньових схем, а не звалюючи непомірний тягар на плечі простих українців.
Ухвалено рішенням районної ради
від 24 листопада 2016 року №9/