ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

VIII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

8/3

Дата реєстрації:

02.09.2016

Проголосовано:

30.09.2016 11:53:44

Автор:

Cмаль П.П., Данилюк В.В.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    19
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    1
  • Не голосували
    4
  • Відсутні
    10

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 8/3

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА  РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



                                                                                                    ПРОЕКТ



РІШЕННЯ

 

 



від 30 вересня 2016 року №8/

            м. Ковель

 

Про стан і  перспективи розвитку лісового

господарства та лісопереробної  галузі району





Відповідно до частини  2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та  заслухавши інформацію директора ДП «Ковельське лісове господарство» Данилюка В.В. та директора  Ковельського СЛАТ «ТУР» Смаля П.П. районна рада вирішила:

Інформації про стан і  перспективи розвитку лісового господарства та лісопереробної  галузі району взяти до відома.

 

Голова районної ради                                                                                                                                                                                                                   А. Броїло

 

Мигуля 514 61

 

 



 

 

Діяльність ДП «Ковельське ЛГ» за 8 місяців 2016 року



Протягом 2016 року працівники підприємства працювали над виконанням своїх основних завдань -  це збільшення лісистості району, вирощування високопродуктивних деревостанів, охорона лісу від пожеж та самовільних рубок, а також задоволення потреб суспільства у лісових ресурсах та лісопродукції.

Створення високопродуктивних насаджень починається із збору насіння, вирощування посадкового матеріалу, власне посадки лісу, догляду за лісовими культурами і молодняками. В 2016 році заготовлено 45 кг насіння сосни звичайної, 10 кг насіння ялини звичайної, а також планується заготовити 1050 кг насіння інших порід.

У 2016 році працівниками підприємства з допомогою громадськості, учнів шкіл, працівників бюджетних організацій було проведено лісовідновлення на площі 280 га, в т.ч. лісові культури створені на площі 126 га, на 96 га здійснено сприяння природньому поновленню.

Доглядами на сьогодні охоплені  всі площі незімкнутих л/к.  При плані 600 га проведено доглядів на площі 775 га, із них культиватором КЛБ-1,7 – 318 га (41%), мотокущорізом – 457 га (59%).

Для забезпечення якісного проведення  лісокультурних робіт  підприємством було придбано : плуг лісовий, культиватор та підривна скоба  загальною вартістю 64,5 тис. грн.

Рубки догляду в молодняках станом на сьогодні проведено на площі 109 га при річному плані 105 га.

Рубки формування і оздоровлення лісів проведені на площі 730 га, заготовлено 11592  ліквідної деревини.

Всі рубки формування і оздоровлення лісів призначені в 2016 році на підставі матеріалів лісовпорядкування, правил поліпшення якісного складу лісів, санітарних правил лісів України, затверджених в установленому порядку планів санітарно оздоровчих заходів.

Рубки головного користування проводяться згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України №28 від 27.01.2014 р. «Про затвердження розрахункової лісосіки для державних підприємств Волинської області». Розмір розрахункової лісосіки ДП «Ковельське ЛГ» становить 33,270 тис. м3 ліквідної деревини.

Станом на 01.09.2016 р. заготовлено ліквідної деревини в порядку рубок головного користування 20,518 тис. м3 ліквідної деревини.

Для покращення ведення лісового господарства було придбано в ц.р. 2 трактора вартістю 798,3 тис. грн.. які працюють в Ковельському та  Углівському лісництвах.

         В штаті підприємства ДП «Ковельське ЛГ» налічується 39 майстрів лісу середня площа обходу становить 915 га.

В 2016 році проведений комплекс робіт із охорони лісів від пожеж а саме : влаштування 280 км мінералізованих смуг та  догляд за мін смугами проведено на  529 км, придбано протипожежного інвентаря (мотопомпи, бочка, оприскувачі ранцеві, рукави) на суму 67 тис. грн., встановлення наглядної агітації по лісництвах, проведено реконструкцію двох рекреаційних пунктів, а саме : Замшанське лісництво «Лісова казка» на суму 130 тис. грн., Ковельське лісництво «Соснячок» на суму 300 тис. грн. Проведено  ремонт та оновлення пожежного інвентаря  лісопожежної станції 1 типу .

Позитивного результату в охороні лісу від пожеж було досягнуто завдяки підтримки Голови РДА, депутатського корпусу, громадскості, по роз’яснювальній роботі серед місцевого населення.

Для оперативного реагування на лісові порушення рейдова бригада  забезпечена спецавтомобілем RENAULT Duster вартістю 410,1 тис. грн.

З початку року для забезпечення патрулювання  лісових масивів було придбано 3 автомобілі Лада 4х4 на загальну суму 683,7 тис. грн.

На протязі цього року  лісовою охороною  було складено 24 протоколи про порушення лісового законодавства, з них : рейдовою бригадою - 9 протоколів, головним лісничим – 4, інженерами ОЗЛ – 4, лісничими – 6, майстром лісу -1. На лісопорушників накладено штрафи за вчинені адміністративні порушення на суму 34893 грн.

          Невід’ємною складовою лісового господарства є використання недеревних ресурсів лісу. В цьому році заготовлено та перероблено на власному цеху (майстер консервного цеху Стадницька Л.І.) 105 тон березового соку  на суму 920,0 тис. грн.  Найбільше заготовлено соку Білинським лісництвом (38 тон) – лісничий Бойко В.В.

 Виготовлено овочевої продукції (кабачків маринованих, огірків консервованих) на суму 133 тис. грн. На даний період в консервному цеху підприємства триває робота по виготовленню томатів маринованих.

         Для забезпечення роботи консервного цеху, проведено ремонт цеху та складських приміщень на суму 660 тис. грн.

         Виконання всього комплексу запланованих лісогосподарських робіт відбулось завдяки стабільній роботі держлісгоспу по надходженню коштів від реалізації - лісу в круглому виді, продукції переробки деревини та побічного користування. Державного фінансування на ці цілі в поточному році не передбачено.

Поряд з виконанням об’ємних показників значну увагу приділялась ефективному використанню лісосировинних ресурсів, питанням раціональної розробки і розкряжуванню деревини, суворому дотриманню сортиментної структури, поділяночному виходу лісо продукції.

З цією метою для працівників, зайнятих на лісогосподарських, нижньоскладських роботах та вивезенні деревини запроваджена система преміювання  за вихід цінних сортиментів, виконання об’ємних показників,  яка  в сумарному вигляді ( в окремих випадках)  складає понад 100% зарплати.

За період з початку року лісгосп реалізував продукції на  суму 29070,2 тис.грн. в.т.ч. на експорт 14777,5 тис. грн. Питома вага реалізації продукції на експорт становить 51 %.

В круглому виді реалізовано 24,4  тис.м3 на суму 16965,0 тис.грн, в т.ч. на експорт 4,0 тис.м3 на суму 4343,6 тис.грн, відсоток реалізації продукції лісозаготівель на внутрішній ринок складає 75%, на експорт 25%, тобто реалізація круглого лісу була першочергово зосереджена на забезпечення внутрішнього ринку.

       Продукції переробки реалізовано на суму 11788,9 тис. грн. в т.ч. на експорт  10257,0 тис. грн., тобто експорт становить 87%.

Вся продукція продається через аукціони. Основними споживачами є великі деревопереробні підприємства України, такі як ТОВ «ОДЕК України» (802 м3), ТОВ «Уніплит» (412 м3), ТзОВ «Кроно-Україна»(727 м3), ТОВ «Укрдорс» (138 м3), ТОВ «Верес»(360м3),ТОВ «Кроноспан» (4496м3), великі обсяги дров’яної деревини (4674 м3) відпущено на ПТМ Ковельтепло. Та 1556 м3 лісопродукції  згідно аукціонних свідоцтв було відпущено підприємцям, які займаються переробкою деревини.  А основними споживачами експортної деревини є країни Європи: Польща, Румунія, Великобританія та інші.

Як бачимо реалізація круглого лісу була першочергово зосереджена на забезпечення потреб у лісопродукції вітчизняних споживачів.

Реалізація консервної продукції становить 316,4 тис. грн., в т.ч. на експорт реалізовано соку березового на суму 176,7 тис. грн. Основними споживачами нашої продукції на внутрішньому ринку є ТзОВ «Марія», Голобський дитячий будинок, Санаторій «Лісова пісня», Люблинецький навчально-виховний комплекс та Територіальний центр соціального забезпечення.

Середньомісячна зарплата одного штатного працівника за 8 місяців  склала  5950 грн. (за відповідний період минулого року   становила 2680 грн.).Однак, в найбільш сприятливих (з фінансової  точки зору) місяцях середня заробітна плата сягала в травні 7218 грн., в червні 7321 грн., в липні 7167 грн. Ріст заробітної плати штатних робітників відбувається за рахунок діючих систем  доплат і премій, при умові виконання планових показників і об’ємів робіт.  Щомісячно виплачується винагорода за вислугу років працівникам підприємства з метою закріплення кадрів та збільшення доходів штатних працівників.

          За період з початку року сплачено податків до бюджету та інших

обов’язкових платежів в сумі 8565,0 тис. грн., в т. ч. ПДФО- 1716,0  тис. грн.( за відповідний період минулого року цей податок становив 1186.1 тис. грн.) сплачено єдиного соціального внеску на суму  1582,0  тис. грн.

Не залишаються поза увагою благоустрій територій держлісфонду,  планується ремонт Ковельського лісництва – кошториста вартість понад 500 тис. грн., ремонт нижнього складу – кошториста вартість 1600,0 тис. грн., ремонт транспортного цеху –кошториста вартість понад 1000,0 тис. грн. 

Розпочато облаштування баластового покриття лісової дороги, яка сполучатиме села Зелена-Білашів, що знаходиться на території Зеленівського лісництва протяжністю 4 км, кошторисною вартістю понад_________тис. грн.

   Діяльність підприємства тісно пов’язана з потребами територіальних

громад.

Так, за поточний рік надано спонсорської допомоги, зокрема :

 для проведення ремонтів та будівництва громадянам та своїм працівникам було виділено пиловників – 197 м3 на суму 191 тис. грн., погорільцям – 20м3 на суму 19,5 тис. грн., пенсіонерам і ветеранам –

621 м2 дров паливних  на суму 99,4 тис.грн, церковним громадам - 18 м3пиловників на суму 13,5 , сільським радам і клубам – 19 м3деревини на суму 19,2 тис. грн.,  крім того, надано матеріальну допомогу територіальним громадам ( на проведення ремонтів , закупівлю медикаментів, ін.) на суму 20,2 тис. грн., учасникам АТО за їхніми заявами та зверненнями було виділено – 12,5 м3 пиловників, 8,5 м3 пиломатеріалів для будівництва та ремонту господарчих споруд на суму  27,6 тис.грн. та   18 м3 дров паливних на суму 2,8 тис. грн.

             Крім того, з метою підтримки пенсіонерів галузі та працівників підприємства було надано матеріальних допомог до ювілейних дат, на ритуальні послуги та на лікування на суму 108,2 тис.грн., на оздоровлення працівників було витрачено 21,2 тис. грн.

Директор                                                                                                                                                                                                                                    В.В. Данилюк



 

 

 

 

 

 

 



УКРАЇНА

КОВЕЛЬСЬКЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ЛІСОГОСПОДАРСЬКЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ТУР»

45000, Волинська обл., м. Ковель, вул. Грушевського, 112, тел.5-90-79, 5-94-87, факс 3-26-44

р/р 26006236170003 в Ковельській філії Волинського ГРУ ПриватБанк, МФО 303440

код ЗКПО 05441542, код банку 20120634


05.09.16            №  238

На №                від ___

 

 


 

Загальна площа земель Ковельського СЛАТ «Тур» по матеріалах лісовпорядкування становить.35,5 тис.га., з них 25% від площі - насадження штучного походження, які представлені в основному деревостанами сосни звичайної. За віком переважають середньовікові насадження.

Територія лісового фонду поділена на 7 лісництв, що включають в себе 41 майстерську дільницю.

Заготовлено в 2015р. 61 тис.куб.м. ліквідної деревини. За 8 м-ців 2016р. - 44,6 тис.куб.м.

Ковельське СЛАТ «Тур» є комплексним, багатогалузевим підприємством, в якому зосереджені роботи по веденню лісового господарства ( охорона і захист лісу, лісовідтворення, побічне користування), лісозаготівля та переробка деревини, підсобні промисли.

З метою забезпечення потреб в посадковому матеріалі на підприємстві є розсадник, на лісовому розсаднику підприємства було вирощено понад 1,0млн.сіянців       основних лісо утворюючих порід, переважно сосна

звичайна,ялина,дуб та інші породи. В 2015 році було посаджено лісу на площі 129га, на площі 120 га.- зрубів, переважно заболочених площ, проведені роботи по сприянню природного поновлення.. Проведено доглядів за ними, в переводі на однократний 320га. Весною 2016 році посадка лісу проведена на площі 142 га., природне поновлення лісу 111 га.                                                                                  

Підприємство забезпечене тракторною технікою, навісними зарядними мотокосами - для проведення доглядів за лісовідновними площами.

В Ковельському СЛАТ «Тур» організовано і діє три заказники місцевого значення: орнітологічний заказник «Радошин», гідрологічний -«Гулівський» та «Соминський» загальною площею 1935га. Ведуться роботи по розширенню території ПЗФ в лісах СЛАТ »Тур». За 2016 - 2018 р.. плануємо довести площу природно - заповідного фонду до 2500 тис.га.

Обсяг реалізованої продукції Ковельського СЛАТ «Тур» за 2015 рік склав 20,7 млн.грн, виготовлено товарної продукції на суму 17,8 тис.грн.

Обсяг заготівлі ліквідної деревини в 2015 році по підприємству склав 60863 .м3 .

За 2015 рік Ковельським СЛАТ «Тур» сплачено податків на суму 5136,1 тис.грн., в т.ч. платежів до державного бюджету в сумі 3963 тис.грн, до місцевого



бюджету 1174 тис.гри.,єдиний сои.внесок в сумі 2085 тис.грн..

Обсяг переробленої деревини за 2015 рік склав 17150 m3. ,по видам продукції - дошка вагонка 1770 м.кв.,заготовки під євро піддон 2113 м. куб, пиломатеріали 1073 м. куб..тарна дошка- 414 м. куб, дошка підлоги 905 м.кв та інші.

За січень-квітень 2016 року обсяг виготовленої продукції склав 10168 тис.грн., основними видами продукції є дрова баланси 2365,3 м.куб., дрова паливні -8733,9 м.куб. пиловник- 1406,1 м.куб. заготовки під євро піддони 868 м.куб.

В цілому у деревообробній галузі зайнято близько 75 чоловік.

З метою забезпечення подальшої стабільної та ефективної роботи підприємство працює над покращенням технологічного оснащення виробництва. Так, Ковельське СЛА'Г «Тур планує придбати сушильну камеру, впровадити в виробництво виготовлення деревного вугілля, в 2016 році завершено будівництво цеху по виготовленню тирсо брикетів, з початку року виготовлено і реалізовано 163 тонни тирсобрикетів.

Для своєчасного та дієвого реагування на виникнення лісових пожеж створено 2 пожежних депо, укомплектованих пожежними автомобілями, автотракторними причепами ємкостями, обладнаними насосами для подання води; комплектом протипожежного інструменту.

В кожній майстерській дільниці обладнано пункт зосередження пожежного інвентаря. В лісгоспі та кожному лісництві створені лісо пожежні команди для боротьби з лісовими пожежами.

Нами щорічно розробляється і впроваджується поточний план заходів щодо збереження та відтворення лісів. Насамперед це профілактичні заходи по попередженню лісових пожеж. На поточний рік облаштовано по кожному лісництву мінералізованих смуг в розмірі по 70км., а по Поворському та Черемошнянському лісництву по 30км. В такому обсязі ці роботи виконувались і в 2015 році.

Ведуться роботи по перекриттю траншеями та шлагбаумами непланових доріг, що ведуть в лісові масиви. Встановлюються заборонні аншлаги на в’їзді в лісові соснові насадження І-ІІ класів пожежної небезпеки.

Підприємство співпрацює з суміжними землекористувачами щодо недопущення пожеж з їхнього боку.

На території центральної садиби та Поворського лісництва організовані пожежні пункти зосередження пожежного інвентаря.

Підприємством щорічно розробляється і затверджується головою райдержадміністрації мобілізаційний план гасіння лісових пожеж. Підгримуємо зв'язок з органами цивільної оборони та МНС. Такий зв’язок ми плануємо і на перспективу. Велику допомогу в гасінні лісових пожеж надає МНС. Ними ж регулярно проводиться навчання особистого складу, що задіюються до гасіння пожеж.

Плануємо розширювати і покращувати агітаційно-масову пропаганду через ЗМІ, в яких виступають представники підприємства.

Вважаємо за потрібне розширити і вдосконалити сітку рекреаційних пунктів в місцях масового відвідування громадян.

Охорона лісів від самовільних рубок не втрачає своєї актуальності. Велика кількість приватних пилорам підштовхує місцеве населення до крадіжок. Необхідно збільшувати кількість рейдів, в т.ч. і за участю правоохоронних органів. За 2015 рік працівниками підприємства здійснено 18 рейдів по охороні лісів і тваринного світу, 2016р. - 26 рейдів. Плануємо розширювати взаємодію з громадськими організаціями, органами поліції та народної освіти. Постійно приділяємо увагу вдосконаленню наглядної агітації.

Підприємство планує впровадити профілактичні біологічні методи захисту лісів, нові прогресивні методи створення лісових культур та вирощування садивного матеріалу.

Директор :                                                                                                                                                                                                                                                      П.П.Смаль