ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | IX |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 9/2 |
Дата реєстрації: | 24.10.2016 |
Проголосовано: | 24.11.2016 12:13:41 |
Автор: | Клімчук В.І. |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
26
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
1
- Відсутні
7
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 9/2
КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
від 24 листопада 2016 року №9/
м. Ковель
Про звіт голови Ковельської районної ради
А.П. Броїла про роботу за період
з листопада 2015 року по листопад 2016 року
Заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради Броїло А.П. про роботу за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року, відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:
1. Звіт голови районної ради Броїла А.П. взяти до відома (додається).
2. Рекомендувати депутатам районної ради згідно зі статтею 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» відзвітуватися перед виборцями відповідних виборчих округів про свою роботу та проінформувати районну раду про результати обговорення звітів, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи.
Голова районної ради А. Броїло
Клімчук 51461
Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради зобов’язаний щорічно звітувати перед радою про свою діяльність. Однак, зважаючи на те, що посадові обов’язки голови районної ради у відповідності до закону в основному переплітаються з повноваженнями депутатського корпусу, робочих органів ради, виконавчого апарату, а їх ефективність залежить від взаємодії та співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, прошу вважати цей Звіт публічною презентацією роботи Ковельської районної ради сьомого скликання за рік, що минув.
Звітний період був насичений політичними подіями в країні, залишалась складною і ситуація на східних її рубежах і це в свою чергу не могло не відбитись на суспільно – політичній і економічній ситуації в районі.
Однак, навіть у такий складний час місцевій владі необхідно було консолідувати зусилля на підтримку громади та наших земляків, що захищають суверенітет та територіальну цілісність України в зоні АТО, забезпечити стабільне функціонування установ, організацій, підприємств району, соціальний захист населення. Ковельщина перебуває на мирній території і в глибокому тилу від воєнних дій. Однак, всі ми усвідомлюємо, що цьому ми повинні завдячувати воїнам, які боронять нашу державу від загарбників. На сьогоднішній день у Ковельському районі 358 учасників АТО мають статус учасників бойових дій, 9 осіб мають статус інвалідів війни.
На протязі всієї історії України за її незалежність, самостійність боролись цілі покоління українських патріотів, за неї на жаль сьогодні гинуть українські воїни. Серед них і наші земляки: Станіслав Максимчук, уродженець смт.Голоби, Роман Данилевич, уродженець с.Облапи, Андрій Омелянюк з с.Дубове, Андрій Мостика, з с.Зелена, Павло Редькович, з с.Майдан. Як наслідок тяжких воєнних подій, всього пережитого наш земляк Олег Вишневський, уродженець с. В.Порськ, помер внаслідок раптової зупинки серця на передовій, від серцевого нападу, перебуваючи у службовій відпустці помер Олег Остапенко з с.Колодяжне , від простудної легеневої хвороби, відразу після повернення із зони АТО, на лікарняному ліжку помер Ігор Кірєєв, уродженець с. Облапи.
25 жовтня 2015 року в Україні відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів. Що стосується формування представницьких органів місцевого самоврядування міста, району, області то цей процес відбувався на принципово новій законодавчій основі. Вперше за історію незалежності України місцеві вибори пройшли за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами, на які поділяється багатомандатний виборчий округ. Відповідно до нормативів законодавства про вибори склад районної ради зменшився у кількісному виразі з 60 до 34 депутатів. Про свої наміри здобути депутатські мандати у Ковельській районній раді сьомого скликання заявили шість місцевих організацій політичних партій, які подали своїх кандидатів, закріпивши їх за округами:
- Ковельська районна організація Радикальної партії Олега Ляшка – 21;
- Ковельська районна організація політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП»- 35;
- Ковельська районна партійна організація Аграрної партії України – 31;
- Ковельська районна організація партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 35;
- Ковельська районна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода»- 29;
- Ковельська районна у Волинській області організація ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» - 35.
Під час волевиявлення в районі працювало 93 дільничних та 24 сільських та селищних виборчих комісій. В голосуванні взяло участь 19475 виборців, що становить 61,8% виборців району.
Всі політичні сили подолали п’ятивідсоткових прохідний бар’єр і, відтак, сформували склад районної ради сьомого скликання.
Відповідно до Протоколу Ковельської районної виборчої комісії про результати виборів депутатів Ковельської районної ради у багатомандатному виборчому окрузі кількість голосів виборців за кожну місцеву організацію політичної партії та здобутих депутатських місць були такими:
- Ковельська районна організація Радикальної партії Олега Ляшка – 2915, що становить 15,3769 % у відношенні до загальної кількості голосів виборців – 5 депутатів;
- Ковельська районна організація політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП»- 2899, що становить 15,2925 % - 5 депутатів;
- Ковельська районна партійна організація Аграрної партії України – 2488, що становить 13,1244% - 5 депутатів;
- Ковельська районна організація партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 3980, що становить 20,9949 % - 7 депутатів;
- Ковельська районна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» - 1918, що становить 10,1176 % - 3 депутати;
- Ковельська районна у Волинській області організація ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» - 4757, що становить 25,0936% - 9 депутатів.
Варто зазначити, що депутатський корпус районної ради сьомого скликання оновився майже на 70 відсотків в порівнянні з попереднім скликанням. За віком теперішня рада помолодшала – середній вік депутатів - 44 роки, в порівнянні з шостим скликання, де середній вік депутатів був – 52 роки. Наймолодший депутат - Шворак В’ячеслав Петрович, найстарший депутат Чуль Микола Якович. За соціальним статусом у раді два депутата мають статус Учасника бойових дій (учасники АТО) – Абрамчук Іван Михайлович та Оніжук Тарас Євгенійович, один депутат - ліквідатор Чорнобильської катастрофи – Кудацький Микола Володимирович, депутат Чепенюк Ольга Іванівна – мама шести дітей, Чуль Микола Якович – ветеран праці. Серед депутатів 6 працівників галузі освіти, сільського господарства – 9, службовців – 5, підприємців – 5, працівників галузі охорони здоров’я – 3, по одному представнику духовенства, культури, громадських активістів, представників бізнесу, військових професій, галузі торгівлі . Щодо партійної приналежності, то третина депутатів від загального складу ради є членами тих чи інших політичних сил.
Апробація на практиці нового виборчого законодавства принесла певні несподіванки та незручності для окремих територіальних громад. Важко на місцях було пояснити простим виборцям, чому більшу кількість голосів виборців набрав один кандидат, а до районної ради увійшов інший. Або чому окремі територіальні громади взагалі лишились без свого представника у районній раді. Однак останню прогалину було усунуто керівництвом районної ради та головами депутатських фракцій, адже за кожною територіальною громадою закріплений той чи інший депутат.
19 листопада 2015 року депутати Ковельської районної ради сьомого скликання провели своє перше сесійне засідання, на якому було обрано голову районної ради та створено постійні комісії ради:
- З питань бюджету, фінансів контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району:
Голова комісії - Степанюк Аркадій Михайлович
Заступник голови комісії - Титомир Олександр Михайлович
Члени комісії:
Андросюк Володимир Тимофійович
Волошук Святослав Сергійович
Миронюк Валерій Юхимович
Сидорчук Віктор Олегович
Хомік Володимир Миколайович
Шайнюк Наталія Володимирівна
-З питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи:
Голова комісії – Корнієвський Георгій Олександрович
Заступник голови комісії - Мельник Юрій Миколайович
Члени комісії:
1.Абрамчук Іван Михайлович
2.Кудацький Микола Володимирович
3.Кондратюк Сергій Петрович
- З питань житлово – комунального господарства, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, підприємництва, торговельного та побутового обслуговування, інвестиційної діяльності та регуляторної політики:
Голова комісії - Сидорук Вячеслав Володимирович
Заступник голови комісії - Хороших Юрій Васильович
Члени комісії:
Оніжук Тарас Євгенійович
Пасенковський Олександр Сергійович
Рибак Микола Сидорович
- З питань регулювання земельних відносин, агропромислового комплексу та лісового господарства, екології, ефективного використання природних ресурсів, розвитку туризму та рекреації:
Голова комісії - Оксенюк В’ячеслав Федорович
Заступник голови комісії - Шворак В’ячеслав Петрович
Члени комісії:
Зінчук Тетяна Василівна
Рудюк Григорій Петрович
Шкоропад Олег Петрович
- З питань духовності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, у справах сім’ї, молоді, материнства і дитинства, фізичної культури і спорту:
Голова комісії - Олексюк Василь Іванович
Заступник голови комісії - Матвіюк Дмитро Юрійович
Члени комісії:
Вишневський Федір Олексійович
Лисковець Наталія Василівна
Мигуля Андрій Дмитрович
Мичко Василь Андрійович
Об’єдкова Валентина Миколаївна
Оришкевич Олена Миколаївна
Чепенюк Ольга Іванівна
Чуль Микола Якович
Згодом дві комісії, а саме: з питань регулювання земельних відносин, агропромислового комплексу та лісового господарства, екології, ефективного використання природних ресурсів, розвитку туризму та рекреації та з питань житлово – комунального господарства, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, підприємництва, торговельного та побутового обслуговування, інвестиційної діяльності та регуляторної політики на четвертому сесійному засіданні було об’єднано в постійну комісію з питань сільського господарства, економічного розвитку, підприємництва, інфраструктури, інвестиційної діяльності та регуляторної політики, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів та обрано її головою депутата - Оксенюка В’ячеслава Федоровича, а заступником - Шворака В’ячеслава Петровича
Політична структуризація районної ради була логічно завершена утворенням та реєстрацією депутатських фракцій:
Депутатська фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»
Голова фракції - Степанюк Аркадій Михайлович
Секретар – Лисковець Наталія Василівна
Члени фракції:
Броїло Андрій Петрович
Вишневський Федір Олексійович
Волошук Святослав Сергійович
Зінчук Тетяна Василівна
Кудацький Микола Володимирович
Олексюк Василь Іванович
Сидорук Вячеслав Володимирович
Депутатська фракція«ВО «Батьківщина»
Голова фракції – Андросюк Володимир Тимофійович
Заступник голови фракції – Рибак Микола Сидорович
Члени фракції:
Кондратюк Сергій Петрович
Мичко Василь Андрійович
Об'єдкова Валентина Миколаївна
Титомир Олександр Михайлович
Оксенюк Вячеслав Федорович
Депутатська фракція «Радикальна партія Олега Ляшка»
Голова фракції – Шворак В'ячеслав Петрович
Заступник голови фракції – Абрамчук Іван Михайлович
Члени фракції:
Пасенковський Олександр Сергійович
Сидорчук Віктор Олегович
Чуль Микола Якович
Депутатська фракція політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП»
Голова фракції - Корнієвський Георгій Олександрович
Секретар фракції - Оришкевич Олена Миколаївна
Члени фракції:
Миронюк Валерій Юхимович
Оніжук Тарас Євгенійович
Рудюк Григорій Петрович
Депутатська фракція"Аграрна партія України"
Голова фракції - Мигуля Андрій Дмитрович
Секретар фракції - Чепенюк Ольга Іванівна
Члени фракції:
Хомік Володимир Миколайович
Хороших Юрій Васильович
Шкоропад Олег Петрович
Депутатська фракція Всеукраїнського об'єднання «Свобода»
Голова фракції - Мельник Юрій Миколайович
Члени фракції:
Матвіюк Дмитро Юрійович
Шайнюк Наталія Володимирівна.
На другому сесійному засіданні було утворено дорадчий орган ради - Президію, до складу якої увійшли голови депутатських фракцій та голови постійних комісій ради. На цій же сесії депутати ухвалили Регламент районної ради сьомого скликання, в який згодом на шостій сесії ради були внесені зміни та доповнення. На цьому ж пленарному засіданні була створена тимчасова контрольна комісія ради з врегулювання майнових спорів пайовиків Любитівського споживчого товариства с. Ворона. На третій сесії районної ради було обрано заступника голови районної ради, яким став представник депутатської фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» - Олександр Пасенковський.
Відповідно чинного законодавства основною організаційно – правовою формою роботи ради є проведення сесій, які складаються з пленарних засідань, матеріали на які готуються постійними комісіями, а порядок денний попередньо узгоджується Президією. Робота сесійних засідань, Президії та постійних комісій проводилась на принципах гласності, колективного та вільного обговорення питань. Вважаю неприпустимим будь-які прояви авторитаризму, особливо в умовах діяльності колегіального органу, яким є районна рада. Хоча заради об’єктивності слід відмітити, що інколи остаточні рішення народжувались після тривалих та гарячих дискусій. Не рідко альтернативні проекти рішень чи свої пропозиції до них вносили депутати районної ради: Володимир Андросюк, Володимир Хомік, Олександр Титомир, Валерій Миронюк та інші депутати.
Упродовж звітного періоду районною радою було проведено 8 сесій, з них перша сесія відбулась у два пленарні засідання, одна сесія (5 сесія) була позачерговою. Загалом на сесіях було розглянуто та ухвалено 193 питання. Основні питання, що вносилися до порядку денного пленарних засідань, - це питання соціально-економічного розвитку – 77 , культурно-освітнього розвитку 20, медицини - 5, правопорядку та оборонної роботи - 13, з питань діяльності ради – 35 та інші – 43 питання .
Систематично розглядались питання щодо внесення змін до районного бюджету. Також було ухвалено 41 рішення щодо депутатських запитів.
Щоразу на сесії ради запрошувалися народні депутати, які мають відношення до Ковельщини, депутати обласної ради, обрані від Ковельського району, керівництво Ковельської районної державної адміністрації та начальники її структурних підрозділів, керівники місцевих правоохоронних та контролюючих органів, військовий комісар Ковельського ОМВК та представники інших територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, лідери партійних та громадських організацій, сільські, селищні голови, представники місцевих засобів масової інформації. Це надавало роботі сесій більш змістовного та активного акценту, сприяло відкритості та прозорості в діях районної ради.
До відання районної ради належить затвердження програм соціального – економічного та культурного розвитку району, цільових програм з інших питань та заслуховування звітів про їх виконання. Завдяки спільним зусиллям у звітному році не вдалося затвердити 16 місцевих програм із загальним обсягом фінансування 3 млн. 276 тис. 589 грн. Серед них такі програми:
- Програма розвитку культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму в районі на 2016-2020 роки;
- Комплексна програма створення і використання матеріального резерву для запобігання , ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх негативних наслідків на території Ковельського району на 2016 – 2018 роки;
- Програма організації та проведення на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військової частини А1547, загонів територіальної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, добровольців в Ковельському районі на 2016 рік;
- Програма вшанування працівників, колективів підприємств, організацій, установ, мешканців району з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат та пам’ятних днів у Ковельському районі на 2016-2018 роки;
- Програма розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі на 2016 - 2018 роки;
- Районна цільова соціальна Програма розвитку фізичної культури і спорту у Ковельському районі на 2016 – 2020 роки;
- Комплексна програма розвитку галузі АПК в Ковельському районі на 2016-2020 роки;
- Районна цільова соціальну Програма оздоровлення та відпочинку дітей Ковельського району на 2016 – 2020 роки;
- Програма економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2016 рік;
- Програма підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016 рік;
- Районна програма підтримки органів виконавчої влади у Ковельському районі на 2016-2018 роки;
- Комплексна програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Ковельському районі на 2016-2020 роки;
- Програма покращення функціонування Центру обслуговування платників Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Волинській області на 2016 – 2017 роки;
- Районна Програма "Питна вода" Ковельського району на 2016-2020 роки";
- Програма "Дистанційне обслуговування місцевих бюджетів";
- Комплексна програма протидії корупційними та терористичними проявами у Ковельському районі на 2016 – 2017 роки.
На постійному контролі в районній раді перебуває 31 програма.
Враховуючи зауваження депутатів натепер продовження дії тої чи іншої Програми на відповідний термін буде проводитись тільки після заслуховування на пленарних засіданнях звітів про їх виконання.
Особливої уваги заслуговує цільова Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на сесії «Власний дім», яка функціонує в районі з 2007 року. До нового складу комісії з питань вивчення умов надання та підтвердження права на отримання кредиту по Програмі «Власний дім» увійшли депутати ради: Володимир Андросюк, Святослав Волошук, Тетяна Зінчук, Георгій Корнієвський, Дмитро Матвіюк, В’ячеслав Оксенюк, очолив комісію депутат – Андрій Мигуля. За звітній період комісія провела 5 засідань. 32 громадянина – жителя Ковельського району отримали кредити на будівництво (реконструкцію) та купівлю житла по вищевказаній програмі, з них 8 учасникам АТО. Загальна сума кредитування склала – 1млн. 140 тис. грн., з них 334 тис. грн. – районний бюджет, 46 тис. грн. - бюджет Колодяжненської сільської ради, 760 тис. грн. – обласний та державний бюджети. Слід відмітити, що з метою обґрунтування надання кредитів члени цієї комісії провели обстеження умов проживання усіх заявників за винятком учасників АТО.
На жаль як і в попередні скликання не всі питання життєдіяльності територіальних громад району можуть бути вирішені на місцях. Як правило, такі проблеми виникають через недосконалість чинного законодавства, надмірну зарегульованість ухвалення управлінських рішень, невизначеність компетентності утворених в процесі реформування територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, ну і звісно відсутністю достатньої кількості бюджетних коштів. Це змушувало депутатський корпус районної ради ухвалювати відповідні звернення до центральних органів влади ( Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України). У звітному періоді районною радою було підготовлено та підтримано 9 звернень, а саме:
- до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Постанови КМУ №300 від 29 квітня 2015 року «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», ініційоване депутатом Олександром Титомиром;
- до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо подолання наслідків викликаних підвищенням цін і тарифів на житлово – комунальні послуги, ініційоване депутатом Віктором Сидорчуком;
- до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо продуманої політики стосовно аграрного сектору з боку Уряду і парламенту, ініційоване депутатом – Андрієм Мигулею;
- до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо скасування рішення Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на природний газ для населення та житлово – комунальних підприємств, ініційоване депутатом Володимиром Андросюком;
- до Кабінету Міністрів України та Волинської обласної ради щодо виділення коштів для відшкодування компенсації витрат автомобільних перевізників за пільговий проїзд або надання адресної допомоги пільговикам на проїзд, ініційоване профільною комісією;
- до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо недоцільності внесення змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, ініційоване депутатом Андрієм Мигулею;
- до голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо внесення змін до Податкового Кодексу України в частині оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, ініційоване профільною комісією;
- до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. щодо звільнення заступника прокурора – Головного військового прокурора А. Матіоса, ініційоване депутатом Олександром Титомиром.
- до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо спрощеного порядку приєднання споживачів до електромереж та будівництва нових ліній електропередач за кошти компаній енергопостачальників, ініційоване профільною комісією.
Геополітичні виклики, які поставали перед нашою державою не залишились поза увагою депутатського корпусу районної ради. За ініціативи голови депутатської фракції ВО «Свобода» Юрія Мельника районною радою було ухвалено Заяву щодо рішення Польського парламенту про визнання подій 1943-1945 років на Волині геноцидом.
Ефективність та оперативність проведення сесійних засідань залежить від налагодженої роботи постійних комісій районної ради. Вважаю за необхідне відмітити, що всі без винятку комісії у звітному періоді працювали продуктивно, логічно та послідовно. Як наслідок, сесійні засідання проходили в конструктивній формі. Додавав вагомості роботи комісій і той факт, що майже на кожному їх засіданні особисто брав участь голова райдержадміністрації Віктор Козак. Висновки та рекомендації постійних комісій лягали в основу подальших рішень.
У звітному періоді комісія з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району провела – 9 засідань на яких було розглянуто 91 питання;
Постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи – 6 засідань, розглянуто – 48 питань;
Постійна комісія з питань сільського господарства, економічного розвитку, підприємництва, інфраструктури, інвестиційної діяльності та регуляторної політики, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів – 7 засідань, розглянуто – 45 питань;
Постійна комісія з питань духовності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, у справах сім’ї, молоді, материнства і дитинства, фізичної культури і спорту – 8 засідань, розглянули – 46 питань.
Хочу з усіх комісій виділити роботу бюджетної комісії, адже щоразу депутати цієї комісії підходять обґрунтовано та розсудливо до розподілу бюджетних коштів, проводяться зустрічі з головою РДА, підрядниками та виконавцями робіт, інспектують об’єкти на які спрямовані кошти. Значну допомогу в дотриманні та роз’ясненні норм бюджетного законодавства надає членам цієї комісії начальнику управління фінансів Світлана Карпюк.
Характерною особливістю роботи районної ради сьомого скликання є те, що всі бюджетні питання розглядалися на засіданнях усіх постійних комісій ради з тією лише відмінністю, що висновок щодо бюджетного рішення готувала постійна комісія з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.
Окрім постійних комісій в Ковельській районній раді працювала тимчасова контрольна комісія з врегулювання майнових спорів пайовиків Любитівського споживчого товариства. Майже кожної сесії в різному форматі розглядались питання щодо майнових питань пайовиків вищевказаного товариства. Перед депутатами виступав ветеран війни і праці Яків Потапович Чуль. Неодноразово проводились зустрічі з керівництвом місцевої прокуратури щодо врегулювання цього питання. Заслуховувалась також інформація начальника Ковельського відділу поліції по розслідуванню кримінального провадження стосовно цієї справи. В підсумку проведеної роботи, в тому числі і тимчасової контрольної комісії, заради об’єктивності та логічного завершення цієї справи пайовикам необхідно звернутись до Ковельського міськрайонного суду Волинської області.
Відповідно до рішенням районної ради від 25.10.2015 року №2/13 створена Президія Ковельської районної ради до складу якої увійшли голови депутатських фракцій та голови постійних комісій ради.
Голова Президії - Броїло Андрій Петрович - голова Ковельської районної ради.
Заступник голови Президії - Пасенковський Олександр Сергійович - заступник голови Ковельської районної ради
Члени Президії:
Степанюк Аркадій Михайлович - голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, голова депутатської фракції "Блок Петра Порошенка "Солідарність".
Корнієвський Георгій Олександрович - голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно-територіальної реформи.
Оксенюк В’ячеслав Федорович - голова постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, агропромислового комплексу та лісового господарства, екології, ефективного використання природних ресурсів, розвитку туризму та рекреації;
Олексюк Василь Іванович - голова постійної комісії з питань духовності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, у справах сім’ї, молоді, материнства і дитинства, фізичної культури і спорту;
Мельник Юрій Миколайович - голова депутатської фракції ВО «Свобода»;
Мигуля Андрій Дмитрович - голова депутатської фракції «Аграрна партія України»;
Андросюк Володимир Тимофійович - голова депутатської фракції «ВО «Батьківщина».
Президія є дорадчим органом Ковельської районної ради, що попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, які передбачається винести на розгляд ради, а також, за пропозицією голови ради і членів Президії, може розглядати інші питання, що відносяться до повноважень районної ради. За звітній період відбулось 7 засідань Президії. Окрім узгодження порядку денного сесій депутати на засіданнях Президії вносили свої пропозиції щодо розгляду питань на пленарних засіданнях ради, а також розглядались і інші питання: щодо стану справ з енергопостачанням в населених пунктах Ковельського району; щодо організації харчування дітей 1-4 класів у 2016 році; щодо військової служби за контрактом; щодо функціонування на території району сміттєзвалищ та необхідності будівництва сміттєпереробного заводу тощо.
Особливою формою роботи районної ради є розгляд депутатських запитів, звернень і запитань. Я особисто підтримую ту думку, що їхня кількість не є визначальним показником ефективності роботи того чи іншого депутата. Визначальною є тематика та актуальність порушених у запитах, зверненнях чи запитаннях проблем. На мою думку, на особливу увагу заслуговують ті звернення в яких депутати, окрім піднятої проблеми, пропонують декілька альтернативних шляхів вирішення її по суті. За звітній період підтримано 41 депутатський запит, з них
Володимира Андросюка - 10 запитів, Олександра Титомира – 5, Валерія Миронюка – 5, Василя Олексюк – 4, В’ячеслава Сидорука – 4, Наталії Шайнюк – 2, Вячеслава Оксенюка – 2, Василя Мичка – 2 та по одному депутатському запиту у депутатів - Юрія Мельника, Тараса Оніжука, Миколи Чуля, Володимира Хоміка, Дмитра Матвіюка, Миколи Рибака та Григорія Рудюка .
Як свідчить аналіз така форма роботи, як депутатський запит не завжди є достатньо дієвою. Нерідко депутати справедливо нарікали на формальність розгляду депутатських запитів. Однак, навіть в таких рамках чинного законодавства окремі з них вдається позитивно вирішити. Більш логічнішою та оперативнішою формую роботи є депутатські звернення, які адресуються депутатами в органи, установи чи організації до компетентності яких належить та чи інша проблематика. З листопада 2015 року по листопад 2016 рік до голови районної ради надійшло 68 депутатських звернень, з них: Миколи Рибака – 23, Володимира Андросюка – 17, Олександра Титомира – 12, Віктора Сидорчука – 4, Валентини Об’дкової – 3, Ольги Чепенюк – 2, Георгія Корнієвського – 2, по одному зверненню у депутатів - Василя Олексюка, Наталії Шайнюк, Юрія Мельника, В’ячеслава Шворака, Наталії Лисковець.
Однією із складових ефективної роботи районної ради є забезпечення реалізації Конституційних прав громадян на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування. Адже самі звернення громадян є не тільки індикатором благополуччя та безпеки життєдіяльності району, а й служать дороговказом у виборі напрямків роботи районної ради.
З огляду на це в районній раді видано розпорядження голови районної ради, яким затверджено графік прийому громадян керівництвом районної ради. Цей графік розміщений в адмінприміщеннях усіх сільських, селищних рад та оприлюднений на офіційному веб – сайті районної ради.
Так у звітному періоді до мене як до голови районної ради надійшло - 474 звернень громадян. На особистому прийомі голови побувало 60 чол., в тому числі 2 звернення колективні.
Письмові звернення отримано від 327 громадян, з них 9 колективні.
Що стосується тематики звернень, то їх можна згрупувати так:
- аграрна політика та земельні відносини –15, соціального захисту – 17, праці і зарплати – 5, охорони здоров’я – 1, комунального господарства – 8, транспорту та зв’язку – 15, екологія та природні ресурси – 1, житлової політики – 9, діяльність місцевих органів виконавчої влади – 2, інші – 30.
У відповідності до Закону України «Про доступ до публічної інформації» до районної ради надійшло 6 інформаційних запитів, відповідь на які була надана з врахуванням норм чинного законодавства. На жаль не всі звернення можна позитивно вирішити в силу об’єктивних причин. Це наприклад: звернення по майнових питаннях у реформованих сільськогосподарських товариствах, чи неодноразові звернення Чуля Я.П. щодо майнових питань пайовиків Любитівського споживчого товариства, адже компетентність їх вирішення належить судовим органам. Багато звернень надходило стосовно надання матеріальної допомоги на лікування, всі вони або ж направлялись депутатам ради, або на розгляд комісії з питань соціального захисту населення, надання населенню субсидії, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та надання пільг за соціальною ознакою по місцю фактичного проживання пільговика.
З метою поліпшення умов реалізації конституційного права постійно проводяться виїзні прийоми громадян на які мешканці району приходять за вирішенням своїх проблем. У звітному періоді мною проведено виїзні прийоми громадян у 19 населених пунктах 10 сільських рад: Уховецької, Пісочненської, Козлиничівської, Доротищенської, Тойкутської, Скулинської, Поворської, Дрозднівської, Зеленської, Старокошарівської. На виїзних прийомах зі своїми проблемами звернулося 87 громадян, в тому числі – 4 звернень – колективні. Слід зауважити, що левова частка питань порушених у зверненнях лежить в площині компетентності сільських рад.
Особливої уваги заслуговує організація Днів депутата районної ради. Перший такий єдиний День депутата з ініціативи депутата Миколи Рибака відбувся в населених пунктах Ситовичівської сільської ради. Згодом більш масові заходи відбулися в Дубівській, Люблинецькій селищній, Уховецькій, Любитівській, Білашівський сільських радах. Там депутати могли ознайомитись як з організацією роботи сільських голів, виконавчих комітетів сільських рад так і бюджетних установ, що розміщені на території сільських рад. Також депутати побували на об’єктах де планується нове будівництво (Вербська ЗОШ) чи проінспектувати використання коштів в інших бюджетних закладах, де проводяться ремонтно – будівельні роботи. До прикладу на території Білашівської сільської ради депутати могли ознайомитись з ходом будівництва дороги «Білашів – Зелена». З ініціативи директора ДП «Ковельське лісове господарство» В.В. Данилюка провели День депутата на базі цього лісового підприємства, де представники районної ради ознайомились не тільки з роботою лісоводів, а й побували в різних кутках лісових масивів, ознайомившись з проблемою всихання дерев. Нещодавно з ініціативи депутата Володимира Андросюка відбувся такий виїзний День депутата на території Козлиничівської, Пісочненської та Поворської сільських рад, де разом з досягненнями місцевих громад депутати побачили і окремі недопрацювання в бюджетній та комунальній сферах.
Організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, її органів, депутатів, здійснення районною радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування здійснює виконавчий апарат районної ради, штатна чисельність якого на сьогоднішній день складає 13 чоловік, з них 11 – посадові особи місцевого самоврядування, один – службовець, один працівник належить до обслуговуючого персоналу.
У виконавчому апараті районної ради всі його працівники пройшли перевірку передбачену Законом України «Про очищення влади». Заборони стосовно зайняття посад відносно працівників немає.
Відповідальні працівники апарату закріплені за постійними комісіями ради, надають їм методичну та практичну допомогу в організації проведення засідань комісії, міжсесійної і сесійної діяльності, веденні діловодства, розв’язанні соціальних проблем. Жодне з питань, які розглядаються на сесіях районної ради, у постійних комісія та засіданнях Президій не проходять без участі працівників виконавчого апарату ради. Представники виконавчого апарату ради у своїй діяльності тісно співпрацюють з сільськими, селищними радами, структурними підрозділами Ковельської РДА, представниками засобів масової інформації.
За посередництвом виконавчого апарату ради у звітному періоді було організовано 45 навчань, семінарів та тренінгів для сільських, селищних голів, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів районної ради за різною тематикою, наприклад: «Правове забезпечення діяльності місцевих рад», «Депутат місцевої ради: потреби громади – пріоритети – реалізація», «Земельні відносини у 2016 році», «Місцеві громади - рушій та основа адміністративно – територіальної реформи» тощо.
Цьогоріч, як і в попередні роки, працівниками виконавчого апарату ради була проведена робота щодо інформування депутатів з питань заповнення та подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Варто нагадати, що вже традиційною стала діяльність виконавчого апарату ради щодо організації та збору картоплі для пацієнтів Волинської обласної клінічної лікарні. Так у звітному періоді спільно з сільськими та селищними радами району було проведено такий збір картоплі від населення у кількості 10 тон.
Виконавчий апарат районної ради впродовж звітного періоду вживав активних заходів щодо залучення позабюджетних коштів, шляхом проектної діяльності. У вересні цього року завершився проект «Школа демократичних правил і процедур для органів місцевого самоврядування України» в якому наша районна рада, одна з усіх органів місцевого самоврядування області, пройшла конкурсний відбір. В рамках цього проекту було отримано матеріальні цінності на суму понад 86 тис. грн. Завдяки цьому в сесійній залі, а це тепер приміщення центральної районної бібліотеки, встановлено обладнання для здійснення онлайн - трансляцій сесій районної ради. Тепер кожне сесійне засідання за посередництвом нашого інтернет – ресурсу можна дивитись в будь-якому куточку України.
На теперішній час спільно з районними радами східних областей України подано дві конкурсні заявки на отримання грантів, а саме: з Близнюківською районною радою Харківської області у ІІ конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні»; спільно з Добропільською районною радою Донецької області в проекті «Програма національних обмінів». Великі сподівання покладаємо на участь в проекті «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020» в рамках якого планується отримати грантову допомогу на заходи: будівництво дороги з твердим покриттям між селами Зелена та Білашів та рекреація озера Нечимне. Маємо партнера по цьому проекту з польської сторони - Хелмський повіт, в теперішньому часі спільно з Ковельською РДА готуємо проектні документи.
Ковельська районна рада також приймала участь у проекті «Білорусь – Україна 2014-2020». Відбір заявок проводився в три етапи, два з яких проектна заявка, що подавалась від Ковельської районної ради пройшла успішно, але на жаль не набрала достатньої кількості балів, щоб стати переможцем.
Щодо громадської діяльності то працівники виконавчого апарату ради є активними учасники різного роду акцій, які ми або ж самі організовували, або ж долучались до організації та виконання, окремі з них «Чисте довкілля», «Впорядкування символічної могили Т.Г.Шевченка» та інші.
У періоді, що розглядається до виконавчого апарату районної ради надійшло 1238 листів від органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, устав та організацій різних форм власності. Загальна кількість вихідної кореспонденції склала – 547 документів за підписом керівництва районної ради.
Головою районної ради видано 75 розпоряджень з основної діяльності, з особового складу – 57, щодо надання щорічних відпусток – 29 та щодо відряджень – 22 розпорядження.
Ми продовжуємо попередню практику висвітлення діяльності представницького органу через місцеві засоби масової інформації. Однак тут слід зауважити, що змінився порядок висвітлення такої інформації через газету «Вісті Ковельщини», адже Ковельська районна рада офіційно вийшла з числа засновників цього громадсько – політичного видання.
Крім того, вже п’ятий рік поспіль функціонує офіційний веб-сайт районної ради та офіційна сторінка Ковельської районної ради в соціальній мережі Фейсбук. На цих інтернет - ресурсах систематично розміщується інформація на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», щодо діяльності органів і посадових осіб районної ради, інформація про район, його історію і сьогодення, актуальні новини з життя територіальних громад, діяльність депутатського корпусу ради та органів місцевого самоврядування району. До речі в мережі Фейсбук відвідувачі мають можливість залишати свої коментарі.
На сьогоднішній день охоплена аудиторія читачів сторінки Фейсбук – 1339 громадян, 366 осіб підписались на цій інтернет – сторінці.
Відповідно до змін внесених у частину 3 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з 23 лютого 2016 року вступила в дію норма закону згідно якої рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням. Так 22 липня Ковельська районна рада на сьомій сесії вперше запрацювала за новою електронною системою «ГОЛОС». За кошти районного бюджету вдалось придбати 35 планшетів, два ноутбуки та сервер, встановити ліцензійне програмне забезпечення. На все це з районного бюджету було виділено 123 тис. грн. Варто зазначити, що система електронного голосування «ГОЛОС» - це електронний інформаційний ресурс, котрий послідовно та логічно організовує процес прийняття та опублікування рішень місцевою радою. Ця система створена з метою автоматизації та систематизації роботи місцевих рад, для зменшення затрат та часу для проведення кожного засідання. Вона оперативно формує звіти про результати поіменного голосування, тому спрощує виконання вимог пункту 3 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та дозволяє оперативно вивантажувати їх на веб – сайті. Також усі проекти рішень з додатками та поправками депутати можуть переглядати на планшетах. Голосування за допомогою системи займає до 30 секунд та робить сесії оперативними, а роботу депутатів продуктивною. Використовуючи систему «ГОЛОС» рада стає справді прозорою та відкритою для громад.
Шановні депутати, шановні жителі Ковельського району!
Обираючись на посаду голови районної ради, я в першу чергу ставив собі завдання спробувати об’єднати депутатський корпус навколо єдиної мети: від обрання нової влади наші виборці мають відчути реальні кроки на шляху до підвищення рівня добробуту жителів Ковельщини. Для цього, на мою думку, мають належно функціонувати заклади освіти, охорони здоров’я, культури, відновлюватись об’єкти дорожньої інфраструктури (ремонти доріг, вуличне освітлення), має надаватись допомога тим, хто її потребує, покращитись якість надання адміністративних послуг та підвищитись безпека проживання в сільській місцевості тощо. Окрім цього необхідно ефективніше використовувати майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, а також поступово передавати владні повноваження органам місцевого самоврядування базового рівня. Заради об’єктивності скажу, що всього за рік часу нам не вдалось зробити. Але за досягнення вважаю те, що депутати районної ради, незалежно від їх політичного вподобання чи приналежності, об’єднались навколо вирішення найактуальніших проблем району та пошуку ефективних форм формування бюджету і раціонального використання бюджетних коштів. Та співпраця з райдержадміністрацією, яка є на сьогоднішній день, взаємодія з сільськими і селищними радами, порозуміння з обласною адміністрацією та радою дали нам можливість не тільки продовжити і завершити успішні проекти попереднього скликання, а й взяти участь в нових. Звісно, що для здійснення вищепереліченого необхідно не тільки добра воля всіх гілок влади, а й значні бюджетні кошти. Я не буду зупинятись детально на формуванні та затвердженні бюджету 2016 року, проінформую лише про роботу проведену депутатами щодо розподілу коштів вільних залишків та доходів отриманих від перевиконання районного бюджету. Не зважаючи на те, що податкова база районного бюджету скоротилась на третину (в зв’язку з утворенням Голобської та Велицької об’єднаних територіальних громад) динаміка наповнення місцевої казни в порівнянні з іншими роками була досить позитивною. Розсудіть самі, при затверджених доходах районного бюджету на 2016 рік у сумі 14,2 млн. грн. районна рада сьомого скликання розподілила понад 10,6 млн. грн. вищевказаних вільних залишків та доходів, отриманих від перевиконання районного бюджету. Зокрема:
- 1,9 млн. грн. – перевиконання районного бюджету у 2015 році;
- 3,3 млн. грн. – вільних залишків;
- 3,5 млн. грн. – перевиконання дохідної частини районного бюджету у 2016 році;
- 1,9 млн. грн.. – залишок освітньої субвенції.
Зазначу, що остання сума була розподілена таким чином:
- Бюджету Голобської ОТГ – 807, 5 тис. грн.;
- Бюджету Велицької ОТГ – 197 тис. грн..;
- Відділу освіти Ковельської РДА – 887, 6 тис. грн., з них:
- 250 тис. грн. – реконструкція шатрової покрівлі спортзалу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Любитів;
- 125 тис. грн. на співфінансування з обласним бюджетом для облаштування санвузлів в школах с. Гішин, с. Мощена, с. Черемошне;
- 110 тис. грн. – поточний ремонт їдальні ЗОШ І-ІІ ст. с. Рокитниця;
-106,5 тис. грн. – поточний ремонт спортивного залу ЗОШ І-ІІ ст. смт. Люблинець;
- 84 тис. грн. – капітальний ремонт покрівлі ЗОШ І-ІІ ст. с.Бахів.
- 60 тис. грн. – поточний ремонт фойє ЗОШ І-ІІ ст. с.Доротище;
- 60 тис. грн. – поточний ремонт спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Уховецьк та на інші об’єкти закладів освіти району.
Що стосується інших коштів окрім залишків освітньої субвенції, то найбільші суми були спрямовані на такі об’єкти:
- 1,462 млн. грн. на співфінансування капітального ремонту ДНЗ с. Колодяжне;
- 798,6 тис. грн. на співфінансування робіт з реконструкції селищного водозабору смт. Люблинець;
- 737, 4 тис. грн. на ремонт та утримання доріг загального користування;
- 383 тис. грн. на харчування дітей і учнів 1-4 класів шкіл району;
- 375 тис. грн. – спів фінансування на придбання шкільного автобуса;
- 347 тис. грн. на капітальний ремонт котельні ДНЗ в с.Мощена;
- 334 тис. грн. на Програму «Власний дім»;
- 222, 6 тис. грн.. – інша субвенція бюджету м. Ковель (для Ковельського МТМО);
- 221,8 тис. грн. на різні види робіт в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт. Голоби (котельня, благоустрій);
- 199 тис. грн. поточний ремонт гаражів районної ради;
- 189 тис. грн. на харчування дітей та утримання ПзОВ «Оберіг»;
- 183 тис. грн. капітальний ремонт клубу в с.Ворона;
- 149 тис. грн. на виплату матеріальної допомоги жителям Ковельського району депутатами районної ради;
- 136 тис. грн. - система «ГОЛОС» (планшети, ноутбуки, системне забезпечення);
- 100 тис. грн. на виплату матеріальної допомоги особам, які уклали контракт на військову службу;
- 80 тис. грн. на поточний ремонт спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пісочне;
- 75 тис. грн. на ремонт БК с. Уховецьк;
- 74, 3 тис. грн. на поточний ремонт стадіону «Дружба» смт. Голоби;
- 72 тис. грн. на придбання підручників для учнів 4-7 класів;
- 60 тис. грн. співфінансування на капітальний ремонт БК с. Новий Мосир;
- 40 тис. грн. на завершення спорудження пам’ятного знака землякам – українцям, що загинули в роки Другої світової війни в с. Білашів;
- та на інші соціально – значимі об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ району та сільських, селищних рад.
Тісна співпраця гілок влади різних рівнів дає хороші результати. Цього року ми мали можливість побувати на відкритті ДНЗ в с. Мощена, відкритті клубу в с. Ворона. Завдяки роботі проведеній головою Ковельської РДА по залученню коштів з бюджетів інших рівнів, в тому числі і нашого районного бюджету, продовжується будівництво ЗОШ І-ІІІ ст. с. Білин, ведуться роботи з будівництва нового корпусу школи І-ІІІ ст. с. Вербка, продовжуються роботи з відновлення ДНЗ в с. Колодяжне, розпочато капітальний ремонт приміщення колишнього ДНЗ в с. Уховецьк, маємо надію на продовження будівництва доріг між селами: Зелена і Білашів, Облапи і Доротище.
У звітному періоді продовжилась практика укладання договорів про міжбюджетні трансферти з органами місцевого самоврядування різних рівнів. За 9 місяців 2016 року мною було підписано 32 договори та 58 додаткових угод до цих договорів на суму 16,2 млн. грн. За цей же період до районного бюджету отримано вищевказаних субвенцій на 2,9 млн. грн.
Відповідно до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради від 06.04.2012 року №16/3 Ковельській районній раді належить 123 об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. Відповідно до рішення від 11.12.2008 року №24/12 «Про делегування окремих повноважень районної ради районній державній адміністрації» функції оперативного управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ району та формування єдиного реєстру спільної власності передано Ковельській РДА .
Відповідно до Положення про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ району створена постійно діюча конкурсна комісія по визначенню переможця на право оренди майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ району. За звітній період відбулося 7 засідань комісії. Надано в оренду:
- робочий кабінет управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та гаражі приміщення управління;
- частини приміщень котелень ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець, с. Зелена, с. Вербка;
- частину приміщення за адресою м. Ковель, вул. С.Бандери, 18;
- робочі кабінети РДА.
Всього у цьому році надійшло 179,9 тис. грн. коштів від оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. Всі кошти використовуються балансоутримувачами вищевказаного майна. Слід зауважити, що існують проблемні питання у сфері управлінням об’єктами спільної власності. На жаль в минулих скликаннях не до кінця була проведено оформлення правовстановлюючих документів на об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. Відповідальність за це, на мою думку, лежить як на власнику майна, так і на органі, якому делеговані функції управління майном. Результатом такого недопрацювання стали певні непорозуміння щодо майна, яке є на балансі Ковельського МТМО та розміщене у м. Ковель. Зауважу, що Ковельська районна рада є одним із засновників МТМО, а тому зобов’язана дбати про зміцнення його матеріальної-технічної бази і водночас забезпечити непорушність прав на майно, яке належить територіальній громаді району.
Відповідно до вищевказаного рішення районної ради щодо делегування повноважень районної ради районній державній адміністрації процедура укладання, переукладання та розірвання контрактів з керівниками установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ району здійснюється за погодженням із головою районної ради. Так у звітному періоді мною погоджено переукладення контрактів з керівниками 9 закладів освіти району та укладено контракти щодо призначення 2 нових керівників. Проблемним залишається питання подальшої долі такого майна як ІІ поверх будівлі за адресою: м. Ковель, вул. Степана Бандери, 18 та приміщення колишнього методичного кабінету відділу освіти РДА по вулиці Олени Пчілки, 1.
На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та відповідно до рішення ради від 25.12.2015 року №2/18 районна рада безоплатно передала із спільної власності територіальної громади сіл, селищ району у власність Голобської та Велицької об’єднаних територіальних громад, яке розміщене на їх територіях.
Шановні депутати районної ради, сільські. селищні голови району я, як голова районної ради, чітко усвідомлюю, що об’єднання територіальних громад, яке неодмінно завершиться у 2017 році призведе до втрати не тільки дохідної частини районного бюджету, а й до логіки існування самої районної ради з теперішніми повноваженнями. Однак, як людина, яка має достатній досвід і розуміння самої природи місцевого самоврядування, переконаний, що тільки спроможна територіальна громада з достатньою економічною активністю на власній території з ініціативними, працьовитими людьми забезпечить гідний рівень життя населення, обере пріоритети розвитку і фінансуватиме освіту, охорону правопорядку, медицину, дороги та інші напрямки, які люди вважатимуть важливими. Тому сьогодні, той хто тримається за владні повноваження штучно стримуючи об’єднавчі процеси є ворогом реформ, а відтак розвитку України.
Спільно з головою райдержадміністрації та експертною групою «Офіс реформ» у Волинській області ми неодноразово проводили зустрічі, семінари, круглі столи з сільськими і селищними головами, депутатами, громадськістю під час яких проводили роз’яснювально – мотиваційну роботу щодо об’єднання територіальних громад. Вважаю, що успіх в цьому напрямку у нас є, вже цього року на території Ковельського району буде п’ять об’єднаних територіальних громад. Уже зараз ми маємо приклад розвитку Голобської та Велицької ОТГ: відбудовуються об’єкти бюджетної, соціальної та дорожньої інфраструктури, проводиться реконструкція спортивних споруд, покращується матеріально – технічна база навчальних закладів, робота з надання адміністративних послуг тощо.
Бюджетна децентралізація та державна підтримка в недалекому майбутньому обов’язково призведуть до залучення інвестиційних коштів на відповідні території, початок роботи нових підприємств, актуалізацію сфери бізнесу, земельних відносин. Звісно, що позитивні зміни не зможуть відчути одночасно у всіх населених пунктах об’єднаних громад, це всього лише перший рік їх роботи. Але не можу не погодитись з такою притчею: «Коли в в одного мудреця запитали: «Чи довго нам ще чекати змін на краще?», той відповів: «Якщо просто чекати – то довго»…
З метою забезпечення рівних можливостей громадян в Україні запроваджений такий інститут громадянського суспільства як громадські організації. В Ковельському районів є ряд таких громадських утворень, які активно здійснюють свою роботу та співпрацюють з органами влади. Тісний зв’язок районна рада має з ГО «Ковельський центр допомоги учасникам АТО» (координатор Людмила Савина), Ковельською районною організацією Товариства Червоного Хреста України ( голова - Людмила Стахорська), Ковельською районною організацією ветеранів України (голова – Валентина Січкар), ГО «Ковельська міськрайонна спілка учасників АТО» (керівник Сергій Литвинович), ГО «Ліквідатори-інваліди Чорнобиля» (голова - Валерій Дубинчук), ГО «Майдан Гідності» (координатор – Ігор Верчук), налагоджуємо зв’язок з громадськими організаціями, які займаються проектною діяльністю. Керівники цих громадських формувань неодноразово звертались в районну раду за допомогою і знаходили розуміння у депутатського корпусу та керівництва районної ради в питаннях проведення відповідних заходів чи захисту прав та законних інтересів своїх підопічних. Також виконавчий апарат районної ради долучився спільно з громадськими активістами Володимиром Кравчуком та Ігорем Бабаніним до створення ГО «Храм надії» та громадської організації інвалідів «Добродія в дії». Коротко зазначу, що ці громадські організації ввійшли в активну фазу громадського життя. Так ГО «Храм надії» займається волонтерською і просвітницькою діяльністю, а ГО «Добродія в дії» провела в Ковельському районі перший відкритий районний фізкультурно-оздоровчий фестиваль «Перемагай себе» серед осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Шановні колеги депутати та жителі Ковельщини, повноваження районної ради у складний для держави час не можуть обмежитись лишень рамками чинного законодавства. Коли в Україні, ось уже третій рік поспіль, іде неоголошена війна, ані голова районної ради, ані жоден з депутатів ради не може лишитись осторонь проблем пов’язаних з захистом суверенітету та цілісності нашої держави.
На Ковельщині, як і в інших регіонах України ще від початку подій на Євромайдані започаткувався активний волонтерський рух. Згодом волонтери різних груп об’єдналися у волонтерські центри. І уже з самого початку проведення антитерористичної операції на Сході України саме волонтери стали надійними помічниками Збройних Сил України та добровольчих батальйонів.
У квітні 2014 року , з ініціативи колишнього голови районної ради Ігоря Верчука, при Ковельській районній раді розпочав роботу Волонтерський центр. З часу існування центру можна сказати, що його діяльність тепер набирає нових обертів та масштабів адже змінюється не лише представницький склад волонтерського центру, а й пріоритети в його функціонуванні та діяльності.
Центр продовжує об’єднувати навколо себе небайдужих жителів Ковельщини, які прагнуть підтримати наших військових, і у такий спосіб, теж брати участь у боротьбі з ворогом. Долучились до роботи Центру учасники АТО Вадим Мартинюк, Леонід Хвещук, волонтер Микола Канівець, військовий капелан Ігор Бабанін, громадський активіст Лариса Калитюк. Саме Ігор Бабнін, Микола Канівець та Вадим Мартинюк безпосередньо доправляють необхідне для наших захисників. Щоразу волонтери їдучи на схід країни, в різні підрозділи Збройних Сил України, передають адресні посилки військовим із Ковельщини, які проходять службу в зоні АТО.
За звітній період було споряджено та відправлено на Схід та у Луцький військовий госпіталь 20 автомобілів гуманітарного вантажу у вигляді медичних засобів, одягу, побутової хімії та продуктів харчування. Варто зазначити, що неодноразову допомогу у вигляді палива для автомобілів волонтерів надавав депутат обласної ради Віктор Козак.
Користуючись нагодою хочу висловити щиру вдячність усім сільським та селищним головам, підприємцям міста і району та жителям населених пунктів району за організацію та збір продовольства для потреб ЗСУ.
Майже щоразу долучаються до спорядження продуктових наборів чи іншого матеріального забезпечення для військовослужбовців депутати Ковельської районної ради, серед яких особливої уваги заслуговують: Олександр Титомир, Василь Мичко, Сергій Кондратюк, Олена Оришкевич, Валентина Об’єдкова, Юрій Хороших. Варто згадати також і підприємців, які жертвують частину своїх статків для надання волонтерської допомоги, серед них: директор «Негабарит - Сервіс» Віктор Козел, керівницво Фітнес- клубу «BODYMASTER», підприємець Андрій Гич та багато інших.
По окремим напрямкам волонтерської роботи Центр співпрацює з Волонтерською групою «Вбережу», а саме з волонтерами: Ігорем Верчуком, Степаном Петрусем, Василем Марчуком.
В питанні підвищення обороноздатності районна рада взаємодіє з Ковельським міським об’єднаним військовим комісаріатом і надає свою допомогу в рамках Програми організації та проведення на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військової частини А1547, загонів територіальної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, добровольців в Ковельському районі та в організації інших заходів.
З 06 по 15 червня цього року тривала активна фаза масштабних командно-штабних навчань "Літня гроза-2016". Серед тих хто брав участь в цих військових навчаннях: заступник голови Ковельської районної ради - Олександр Пасенковський, депутат районної ради, голова постійної комісії з питань духовності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, у справах сім’ї, молоді, материнства та дитинства, фізичної культури та спорту - Василь Олексюк, а також сільські та селищний голови району, а саме: Поворський – Сергій Семенюк, Пісочненський – Володимир Кізей, Уховецький – Володимир Демидюк, Ситовичівський – Віталій Будь, Скулинський – Роман Осійчук, Городищенський – Петро Олексюк та Голобський селищний – Сергій Гарбарук, а також старости сіл Сільця – Олег Рибчук та Попович - Віталій Мартинець. Ми пишаємось та гордимось, що на Ковельщині є такі свідомі та сміливі чоловіки, Адже в непростий час впевнено тримати зброю в руках, влучно стріляти з неї, знати тактику, ази медицини та саперної справи повинен кожен поважаючий себе чоловік.
Ковельський район є аграрним районом з розвинутим господарським комплексом. Однак, незважаючи на прихід в села району потужних сільськогосподарських виробників факт залишається фактом: реформувавши власність і установлені виробничі відносини, мало що зроблено на рівні держави для налагодження нових форм організації праці людей, нових механізмів, і, зокрема, щодо заготівель та реалізації сільськогосподарської продукції, надання вигідних послуг селянину, захисту його важкої праці від перекупників та інших шахраїв. Вважаю це нашим резервом і найпершим обов’язком влади перед селом – захистити працю селянина та його майнові права. Що стосується нових інвесторів то на жаль, вони не до кінця виконують свої обіцянки. Спільно з головою райдержадміністрації та начальником управління сільського господарства нам довелося побувати на зустрічах з власниками земельних паїв та працівниками і керівниками СТзОВ «Заповіт» с. Козлиничі, СТзОВ «Україна» с.Дубове. На жаль проблемні питання в цих господарствах актуальні і на сьогодні. У звітному періоді реагуючи на звернення фермерів району та з ініціативи депутатів районної ради Валерія Миронюка та Миколи Рибака нам вдалося досягнути домовленостей з міською владою щодо збільшення кількості проведення ярмарок сільськогосподарської продукції у м.Ковель, але лишається проблемним питанням реалізації с/г продукції на привокзальному ринку. Окрім цього брали участь у вирішенні й інших питань села таких як наприклад перебої з електропостачанням через викрадення трансформаторної оливи. На цю тему відбулась не одна нарада під керівництвом голови райдержадміністрації за участі представників правоохоронних органів та райвідділу міністерства надзвичайних ситуацій. Особисто довелось проводити зустріч з представниками села Кривлин які через тривалу відсутність електроенергії в селі були намірені блокувати роботу адмінприміщення Ковельської філії ВАТ Волиньобленерго.
Міжнародна співпраця
З року в рік тіснішає і поглиблюється співпраця Ковельської районної ради з іноземними партнерами. Зокрема цього року на сьомій сесії районної ради відбулась урочиста зустріч делегації Хелмського повіту Республіки Польща з нагоди 15-річчя підписання угоди про співпрацю між Ковельським районом і Хелмським повітом. З відповідним взаємним візитом представники депутатського корпусу Ковельської районної ради побували в Хелмському повіті зокрема на території гміни Вержбіце. Маємо хороші напрацювання з Кобринським районом Республіки Білорусь. Сподіваємось що ці взаємовідносини будуть вдало зреалізовані під час дії Програми Транскордонного співробітництва Польща-Україна-Білорусь.
У звіті неможливо відобразити все здійснене у звітному періоді однак вважаю, що районна рада сьомого скликання за свій перший рік роботи зробила не мало, а по-переду багато амбітних планів. Водночас хотілося б озвучити й те, що нам не вдалось зробити за цей час:
- існуюча система розпорядження земельними ресурсами призвела до окремих конфліктів щодо надання земельних ділянок, а районна рада не може цьому зарадити;
- не вдалось об’єктивно вирішити майнові питання пайовиків Любитівського споживчого товариства;
- ми не змогли надати належної фінансової підтримки аграріям Ковельщини;
- не зрушилось з місця питання подальшої долі приміщення методичного кабінету відділу освіти, по вул. Олени Пчілки,1;
- залишилось в розділі «Обіцяне» будівництво дороги від села Світле до автодороги Київ-Ковель.
По завершені свого виступу хотів би акцентувати увагу на основному, що районна рада, її виконавчий апарат завжди відкриті для спілкування, дискусій, напрацювання проектів рішень та підготовки управлінських рішень з усіма громадами, активістами, громадськими організаціями та господарським активом району. Дякую всім депутатам, органам виконавчої влади, депутатам обласної ради, сільським селищним головам та всім небайдужим жителям за підтримку, розуміння та дієву співпрацю. Завжди поділяю і прислухаюсь до думки тих, хто висловлює продуктивну критику та надає ділові пропозиції. Закликаю усіх і надалі спрямовувати свою енергію, зусилля, творчий потенціал, здібності, ресурси та водночас брати на себе відповідальність за розвиток нашого спільного дому – Ковельщина та підвищення добробуту кожного жителя району. Лише у єдності сила! Хочу побажати всім нам здоров’я, мудрості, наснаги та віри в світле майбутнє України.
Дякую за увагу.