ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXXIV

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

34/3

Дата реєстрації:

29.04.2020

Проголосовано:

29.05.2020 11:22:26

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    20
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    14

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 34/3

      КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА       

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                                                                                   ПРОЄКТ                                                        

РІШЕННЯ

 

        

 

 

від 29 травня  2020 року №34/

                м. Ковель

 

Інформація про стан боротьби зі злочинністю,

охорони громадського порядку та  результати

діяльності Ковельського відділу поліції Головного

управління Національної поліції у Волинській області

на території району за 2019 рік

 

 

         Відповідно  до пункту 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію т.в.о. начальника Ковельського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області Найдича А.О. «Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та  результати діяльності Ковельського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області  на території району за  2019 рік», інформацію начальника відділу організації несення служби в місті Ковель НП УПП у Волинській області ДПП, районна рада 

вирішила:

 

 

      вищевказану інформацію взяти до відома.

 

 

 

Голова районної ради                                                                           Андрій Броїло

Найдич53613

Михалко61684

 

 







Інформація



про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського



порядку та результати діяльності Ковельського ВП ГУНП



у Волинській області на території району за 2019 рік



Ковельським відділом поліції ГУНП у Волинській області протягом 2019 року основну увагу було зосереджено на підвищення ефективності діяльності попередження, розкриття і розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, припинення незаконного обігу зброї, вибухових речовин, в тому числі ввезених із зони проведення ООС, наркотичних засобів, посилення адміністративно-правозастосовчої діяльності, протидія пияцтву, посилення заходів щодо попередження домашнього насильства, постановки на облік домашніх кривдників та здійснення з ними належної профілактичної роботи, проведення належної роз’яснювальної роботи у підлітковому середовищі, реалізації практичних заходів з метою виконання вимог нормативних актів МВС України, вказівок НПУ та ГУНП у Волинській області так із врахуванням пропозицій, рекомендацій органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених структур, направлення на вдосконалення методів роботи, досягнення кращих показників.



Протягом 2019 року в ІТС ІПНП «Єдиний облік» Ковельського відділу поліції зареєстровано 4036 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, вчинених на території населених пунктів Ковельського району проти 4128 повідомлення, що на 2,7% менше в порівнянні з 2018 роком.



В період із 01.01.2019 по 31.12.2019 на території Ковельського району без врахування закритих за п.п. 1,2,4,6 ч.1 ст. 284 КПК України зареєстровано 233 (проти 293 в 2018 році) кримінальних правопорушень, що на 20,5% менше в порівнянні з 2018 роком, по 110 (проти 118 в 2018 році) кримінальних правопорушеннях особам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, відсоток встановлених осіб – 47,2% (проти 40,3 в 2018 році).



Зареєстровано 100 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, по 40 кримінальних правопорушеннях особам повідомлено про підозру, відсоток встановлених осіб – 40%.



З метою стабілізації криміногенної обстановки в Ковельському району, за звітний період було проведено ряд оперативно-профілактичних відпрацювань, під час яких здійснювались заходи, направлені на посилення боротьби з криміналітетом. Це дозволило досягти певних позитивних результатів на окремих пріоритетних напрямках оперативно-службової діяльності.



Завдяки вжитим заходам на території Ковельського району протягом звітного періоду не допущено скоєння таких видів кримінальних правопорушень, як: нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом.



Зменшення кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень на 20,5%, свідчить про те, що на території району криміногенна ситуація є контрольованою.



Завдяки проведеним заходам, працівниками відділу розкрито усі з числа зареєстрованих кримінальних правопорушень (відсоток розкриття становить – 100%), а саме:




  • нанесення тяжких тілесних ушкоджень 7, усі розкрито;

  • нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості 3, усі розкрито;

  • незаконне позбавлення волі або викрадення людини 1, розкрито;

  • пограбування 3, усі розкрито;

  • хуліганство – 1, розкрито.

    Разом з тим, потребує вжиття додаткових заходів щодо розкриття наступних видів кримінальних правопорушень, а саме:

  • умисне вбивство – зареєстровано - 2, розкрито 1, особі оголошено про підозру, а 1 залишається нерозкритим (с. Велицьк);

  • легкі тілесні ушкодження, зареєстровано – 27, з яких 24 особам оголошено про підозру, відсоток встановлених осіб – 88,9%;

  • крадіжки майна, зареєстровано – 132, з яких розкрито 52, особам оголошено про підозру, відсоток встановлених осіб – 39,4%;

  • крадіжки з квартир, зареєстровано – 3, з яких розкрито 2, особам оголошено про підозру, відсоток встановлених осіб – 66,7%;

  • незаконне заволодіння транспортним засобом, зареєстровано – 4, з яких розкрито 2, особам оголошено про підозру, відсоток встановлених осіб – 50%;

  • злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, зареєстровано – 6, з яких розкрито 5, особам оголошено про підозру, відсоток встановлених осіб – 83,3%.



Основними причинами і умовами скоєння злочинів являється: незайнятість більшої частини населення, відсутність місць проведення дозвілля молоді (гуртків, спортивних секцій), відсутність належної технічної укріпленості об’єктів (відсутність сигналізації, тощо), де зберігаються матеріальні цінності, відсутність сторожової охорони, а там де вона є – неналежне виконання ними функціональних обов’язків.



З метою виправлення становища в даних напрямках, систематично проводяться оперативно – профілактичні відпрацювання найбільш криміногенних ділянок обслуговування, місць збору кримінального елементу, скупок, ринків та можливих місць збуту краденого й заборонених в обігу предметів, вживаються заходи щодо покращення роботи з підобліковим елементом, виправними установами. Проблемні питання розкриття злочинів заслуховуються на оперативних нарадах відділу, де дається критична оцінка прорахункам в даному напрямку та особам, що їх допустили, визначаються перспективні напрямки роботи з метою покращення становища. Здійснюються заходи, спрямовані на покращення роботи з населенням, органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств та організації, систематично подаються в засобах масової інформації виступи профілактичного характеру. Проводиться робота щодо покращення укріпленості об’єктів, що можуть стати предметом злочинного посягання, зокрема проводиться обстеження таких закладів, їх власникам пропонується встановити сигналізацію, хімпастки, відео спостереження, взяття під охорону підрозділами УПО та ін.



Постійно проводиться аналіз стану розслідування та розкриття раніше скоєних фактових кримінальних правопорушень та визначення перспектив подальшої роботи, постійно здійснюються слідчо – оперативні заходи щодо їх розкриття.



З метою протидії фактам пияцтва та алкоголізму здійснено ряд профілактичних заходів:



- виявляються особи, які зловживають спиртними напоями та на ґрунті цього вчиняють як адміністративні так і кримінальні правопорушення, до даних громадян приділяються посилені заходи профілактичного характеру.



Протягом 2019 року проведено 42 комплексних відпрацювань населених пунктів Ковельського району, в ході яких до адміністративної відповідальності притягнуто 82 особи (ст.176 КУпАП), 143 особи (ст.178 КУпАП), вилучено 710 л. самогонної закваски та 346 л. самогону. Дана інформація постійно висвітлювалась в засобах масової інформації.



На протязі 2019 року на профілактичному обліку в Ковельському відділі поліції перебувало 247 домашніх кривдників, що проживає в Ковельському районі.



Стосовно цієї категорії осіб було складено 374 адміністративних протоколи за ст. 173-2 КУпАП, з них дільничними офіцерами поліції – 186, інспекторами ювенальної превенції – 4, решта були складені інспекторами груп реагування патрульної поліції.



Активно впроваджуються в практику нововведення, пов’язані із змінами у чинному законодавстві щодо боротьби із домашнім насильством. Так у 2019 році судом було винесено 1 заборонний припис стосовно домашніх кривдників. Дільничними офіцерами поліції здійснювався належний контроль за дотриманням домашніми кривдниками визначених заборонним приписом обмежень. Так, за порушення даних обмежень мешканця с. Козлиничі Ковельського району було притягнуто до кримінальної відповідальності за ст. 390-1 КУпАП і на даний час він відбуває покарання в місцях позбавлення волі.



Крім того, працівниками Ковельського відділу поліції (дільничними офіцерами поліції та інспекторами ГРПП) протягом 2019 року було винесено 10 термінових заборонних приписів особам, що вчинили домашнє насильство, було заборонено перебувати по місцю проживання жертв насильства на строк до 10 діб. Активне застосування працівниками Ковельського відділу поліції винесення термінових заборонних приписів позитивно вплине на зниження рівня домашнього насильства у Ковельському районі.



Також на даний час в рамках реформування органів поліції, на території обслуговування Ковельського району створені чотири групи реагування патрульної поліції. Дані групи створені для швидкого реагування на звернення громадян про факти вчинення правопорушень, що не містять ознак злочину.



ГРПП цілодобово забезпечують оперативне реагування на повідомлення про правопорушення та інші події, у межах компетенції здійснюють їх розгляд, а також комплекс превентивних заходів шляхом патрулювання території обслуговування, виявлення та припинення правопорушень, застосування визначених законодавством поліцейських та інших заходів.



Основні завдання ГРПП



1) служіння суспільству, реалізація концепції «поліція та громада»;



2) забезпечення публічної безпеки і порядку;



3) охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства та держави;



4) протидія правопорушенням;



5) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин, або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.



З метою покращення взаємодії з владою та населенням, підвищення оперативності реагування на правопорушення, зокрема в сільській місцевості, передбачено створення в ОТГ поліцейського офіцера громади.



Поліцейський офіцер громади (далі ПОГ) - це новий формат роботи дільничного офіцера поліції, який передбачає його постійну присутність на території ОТГ, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом ОТГ, підзвітність ОТГ та додаткові функції (більший акцент на попередженні правопорушень, оформлення адміністративних матеріалів за порушення ПДР, часткова передача функцій дозвільної системи).



На території обслуговування Ковельського ВП погоджено впровадження 5 поліцейських офіцерів громади, зокрема, 14.08.2019 року в м. Луцьку з головами ОТГ були заключені меморандуми про співпрацю:



































Ковальчук Віктор Васильович Велицька ОТГ




Сіховська Наталія Миколаївна Люблинецька ОТГ




Троцюк Роман Володимирович Дубівська ОТГ




Кашик Віталій Леонтійович Колодяженська ОТГ




Семенюк Сергій Володимирович Поворська ОТГ


В 2019 році 3 дільничних офіцера поліції пройшли 3-місячне навчання в м. Львів та в 2020 мають пройти стажування у Кіровоградській області, після чого будуть призначені на посади поліцейських офіцерів громади Люблинецької, Велицької і Поворської ОТГ.



Сподіваємось, що в подальшому й інші територіальні громади проявлять зацікавленість у введені поліцейських офіцерів громади та організації їх роботи, що будуть обслуговувати виключно населенні пункти даних громад.



Т.в.о. начальника відділу



майор поліції Аркадій НАЙДИЧ



Федір Момот 61-6-60



Інформація



про результати роботи дільничних офіцерів громад за 2020 рік



З метою покращення взаємодії з владою та населенням, підвищення оперативності реагування на правопорушення, зокрема в сільській місцевості, передбачено створення в ОТГ поліцейського офіцера громади.



Поліцейський офіцер громади - це новий формат роботи дільничного офіцера поліції, який передбачає його постійну присутність на території ОТГ, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом ОТГ, підзвітність ОТГ та додаткові функції (більший акцент на попередженні правопорушень, оформлення адміністративних матеріалів за порушення ПДР, часткова передача функцій дозвільної системи).



На території обслуговування Ковельського ВП погоджено впровадження 5 поліцейських офіцерів громади, зокрема, 14.08.2019 року в м. Луцьку з головами ОТГ були заключені меморандуми про співпрацю:



































Ковальчук Віктор Васильович Велицька ОТГ




Сіховська Наталія Миколаївна Люблинецька ОТГ




Троцюк Роман Володимирович Дубівська ОТГ




Кашик Віталій Леонтійович Колодяженська ОТГ




Семенюк Сергій Володимирович Поворська ОТГ


На даний час 3 дільничних офіцера поліції пройшли 3-місячне навчання в м. Львів та з 04.02.2020 по 22.04.2020 стажування у Кіровоградській області та вже виконують обов’язки поліцейських офіцерів громади Люблинецької, Велицької і Поворської ОТГ.



Поліцейський офіцер Люблинецької ОТГ – капітан поліції Тарасюк Андрій Михайлович, з 23.03.2020 по теперішній час на території Люблинецької ОТГ проведено наступну роботу:




  • розглянуто 28 повідомлень громадян, зареєстрованих в Ковельському ВП ГУНП у Волинській області;

  • на осіб, учинивших різного роду правопорушення складено 8 адміністративних матеріалів;

  • спільно з працівниками Управління протидії наркозлочинності ГУНП у Волинській області виявлено 2 громадянина, які зберігали наркотичні засоби;

  • спільно з працівниками СКП було встановлено особу причетну до крадіжки картоплі з підвального приміщення;

  • згідно ст. 40 КПК України виконано 4 доручень слідчого;

  • спільно з начальником відділу соціального захисту населення Управління гуманітарної сфери виконавчого комітету Люблиецької селищної ради здійснено відвідування 4 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах;

  • здійснено перевірку 8 власників вогнепальної зброї;

  • проведено профілактичні бесіди з 3 раніше судимими особами та 4 домашніми кривдниками;

  • здійснювався контроль за особами, які перебувають на самоізоляції;

  • проведено відпрацювання спільно з органами місцевого самоврядування населених пунктів громади, лісосмуг та прилеглої території до населених пунктів з метою роз’яснення громадянам обмежень під час дії карантину та виявлення осіб, які їх порушують.

    Поліцейський офіцер Велицької ОТГ – старший лейтенант поліції Кулик Богдан Степанович, з 23.03.2020 по теперішній час на території Велицької ОТГ проведено наступну роботу:

  • разом з органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, з урахуванням специфіки регіонів та стану криміногенної ситуації здійснено заходи щодо профілактики та усунення причин і умов, що призвели до вчинення кримінальних правопорушень;

  • за різного роду адміністративні правопорушення поліцейським офіцером громади складено 11 адміністративних протоколів. Також було здійснено реагування на звернення громадян та вирішення таких звернень згідно Закону України «Про звернення громадян»;

  • активізовано профілактичну роботу серед осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та звільнених від відбування покарання та проведено моніторинг ризиків вчинення такими особами правопорушень в подальшому;

  • здійснено бесіди із громадянами в ході яких роз’яснено про недопущення вчинення домашнього насильства. Особам які схильні до вчинення домашнього насильства роз’яснено про відповідальність яка настає за вчинення такого насильства. Розміщено в громадських місцях на агітаційних дошках плакати, на яких викладено алгоритм дій жертвам домашнього насильства з метою подальшого того унеможливлений, вчасного виявлення і припинення;

  • в ході проведення карантину було перевірено за місцем проживання осіб, які зобов’язувались знаходитись за місцем проживання на самоізоляції. Також звернено особливу увагу за додержанням карантинних обмежень жителями Велицької ОТГ. Трьох осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП (Порушення правил щодо карантину людей).

  • під час проведення Великодніх богослужінь проводились бесіди із священнослужителями та прихожанами місцевих храмів шодо недопущення значного скупчення людей під час проведення богослужінь та наголошено про засоби індивідуального захисту. 18.04.2020 в храмі с. Велицьк вул. Перемоги 62, було забезпечено охорону громадського порядку під час проведення богослужіння;

  • на території обслуговування під час проходження поминальних днів було обстежено кладовища та прилеглу до них територію з метою запобігання значного скупчення людей та для забезпечення виконання карантинних обмежень.

    Поліцейський офіцер Поворської ОТГ – лейтенант поліції Сільчук Сергій Петрович, з 23.03.2020 по теперішній час на території Поворської ОТГ проведено наступну роботу:

  • налагоджено співпрацю з керівництвом громади, а також зі службами які створюють умови безпечного середовища в громаді;

  • ознайомлення з територією обслуговування та жителями громади;

  • проведено аналіз криміногенної обстановки на території громади з метою встановлення причин та умов, що сприяють учиненню злочинів та правопорушень;

  • проведення перевірок із залученням працівників соціальної служби, сімей, які опинилися у скрутних життєвих обставинах;

  • здійснення профілактичних заходів щодо недопущення поширення інфекції СОVID-19, а також дотримання правил карантину, виявлення та недопущення порушень цих правил підприємствами, установами та жителями громади;

  • здійснення перевірки осіб, які були зобов’язані перебувати на самоізоляції протягом 14 днів.

  • було виявлено 9 адміністративних правопорушень по факту порушень громадської безпеки та правил благоустрою та 1 кримінальне правопорушення по факту нанесення тілесних ушкоджень.

  • розглянуто 7 звернень громадян, зареєстрованих в Ковельському ВП ГУНП у Волинській області.



Т.в.о. начальника відділу



майор поліції Аркадій НАЙДИЧ



Інформація



про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Ковельського відділу поліції ГУНП у Волинській області на території району за 2020 рік станом на 15.04.2020



Ковельським відділом поліції ГУНП у Волинській області протягом 2019 року основну увагу було зосереджено на підвищення ефективності діяльності попередження, розкриття і розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, припинення незаконного обігу зброї, вибухових речовин, в тому числі ввезених із зони проведення ООС, наркотичних засобів, посилення адміністративно-правозастосовчої діяльності, протидія пияцтву, посилення заходів щодо попередження домашнього насильства, постановки на облік домашніх кривдників та здійснення з ними належної профілактичної роботи, проведення належної роз’яснювальної роботи у підлітковому середовищі, реалізації практичних заходів з метою виконання вимог нормативних актів МВС України, вказівок НПУ та ГУНП у Волинській області так із врахуванням пропозицій, рекомендацій органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених структур, направлення на вдосконалення методів роботи, досягнення кращих показників.



На протязі 2020 року в ІТС ІПНП «Єдиний облік» Ковельського відділу поліції зареєстровано 1087 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, вчинених на території населених пунктів Ковельського району проти 1135 повідомлень, що на 4,3% менше в порівнянні з 2019 роком.



В період із 01.01.2020 по 15.04.2020 на території Ковельського району без врахування закритих за п.п. 1,2,4,6 ч.1 ст. 284 КПК України зареєстровано 73 (проти 74 в 2019 році) кримінальних правопорушень, що на 1,4% менше в порівнянні з 2019 роком, по 25 кримінальних правопорушеннях особам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, відсоток встановлених осіб – 34,2%.



Зареєстровано 25 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень (проти 45 в 2019 році), по 9 кримінальних правопорушеннях особам повідомлено про підозру, відсоток встановлених осіб – 39,1%.



З метою стабілізації криміногенної обстановки в Ковельському району, за звітний період було проведено ряд оперативно-профілактичних відпрацювань, під час яких здійснювались заходи, направлені на посилення боротьби з криміналітетом. Це дозволило досягти певних позитивних результатів на окремих пріоритетних напрямках оперативно-службової діяльності.



Завдяки вжитим заходам на території Ковельського району протягом звітного періоду не допущено скоєння таких видів кримінальних правопорушень, як: умисних вбивств, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого, нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжжкості, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, крадіжки з транспортних засобів, розбійних нападів, вчинення пограбувань громадян, вимагань, незаконне поводження із зброєю та боєприпасами, хуліганств.



Зменшення кількості скоєних кримінальних правопорушень свідчить про те, що на території району криміногенна ситуація є контрольованою.



Завдяки проведеним заходам, працівниками відділу розкрито усі з числа зареєстрованих кримінальних правопорушень (відсоток розкриття становить – 100%), а саме:




  • нанесення тяжких тілесних ушкоджень 1, розкрито;

  • згвалтування1, розкрито;

  • незаконне заволодіння транспортним засобом 1, розкрито;

  • хабарництво – 2, обидва розкрито;

  • злочини у сфері службової діяльності – 2, обидва розкрито.

    Разом з тим, потребує вжиття додаткових заходів щодо розкриття наступних видів кримінальних правопорушень, а саме:

  • нанесення легких тілесних ушкоджень, зареєстровано – 7, з яких розкрито 4, особам оголошено про підозру, відсоток встановлених осіб – 57,1%;

  • крадіжки майна громадян, зареєстровано – 33, з яких розкрито 13, особам оголошено про підозру, відсоток встановлених осіб – 39,4%;

  • вчинення шахрайств, зареєстровано – 6, з яких розкрито лише 1.



Основними причинами і умовами скоєння злочинів являється: незайнятість більшої частини населення, відсутність місць проведення дозвілля молоді (гуртків, спортивних секцій), відсутність належної технічної укріпленості об’єктів (відсутність сигналізації, тощо), де зберігаються матеріальні цінності, відсутність сторожової охорони, а там де вона є – неналежне виконання ними функціональних обов’язків.



З метою виправлення становища в даних напрямках, систематично проводяться оперативно – профілактичні відпрацювання найбільш криміногенних ділянок обслуговування, місць збору кримінального елементу, скупок, ринків та можливих місць збуту краденого й заборонених в обігу предметів, вживаються заходи щодо покращення роботи з підобліковим елементом, виправними установами. Проблемні питання розкриття злочинів заслуховуються на оперативних нарадах при начальнику відділу, де дається критична оцінка прорахункам в даному напрямку та особам, що їх допустили, визначаються перспективні напрямки роботи з метою покращення становища. Здійснюються заходи, спрямовані на покращення роботи з населенням, органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств та організації, систематично подаються в засобах масової інформації виступи профілактичного характеру. Проводиться робота щодо покращення укріпленості об’єктів, що можуть стати предметом злочинного посягання, зокрема проводиться обстеження таких закладів, їх власникам пропонується встановити сигналізацію, хімпастки, відео спостереження, взяття під охорону підрозділами УПО та ін.



Постійно проводиться аналіз стану розслідування та розкриття раніше скоєних фактових кримінальних правопорушень та визначення перспектив подальшої роботи, постійно здійснюються слідчо – оперативні заходи щодо їх розкриття.



З метою протидії фактам пияцтва та алкоголізму здійснено ряд профілактичних заходів:



- виявляються особи, які зловживають спиртними напоями та на ґрунті цього вчиняють як адміністративні так і кримінальні правопорушення, до даних громадян приділяються посилені заходи профілактичного характеру.



Протягом 2020 року проведено 25 комплексних відпрацювань населених пунктів Ковельського району, в ході яких до адміністративної відповідальності притягнуто 37 осіб (ст.176 КУпАП), 116 осіб (ст.178 КУпАП), вилучено 250 л. самогонної закваски та 171 л. самогону. Дана інформація постійно висвітлювалась в засобах масової інформації.



Також на даний час в рамках реформування органів поліції, на території обслуговування Ковельського району створені чотири групи реагування патрульної поліції. Дані групи створюються для швидкого реагування на звернення громадян про факти вчинення правопорушень, що не містять ознак злочину.



ГРПП цілодобово забезпечують оперативне реагування на повідомлення про правопорушення та інші події, у межах компетенції здійснюють їх розгляд, а також комплекс превентивних заходів шляхом патрулювання території обслуговування, виявлення та припинення правопорушень, застосування визначених законодавством поліцейських та інших заходів.



Основні завдання ГРПП



1) служіння суспільству, реалізація концепції «поліція та громада»;



2) забезпечення публічної безпеки і порядку;



3) охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства та держави;



4) протидія правопорушенням;



5) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин, або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.



З метою покращення взаємодії з владою та населенням, підвищення оперативності реагування на правопорушення, зокрема в сільській місцевості, передбачено створення в ОТГ поліцейського офіцера громади.



Поліцейський офіцер громади (далі ПОГ) - це новий формат роботи дільничного офіцера поліції, який передбачає його постійну присутність на території ОТГ, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом ОТГ, підзвітність ОТГ та додаткові функції (більший акцент на попередженні правопорушень, оформлення адміністративних матеріалів за порушення ПДР, часткова передача функцій дозвільної системи).



На даний час 3 дільничних офіцера поліції пройшли 3-місячне навчання в м. Львів та стажування у Кіровоградській області та вже виконують обов’язки поліцейських офіцерів громади Люблинецької, Велицької і Поворської ОТГ.



Т.в.о. начальника відділу



майор поліції Аркадій НАЙДИЧ



Федір Момот 61-6-60



ІНФОРМАЦІЯ



про результати діяльності секторів реагування патрульної поліції Ковельського ВП ГУНП у Волинській області з 01.01.2020 по 15.04.2020



На даний час в рамках реформування органів поліції, на території обслуговування Ковельського району створені чотири групи реагування патрульної поліції. Дані групи створені для швидкого реагування на звернення громадян про факти вчинення правопорушень, що не містять ознак злочину.



ГРПП цілодобово забезпечують оперативне реагування на повідомлення про правопорушення та інші події, у межах компетенції здійснюють їх розгляд, а також комплекс превентивних заходів шляхом патрулювання території обслуговування, виявлення та припинення правопорушень, застосування визначених законодавством поліцейських та інших заходів.



Основні завдання ГРПП



1) служіння суспільству, реалізація концепції «поліція та громада»;



2) забезпечення публічної безпеки і порядку;



3) охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства та держави;



4) протидія правопорушенням;



5) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин, або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.



Кількість особового складу (по штату) працівників СРПП Ковельського відділу поліції – 44:



- офіцерських посад – 23 (4 начальники секторів, 4 старших інспекторів-чергових, 15 інспекторів).



- сержантських посад – 21 (17 поліцейських, 4 помічника чергового).



В наявності – 42 працівника.



Вакантна посада – 1, навчання – 1 працівник.



Групи реагування патрульної поліції в Ковельському ВП ГУНП в області забезпеченні автотранспортом на 100% в кількості 4 автомобілів, з 4 необхідних, ISUZU D-MAX 0649, ISUZU D-MAX 0673, MITSUBISHI OUTLANDER 0702 та MITSUBISHI OUTLANDER 0701 знаходяться в технічно справному стані.



Особовий склад ГРПП забезпечений логістичними пристроями (планшетними комп’ютерами) в кількості 4 штук з 4 необхідних, з розрахунку 1 на наряд ГРПП.



Працівники ГРПП Ковельського ВП забезпечені на 100% нагрудними відеореєстраторами (body Camera) в кількості 8 штук з 8 необхідних, з розрахунку 2 на наряд ГРПП.



Службові автомобілі ГРПП забезпечені відеореєстраторами, необхідна кількість яких складає 4 штуки з 4 необхідних, з розрахунку по одному на автомобіль ГРПП.



Кожен наряд ГРПП забезпечений приборами для вимірювання вмісту алкоголю в організмі людини, комплектуючі (алкотестер, принтер та папір для роздрукування результату, одноразові мундштуки). Наявна кількість зазначених приборів, які використовують працівники ГРПП 4 («Драгер» – 1 шт. та «Алкофор» – 3 шт.) з розрахунку по одному на автомобіль ГРПП, а також забезпечені термопринтерами в кількості 3-ох штук.



Працівниками СРПП Ковельського ВП проводяться ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на посилення та удосконалення охорони публічного порядку в населених пунктах Ковельського району та інших громадських місцях на території обслуговування в системі єдиної дислокації.



Охорона публічного порядку та оперативне реагування на всі повідомлення в населених пунктах Ковельського р-ну здійснюється за рахунок нарядів ГРПП Ковельського ВП ГУНП у Волинській області.



За вказаний період 2020 в Ковельському ВП ГУНП у Волинській області було зареєстровано повідомлень громадян - 1087, здійснено виїздів за повідомленнями лінії «102» - 975, кримінального характеру – 156, інші повідомлення – 819.



Навантаження на одне ГРПП по здійсненню виїздів на повідомлення про злочини та пригоди на добу в середньому становить– 5 виїздів.



Відповідно до Інструкції з організації реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України», затверджену наказом МВС України № 111 від 16.02.2018 та вимог методичних рекомендацій про організацію діяльності підрозділів патрульної поліції та відділень моніторингу відокремлених структурних підрозділів (відділів, відділень) територіальних органів Національної поліції (№ 493/25/9-2016 від 22.02.2016) при реагуванні на повідомлення, що не містять ознак кримінального правопорушення, працівники ГРПП вживають, у межах повноважень, вичерпних заходів для розгляду його по суті, забезпечують повне та всебічне вивчення інформації, збір необхідних матеріалів (відбирають пояснення, складають рапорти та довідки), за необхідності, складають протокол про адміністративне правопорушення, здійснюють у визначених законом випадках провадження у справах про адміністративні правопорушення, оформляють офіційне застереження або попередження, проводять профілактичні бесіди тощо.



Якщо подія не потребує проведення додаткової перевірки старший ГРПП складає рапорт, у якому викладає обставини події, вжиті заходи та зазначає про результати розгляду звернення, у разі потреби готує письмову відповідь громадянину про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення, який під час зміни наряду погоджується начальником СРПП та затверджується начальником відділу поліції. 



За звітний період працівниками СРПП було складено 2833 адміністративних протоколів:






































Всього складено адміністративних протоколів 2833
ст. 173 – 2 (насильство в сім’ї) 93
ст. 130 (керування в н/с) 68
ст.122 КУпАП 478
ж/д переїзди 1
ремені безпеки 1046
пішоходи 83
Інші порушення 1064


Середнє навантаження на 1-го працівника ГРПП по виявлених та складених адміністративних протоколах за звітний період становить 95 протоколів.



Безпека дорожнього руху в Ковельському районі забезпечується за рахунок працівників ГРПП. Стан аварійності на обслуговуючій території залишається незадовільним. Основними причинами скоєння дорожньо – транспортних пригод являється порушення водіями правил маневрування, перевищення встановленої швидкості руху, а також керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння або під дією наркотичних засобів.

















































Дорожньо-транспортнi пригоди

(у період з 01.01.2020 00:00:00 по 15.04.2020 23:59:59)


Орган Усього ДТП ДТП з постраждалими
усього ДТП загинулоосіб травмовано осіб
м.п. п.п. % м.п. п.п. % м.п. п.п. % м.п. п.п. %
КОВЕЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ ПОЛІЦІЇ ГУНП У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ 81 71 -12 19 23 21 3 1 -67 74 33 38


Т.в.о. начальника відділу



майор поліції Аркадій НАЙДИЧ










НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ

УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ПАТРУЛЬНОЇ

ПОЛІЦІЇ У ВОЛИНСЬКІЙ

ОБЛАСТІ ДПП

Відділ організації несення служби в

м. Ковель


Шановний пане Броїло!



У відповідь на Ваш лист № 147/03.23/2-20 від 04.05.2020 повідомляю, що співробітниками відділу організації несення служби в м. Ковель УПП у Волинській області ДПП (Далі ВОНС в м. Ковель) здійснено аналіз результатів роботи відділу за 2019 рік.



Також повідомляємо, що територією обслуговування ВОНС в м. Ковель є м. Ковель та автодорога М07 «Київ-Ковель-Ягодин», ділянка якої проходить через Волинську область, тому зроблений аналіз стосуватиметься вказаних територій.



Протягом 2019 року працівниками ВОНС в м. Ковель було опрацьовано близько 120 подій з ознаками кримінальних правопорушень де було виявлено та затримано осіб які могли бути причетними до їх скоєння і передано слідчо- оперативним групам для подальших процесуальних дій. З них 83 події зареєстровано в ЄРДР, а саме:






















































Стаття ККУ Кількість
ст. 115 ККУ Умисне вбивство 1
ст.121 ККУ Умисні тяжкі тілесні 2
ст. 162 ККУ Порушення недоторканності житла 2
ст.185 ККУ Крадіжка 16
ст. 186 ККУ Грабіж 2
ст. 187 ККУ Розбій 1
ст. 190 ККУ Шахрайство 1
ст. 198 ККУ Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом 1
ст. 289 ККУ Незаконне заволодіння транспортним засобом 2
ст.290 ККУ Знищення, підробка, заміна номерів вузлів та агрегатів ТЗ 2
ст.309 ККУ Незаконний обіг наркотичних речовин без мети

збуту
20







































ст. 310 ККУ Посів або вирощування снотворного маку чи конопель 1
ст. 342 ККУ Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві 2
ст.345 ККУ Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу 3
ст.358 ККУ Підроблення документів 19
ст.360 ККУ Умисне пошкодження ліній зв'язку 1
ст.369 ККУ Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі 7
ВСЬОГО 83


Працівниками ВОНС в м. Ковель систематично здійснюється аналіз злочинів, причин та умов, які сприяли їх вчиненню, а також дорожньо-транспортних пригод з травмованими, що відбулися на території обслуговування. Результати аналізу повідомляються особовому складу, який здійснює патрулювання. Враховуючи отримані результати, увага патрульних поліцейських зосереджується на посиленому патрулюванні місць концентрації кримінальних правопорушень, в час вільний від опрацювання викликів.



З метою запобігання вчиненню правопорушень маршрути слідування екіпажів наближуються до встановлених місць, посилюється контроль за безпекою дорожнього руху щодо першочергової профілактики правопорушень які стають причиною дорожньо-транспортних пригод. Особлива увага зосереджена на місцях підвищеної аварійності. При виявленні недоліків та аварійних ділянок вулично- шляхової мережі негайно інформується чергова служба ВОНС в м. Ковель для забезпечення подальшого реагування.



Забезпечуючи охорону публічної безпеки, а також безпеку дорожнього руху, поліцейськими ВОНС в м. Ковель за 2019 рік виконано наступний обсяг роботи:




  • опрацьовано 9804 повідомлення, які надійшли на скорочений номер екстреного виклику працівників поліції «102»

  • створено та опрацьовано самостійно - 4146 завдань;

  • складено 389 протоколів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема:




  • за ст. 1 ЗО КУпАП ^ 190 протоколів;

  • за ст. 124 КУпАП - 139 протоколів;




  • винесено 13692 постанови за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, з них 2944 постанови стосовно перевищення допустимої швидкості руху в населеному пункті ( за допомогою приладу ТгиСАМ).

  • складено688 протоколів заправопорушенняусферізабезпечення

    громадського порядку;

  • винесено1066 постанов заправопорушенняусферізабезпечення

    громадського порядку.

    Працівниками ВОНС в м. Ковель по напрямку роботи безпеки дорожнього

    руху за 2019 рік:

  • розглянуто 52 зверненння громадян, щодо неналежного розташування місць для паркування, ямковості та інших недоліків в утриманні вулиць міста Ковель, аварійних ділянок дороги, встановлення та демонтажу дорожніх знаків, законності розміщення тимчасових торгівельних споруд, законності розміщення автобусної зупинки, заборони парковки т/з на тротуарі, заборони руху вантажних автомобілів, та ін.

  • направлено 77 вимог по усуненню недоліків в утримані вулично-шляхової мережі.

  • складено 39 адміністративних матеріали, за пошкодження технічних засобів організації дорожнього руху, порушення виконання правил при проведенні дорожніх робіт, або без необхідних дозвільних документів;

  • надіслано ЗО листів до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також до дорожньо-експлуатаційних служб, відповідальних за належне утримання вулично-шляхової мережі, з пропозиціями щодо покращення безпеки дорожнього руху;

  • проведено обстеження вулично-шляхової мережі на під’їздах до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста Ковель, про що складено відповідний Акт. З Метою усунення виявлених недоліків до управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Ковельської міської ради було надіслано відповідну вимогу. За результатами проведеної перевірки на відповідальну особу складено 1 протокол за ст. 188-28 КУпАП.

  • проведено весняно-комісійне обстеження а/д М-07 «Київ-Ковель-Ягодин», ^вулиць та залізничних переїздів міста Ковель, по закінченню якого, до управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Ковельської міської ради було направлено 3 вимоги та 2 листи з метою усунення виявлених недоліків, а також складено 2 протоколи за ч.4 ст. 140 та ч.І ст.139 КУпАП.

  • проведено осінньо-комісійне обстеження а/д М-07 «Київ-Ковель-Ягодин», вулиць та залізничних переїздів міста Ковель, по закінченню якого, начальнику управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Ковельської міської ради та начальнику Служби автомобільних доріг було направлено 3 вимоги та 2 листа з метою усунення виявлених недоліків, а також складено 2 протоколи за ст. 188-28 КУпАП.

    Працівниками ВОНС в м. Ковель по напрямку роботи розшуку та дізнання матеріалів ДТП за 2019 рік:

  • розглянуто та надано відповідей на 106 заяв та запитів громадян.

  • зафіксовано 60 ДТП, водії яких залишили місце пригоди;

  • розкрито 48 ДТП, водії яких залишили місце пригоди - 75%.

  • за 2019 рік на території обслуговування було зареєстровано 283 ДТП (у 2018 році 288) з них:



• на автодорозі М-07 Київ-Ковель-Ягодин - 39 ДТП з потерпілими (у 2018 році 42) та 61 ДТП без потерпілих ( у 2018 році 73)







• у м. Ковель - 51 ДТП з потерпілими (у 2018 році 52) та 129 ДТП без потерпілих (у 2018 році 121).



Одним з головних напрямків діяльності патрульної поліції є саме превентивна діяльність, спрямована на попередження вчинення правопорушень, проведення якісної профілактичної роботи з населенням, особливо з молоддю та дітьми.



Під час несення служби нарядами патрульної поліції здійснюється періодичне піше патрулювання місць масового скупчення та відпочинку людей (парки, сквери, водойми, автовокзал та залізничний вокзал та ін.), під час якого з громадянами проводяться профілактичні бесіди та роз’яснювальна робота. Такі ж бесіди проводяться з мешканцями багатоповерхових та приватних будинків, зокрема щодо необхідності забезпечення схоронності майна, а також установлення у помешканнях і інших об’єктах власності засобів охоронної сигналізації та камер відеоспостереження.



Працівниками ВОНС в м. Ковель на постійній основі вживаються заходи превентивного та профілактичного характеру, спрямовані на створення у суспільстві, насамперед у молодіжному середовищі, атмосфери нетерпимості до наркоманії, а також роз’яснювально-попереджувальні заходи з місцевим населенням щодо заборони посівів снотворного маку та коноплі і відповідальності за такі дії. Зокрема, дана проблематика обговорювалась на тематичних зустрічах патрульних поліцейських з учнями та студентами навчальних закладів, учасниками молодіжних гуртків та організацій, а також з працівниками освіти, керівниками навчальних закладів та представниками органів місцевого самоврядування на засіданнях координаційної ради Виконавчого комітету Ковельської міської ради.





Тарас МИХАЛКО


Результати роботи патрульної поліції, зокрема ВОНС в м. Ковель, з протидії злочинам, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, їх аналогів та прекурсорів, а також інших злочинів постійно оприлюднюються та висвітлюються в ЗМІ та соціальних мережах Internet.



З повагою



начальник майор поліці



Сергій Цигульов 5-36