ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | IV |
Скликання: | VIII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 4/17 |
Дата реєстрації: | 19.02.2021 |
Проголосовано: | 19.02.2021 11:51:51 |
Автор: | Броїло А.П |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
36
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
1
- Відсутні
5
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 4/17
КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЄКТ
РІШЕННЯ
від 19 лютого 2021 року №4/
м. Ковель
Про Програму розвитку місцевого
самоврядування в Ковельському районі
на 2021 -2022 роки
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідно до Конституції України, законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Європейської хартії місцевого самоврядування», ратифікованої Законом України від 15 липня 1997 року районна рада
вирішила:
1. Затвердити Програму розвитку місцевого самоврядування в Ковельському районі на 2021 – 2022 роки (додається).
2. Рекомендувати селищним, сільським радам розробити і затвердити Програми розвитку місцевого самоврядування відповідних територій на 2021 -2022 роки.
3. Організацію виконання цього рішення покласти на виконавчий апарат районної ради, контроль – на постійну комісію з питань бюджету та фінансів.
Голова В’ячеслав ШВОРАК
Андрій БРОЇЛО 51461
ПРОГРАМА
розвитку місцевого самоврядування
у Ковельському районі
на 2021 - 2022 роки
м. Ковель
2021
розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі
на 2021-2022 роки
Зміст
І. Паспорт Програми
IІ. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
ІІІ. Мета Програми
ІV. Аналіз факторів впливу на проблему та ресурсів для реалізації (SWOT - аналіз)
V. Фінансове забезпечення Програми
VI. Організація виконання і контроль за виконанням заходів Програми. результати
VII. Очікувані результати
VIIІ . Заходи Програми
І. ПАСПОРТ
Програми розвитку місцевого самоврядування
у Ковельському районі на 2021-2022 роки
* – обсяг фінансування Програми визначається щороку у межах наявного фінансового ресурсу районного бюджету та надходжень з інших джерел, не заборонених законодавством, відповідно до запланованих заходів.
ІІ. Визначення проблем, на розв’язання яких
яких спрямована Програма
Засади функціонування місцевого самоврядування в Україні закріплені Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».
Державна політика України у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В основу цієї політики закладено положення Європейської хартії місцевого самоврядування та найкращі світові стандарти суспільних відносин у цій сфері.
Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади протягом останніх років продемонструвала перші позитивні результати, зокрема: створення об’єднаних територіальних громад на добровільній основі, зростання надходжень місцевих бюджетів, наближення значної частини адміністративних послуг до громадян, відновлення соціальної інфраструктури в територіальних громадах.
Місцеве самоврядування стоїть перед викликом не лише збереження, але й посилення таких характерних рис місцевого самоврядування, як:
- самостійність територіальних громад та їх представницьких органів, що не є складовою державного механізму управління;
- здійснення публічної влади частиною народу - членами конкретної територіальної громади;
- здійснення громадою народовладдя у межах певної території як безпосередньо (референдум, вибори, сходи та ін.), так і через органи місцевого самоврядування;
- наявність та визначеність особливого суб’єкта – громади (мешканців певної території);
- наявність та чітка визначеність особливого об’єкта управління - питання місцевого значення;
- самостійність, яка виражена в організаційній відокремленості, а також у праві на фінансово-економічні ресурси;
- відповідальність за свою діяльність, що забезпечується різними формами контролю з боку населення;
- поєднання засад інституту громадянського суспільства і державної влади, в якому баланс державних і місцевих інтересів забезпечується законом.
Сьогодні реалізація державної політики, спрямованої на децентралізацію влади в Україні, вимагає змін в організації та функціонуванні органів місцевого самоврядування. Відповідно до частини першої статті 9 Європейської хартії місцевого самоврядування органи місцевого самоврядування, в рамках національної економічної політики, мають право на свої власні фінансові ресурси, якими вони можуть вільно розпоряджатися у межах своїх повноважень. Метою зазначених положень є забезпечення самостійності та ефективності місцевого самоврядування. Статтею 6 Європейської хартії місцевого самоврядування передбачено, що умови проходження служби в органах місцевого самоврядування повинні забезпечувати підбір висококваліфікованого персоналу з урахуванням особистих якостей та компетентності. Для цього передбачаються відповідні можливості професійної підготовки, винагороди та просування по службі.
17 липня 2020 року Верховна Рада прийняла Постанову № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів». У результаті цього рішення усі 490 старих районів ліквідовані, натомість утворені 136 нових районів (з них 17 районів знаходяться на тимчасово окупованих територіях: 10 районів в АР Крим, 3 райони – в Донецькій області та 4 райони - в Луганській області).Тож з 136 лише у 119 нових районах 25 жовтня 2020 року пройшли перші місцеві вибори депутатів районних рад.
У Волинській області утворено 4 райони, до складу яких увійшло 54 територіальні громади, в тому числі: 11 – міських, 25 – сільських та 18 селищних громад. Новоутворений Ковельський район об’єднав в собі 23 територіальні громади: 2 – міські, 9 – селищних та 12 – сільських.
Враховуючи те, що забезпечення ефективної діяльності органів місцевого самоврядування є основою розвитку демократії в Україні, актуальним є питання підтримки місцевого самоврядування шляхом затвердження цільової районної програми для створення належних умов роботи щодо реалізації територіальними громадами та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених Конституцією та Законами України.
Програму розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі на 2021-2025 роки розроблено відповідно до Указу Президента України від 30 серпня 2001 року № 749/2001 «Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів, і спрямовано на вирішення проблем, пов’язаних з недостатнім фінансовим забезпеченням виконання власних повноважень, наданням якісних адміністративних та громадських послуг населенню, комплексним соціально-економічним та культурним розвитком населених пунктів, підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад; стимулюванням впровадження кращих практик належного урядування; послабленням престижності місцевого самоврядування, оновленням матеріально-технічної бази та оргтехніки для виконання функціональних завдань тощо.
III. Мета Програми
Ця Програма розроблена з метою:
- забезпечення підвищення фахового рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів районної, сільських рад району, створення належних умов для їх професійного розвитку;
- сприяння активності жителів територіальних громад Ковельського району у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій;
- поширення позитивного досвіду щодо вирішення проблемних питань розвитку органів місцевого самоврядування Ковельського району та удосконалення форм їх співпраці;
- підтримки громадських та місцевих ініціатив, відзначення професійних досягнень мешканців району;
- підвищення ефективності використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;
- cтворення належної матеріально-технічної бази для роботи виконавчого апарату та здійснення діяльності депутатів районної ради;
- запровадження та розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та інструментів електронного урядування, розвиток системи електронного документообігу;
- забезпечення належних технічних умов для проведення пленарних засідань сесій районної ради, засідань Президії та постійних комісій Ковельської районної ради.
ІV. Аналіз факторів впливу на проблему та ресурсів для реалізації (SWOT – АНАЛІЗ)
V. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел відповідно до чинного законодавства України в рамках запланованих заходів.
VI. Організація виконання і контроль за виконанням заходів Програми
Координація виконання заходів, передбачених Програмою покладається на Ковельську районну раду. Розробник Програми аналізує хід реалізації заходів Програми та надає виконавчому апарату Ковельської районної ради пропозиції щодо заходів з її виконання по мірі необхідності, а в кінці кожного року до 20 грудня готує звіт про виконання Програми і подає його на розгляд районної ради. Контроль за виконанням заходів Програми здійснює постійна комісія районної ради з питань депутатської діяльності, законності, етики та регламенту.
VІІ. Очікувані результати
Реалізація заходів Програми дозволить:
- підвищити рівень фахової підготовки посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад;
- створити систему науково-методичної допомоги органам місцевого самоврядування в підготовці проектів та програм розвитку територій;
- поліпшити науково-методичне забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування з виконання власних та делегованих повноважень;
- удосконалити форми співпраці органів місцевого самоврядування району, сприяти діяльності асоціацій та об’єднань органів місцевого самоврядування щодо вивчення проблем розвитку територій та визначення шляхів їх вирішення;
- поширити позитивний досвід та створити умови для запровадження інноваційних ідей у практику діяльності органів місцевого самоврядування;
- підвищити рівень інформованості громадян про діяльність органів місцевого самоврядування, роботу депутатів місцевих рад;
- презентувати інвестиційний та економічний потенціал району, забезпечити просування на міжнародному, державному та міжрегіональному рівнях позитивного іміджу Ковельського району;
- створити прозору систему для прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування, підвищити довіру населення до органів місцевого самоврядування;
- забезпечити належне інформування посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів;
- підтримати представників громадських організацій, відзначити професійні досягнення мешканців району;
- пропагувати здоровий спосіб життя, заохочувати депутатів до активного заняття спортом;
- забезпечити всебічне висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування;
- забезпечити належні умови роботи для депутатів, працівників виконавчого апарату районної ради;
- підвищити ефективність використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;
- утримувати в належному санітарно-технічному стані та забезпечити охороною, протипожежною безпекою адміністративні будівлі спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЄКТ
РІШЕННЯ
від 19 лютого 2021 року №4/
м. Ковель
Про Програму розвитку місцевого
самоврядування в Ковельському районі
на 2021 -2022 роки
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідно до Конституції України, законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Європейської хартії місцевого самоврядування», ратифікованої Законом України від 15 липня 1997 року районна рада
вирішила:
1. Затвердити Програму розвитку місцевого самоврядування в Ковельському районі на 2021 – 2022 роки (додається).
2. Рекомендувати селищним, сільським радам розробити і затвердити Програми розвитку місцевого самоврядування відповідних територій на 2021 -2022 роки.
3. Організацію виконання цього рішення покласти на виконавчий апарат районної ради, контроль – на постійну комісію з питань бюджету та фінансів.
Голова В’ячеслав ШВОРАК
Андрій БРОЇЛО 51461
«Погоджено» Начальник управління регіонального розвитку Ковельської РДА ________________Білинська Л. І. _____ _____________ 2021 р. | «Погоджено» Начальник відділу фінансів Ковельської РДА _________________Карпюк С. С. _____ ______________ 2021 р. |
ПРОГРАМА
розвитку місцевого самоврядування
у Ковельському районі
на 2021 - 2022 роки
м. Ковель
2021
ПРОГРАМА
розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі
на 2021-2022 роки
Зміст
І. Паспорт Програми
IІ. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
ІІІ. Мета Програми
ІV. Аналіз факторів впливу на проблему та ресурсів для реалізації (SWOT - аналіз)
V. Фінансове забезпечення Програми
VI. Організація виконання і контроль за виконанням заходів Програми. результати
VII. Очікувані результати
VIIІ . Заходи Програми
І. ПАСПОРТ
Програми розвитку місцевого самоврядування
у Ковельському районі на 2021-2022 роки
1. | Ініціатор розроблення Програми (замовник) | Ковельська районна рада |
2. | Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми | Розпорядження голови Ковельської районної ради від 05 лютого 2021 року № 9 «Про розроблення проекту Програми розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі на 2021 – 2022 роки» |
3. | Розробник Програми | Виконавчий апарат Ковельської районної ради |
4. | Співрозробники Програми | - |
5. | Відповідальний виконавець Програми | Ковельська районна рада |
6. | Учасники Програми | Ковельська районна рада |
7. | Термін реалізації Програми | 2021-2022 роки |
8. | Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм) | Районний бюджет |
9. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього: у тому числі: | 510,0 тис.грн. 2021 рік – 255,0 тис.грн. 2022 рік – 255,0 тис.грн. |
* – обсяг фінансування Програми визначається щороку у межах наявного фінансового ресурсу районного бюджету та надходжень з інших джерел, не заборонених законодавством, відповідно до запланованих заходів.
ІІ. Визначення проблем, на розв’язання яких
яких спрямована Програма
Засади функціонування місцевого самоврядування в Україні закріплені Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».
Державна політика України у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В основу цієї політики закладено положення Європейської хартії місцевого самоврядування та найкращі світові стандарти суспільних відносин у цій сфері.
Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади протягом останніх років продемонструвала перші позитивні результати, зокрема: створення об’єднаних територіальних громад на добровільній основі, зростання надходжень місцевих бюджетів, наближення значної частини адміністративних послуг до громадян, відновлення соціальної інфраструктури в територіальних громадах.
Місцеве самоврядування стоїть перед викликом не лише збереження, але й посилення таких характерних рис місцевого самоврядування, як:
- самостійність територіальних громад та їх представницьких органів, що не є складовою державного механізму управління;
- здійснення публічної влади частиною народу - членами конкретної територіальної громади;
- здійснення громадою народовладдя у межах певної території як безпосередньо (референдум, вибори, сходи та ін.), так і через органи місцевого самоврядування;
- наявність та визначеність особливого суб’єкта – громади (мешканців певної території);
- наявність та чітка визначеність особливого об’єкта управління - питання місцевого значення;
- самостійність, яка виражена в організаційній відокремленості, а також у праві на фінансово-економічні ресурси;
- відповідальність за свою діяльність, що забезпечується різними формами контролю з боку населення;
- поєднання засад інституту громадянського суспільства і державної влади, в якому баланс державних і місцевих інтересів забезпечується законом.
Сьогодні реалізація державної політики, спрямованої на децентралізацію влади в Україні, вимагає змін в організації та функціонуванні органів місцевого самоврядування. Відповідно до частини першої статті 9 Європейської хартії місцевого самоврядування органи місцевого самоврядування, в рамках національної економічної політики, мають право на свої власні фінансові ресурси, якими вони можуть вільно розпоряджатися у межах своїх повноважень. Метою зазначених положень є забезпечення самостійності та ефективності місцевого самоврядування. Статтею 6 Європейської хартії місцевого самоврядування передбачено, що умови проходження служби в органах місцевого самоврядування повинні забезпечувати підбір висококваліфікованого персоналу з урахуванням особистих якостей та компетентності. Для цього передбачаються відповідні можливості професійної підготовки, винагороди та просування по службі.
17 липня 2020 року Верховна Рада прийняла Постанову № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів». У результаті цього рішення усі 490 старих районів ліквідовані, натомість утворені 136 нових районів (з них 17 районів знаходяться на тимчасово окупованих територіях: 10 районів в АР Крим, 3 райони – в Донецькій області та 4 райони - в Луганській області).Тож з 136 лише у 119 нових районах 25 жовтня 2020 року пройшли перші місцеві вибори депутатів районних рад.
У Волинській області утворено 4 райони, до складу яких увійшло 54 територіальні громади, в тому числі: 11 – міських, 25 – сільських та 18 селищних громад. Новоутворений Ковельський район об’єднав в собі 23 територіальні громади: 2 – міські, 9 – селищних та 12 – сільських.
Враховуючи те, що забезпечення ефективної діяльності органів місцевого самоврядування є основою розвитку демократії в Україні, актуальним є питання підтримки місцевого самоврядування шляхом затвердження цільової районної програми для створення належних умов роботи щодо реалізації територіальними громадами та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених Конституцією та Законами України.
Програму розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі на 2021-2025 роки розроблено відповідно до Указу Президента України від 30 серпня 2001 року № 749/2001 «Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів, і спрямовано на вирішення проблем, пов’язаних з недостатнім фінансовим забезпеченням виконання власних повноважень, наданням якісних адміністративних та громадських послуг населенню, комплексним соціально-економічним та культурним розвитком населених пунктів, підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад; стимулюванням впровадження кращих практик належного урядування; послабленням престижності місцевого самоврядування, оновленням матеріально-технічної бази та оргтехніки для виконання функціональних завдань тощо.
III. Мета Програми
Ця Програма розроблена з метою:
- забезпечення підвищення фахового рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів районної, сільських рад району, створення належних умов для їх професійного розвитку;
- сприяння активності жителів територіальних громад Ковельського району у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій;
- поширення позитивного досвіду щодо вирішення проблемних питань розвитку органів місцевого самоврядування Ковельського району та удосконалення форм їх співпраці;
- підтримки громадських та місцевих ініціатив, відзначення професійних досягнень мешканців району;
- підвищення ефективності використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;
- cтворення належної матеріально-технічної бази для роботи виконавчого апарату та здійснення діяльності депутатів районної ради;
- запровадження та розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та інструментів електронного урядування, розвиток системи електронного документообігу;
- забезпечення належних технічних умов для проведення пленарних засідань сесій районної ради, засідань Президії та постійних комісій Ковельської районної ради.
ІV. Аналіз факторів впливу на проблему та ресурсів для реалізації (SWOT – АНАЛІЗ)
Сильні сторонни | Слабкі сторони |
Актуальність зміцнення ролі органів місцевого самоврядування. Підтримка державними інституціями реформи органів місцевого самоврядування. Високий рівень ініціативи громадськості щодо децентралізації влади. | Відсутність достатньої законодавчої бази щодо завершення реформи місцевого самоврядування. Відсутність довгострокової перспективи функціонування районних рад Проблеми кадрового потенціалу. |
Загрози | Можливості |
Згортання процесу децентралізації та демократичних реформ. Пасивність населення, неприйняття необхідних законодавчих актів щодо реформи місцевого самоврядування. | Надання методичної допомоги органам місцевого самоврядування, депутатам місцевих рад. Підвищення професійного рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування. Висвітлення роботи органів місцевого самоврядування. Проведення просвітницької діяльності з питань розвитку місцевого самоврядування. |
V. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел відповідно до чинного законодавства України в рамках запланованих заходів.
VI. Організація виконання і контроль за виконанням заходів Програми
Координація виконання заходів, передбачених Програмою покладається на Ковельську районну раду. Розробник Програми аналізує хід реалізації заходів Програми та надає виконавчому апарату Ковельської районної ради пропозиції щодо заходів з її виконання по мірі необхідності, а в кінці кожного року до 20 грудня готує звіт про виконання Програми і подає його на розгляд районної ради. Контроль за виконанням заходів Програми здійснює постійна комісія районної ради з питань депутатської діяльності, законності, етики та регламенту.
VІІ. Очікувані результати
Реалізація заходів Програми дозволить:
- підвищити рівень фахової підготовки посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад;
- створити систему науково-методичної допомоги органам місцевого самоврядування в підготовці проектів та програм розвитку територій;
- поліпшити науково-методичне забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування з виконання власних та делегованих повноважень;
- удосконалити форми співпраці органів місцевого самоврядування району, сприяти діяльності асоціацій та об’єднань органів місцевого самоврядування щодо вивчення проблем розвитку територій та визначення шляхів їх вирішення;
- поширити позитивний досвід та створити умови для запровадження інноваційних ідей у практику діяльності органів місцевого самоврядування;
- підвищити рівень інформованості громадян про діяльність органів місцевого самоврядування, роботу депутатів місцевих рад;
- презентувати інвестиційний та економічний потенціал району, забезпечити просування на міжнародному, державному та міжрегіональному рівнях позитивного іміджу Ковельського району;
- створити прозору систему для прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування, підвищити довіру населення до органів місцевого самоврядування;
- забезпечити належне інформування посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів;
- підтримати представників громадських організацій, відзначити професійні досягнення мешканців району;
- пропагувати здоровий спосіб життя, заохочувати депутатів до активного заняття спортом;
- забезпечити всебічне висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування;
- забезпечити належні умови роботи для депутатів, працівників виконавчого апарату районної ради;
- підвищити ефективність використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;
- утримувати в належному санітарно-технічному стані та забезпечити охороною, протипожежною безпекою адміністративні будівлі спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.
VІІІ. Заходи Програми розвитку місцевого самоврядування у Ковельському районі на 2021 – 2022 роки
Перелік заходів Програми | Строк виконання, роки | Виконавці | Джерела фінансування | Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн. | Очікувані результати | |||
Всього | У тому числі за роками | |||||||
2021 | 2022 | |||||||
Розділ І Розвиток кадрового потенціалу та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад | ||||||||
1 | Участь посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів районної ради у заходах з підвищення кваліфікації відповідно до професійних програм та в короткострокових тематичних семінарах , компенсаційні виплати депутатам районної ради за участь у засіданнях чергових сесій районної ради | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 40,0 | 20,0 | 20,0 | підвищення кваліфікації посадових осіб |
2 | Створення умов для підвищення рівня професійної підготовки, самоосвіти та саморозвитку, заохочення до впровадження новітніх технологій та сучасних підходів під час вирішення проблемних питань у професійній діяльності посадових осіб районної ради. | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 10,0 | 5,0 | 5,0 | підвищення кваліфікації посадових осіб |
3 | Проведення короткотермінових виїзних семінарів, інших заходів для органів місцевого самоврядування базового та субрегіонального рівня | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 20,0 | 10,0 | 10,0 | обмін досвідом на горизонтальному рівні |
ІІ. Розвиток активності територіальних громад району | ||||||||
1 | Вивчення та поширення досвіду роботи органів місцевого самоврядування Ковельського району у вирішенні питань поліпшення життєдіяльності територіальних громад | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | Не потребує фінансування | обмін досвідом на горизонтальному рівні | ||
2 | Участь депутатського корпусу та посадових осіб місцевого самоврядування у вивченні, та впровадженні вітчизняного і світового досвіду реалізації місцевого самоврядування в умовах децентралізації | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 10,0 | 5,0 | 5,0 | вивчення досвіду кращих практик місцевого самоврядування |
3 | Участь у парламентських слуханнях, семінарах, конференціях з питань розвитку територій, реформування системи органів місцевого самоврядування та з інших соціально-економічних питань | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 10,0 | 5,0 | 5,0 | представництво та розвиток демократії |
4 | Упровадження та поширення практики проведення виїзних засідань Координаційних рад, постійних комісій, налагодження міжрайонного співробітництва органів місцевого самоврядування | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 10,0 | 5,0 | 5,0 | обмін досвідом на горизонтальному рівні |
5 | Участь районної ради у Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», у тому числі сплата членських внесків. | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 6.0 | 3,0 | 3,0 | інституційний розвиток місцевого самоврядування, нормотворча діяльність |
6 | Відзначення пам’ятних дат та знаменних подій з історії Ковельщини, у тому числі ювілеїв заснування населених пунктів в районі, підприємств, закладів, установ, організацій, творчих колективів тощо | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 20,0 | 10,0 | 10,0 | підтримка та формування традицій, культури, патріотизму |
7 | Підготовка і проведення урочистих заходів з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування, у тому числі організація тематичних виставок, проведення тематичних уроків у навчальних закладах району. Відзначення кращих рад, депутатів та працівників виконавчих апаратів рад, ветеранів органів місцевого самоврядування району тощо | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 20,0 | 10,0 | 10,0 | підвищення мотивації |
8 | Проведення офіційних зустрічей з керівниками закордонних установ, міжнародних організацій і фондів, керівниками органів місцевого самоврядування інших регіонів України. Забезпечення представництва голови районної ради на офіційних прийомах, зборах, фестивалях, інших заходах за участю керівників органів місцевого самоврядування та громадськості | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 10,0 | 5,0 | 5,0 | інституційний розвиток, здійснення представницьких функцій |
Розділ ІІІ Організація громадських та соціальних заходів | ||||||||
1 | Організація і проведення районного конкурсу проектів місцевих ініціатив та відзначення його переможців. | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 10,0 | 5,0 | 5,0 | належне адміністрування конкурсу |
2 | Співфінансування впровадження проектів-переможців районного конкурсу проектів місцевих ініціатив за рахунок коштів районного бюджету (грантів) та інших джерел, не заборонених бюджетним законодавством | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 20,0 | 10,0 | 10,0 | реалізація місцевих ініціатив за допомогою проектного менеджменту та посилення |
3 | Відзначення сільських, селищних міських голів, депутатів місцевих рад, ветеранів, кращих представників у різних галузях Почесними грамотами та Подяками голови районної ради з нагоди професійних, державних свят, пам’ятних дат населених пунктів та підприємств району. Придбання квіткової та сувенірної продукції, бланків подяк, грамот, вітальних адрес тощо. | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 120,0 | 60,0 | 60,0 | підвищення мотивації |
4 | Висвітлення діяльності депутатів місцевих рад, представників органів місцевого самоврядування у засобах масової інформації | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 80,0 | 40,0 | 40,0 | Створення прозорої системи для прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування. Підвищення довіри до органів місцевого самоврядування всіх рівнів |
5 | Вручення відзнаки Ковельської районної ради «Почесний громадянин Ковельського району». Організація вручення відзнаки згідно з Положенням, затвердженим рішенням районної ради від 20 жовтня 2017 року | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 24,0 | 12,0 | 12,0 | відзначення за особливий вклад в розвиток Ковельщини |
Розділ IV Забезпечення майнових засад місцевого самоврядування | ||||||||
1 | Оснащення районної ради сучасними електронними засобами передачі інформації та оргтехнікою (комп’ютерами, факсами, принтерами, копіювальними апаратами), меблями, канцелярськими товарами з метою організації належної роботи депутатів та працівників виконавчого апарату ради | 2021-2022 | Районна рада | Районний бюджет | 100,0 | 50,0 | 50,0 | впровадження сучасних технологій обробки та передачі інформації, покращення умов роботи депутатів районної ради та працівників виконавчого апарату |
ВСЬГО: | 510,0 | 255,0 | 255,0 |