ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXXIV

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

34/2

Дата реєстрації:

29.04.2020

Проголосовано:

29.05.2020 10:50:01

Автор:

Топольський С.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    20
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    14

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 34/2



КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА



ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



ПРОЄКТ



РІШЕННЯ



від 29 травня 2020 року №34/



м. Ковель



Про звіт голови Ковельської райдержадміністрації



про виконання делегованих Ковельською районною



радою повноважень у 2019 році



Заслухавши, відповідно до статті 118 Конституції України, пункту 28 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», звіт голови Ковельської райдержадміністрації про виконання делегованих Ковельською районною радою повноважень у 2019 році, районна рада 



вирішила:



      вищевказаний звіт взяти до відома.



Голова районної ради                                                             Андрій БРОЇЛО



Степан Топольський 71704



ЗВІТ



ГОЛОВИ КОВЕЛЬСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ



ПРО ВИКОНАННЯ ДЕЛЕГОВАНИХ



КОВЕЛЬСЬКОЮ РАЙОННОЮ РАДОЮ ПОВНОВАЖЕНЬ



У 2019 РОЦІ



І. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ




  1. Адміністративно-територіальний устрій,

    стан розвитку об’єднання територіальних громад

    1.1. Адміністративно-територіальний устрій. Чисельність населення.

    Площа Ковельського району становить 1723 кв. км, 8,6 відсотка від території Волинської області.

    У складі району 2 селища міського типу, 91 село.

    Чисельність наявного населення району на 1 листопада 2019 року становила 40,4 тис. осіб. Упродовж січня–жовтня 2019 року вона зменшилась на 47 осіб, зокрема внаслідок природного скорочення населення на 141 особу та міграційного приросту населення на 94 особи.

    Загальна кількість рад в районі станом на 01.01.2020 р.
























    Органи місцевого самоврядування Кількість одиниць
    Районна рада 1
    Селищні ради (ОТГ) 2
    Сільські ради 11 (в т. ч. 4 ОТГ)
    Всього 14



    1.2. Стан розвитку ОТГ.

    Перспективним планом формування територій громад Волинської області, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 993-р (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 422-р із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 року № 328-р) у межах району передбачено створення 7 обʼєднаних територіальних громад.

    Перелік спроможних територіальних громад Волинської області (Ковельський район, м. Ковель)




























































    Назва територіальної громади Код населено-го пункту – адмініс-тративно-го центру територі-альної громади згідно з КОАТУУ Назва населеного пункту – адміністра-тивного центру територіаль-ної громади Назва територіальних громад, що входять до складу спроможної територіальної громади Назва району чи міста обласного значення, до

    якого входить адміністра-тивний центр територіаль-ної громади
    Велицька 722181201 с. Велицьк Велицька Мельницька Підрізька Сільцівська Ковельський район
    Голобська 722155300 смт Голоби Голобська Майданська Новомосирська Поповичівська Радошинська -//-
    Дубівська 722182401 с. Дубове Дубівська Буцинська Городищенська Облапська

    Секунська
    -//-
    Колодяжненська 722183601 с. Колодяжне Колодяжненська Білашівська Дрозднівська Кричевичівська Любитівська Скулинська Уховецька -//-
    Люблинецька 722155700 смт Люблинець Люблинецька Мощенська Старокошарівська -//-
    Поворська 722187401 с. Поворськ Поворська Козлиничівська Пісочненська Ситовичівська -//-
    Ковельська 710400000 м. Ковель Ковельська Білинська Доротищенська Зеленська Тойкутська м. Ковель



    У рамках впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади протягом 2015-2017 років в районі створено 6 ОТГ, що покривають 76 % площі району, з них: у 2015 році – 2 ОТГ (Велицька, Голобська), у 2016 році – 3 ОТГ (Дубівська, Люблинецька, Поворська), у 2017 році – 1 ОТГ (Колодяжненська, 1 громада (Радошинська) приєдналась до Голобської ОТГ).

    1.3. Проблемні питання, які заважають добровільному об’єднанню, вжиті заходи на місцевому рівні для їх усунення і пропозиції щодо кроків, які мають бути вжиті на рівні центральних органів виконавчої влади.

    Головною проблемою на сьогодні залишається стан об’єднання (приєднання) 7 територіальних громад району, зокрема, Білашівської, Білинської, Доротищенської, Дрозднівської, Зеленської, Любитівської, Тойкутської сільських рад (покриття території району необʾєднаними територіальними громадами 24 відсотка). Значною мірою це зумовлено впливом на процеси обʾєднання у цих громадах посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, громадських активістів а також процесом актуалізації перспективного плану формування територій громад Волинської області. Вирішенням проблеми є внесення змін до Перспективного плану, робота щодо яких триває, та прийняття на державному рівні рішення щодо проведення перших місцевих виборів на новій територіальній основі.

    В процесі приєднання територіальних громад до спроможних ОТГ виникає низка законодавчо неврегульованих проблем. Зокрема, суттєвою проблемою на сьогодні є приєднання до спроможних ОТГ району територіальних громад суміжних районів, оскільки, Центральною виборчою комісією не призначаються додаткові вибори депутатів місцевих рад (Дубівської ОТГ) від сільських територіальних громад (Буцинської, Секунської) суміжного Старовижівського району, що приєднались. Відтак, вирішенням проблеми є внесення змін до законодавчих актів стосовно унормування особливостей призначення та проведення таких виборів.

    2. Організаційно-кадрові питання райдержадміністрації

    2.1. Управління персоналом.

    Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.01.2019 року № 7 гранична чисельність керівництва, працівників апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів Ковельської районної державної адміністрації у 2019 році становила 119 штатних одиниць.

    Гранична чисельність апарату райдержадміністрації становила 32 штатні одиниці, в тому числі: голова, перший заступник, заступник голови та керівник апарату райдержадміністрації (4 штатні одиниці).

    В структуру апарату входить:

    відділ організаційної роботи (3 штатних одиниці);

    служба управління персоналом (3 штатних одиниці);

    відділ юридичного забезпечення та з питань запобігання і виявлення корупції (3 штатні одиниці);

    загальний відділ (3 штатні одиниці);

    відділ фінансово-господарського забезпечення (7 штатних одиниць, в т.ч. обслуговуючий персонал – 5)

    відділ ведення Державного реєстру виборців (3 штатні одиниці);

    відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики (3 штатні одиниці);

    сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи (2 штатні одиниці);

    головний спеціаліст з питань цивільного захисту (1 штатна одиниця).

    Структурні підрозділи районної державної адміністрації здійснюють керівництво галузями управління, несуть відповідальність за їх розвиток. Вони утворені з врахуванням граничної чисельності (87 штатних одиниць) та специфіки району:

    управління соціального захисту населення (38 штатних одиниць);

    управління фінансів (12 штатних одиниць);

    управління регіонального розвитку (12 штатних одиниць);

    відділ освіти (3 штатні одиниці);

    відділ культури (3 штатні одиниці);

    служба у справах дітей (6 штатних одиниць);

    архівний відділ (2 штатні одиниці);

    відділ державної реєстрації (3 штатні одиниці);

    відділ з питань організації діяльності центру надання адміністративних послуг (4 штатних одиниць);

    сектор у справах молоді та спорту ( 2 штатні одиниці);

    сектор містобудування та архітектури (2 штатні одиниці).

    2.2. Використання коштів державного бюджету.


























































    Назва видатків 2018 рік 2019 рік +,- різниця
    Видатки на утримання районної державної адміністрації - всього 14 565 452 13 635 380 - 930 072
    в т. ч.:
    оплата праці 11 465 600 10 681 400 - 784 200
    нарахування на заробітну плату 2 391 663 2 229 375 - 162 288
    предмети, матеріали 54 040 64 880 + 10 840
    оплата послуг 38 273 66 780 + 28 507
    видатки на відрядження 10 992 8 894 - 2 098
    оплата комунальних послуг та енергоносіїв 604 884 584 051 - 20 833



    У зв’язку з тим, що протягом останніх років фінансування із загального фонду державного бюджету на утримання районної державної адміністрації не забезпечує в повному обсязі проведення видатків до потреби на виконання, як делегованих районною радою так і власних повноважень, прийнята Районна програма підтримки органів виконавчої влади у Ковельському районі на 2019-2020 роки (далі – Програма). З районного бюджету на виконання заходів Програми у 2019 році виділено 283,6 тис. грн.

    2.5. Проведена оптимізація.

    На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2019 № 926 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 746» розпорядженням голови облдержадміністрації від 21.11.2019 № 700 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 04 січня 2019 року № 1 та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 10 жовтня 2019 року № 609» внесено зміни у розподіл граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій області.

    Станом на 01.01.2020 року гранична чисельність працівників райдержадміністрації становить 82 штатні одиниці. Відбувся процес скорочення більш як 30 відсотків штатної чисельності працівників районної державної адміністрації (в тому числі: апарат райдержадміністрації – 53 %, структурні підрозділи – 23 %).

    ІІ. СТАН ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ЩОДО

    СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ


    1. Участь у реалізації регіональної стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проєктів регіонального розвитку





Стратегія розвитку Волинської області на період до 2020 року (далі – Стратегія), яка затверджена рішенням обласної ради від 20 березня 2015 року № 34/7, є головним плановим документом розвитку Волині на довгострокову перспективу.



На основі поданих зацікавленими сторонами (Ковельська райдержадміністрація, територіальні громади району) проєктів до Плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Волинської області, затвердженого рішенням обласної ради від 24.10.2019 № 25/7, сформовано 44 інвестиційних проєктних карток.



Інформація щодо звітів про результати реалізації проєктів регіонального розвитку, визначених Планом заходів з реалізації Стратегії розвитку Волинської області і Плану заходів оприлюднюється на сайті Волинської обласної державної адміністрації в рубриці «Структурні підрозділи», «Департамент економіки та європейської інтеграції», «Стратегія розвитку Волинської області» «Звіт про результати проведення моніторингу виконання плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Волинської області».



Інформація про інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку ДФРР відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 196 розміщується на онлайн-платформі Мінрегіону.



Основною причиною невиконання запланованих завдань Стратегії є недостатнє фінансування.



2. Зовнішньоекономічна діяльність,



міжрегіональне та транскордонне співробітництво



2.1. Обсяги експорту та імпорту товарів і послуг.



У січні – вересні 2019 року експорт товарів склав 8280,0 тис. дол. США та зріс до рівня відповідного періоду 2018 року на 49,5%. Обсяги імпортних операцій господарюючих суб’єктів району за даний період становили 7586,6 тис. дол. США, що в 2,54 рази більше ніж за січень – вересень 2018 року. В загальнообласних обсягах експорту підприємства району займають 1,6 %, імпорту – 0,7 %.



2.2. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу).



З початку інвестування в економіку району станом на 01.10.2019 року залучено 933,0 тис. дол. США іноземних інвестицій, що становить 0,3% від загальнообласного показника. В поточному році кошти іноземних інвесторів в економіку району не залучались.



Суб’єктами господарювання району (юридичними особами) станом на 01.10.2019 року освоєно (використано) 235 млн. 790 тис. грн. капітальних інвестицій (власних коштів), що на 97,6 млн. грн. або 65,8 % більше показника за відповідний період попереднього року. У розрахунку на одного жителя району - 5786 грн. (+ 2292,7 грн., ріст - 65,6 % до минулого року), що становить 2,8 % до загальнообласного показника (3 місце серед 16 районів області).



2.3. Спільні з міжнародними фінансовими організаціями проєкти, реалізація яких здійснюється на території району.



В рамках реалізації проєкту МОЗ та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на території району здійснювалась реалізація проєкту «Реконструкція приміщень котелень під Зеленську амбулаторію загальної практики сімейної медицини по вул. Ковельській, 43а в с. Зелена Ковельського району Волинської області» (кошторисна вартість об’єкта – 8010,087 тис. грн.). У 2019 році освоєно 1 млн. 363 тис. грн. коштів субвенції з державного бюджету та 18 тис. грн. з місцевого бюджету (перехідний об’єкт).



Одними із ключових проблем при реалізації проєкту є, в деяких випадках, несумісність державного законодавства з міжнародними правилами, котрими потрібно керуватися в ході реалізації проєкту; неналежний фаховий рівень та недостатня кваліфікація підрядних організацій, які розробляли проєктно-кошторисну документацію, що призвело до необхідності корегування документації та збільшення часу на виконання завдань; недостатня кількість будівельних організацій, здатних виконувати капітальні роботи високої вартості.



2.4. Співробітництво з регіонами іноземних країн



Міжнародне співробітництво Ковельського району (включно з органами місцевого самоврядування) з суб’єктами іноземних держав здійснюється у рамках 15 міжнародних угод. Поглиблення міжрегіонального співробітництва в гуманітарній, культурній, туристичній сферах, досвіду адміністративно – територіальної реформи обговорено під час відповідних заходів.



Протягом 2019 року в Ковельському районі відбулись такі заходи міжнародного характеру:



травень



- візит делегації Люблинецької громади в гміну Мелгів Республіки Польща;



серпень



- візит делегації гміни Пухачув Республіки Польща на святкування Дня Люблинецької громади.



3. Бюджет



До загального фонду місцевих бюджетів Ковельського району (з урахуванням об’єднаних територіальних громад, розташованих на території району (далі - ОТГ) у 2019 році надійшло власних доходів у сумі 103192,2 тис. грн., що становить 104 % до річних бюджетних призначень з урахуванням змін. Понад планові показники отримано 3970,9 тис. грн.



З державного бюджету до районного та бюджетів ОТГ отримано запланований обсяг базової дотації у сумі 32828,2 тис. грн., в тому числі до районного бюджету – 8422,0 тис. гривень.



До зведеного бюджету району (без ОТГ) надійшло власних доходів – 23748,1 тис. грн., що становить 108,9 % до планових показників з урахуванням змін, понад план отримано 1940,8 тис. грн. Забезпечено виконання усіх бюджетів місцевого самоврядування. Районний бюджет виконано на 103,8 %, перевиконання становить 362,7 тис. грн.



Порівняно з минулим роком у співставній базі, доходи загального фонду місцевих бюджетів району (враховуючи ОТГ) зросли на 110,5 % або на 9770,2 тис. грн.



Ріст доходів зведеного бюджету району (без ОТГ) становить 118,1 %, власні доходи зросли на 3632,1 тис. грн. Приріст основних джерел надходжень до місцевих бюджетів: податку та збору на доходи фізичних осіб, забезпечено на 120,6 % (+ 1544,3 тис. грн.), податку на майно – на 122,2 % (+ 661,2 тис. грн.), єдиного податку – на 120,5 % (+ 1088,3 тис. грн.).



За видатками загального фонду місцеві бюджети району (враховуючи ОТГ), (без міжбюджетних трансфертів) виконані на 93,2 %, зокрема, при уточненому плані на рік в сумі 388042,5 тис. грн., виконання склало 361794,8 тис. грн.



За видатками зведений бюджет району (без ОТГ), (без міжбюджетних трансфертів) виконаний на 93,0 %, зокрема при уточненому плані на рік в сумі 182700,8 тис. грн., виконання склало 169993,6 тис. грн.



Рівень фінансування установ та закладів соціально-культурної сфери району із загального фонду (з урахуванням змін) (враховуючи ОТГ) складає 93,1 %. Із загального фонду бюджету на соціально-культурну сферу району передбачено 337145,8 тис. грн., використано 313965,5 тис. грн., що становить 86,8 % усіх видатків, в тому числі, по галузі:



«Соціальний захист» – 121747,5 тис. грн. (33,6 %);



«Освіта» – 177123,2 тис. грн. (49,0 %);



«Культура і мистецтво» – 13468,7 тис. грн. (3,7 %);



«Фізична культура і спорт» – 1626,1 тис. грн. (0,5 %).



На інші програми району передбачено із загального фонду (з урахуванням змін, враховуючи ОТГ) 50896,7 тис. грн., використано 47829,3 тис. грн., що становить 13,2 % усіх видатків, в тому числі на:



«Органи місцевого самоврядування» – 35808,0 тис. грн. (9,9 %);



«Житлово-комунальне господарство» – 4259,6 тис. грн. (1,2 %);



«Дорожнє господарство» – 2659,7 тис. грн. (0,7 %);



«Інші видатки» – 5102,0 тис. грн. (1,4 %).



Пріоритетними у виконанні видаткової частини місцевих бюджетів у 2019 році, як і в попередні роки, залишалися питання своєчасної виплати заробітної плати у бюджетній сфері, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги, забезпечення інших виплат соціального спрямування.



За минулий рік із загального фонду місцевих бюджетів району і бюджетів ОТГ використано:



на заробітну плату з нарахуваннями – 204512 тис. грн. (56,5 %);



на виплати соціального спрямування – 115171 тис. грн. (31,8 %);



на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 12682,9 тис. грн. (3,5 %);



продукти харчування – 2833,3 тис. грн. (0,8 %);



медикаменти – 23,1 тис. грн.;



місцеві програми – 2941,1 тис. грн. (0,8 %);



інші видатки – 23631,3 тис. грн. (6,6 %).



4. Управління майном спільної власності



територіальних громад сіл, селищ району



У 2019 році відбулося 4 засідання постійно діючої конкурсної комісії по визначенню переможця на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.



За результатами розгляду головою райдержадміністрації прийняті відповідні розпорядження та передано в оренду, з укладенням договорів оренди, наступні об’єкти: робочий кабінет за адресою м.Ковель, вул. Незалежності, 73 та робочі кабінети, гаражні приміщення за адресою м.Ковель, вул. Грушевського, 14 (розпорядження голови райдержадміністрації від 05 березня 2019 року № 40, від 10 квітня 2019 року № 69, від 03 грудня 2019 року № 233).



У зв’язку із утворенням в районі шести об’єднаних територіальних громад, до комунальної власності яких було передано майно із спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, внесені зміни до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, затвердивши їх в новій редакції рішенням районної ради від 29 березня 2019 року №24/26.



З метою впорядкування балансової належності об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району передано приміщення, що знаходиться за адресою м.Ковель, вул. Степана Бандери, 7 з балансу комунального підприємства «КОВЕЛЬАГРОКОМУНСЕРВІС» на баланс Ковельської районної ради.



З метою ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району та відповідно до рішень постійно діючої конкурсної комісії по визначенню переможця на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району в 2019 році суб’єктам господарювання здано в оренду 784,6 кв. м майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, в тому числі:



- відділом освіти райдержадміністрації – 20,0 кв. м;



- відділом культури райдержадміністрації – 121,0 кв. м;



- управлінням регіонального розвитку райдержадміністрації – 495,6 кв. м;



- районною державною адміністрацією – 148,0 кв. м.



За 2019 рік доходи від оренди приміщень становили 212,3 тис. грн. (2018 рік - 190,6 тис. грн.).



Заборгованість по сплаті орендної плати відсутня. Кошти від орендної плати використані балансоутримувачами на господарські потреби. Інформація про доходи від оренди приміщень спільної власності територіальних громад сіл, селищ району щоквартально надається Ковельській районній раді.



5. Підприємництво



Розвиток малого і середнього підприємництва є складовою соціально-економічного розвитку району. Малий та середній бізнес, як самостійний елемент ринкової економіки, робить вагомий внесок у збільшення обсягів виробництва, роздрібного товарообороту та послуг населенню.



За даними Ковельської ОДПІ, станом на 1 січня 2020 року в районі зареєстровано 587 юридичних осіб (в 2018 році – 575), з них до суб’єктів малого бізнесу належить 225 юридичних осіб, що становить 38,3 % до зареєстрованих (на рівні минулого року) та 1065 суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб (в 2018 році – 1031).



Ними за звітний період сплачено 72,96 млн. грн. у вигляді податків і зборів до бюджетів усіх рівнів (+ 18,56 млн. грн. до 2018 року), що становить 43,2% до загальних надходжень.



Регуляторними органами забезпечується перегляд регуляторних актів на підставі відстеження результативності їх дій відповідно до затверджених Планів-графіків. За звітний період проведено одне періодичне відстеження результативності регуляторних актів.



З метою забезпечення вільного доступу підприємців, їх громадських об’єднань до інформації органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань регуляторної діяльності та поліпшення бізнес-середовища на веб-сайті райдержадміністрації створено розділ з питань регуляторної діяльності, адміністративних послуг, який постійно оновлюються.



6. Стан і якість надання адміністративних послуг



В районі забезпечено здійснення заходів у рамках реформування системи надання адміністративних послуг: створено та функціонує 2 ЦНАПи (в т. ч.: 1 у райдержадміністрації, 1 у Голобській ОТГ).



ЦНАПами організовано надання адмінпослуг відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 р. № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг». У ЦНАПах району створені зручні та комфортні умови для відвідувачів.



У Центрі надання адміністративних послуг райдержадміністрації постійно працювали представники 4-х суб’єктів надання адміністративних послуг (2018 рік – 5):



відділу державної реєстрації райдержадміністрації;



Ковельського районного відділу управління Державної міграційної служби України у Волинській області;



Колодяжненської та Дубівської сільських рад ОТГ.



ЦНАП райдержадміністрації надає 116 адміністративних послуг, які включають:



6 послуг сектору архітектури та містобудування райдержадміністрації;



7 - управління соціального захисту населення райдержадміністрації;



23 - відділу державної реєстрації райдержадміністрації;



10 - Міськрайонного управління у Ковельському районі та м.Ковель Головного управління Держгеокадастру у Волинській області;



1 - Ковельського районного відділу управління Державної міграційної служби України у Волинській області;



7 - Ковельського районного відділу ДРАЦС Головного управління юстиції у Волинській області;



4 - Зеленської сільської ради Ковельського району;



4 - документи дозвільного характеру;



54 - територіальних органів виконавчої влади.



В звітному періоді ЦНАПом райдержадміністрації суб’єктам звернень надано 14 478 адміністративних послуг (у 2018 році – 13 393). ЦНАПом Голобської селищної ради надано 9 812 адміністративних послуг (у 2018 році 8 499).



В грудні 2018 року Поворська сільська рада подала заявку та бере участь у третьому раунді Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення Центрів надання адміністративних послуг.



У березні 2019 року адміністратори центру надання адміністративних послуг Ковельської райдержадміністрації отримали ідентифікатори доступу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.



З метою забезпечення виконання Указу Президента України від 4 вересня 2019 року № 647/2019 «Про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг» в частині опрацювання питання щодо запровадження нових підходів до утворення та діяльності центрів надання адміністративних послуг, зокрема, шляхом переходу до надання адміністративних послуг обласних та районних державних адміністрацій центрами надання адміністративних послуг органів місцевого самоврядування на засадах співфінансування державою відповідних видатків із забезпеченням належної мережі центрів надання адміністративних послуг та доступності таких послуг з подальшим скасуванням обов’язку утворення центрів надання адміністративних послуг при районних державних адміністраціях, на виконання Плану заходів із забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг у Волинській області, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 30 жовтня 2019 року № 640 прийнято розпорядження голови райдержадміністрацій від 20 листопада 2019 року № 222 «Про утворення спільної робочої групи для розроблення плану заходів та механізму передачі повноважень з організації надання адміністративних послуг (створення міськрайонного центру надання адміністративних послуг)».



Відповідно до згаданого вище розпорядження голови райдержадміністрації робочою групою підготовлено проєкт Меморандуму про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг(про створення спільного / міськрайонного Центру надання адміністративних послуг), який у грудні 2019 році був підписаний Ковельською міською радою Волинської області та Ковельською районною державною адміністрацією Волинської області.



7. Державна реєстрація



Протягом 2019 року до відділу державної реєстрації райдержадміністрації надійшло 2 776 заяв щодо проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, подано 306 заяв для вчинення реєстраційних дій щодо фізичних осіб-підприємців та 321 заява для проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб. Прийнято та надіслано до Головного управління юстиції у Волинській області документи щодо державної реєстрації 8-ми громадських об’єднань.



За вчинення відповідних реєстраційних дій до районного бюджету сплачено адміністративного збору на суму 373 515 грн. (- 7 273 грн.).



8. Промисловість



В 2019 році основне коло промислових підприємств району формували: ТзОВ «Укрдорс», ДП «Ковельське лісове господарство», СЛАТ «Тур», ТзОВ «Євромікс», ТзОВ «Гранд Інвест Лімітед», виробничий підрозділ «Радошинський кар’єр» філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Українська залізниця», ВКПП «Агропромтехцентр», ПП «Будагрооснастка», ТзОВ «ЕКО-ТАРА» та КП «Екокомунсервіс».



Найвагоміший внесок у промисловість району здійснюють ВКПП «Агропромтехцентр» (пиломатеріали, заготовки під європіддони) – 37 % від загальнорайонного обсягу реалізації промислової продукції, ТзОВ «Укрдорс» (дверні блоки) – 17 %, ДП «Ковельське лісове господарство» (заготовки під європіддони, пиломатеріали) – 14 %, СЛАТ «ТУР» (заготовки під європіддони, пиломатеріали, дрова для опалення, тирсобрикети) – 13 %, ТзОВ «Гранд Інвест Лімітед» (виробництво соєвої олії, соєвого жмиху) – 9 %.



У звітному періоді підприємствами району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 265,0 млн. грн., що в розрахунку на одного жителя району становило 6,6 тис. грн.



9. Торгівля



Мережа підприємств роздрібної торгівлі району становить 183 одиниці, підприємств сфери послуг - 12 одиниць, ресторанного господарства - 19 одиниць.



Роздрібний товарооборот підприємств торгівлі у січні - вересні 2019 року становив 88,2 млн. грн. (відповідний період 2018 року - 79,2 млн. грн.) або 2183,1 грн. на 1 особу. Продаж товарів, які вироблені на території України, до загального продажу склав 83,9 %. Продаж продовольчих товарів становить 27,2 млн. грн. (30,9 % до загального продажу), непродовольчих товарів – 60,97 млн. грн. ( 69,1 % до загального продажу).



Для задоволення потреб населення району у продуктах харчування за доступними цінами в 2019 році проведено 70 сільськогосподарських ярмарків за участю місцевих товаровиробників, фермерських господарств та одноосібників району.



10. Сільське господарство



10.1. Виробництво продукції сільського господарства.



Ковельщина – один з найбільш потужних агропромислових районів Волинської області, яка представлена 22-ма агропідприємствами, 63-ма фермерськими господарствами та 12-тьма тисячами особистих селянських господарств. Аграрії району, працюючи прозоро, наповнюють місцеві бюджети, розвивають навколишні сільські території, дають нове життя землям, на яких господарюють, створюють нові робочі місця.



Сільгосппідприємствами району за 2019 рік вироблено валової продукції на суму 192,4 млн. грн.(у порівняльних цінах 2010 р.), що на 9,5 % менше, ніж за відповідний період минулого року. Основу структури сільського виробництва району становлять: рослинництво – 79%, тваринництво – 21%.



За звітний період обсяг реалізації продукції рослинництва склав 151,7 млн. грн. (+ 2,9 млн. грн.), обсяг реалізації продукції тваринництва – 40,7 млн. грн. (- 11,7 млн. грн.).



10.2. Виробництво продукції рослинництва.



У 2019 році аграрні підприємства району зібрали 61,8 тис. тонн зерна, що на 1,2 % більше, ніж у 2018 році. Урожайність зернових збільшилась на 17,4 % і становила 49,2 ц/га проти 41,9 ц/га у 2018 році. Серед найбільших виробників зернових сільськогосподарські товариства: «В. Прометей», ім. Л.Українки «Ратнівський аграрій», «Облапське», «Зоря», якими вирощено майже 51 % районного врожаю.



Серед технічних культур сільськогосподарські підприємства віддали перевагу озимому ріпаку – 5802 га, соняшнику – 5602 га. Посіви сої залишилися на рівні минулого року – 2051 га. Зібрано 15,5 тис. тонн ріпаку і кользи (на 41,8 % більше), 11,4 тис. тонн соняшнику (на 8,7 % більше), 3,6 тис. тонн сої (на 41,2 % менше). За обсягами виробництва соняшнику район посідає друге місце, зернових культур, ріпаку і кользи – четверте місце серед агроформувань області. 



В господарствах району із площі 113 га зібрано 4,8 тис. тонн цукрових буряків (на 44,2 % менше). Серед підприємств основним виробником в галузі буряківництва є СТзОВ «Дружба».



Урожай картоплі у сільськогосподарських підприємствах склав 195 тонн при врожайності 113,8 ц/га.



Валовий збір овочів у сільгосппідприємствах району збільшився і складає 202,1 тонни при середній врожайності 64,4 ц/га. Основним виробником продукції овочівництва є СТзОВ ім. Л.Українки.



Під врожай 2020 року сільськогосподарськими підприємствами району посіяно 15,7 тис. га озимих культур (111,9 % до минулого року), з них: 7,8 тис. га озимої пшениці (123,4 %), 1,8 тис. га озимого жита (232 %), 0,6 тис. га озимого тритікале (72 %), 0,2 тис. га озимого ячменю (120,5 %), 5,2 тис. га озимого ріпаку (91,2 %).



10.3. Виробництво продукції тваринництва.



У 2019 році забезпечено позитивні тенденції розвитку в молочному скотарстві.



За 12 місяців 2019 року валовий надій молока склав 50224 центнерів, що на 3,2 % більше до відповідного періоду минулого року. Середній надій молока по сільськогосподарським підприємствам на 1 корову за звітний період – 5412 кг (на 5,1 % менше). Основними виробниками молочної продукції в районі є СТзОВ ім. Лесі Українки, СТзОВ «Дружба», СТзОВ «Вежа», СТзОВ «Пісочне».



Станом на 01 січня 2020 року у сільськогосподарських підприємствах району налічується: 4956 голів ВРХ (на 5,3 % менше, ніж на 1 січня 2019 р.), в тому числі 1817 корів (на 11,8 % менше), 8432 (на 41,7 % менше) голів свиней. За чисельністю великої рогатої худоби та свиней в агроформуваннях район займає відповідно третє і четверте місце в області.



За січень - грудень 2019 року в підприємствах району виробництво м’яса складає 22506 центнерів, в тому числі 6560 центнерів яловичини та 15946 центнерів свинини. Реалізували на забій 14253 центнерів сільськогосподарських тварин у живій масі, в тому числі великої рогатої худоби – 3628 центнерів (п’ята позиція в області), свиней – 10625 центнерів (четверта позиція в області). Відношення реалізації м’яса до обсягу виробництва становить 63,3 %. Виробництво м’яса яловичини зосереджено в сільськогосподарських товариствах: «Зоря», ім. Лесі Українки, «Дружба» та «Пісочне», свинини – в ТзОВ «Віра-1».



10.4. Фінансова підтримка розвитку сільського господарства району.



У 2019 році фінансова підтримка на розвиток сільського господарства району здійснювалась з державного, обласного, районного, селищних та сільських (ОТГ) бюджетів.



Загальна сума підтримки галузі агропромислового комплексу Ковельського району у 2019 році з бюджетів різних рівнів складає 6 млн. 404 тис. 699 грн.



Державний бюджет – 6 млн. 9 тис. 40 грн. (- 1 млн. 252 тис. 744 грн. до 2018 року).



Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»:



9-ти господарствам району виплачено дотацію за утримання корів на загальну суму 3 млн. 20 тис. 400 грн. (з розрахунку – 1800 грн./1 гол.);



403 власники ОСГ отримали дотацію за молодняк на загальну суму 1 млн. 76 тис. 700 грн.



Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» 34 фермерських господарства району отримали державну субсидію на загальну суму 1 млн. 240 тис. грн.:



2-ом новоствореним (2018-2019 роки) фермерським господарствам виділена бюджетна субсидія на загальну суму – 120 тис. грн. (з розрахунку 3 тис. грн. на 1 га земель, але не більше 60 тис. грн. на одне ФГ);



34-м фермерським господарствам виділена одноразова безповоротна бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь на загальну суму – 1 млн. 120 тис. грн. (з розрахунку 5,5 прожиткового мінімуму – 9691 грн. на 1 члена ФГ, але не більше 30 тис. грн. на фермерське господарство).



На підтримку розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства згідно постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградства, садівництва і хмелярства» СТзОВ ім. Лесі Українки отримало компенсацію витрат за закуплені садженці на загальну суму 911 тис. 700 грн.



Обласний бюджет – 74 тис. 800 грн. (- 22 тис. 250 грн.).



Згідно Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2021 роки забезпечено співфінансування на дотацію власникам ОСГ, які утримують три і більше корів та дотацію за утримання телиць та нетелів в особистих селянських господарствах, які народилися в результаті штучного осіменіння, вирощені і утримуються в цьому господарстві до 2-х річного віку.



Районний бюджет – 120 тис. 850 грн. (+ 6 тис. 800 грн.).



На фінансування Комплексної програми розвитку галузі АПК в Ковельському районі на 2016-2020 роки, було виділено:



- на виплату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів, використано 16,05 тис. грн. (28 власників отримали кошти з розрахунку 150 грн./1 гол.);



- на виплату дотації за утримання телиць та нетелів в особистих селянських господарствах, які народилися в результаті штучного осіменіння, вирощені і утримуються в цьому господарстві до 2-х річного віку, використано 12 тис. грн. (12 власників отримали кошти з розрахунку 1 тис. грн./1 гол.);



- на виплату дотації пасічникам за утримання бджолосімей, використано 15,2 тис. грн. за утримання 316 бджолосімей (з розрахунку 50 грн./1 бджолосім’ю);



- на часткове відшкодування витрат за придбання основних засобів виробництва в тому числі ВРХ для власників ОСГ використано 40 тис. грн. (18 власників з розрахунку 2 тис. грн./1 придбану голову);



- на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ використано 37 тис. грн. Осімінено 185 голів ВРХ. (розрахунок проводиться – 140 грн./гол. власнику ОСГ та 60 грн./гол. ДП «Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі у тваринництві» за надані послуги.



Бюджети ОТГ – 209 тис. 09 грн. (- 7 тис. 156 грн.).



Підтримка галузі АПК в об’єднаних територіальних громадах здійснювалась за такими напрямками:



у Колодяжненській ОТГ – 14,2 тис. грн. (+ 4,95 тис. грн.):



- 0,9 тис. грн. – на виплату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів;



- 0,85 тис. грн. – на виплату дотації пасічникам за утримання бджолосімей;



- 2,0 тис. грн. - на часткове відшкодування витрат за придбання основних засобів виробництва в тому числі ВРХ для власників ОСГ;



- 9,45 тис. грн. - на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ;



- 1,0 тис. грн. - на виплату дотації за утримання телиць та нетелів в особистих селянських господарствах, які народилися в результаті штучного осіменіння, вирощені і утримуються в цьому господарстві до 2-х річного віку, використано.



у Голобській ОТГ – 48,84 тис. грн. (- 5,64 тис. грн.):



- 8,55 тис. грн. – на виплату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів;



- 16,59 тис. грн. – на виплату дотації пасічникам за утримання бджолосімей, всі кошти освоєні;



- 23,7 тис. грн. – на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ;



у Велицькій ОТГ – 81,35 тис. грн. (+ 5,69 тис. грн.):



- 20,1 тис. грн. – на виплату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів;



- 22,7 тис. грн. – на виплату дотації пасічникам за утримання бджолосімей;



- 38,55 тис. грн. – на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ;



у Люблинецькій ОТГ – 16,65 тис. грн. (+ 0,25 тис. грн.):



- 9,75 тис. грн. – на виплату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів;



- 6,9 тис. грн. – на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ;



у Поворській ОТГ – 32,0 тис. грн. (+ 0,6 тис. грн.):



- 2,85 тис. грн. – на виплату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів;



- 7,6 тис. грн. – на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ;



- 21,55 тис. грн. – на виплату дотації пасічникам за утримання бджолосімей;



у Дубівській ОТГ – 16,05 тис. грн. (- 12,975 тис. грн.):



- 3,6 тис. грн. – на виплату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів;



- 12,45 тис. грн. – на часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць у ОСГ.



11. Земельні відносини



У 2019 році Ковельською райдержадміністрацією в межах повноважень згідно ст.122 Земельного Кодексу України укладено два договори оренди землі з Ковельським комунальним підприємством «Добробут» на земельні ділянки за межами населених пунктів Зеленської сільської ради, для будівництва полігону для складування та утилізації твердих побутових відходів терміном на 10 років, зокрема:



- на площу 2,6921 га, розмір орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки, що становить 50486,80 грн./рік;



- на площу 5,2 га, розмір орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки, що становить 97519,20 грн./рік.



Інформація щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які плануються продати на земельних торгах розміщувалась на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони» та на сайті Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.



Постійно оновлюється інформація про вільні земельні ділянки та об’єкти виробничого призначення, що пропонуються потенційним інвесторам. Вся інформація розміщена на WEB-сайті райдержадміністрації та надіслана в облдержадміністрацію для висвітлення в презентаційному довіднику «Волинь. Інвестиційні пропозиції».



З 1 січня 2019 року органам місцевого самоврядування суттєво розширено повноваження у галузі земельних відносин - надано додатковий земельний ресурс у розпорядження.



Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної ради можуть передаватись в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. 



Селищні сільські ради розглядають заяви власників земельних часток (паїв) щодо виділення їм в натурі (на місцевості) земельних ділянок та приймають рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).



12. Будівництво, реконструкція та ремонт об’єктів



12.1. Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР).



В 2019 році залучено 18 млн. 973 тис. грн. коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та 2 млн. 51 тис. грн. з місцевих бюджетів на умовах співфінансування для реалізації 2 інвестиційних проєктів:



- реконструкція НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – ДНЗ с. Вербка Дубівської сільської ради» з добудовою спортивного залу, їдальні та новим будівництвом котельні (І черга) (кошторисна вартість об’єкта – 56116,38 тис. грн.). Будівельні роботи по об’єкту розпочаті в 2018 році. У 2019 році освоєно 14 млн. 560 тис. грн. коштів ДФРР та 1 млн. 496 тис. грн. коштів місцевих бюджетів, з початку реалізації проєкту – 19 млн. 60 тис. грн. коштів ДФРР та 2 млн. 8 тис. грн. коштів місцевих бюджетів (перехідний об’єкт);



- капітальний ремонт фасаду будівлі опорного навчального закладу «Люблинецька загальноосвітня школа I-III ступенів Люблинецької селищної ради» (загальна кошторисна вартість об’єкта – 5904,019 тис. грн.). У 2019 році освоєно 4 млн. 413 тис. грн. коштів ДФРР та 555 тис. грн. коштів місцевих бюджетів (перехідний об’єкт).



12.2. Субвенція з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.



Завершено реалізацію 6 перехідних проєктів за кошти, виділені у 2018 році з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. За рахунок цих коштів зроблено:



- реконструкцію (тепломодернізацію огороджуючих конструкцій) в школах сіл: Уховецьк, Підріжжя, Облапи (спортивний зал) та НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія» смт Голоби;



- збудовано дитячі майданчики в селах Пісочне та Дубове.



12.3. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ.



В об’єднаних територіальних громадах реалізовано 23 інвестиційних проєкти із залученням коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ, на що спрямовано 13 млн. 117 тис. грн. з державного бюджету та 218 тис. грн. з місцевих бюджетів.



В Голобській селищній раді реалізовано 6 інвестиційних проєктів, на які залучено 2 млн. 763 тис. грн. коштів інфраструктурної субвенції та 17,5 тис. грн. коштів селищного бюджету. За рахунок цих коштів зроблено:



- капітальні ремонти окремих ділянок 3-х вулиць: Бенделіані в смт Голоби, Воз’єднання в селі Байківці та Дружба в селі Бруховичі;



- капітальний ремонт площі (благоустрій) будинку мистецтв в смт Голоби;



- придбано обладнання до спецтехніки (причіп тракторний, легковий причіп) для комунального підприємства «Наше селище»;



- придбано криті велопарковки для Голобської селищної ради.



В Люблинецькій селищній раді реалізовано 1 інвестиційний проєкт, на який залучено 1 млн. 92 тис. грн. коштів інфраструктурної субвенції та 161,3 тис. грн. коштів селищного бюджету. За рахунок цих коштів зроблено капітальний ремонт шатрової покрівлі школи в селі Старі Кошари.



У Велицькій сільській раді реалізовано 6 інвестиційних проєктів, на що залучено 2 млн. 139 тис. грн. коштів інфраструктурної субвенції та 12,1 тис. грн. коштів сільського бюджету. За рахунок цих коштів зроблено:



- реконструкцію внутрішніх електричних мереж першого поверху школи в селі Підріжжя;



- капітальний ремонт вулиці Нової в селі Підріжжя;



- реконструкцію вуличного освітлення від КТП-41, КТП-77 та КТП-589 в селі Велицьк, від КТП-73 та КТП-353 в селі Мельниця, від КТП-46 в селі Кухарі;



- виготовлено проєктно-кошторисну документацію на проєкт, що планують реалізувати у 2020 році.



У Дубівській сільській раді здійснювалась реалізація 1 інвестиційного проєкту, на що залучено коштів інфраструктурної субвенції в сумі 1 млн. 577 тис. грн. За рахунок цих коштів розпочато капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Дубове (перехідний об’єкт).



У Колодяжненській сільській раді реалізовано 6 інвестиційних проєктів, на які залучено 2 млн. 828 тис. грн. коштів інфраструктурної субвенції та 1 тис. грн. із сільського бюджету. За рахунок цих коштів зроблено:



- капітальний ремонт харчоблоку школи в селі Кричевичі;



- придбано для комунального підприємства «Тріумф» транспортний засіб спеціального призначення (трактор) та комплектувальні вироби до нього (відвал бульдозерний гідроповоротний, бочку для відходів, фронтальний навантажувач, ковш, вила для піддонів, причіп тракторний, косарку, маніпулятор, напівпричіп та гідравлічне обладнання);



- виготовлено проєктно-кошторисну документацію на 2 проєкти, що планують реалізувати у 2020 році.



У Поворській сільській раді реалізовано 3 інвестиційні проєкти, на які залучено 2 млн. 718 тис. грн. коштів інфраструктурної субвенції та 26,3 тис. грн. із сільського бюджету. За рахунок цих коштів зроблено:



- капітальний ремонт адмінбудівлі в селі Поворськ;



- реконструкцію (тепломодернізацію огороджуючих конструкцій) Поворської дитячої музичної школи;



- завершено, розпочатий у 2018 році, капітальний ремонт вулиці Шевченка в селі Поворськ.



12.4. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток охорони здоров'я в сільській місцевості.



За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток охорони здоров'я в сільській місцевості здійснювалась реалізація 3 інвестиційних проєктів, по яких у 2019 році освоєно 4 млн. 789 грн. із 20 млн. 322 тис. грн. передбачених коштів субвенції та 788 тис. грн. із місцевих бюджетів. За рахунок цих коштів розпочато нове будівництво 3-х амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах:  




  • Уховецьк (освоєно 1 млн. 168 тис. грн. коштів субвенції та 309 тис. грн. із місцевих бюджетів);

  • Тойкут (освоєно 2 млн. 265 тис. грн. коштів субвенції та 309 тис. грн. із місцевих бюджетів);

  • Дубове (освоєно 1 млн. 356 тис. грн. коштів субвенції та 170 тис. грн. із місцевих бюджетів).



Будівельні роботи по цих об’єктах заплановано завершити у 2020 році.



12.5. Бюджетна програма «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України».



В рамках бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» завершено реалізацію інвестиційного проєкту, в результаті якого збудовано футбольне поле зі штучним покриттям в опорному навчальному закладі села Дубове. По об’єкту освоєно 737,4 тис. грн. з державного бюджету та 751,8 тис. грн. – з місцевого бюджету.



12.6. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення та ремонт існуючих спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах всіх ступенів.



За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення та ремонт існуючих спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах всіх ступенів реалізовано 1 інвестиційний проєкт з реконструкції спортивного майданчика для міні-футболу в опорному освітньому закладі смт Голоби (освоєно 1 млн. 654 тис. грн. коштів субвенції та 168,6 тис. грн. коштів місцевого бюджету).



12.7. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту.



За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту збудовано мультифункціональний майданчик на території філії ОНЗ «Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ст.» в селі Мощена, на що спрямовано 777,1 тис. грн. субвенції та 777,1 тис. грн. з місцевого бюджету.



12.8. Кошти місцевих бюджетів та перерозподілених залишків освітньої субвенції.



За рахунок коштів місцевих бюджетів та перерозподілених залишків освітньої субвенції реалізовано 10 інвестиційних проєктів, по яких освоєно у 2019 році 1 млн. 105 тис. грн. коштів обласного бюджету, 1 млн. 916 тис. грн. коштів місцевих бюджетів та 3 млн. 980 тис. грн. коштів перерозподілених залишків освітньої субвенції. В результаті реалізації цих проєктів зроблено:



- реконструкцію футбольного поля зі штучним покриттям в школі села Білин, на що залучено 90,5 тис. грн. з районного бюджету, 150,0 тис. грн. із сільського бюджету та 623,0 тис. грн. коштів залишків освітньої субвенції;



- капітальний ремонт нежитлового приміщення (гімнастичного залу) в селі Доротище, який був розпочатий у 2018 році. На цей об’єкт залучено у 2018-2019 роках 761,9 тис. грн. з районного бюджету, 80 тис. грн. із сільського бюджету та 207,7 тис. грн. залишків освітньої субвенції;



- капітальний ремонт (тепломодернізація огороджуючих конструкцій) дошкільного навчального закладу в селі Зелена, на що залучено 817,8 тис. грн. із сільського бюджету;



- капітальний ремонт спортивного залу школи в селі Облапи, на що залучено 1 млн. 322 тис. грн. залишків освітньої субвенції та 17,5 тис. грн. із сільського бюджету;



- капітальний ремонт приміщення опорного навчального закладу «Дубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» (залучено 990,4 тис. грн. залишків освітньої субвенції);



- реконструкцію приміщення ЗОШ І-ІІ ст. с. Підліси - філії ООЗ «Велицької ЗОШ І-ІІІ ст. Велицької сільської ради» в селі Сільце (залучено 1 млн. грн. з обласного бюджету та 93 тис. грн. із сільського бюджету);



- реконструкцію школи з добудовою санвузлів в селі Великий Порськ, на що залучено 985 тис. грн. залишків освітньої субвенції та 68,6 тис. грн. із селищного бюджету;



- реконструкцію вуличного освітлення по вулиці Лісовій в селі Ситовичі (залучено 105 тис. грн. з обласного бюджету);



- реконструкцію вуличного освітлення по вулицях Центральній, Хутірській та Залізничній в селі Заячівка (спрямовано 168,4 тис. грн. із сільського бюджету);



- збудовано електромережу зовнішнього освітлення дороги по вулиці Зарічна в селі Заріччя (спрямовано 209,6 тис. грн. із сільського бюджету).



Таким чином, для реалізації інвестиційних проєктів, спрямованих на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів соціальної інфраструктури на території Ковельського району, у 2019 році залучено 53,2 млн. грн. (+ 21,7 млн. грн. до 2018 року), з них: 45,4 млн. грн. - кошти державного бюджету та 7,8 млн. грн. - кошти місцевих бюджетів (враховуючи співфінансування).



12.9. Введені в експлуатацію об’єкти бюджетної сфери, фінансування яких здійснювалось у 2017-2019 роках.



Протягом 2019 року введені в експлуатацію 10 об’єктів бюджетної сфери, фінансування яких здійснювалось у 2017-2019 роках за кошти державного та місцевих бюджетів:



- спортивний майданчик для міні-футболу в ОНЗ «Люблинецька ЗОШ I-III ст.» в смт Люблинець – нове будівництво;



- ДНЗ «Калинонька» в смт Люблинець після капітального ремонту фасаду будівлі (завершення);



- ЗОШ І-ІІ ст. с. Бахів – філії ОНЗ «Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст.» після капітального ремонту;



- ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підріжжя після капітального ремонту шатрової покрівлі;



- адміністративна будівля сільської ради в с. Дубове після капітального ремонту;



- ЗОШ І-ІІІ ст. с. Козлиничі після капітального ремонту шатрової покрівлі;



- ЗОШ І-ІІІ ст. с. Козлиничі після капітального ремонту санвузлів;



- дошкільний навчальний заклад «Сонечко» в с. Поворськ після капітального ремонту (утеплення фасаду);



- футбольне поле зі штучним покриттям в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Білин після реконструкції;



- нежитлове приміщення (гімнастичний зал) в с. Доротище після капітального ремонту.



13. Дорожня галузь



З метою забезпечення безперебійного транспортного сполучення на території Ковельського району щороку значна увага приділяється утриманню та ремонту доріг.



Обсяг виконаних робіт на мережі доріг загального користування по Ковельському районі у 2019 році становить 50 млн. 297 тис. грн. (на 48 % більше, ніж у 2018 році), з них по дорогах державного значення – 22 млн. 509 тис. грн., по дорогах місцевого значення – 27 млн. 788 тис. грн. Роботи здійснювались за рахунок коштів Державного дорожнього фонду (50,13 млн. грн.) та місцевих бюджетів (170 тис. грн.).



По державних дорогах кошти були спрямовані на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання найбільш проблемних ділянок доріг, а також проектно-вишукувальні роботи з капітального ремонту автомобільної дороги М-19 Доманове (на Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на Бухарест).



Відповідно до переліку об’єктів з капітального та поточного середнього ремонтів доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 06.12.2019 року №726, на території Ковельського району виконані капітальні ремонти 5 об’єктів та поточні середні ремонти 18 об’єктів на загальну суму – 23 млн. 331 тис. грн., з них по дорогах місцевого значення освоєно 17 млн. 977 тис. грн., по комунальних дорогах – 5 млн. 354 тис. грн.



По 4-х дорогах загального користування місцевого значення виконані:




  • капітальний ремонт під’їзної дороги до с. Городище (5028,738 тис. грн.)



- поточні середні ремонти окремих ділянок 3-х доріг: між населеними пунктами Жмудче – Велицьк (7141,523 тис. грн.), в межах сіл Солотвин (3201,129 тис. грн.) та Козлиничі (2605,622 тис. грн.).



По 19 дорогах комунальної власності виконані:



- капітальні ремонти 4 вулиць: Грушевського в смт Голоби (854,910 тис. грн.), Першотравневої в с. Дубове (429,873 тис. грн.), Шкільної в с. Пісочне (520,930 тис. грн.) та Лесі Українки в с. Любитів (833,485 тис. грн.);



- поточні середні ремонти 15 вулиць: Заводської в смт Голоби (157,440 тис. грн.), Шкільної в смт Люблинець (156,925 тис. грн.), Шевченка в с. Старі Кошари (175,591 тис. грн.), Господарської в с. Мощена (176,567 тис. грн.), Марценюка в с. Велицьк (119,615 тис. грн.), Мельницької в с. Підріжжя (197,744 тис. грн.), Огородньої (164,093 тис. грн.) та Лесі Українки в с. Дубове (125,368 тис. грн.), Грушевського в с. Бахів (150,0 тис. грн.), Шкільної в с. Пісочне (102,133 тис. грн.), Білінської (197,0 тис. грн.), Озерної (168,447 тис. грн.) та Вишневої в с. Черемошне (177,0 тис. грн.), Миру в с. Ломачанка (147,0 тис. грн.), Лесі Українки в с. Любитів (500,0 тис. грн.).



Також виконано обсяг робіт з поточного дрібного ремонту на суму 6 млн. 651 тис. грн. (в тому числі 170 тис. грн. кошти місцевого бюджету) та експлуатаційного утримання доріг місцевого значення на суму 3 млн. 161 тис. грн. Зокрема, відремонтовані окремі ділянки доріг між населеними пунктами: Мирин – Мельниця – Бруховичі, Жмудче – Поповичі, Великий Порськ – Свидники, Кругель – Нові Кошари, Арсеновичі – Угли, Облапи – Доротище, Воля Любитівська – Дроздні – Гончий Брід, Білин – Скулин – Ломачанка – Черемошне, Заячівка – Озерне – Ситовичі – Підріжжя, Кашівка – Угли, Колодниця – Білин, Мар’янівка – Радошин, Скулин – Стеблі, Будище – Колодяжне, Велицьк – Кухарі, Сільце – Підріжжя, під’їзних доріг до сіл Бахів та Волошки.



14. Транспорт



Суб’єкти господарювання району (на договірних умовах) залучаються до надання послуг з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах. З 2006 року замовником перевезень на приміських маршрутах є Волинська обласна державна адміністрація. Найвагомішою часткою є діяльність підприємців-перевізників.



В районі діє 48 приміських автобусних маршрутів. Щоденно приміськими автобусними маршрутами загального користування здійснюється 375 оборотних рейсів. Транспортним сполученням охоплено 90 населених пунктів району з 93 (96,9 %). У зв’язку з відсутністю фінансування з державного бюджету договори про пільгове перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування не укладались.



В межах наданих повноважень, Ковельською райдержадміністрацією замовнику перевезень – управлінню транспорту та інфраструктури облдержадміністрації постійно подаються пропозиції щодо вдосконалення маршрутної мережі перевезень пасажирів у межах району, надсилаються звернення депутатів, жителів району щодо транспортного обслуговування, зокрема про налагодження належного транспортного сполучення за маршрутами: Ковель-Білин-Колодниця, Ковель-Вербка, Ковель-Перковичі (вечірній рейс).



За січень-листопад 2019 року автотранспортними підприємствами району перевезено вантажів 47,7 тис. тонн, що на 15,1% більше від обсягів відповідного періоду 2018 року. Вантажооборот скоротився на 7,4% і становить 64,47 млн. т/км.



15. Містобудування та архітектура



Відповідно до Районної Програми з розроблення та оновлення планувальної документації в Ковельському районі на 2015-2019 роки сільські ради провели оновлення містобудівної документації. Зокрема, Велицькою, Дубівською, Колодяжненською, Зеленською сільськими, Люблинецькою селищною радами розроблено та затверджено генеральні плани с. Кухарі, с. Кричевичі, внесено зміни в генеральні плани с. Бахів, с. Дубове, с. Мощена, с. Будище, с. Колодяжне та с. Підріжжя. Розробляються генеральні плани с. Вербка, с. Воля Ковельська, с. Дроздні, с. Гончий Брід, с. Скулин, с. Черкаси, с. Тойкут та смт Голоби, також розробляється історико-архітектурний опорний план смт Голоби. Основною причиною повільного оновлення містобудівної документації є нестача необхідних коштів в органах місцевого самоврядування.



Відповідно до Схеми планування території Ковельського району розроблено та затверджено 22 детальних планів території за межами населених пунктів в межах селищних, сільських рад, фінансування здійснено відповідно до ст.10 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» за рахунок коштів інвесторів, з них у 2016 році – 8, 2017 – 5, 2018 – 7, 2019 – 2. В межах населених пунктів у відповідності до генеральних планів територій розроблено та затверджено 118 детальних планів територій для розташування житлової, громадської, комерційної та виробничої забудови.



Сектором містобудування та архітектури райдержадміністрації за 2019 рік видано:



152 – будівельних паспортів забудови земельних ділянок громадянам на будівництво житлових будинків, господарських будівель і споруд;



29 – містобудівних умов та обмежень на забудову земельних ділянок на об’єкти будівництва, з них:



- 11 – громадської забудови;



- 14 – промислової забудови;



- 4 – житлової забудови.



Розглянуто 159 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для містобудівних потреб та надано відповідні висновки.



16. «Власний дім»



На території району діє районна цільова Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» (термін дії Програми продовжено до 2020 року).



У першочерговому порядку кредит надається індивідуальним забудовникам для завершення раніше розпочатого будівництва індивідуального житла, ремонт та купівлю житла сім’ям, які не мають власного житла.



Протягом 2019 року проведено 2 засідання комісії з питань вивчення умов надання та підтвердження права на отримання кредиту по програмі «Власний дім», членами комісії проведено обстеження всіх заявників.



Всього в списки громадян-жителів сіл району, які потребують отримання кредиту, включено 8 забудовників району (у 2018 році - 4) на загальну суму 435,0 тис. грн. (+ 240 тис. грн.) (245,0 тис. грн. з бюджетів усіх рівнів та 190,0 тис. грн. коштів, повернутих позичальниками), з них: проживають на території Білинської сільської ради 5 чол.,Тойкутської – 2 чол., Любитівської – 1 чол. За цільовим призначенням 6-ти забудовникам району виділено кредит на будівництво житла, 2-ом – на реконструкцію та ремонт житла.



В числі забудовників для отримання кредиту на будівництво житла 1 учасник АТО.



17. Енергозбереження



Протягом 2019 року в Ковельському районі впроваджено 2 комплексних енергозберігаючих заходи на 10 об’єктах загальною вартістю 17,2 млн. грн. За рахунок впровадження заходів планується досягти економію паливно-енергетичних ресурсів в кількості 175 тонн умовного палива загальною вартістю понад 2,5 млн. грн.



У звітному періоді енергозберігаючі заходи впроваджувались в бюджетній сфері та галузі сільського господарства.



В семи закладах бюджетної сфери впроваджено один комплексний енергозберігаючий захід загальною вартістю 6,2 млн. грн. Фінансування заходу здійснювалось за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та було спрямоване на поліпшення теплозахисних властивостей будівель бюджетних установ. Планова економія паливно-енергетичних ресурсів складає 92,8 тонни умовного палива загальною вартістю понад 900 тис. грн. Зокрема, в закладах бюджетної сфери району здійснено наступні заходи:



- проведено тепломодернізацію огороджуючих конструкцій, а саме замінено віконні блоки на енергозберігаючі в школах сіл Голоби, Підріжжя, Уховецьк, а також в Поворській дитячій музичній школі;



- здійснено перекриття шатрової покрівлі та утеплення фасаду, замінено віконні блоки в спортивному залі школи с.Облапи;



- зроблено капітальний ремонт шатрової покрівлі в школі с.Старі Кошари;



- утеплено фасад будівлі садочка в с.Зелена.



У галузі сільського господарства здійснено 1 комплексний енергозберігаючий захід з модернізації та оптимізації роботи обладнання, впровадження прогресивного парку ґрунтообробних машин та технологій на 3 об’єктах загальною вартістю 11 млн. грн. Зокрема, придбано установку зерносушильного типу в СТзОВ «Облапське», що дасть змогу використовувати альтернативні види палива при сушінні зернових культур, 2 зернозбиральних комбайни в СТзОВ ім. Лесі Українки та СТзОВ «Облапське», 1 трактор в СТзОВ ім. Лесі Українки, 2 оприскувачі самохідних в СТзОВ «Облапське» та ФГ «Колос», а також ґрунтообробний агрегат в СТзОВ «Облапське». За рахунок впровадженого заходу планується досягти економію паливно-енергетичних ресурсів в кількості 82,2 тонни умовного палива, загальною вартістю понад 1,5 млн. грн.



18. Соціальний захист населення району



Пріоритетним напрямком соціальної політики держави залишається всебічна підтримка найбільш соціально вразливих верств населення: це діти з інвалідністю, особи з інвалідністю, діти сироти та позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені сім’ї з дітьми, ветерани війни, люди похилого віку, престарілі, демобілізовані учасники антитерористичної операції та члени їх сімей, учасники операції об’єднаних сил.



На виконання всіх програм соціального захисту населення протягом 2019 року призначено по всіх видах державних допомог, субсидіях, пільгах та компенсаціях коштів на суму 117387, 1 тис. грн.



Профінансовано протягом року 122075, 1 тис. грн. ( в т.ч. за 2018 рік – 4 688,0 тис. грн.).



Заборгованість станом на 01.01.2020 року відсутня.



На виконання Програми соціального захисту населення району у 2019 році було виділено 203,1 тис. грн (+ 27,7 тис. грн. до 2018 року). Використано протягом року 198,9 тис. грн., в тому числі:



- 86 жителям району надано матеріальну допомогу на суму 130,3 тис. грн;



- 8 особам, які зараховані на військову службу за контрактом, виплачено допомогу на суму 40,0 тис. грн.



Щомісячно виплачувалась грошова допомога по 300 грн. сім’ї загиблого військовослужбовця під час проведення антитерористичної операції, ветерану ОУН-УПА, матері, син якої загинув в Афганістані.





18.1. Державні соціальні допомоги.



Протягом 2019 року за призначенням всіх видів державних соціальних допомог звернулося 6404 сім’ї (в 2018 році – 7568 сімей).



Призначено всіх видів державних соціальних допомог на суму 91672,3 тис. грн.



Працівниками управління сформовано базу отримувачів житлових субсидій. До даної бази внесено 10150 домогосподарств, що становить 73,01% від загальної кількості домогосподарств району.



Протягом 2019 року за призначенням житлової субсидії звернулося 2302 сім‘ї (на оплату житлово-комунальних послуг – 907 сімей, на тверде паливо та скраплений газ – 1395 сімей).



Без звернення громадян у травні 2019 року проведено повторну реєстрацію та призначено житлові субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на неопалювальний період (травень-вересень 2019 р.).



Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2019 року, у тому числі без визначення її розміру (нульова субсидія), з жовтня продовжено термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і проведено розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення (1673 справи).



Призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на суму 12437,0 тис. грн.



Протягом 2019 року 1235 сім’ям призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ. Загальна сума призначеної субсидії становить 4048,2 тис.грн.



Робота по призначенню субсидій триває.



В управлінні діє «мобільний соціальний офіс», виїзд якого здійснюється відповідно до графіка. У 2019 році проведено 36 виїздів в сільські та селищні ради району.



18.2. Пільги.



На обліку в управлінні перебуває 9720 громадян пільгової категорії (- 316 проти 2018 року).



Станом на 01.01.2020 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб зареєстровано 480 учасників бойових дій, яким статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції на сході країни, 18 осіб з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції та 11 осіб, яким надано статус «Член сім'ї загиблого».



Пільгами на житлово-комунальні послуги користується 2449 пільговиків. Нараховано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 5674,6 тис.грн.



Нарахована та виплачена компенсація на тверде паливо 1017 особам та компенсація на скраплений газ 68 особам на загальну суму 1757,5 тис.грн.



У 2019 році проведено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 Травня 1374 ветеранам війни на суму 1432,9 тис.грн.



За рахунок обласного бюджету надано допомогу на поховання учасників бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни 10 особам на суму 19,0 тис.грн.



На черзі для проходження санаторно-курортного лікування перебувало з початку року 202 особи: 25 ветеранів війни та 177 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства.



На черзі для проходження санаторно-курортного лікування перебувало 34 учасники бойових дій, яким статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції на сході країни, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни.



В 2019 році управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації з Міністерства соціальної політики виділено 35 путівок. Отримали путівки на санаторно-курортне лікування: 6 – інвалідів внаслідок війни, 8 – учасників бойових дій, 1 – учасник війни, 15 – осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 2 особи для супроводу, 3 - члени сімей загиблих (померлих).



Протягом 2019 року управлінню соціального захисту населення виділено кошти на закупівлю послуг (путівок) із санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для постраждалих учасників АТО та учасників Революції Гідності, а саме для учасників бойових дій та учасників Революції гідності – 113,7 тис. грн. на 13 путівок. Направлено до санаторно-курортних закладів та оздоровлено 13 осіб.



На закупівлю путівок із санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства виділено кошти в сумі 108,4 тис. грн. на 13 путівок. Направлено в санаторно-курортні заклади та оздоровлено 13 осіб.



Компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку виплачено 6 особам з інвалідністю на суму 2,8 тис. грн.



Оформлено документи та сформовано 470 електронних направлень на отримання ортопедичного оснащення, інвалідних візків та інших засобів технічної реабілітації особам з інвалідністю та надіслано замовлення на підприємства для виготовлення засобів реабілітації.



44 особи з інвалідністю отримали грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування.



На черзі на отримання спецавтотранспорту перебуває 50 осіб.



50 військовослужбовцям, звільненому з військової строкової служби виплачено матеріальну допомогу.



7 учасників антитерористичної операції пройшли професійну адаптацію і підвищили кваліфікацію по спеціальності водій автотранспортних засобів.



Працівниками управління видано 1317 пільгових посвідчень.



Згідно графіка щомісяця проводяться перевірки правильності призначення та виплати пенсій Пенсійним фондом. За 2019 рік перевірено призначення 391 нової пенсійної справи, проведення перерахунків пенсій по 752 пенсійних справах, виплати 515 допомог на поховання, виплати 173 недоотриманих пенсій померлих пенсіонерів, 52 особових рахунки, по яких проводяться відрахування з пенсії.



На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» видано 151 довідка (185 осіб) про взяття на облік переміщених осіб. Станом на 01.01.2020 року в районі проживає 36 родин, що налічує 61 особу, які вимушено залишили місця постійного проживання в Криму та зони проведення операції об’єднаних сил.



19. Зайнятість населення. Ринок праці



Станом на 1 січня 2020 року на обліку в службі зайнятості перебувало 373 безробітних жителів Ковельського району.



За сприянням служби зайнятості протягом року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 1362 особи, з них мали статус безробітного 467 осіб. Одноразову виплату допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю отримали 6 осіб.



Пріоритетним напрямком роботи центру зайнятості щодо підвищення конкурентної спроможності безробітних на ринку праці є їх професійна підготовка та перепідготовка. Чисельність громадян, які проходили професійне навчання, становила 156 осіб.



Однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості постійного закріплення на робочому місці є організація оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру. До таких робіт залучені 488 безробітних жителів району.



Для стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, зокрема , молоді, жінок, осіб віком понад 50 років та інших вразливих категорій громадян надається виплата компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідних осіб. Протягом 2019 року компенсацію єдиного внеску отримали 19 роботодавців району.



20. Доходи населення та заробітна плата



Питання оплати праці робітників на всіх підприємствах, що розташовані на території району знаходяться під постійним контролем управління соціального захисту населення Ковельської райдержадміністрації.



Середній розмір заробітної плати по району за ІІІ квартал 2019 року становив 6892 грн., що на 1% більше порівняно з відповідним періодом 2018 року (6821 грн.) і становить 77,2 % середньо-обласного показника (8930 грн.). По рівню оплати праці Ковельський район займає 11 місце серед районів області.



З метою підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати в районі створена та працює міжвідомча робоча група, яка є постійно діючим дорадчим органом районної державної адміністрації, створеним для оперативного обміну міжвідомчою інформацією з питань дотримання рівня оплати праці та мінімальної заробітної плати. З початку року проведено 12 засідань міжвідомчої робочої групи, на якому заслухано інформації 197 керівників підприємств, які виплатили заробітну плату у розмірі меншому від мінімально встановленого. Згідно пояснень, основними причинами нарахування заробітної плати менше мінімального розміру встановленого державою є:



- нарахування заробітної плати за час перебування у щорічній відпустці;



- відпустка без збереження заробітної плати;



- тимчасова непрацездатність працівників;



- прийняття, переведення працівників на неповний робочий день, скорочений робочий тиждень.



За даними поданої статистичної звітності станом на 01.01.2020 року заборгованість з виплати заробітної плати працівникам відсутня.



З метою координації роботи в частині легалізації зайнятості у районі створена і працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. З початку року проведено 5 засідань робочої групи. Робочою групою проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання та населення району щодо негативних економічних і соціальних наслідків нелегальних трудових відносин та виплати заробітної в «конвертах».



Протягом 2019 року проведено повідомну реєстрацію 18 колективних договорів та 8 змін та доповнень до колективних договорів підприємств. Всього зареєстровано 147 колективних договорів.



21. Пенсійне забезпечення



Станом на 01 січня 2020 року на обліку в управління Пенсійного фонду України перебуває 9,5 тис. пенсіонерів району (-560 осіб до рівня 2019 року). Середній розмір пенсій становить 2439,20 грн., що на 232,19 грн. більше ніж на 01 січня 2019 року.



Із загального числа пенсіонерів одержують пенсії: за віком – 7,27 тис. осіб, по інвалідності – 1,49 тис. осіб, по втраті годувальника – 0,51 тис. осіб, за вислугу років – 0,17 тис. осіб, соціальні пенсії – 0,06 тис. осіб.



Позитивні тенденції з наповнення бюджету управління та підтримка Пенсійного фонду дала можливість забезпечити своєчасне та повне фінансування виплати пенсій.



22. Соціально-правовий захист дітей, дітей-сиріт,



дітей, розбавлених батьківського піклування



На первинному обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 81 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: дітей-сиріт – 22; дітей, позбавлених батьківського піклування – 59.



В сім’ї опікунів, піклувальників влаштовано 34 дітей, 19 дітей виховуються в дитячих будинках сімейного типу, 9 – в прийомних сім’ях.



Протягом 2019 року на первинний облік поставлено 19 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.



На території Ковельського району проживає 12 усиновлених дітей, за умовами проживання і виховання яких здійснюється нагляд. Фактів скасування усиновлення або ж визнання усиновлення недійсним на території Ковельського району не було.



В районі створено та функціонує 7 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сума призначеної та виплаченої державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за звітний період становила 1030,4 тис. грн.



Соціальний супровід сімей, які опинились в складних життєвих обставинах (СЖО), дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей здійснював відділ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ковельської райдержадміністрації.



На обліку перебуває 26 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, в яких виховується 66 дітей та в 3 сім’ях виховуються 3 дитини, які самовільно залишають місце проживання. Поставлено на облік 8 дітей, що проживають у 6-ти сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах.



Знято з профілактичного обліку 28 дітей, з них: 12 набули статусу дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 - у зв’язку з покращенням умов проживання, 4 дітей у зв’язку з повноліттям, 1 дитина у зв’язку із зміною місця проживання.



Протягом 2019 року проведено 66 рейдів-перевірок умов проживання, виховання дітей, що опинились у СЖО. Обстежено 81 сім’ю, де проживають 224 дитини, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Направлено в обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей 8 дітей, в обласний притулок для дітей м. Рожище 16 дітей.



Направлено в органи внутрішніх справ 11 подань на притягнення до відповідальності 11 батьків за невиконання батьківських обов’язків.



Надано 4 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав відносно 6 батьків.



На виконання вимог Закону України «Про освіту» працівниками ССД проведено перевірки стану виховної та право виховної роботи ЗОШ І-ІІ ст. с. Доротище, І-ІІІ ст. сіл Білин та Мельниця.



З метою профілактики негативних проявів в підлітковому середовищі проведено 27 лекцій та 73 профілактичні бесіди для дітей.



Організовано та проведено 1-денний туристичний похід «В гості до мавки» для 59 дітей та 3-х денний туристичний похід «З Україною в серці» для 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.



На виконання заходів Програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року в 2019 році виділено та використано з районного бюдету 14 тис. грн. та з бюджетів ОТГ 18,0 тис. грн.



Управління соціального захисту населення є відповідальним підрозділом райдержадміністрації, який забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми. Станом на 01 січня 2020 року у Ковельському районі відсутні особи, які звернулися за допомогою або були виявлені як особи, які постраждали/потерпіли від торгівлі людьми.



23. Освіта



Одним із основних напрямків державної політики в освітній галузі залишається модернізація системи дошкільної освіти, в основу якої покладено пріоритетність неперервної освіти в єдиній національній системі.



У непростих демографічних і соціально-економічних умовах здійснено заходи щодо створення умов для забезпечення доступності освіти та удосконалення дошкільної мережі. Дошкілля району сьогодні представлено 19 закладами: 12 дитячих садків, один навчально-виховний комплекс (село Воля Любитівська) та 6 закладів дошкільної освіти з короткотривалим перебуванням. Всі діти п’ятирічного віку охоплені різними формами дошкільної освіти, як того вимагає діюче законодавство.



Основним напрямом діяльності закладів дошкільної освіти є організація освітнього процесу відповідно до Базового компонента дошкільної освіти України.



Однак, першочерговим завданням залишається будівництво закладу дошкільної освіти в селі Любитів та Скулин, реконструкція приміщення школи під дитячий садок в Білині та відкриття додаткової групи в селі Заріччя.



Мережа закладів загальної середньої освіти налічує 45 шкіл (5 опорних закладів, 29 закладів загальної середньої освіти та 11 філій), де навчаються 5244 (+ 94 до відповідного періоду минулого року) здобувачів освіти. Усі діти шкільного віку були охоплені різними формами навчання. Сорок один здобувач освіти з особливими освітніми потребами навчались на індивідуальній формі, для 53 школярів впроваджено інклюзивне навчання та чотири здобувачі освіти (Дубівська ОТГ) охоплені сімейною формою навчання.



Є проблеми і в освітній мережі. Це і малокомплектні школи, а в результаті відкриття класів з індивідуальною формою навчання через відсутність дитячого контингенту, не відкриття класів взагалі. Класи старшої школи мають наповнюваність менше 10 здобувачів освіти.



Мала наповнюваність свідчить про незавантаженість закладів освіти, що призводить до неефективного використання матеріально-технічної бази шкіл, завищеної вартості утримання одного  учня згідно існуючих нормативів.



Пріоритетними напрямками діяльності закладів загальної середньої освіти є впровадження нових освітніх технологій, формування інформаційної культури здобувачів освіти та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб та удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу. Однак, на сьогодні комп’ютеризація і інформатизація закладів освіти не в повному обсязі задовольняє потреби навчальної програми.



Необхідною складовою формування єдиного освітнього інформаційного простору, першим кроком до використання інноваційних та дистанційних технологій навчання у професійній діяльності вчителя є наявність швидкісного Інтернету. І вже з державного бюджету виділені кошти в сумі 910 тис. грн. на заходи, спрямовані на підвищення якості освіти.



Для втілення в життя концепції «Нова українська школа» державним бюджетом були спрямовані кошти на придбання сучасних меблів, дидактичних матеріалів та закупівлю мультимедійного контенту на загальну суму 1 828 291 грн. Також за рахунок додаткових коштів, виділених із держбюджету, проведено закупівлю ноутбуків та кабінет біології за 722 тис. грн., для навчальної установи села Любитів. Вищезгадані закупівлі здійснювались на умовах співфінансування з місцевим бюджетом, що дає впевненість у продовженні і підтримці освітньої реформи.



Сучасна освіта перебуває в постійному оновленні , а тому вимагає від учителя новаторських ідей, передових інноваційних підходів у проведенні уроку, організації  освітнього процесу.



Всього у закладах освіти працює 686 педагогічних працівників. З них:



- кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» встановлено 390 працівникам;



- «спеціаліст І категорії» - 126;



- «спеціаліст ІІ категорії» - 68;



- «спеціаліст» -102.



В навчальних закладах працює 3 «Заслужені вчителі України», 27 - « вчитель - методист» та 147– «старший вчитель».



Кадровий потенціал педагогічних працівників досить потужний і втілює впевненість у реалізації шкільної реформи та швидкої зміни освітньої традиції. Підтвердженням цього є підготовка 19-ти призерів обласних учнівських олімпіад. І як результат, дякуючи своїм наставникам, обдаровані здобувачі освіти отримували одноразову або щомісячну стипендію.



Адміністрації та педагогічні колективи закладів освіти забезпечили організоване проведення державної підсумкової атестації (ДПА).



Згідно результатів ДПА бали високого і достатнього рівня отримали 80 відсотків четвертокласників з української мови та 83 - з математики, що фактично відповідає минулорічним показникам.



443 здобувачі освіти (+ 56) закінчили дев’ятий клас, із них: 31 отримали свідоцтво з відзнакою (+ 7).



За результатами річного оцінювання та зовнішнього незалежного оцінювання 8 випускників одинадцятих класів (смт Голоби-6, смт Люблинець та с.Вербка по одному) були нагороджені медалями «За високі досягнення у навчанні».



Повноцінний і всебічний розвиток особистості школяра може забезпечити лише якісна шкільна освіта. У Законі України «Про освіту» закладено нові підходи до організації освіти в старшій школі, яка має функціонувати як профільна: передбачає зміну підходів до формування переліку предметів у 10-11 класах; є першим етапом до формування справжньої профільної школи; забезпечення підготовки вчителів, які будуть читати інтегровані предмети і предмети профільного рівня; забезпечення підручниками, додатковою літературою і відповідною навчально-матеріальною базою.



Аналіз упровадження профільного навчання у 2018/2019 навчальному році засвідчив, що у всіх закладах освіти здобувачі освіти старших класів охоплені профільною освітою. Найбільш поширеними напрямами профілізації залишились природничий та філологічний. В класах біолого-екологічного профілю навчалося 114 здобувачів освіти, філологічного – 248 , універсального – 24 , математичного – 45, інформаційно- технологічного – 8, історичного – 37 та географічного профілю – 13 школярів.



На достатньому рівні є організація перевезення здобувачів освіти. У минулому навчальному році 12 шкільних автобуси (один шкільний автобус придбаний в 2019 році Поворською ОТГ) та приміськими автобусними маршрутами стовідсотково від потреби перевозилися школярі до навчальних закладів і в зворотньому напрямку. Для супроводу дітей в шкільному автотранспорті введено по 0,5 ставки вихователів. Розроблено та затверджено маршрут руху шкільного автобуса до закладів загальної середньої освіти району. Транспорт експлуатується у задовільному стані, проводяться необхідні ремонти, своєчасна діагностика.



Піднімаючи питання про якість освітнього простору дитини, не можна не звернути увагу на організацію харчування. В навчальних закладах району на організацію харчування використовуються благодійні (батьківські) кошти, а також використовується продовольча сировина, заготовлена з пришкільних ділянок. З метою забезпечення повноцінного та збалансованого харчування, для здобувачів освіти початкової ланки, з районного бюджету виділено 30 відсотків вартості обіду та рекомендовано батькам проводити доплату в розмірі 70.



Також організовано безоплатне харчування за рахунок коштів районного бюджету:



- для здобувачів освіти із сімей переселенців з тимчасово окупованої території України, зони АТО (ООС);



- дітей, батьки яких є учасники АТО(ООС);



- для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;



- для дітей з особливими потребами.



Актуальним залишається і питання забезпечення закладів освіти медичними працівниками, які у першу чергу і мають слідкувати за якістю харчування та дотриманням санітарно-гігієнічних норм.



Для гармонійного розвитку школяра, крім навчання та виховання, необхідною складовою є оздоровлення та відпочинок дітей. В позаміських закладах оздоровлення і відпочинку під час літнього сезону оздоровилась 751 дитина з району.



З метою сприяння популяризації вивчення іноземних мов, в закладах загальної середньої освіти району було організовано роботу мовних таборів на базі закладів освіти, тривалістю 14 календарних днів і відпочинком було охоплено 957 дітей.



З початку календарного року на оздоровлення до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» та в «Міжнародний дитячий центр «Артек» направлено 31 здобувач освіти пільгової категорії.



Для створення комфортних умов для навчання та виховання підростаючого покоління та стабільного функціонування , заклади освіти району модернізуються, поповнюються та зміцнюється їх матеріально-технічна база з державного, районного та місцевих бюджетів, завдяки батьківській підтримці.



24. Культура



Мережа установ культури становить: 63 - клубні заклади, 33 – бібліотечна установа та 3 школи естетичного виховання.



Мистецьку діяльність у районі забезпечує 200 колективів аматорського мистецтва (+ 29 до 2018 року), з них: 99 дитячих (+ 25), у яких займається 2000 учасників (+ 170).



В трьох школах естетичного виховання навчається 321 учень у класах фортепіано, баяна, акордеону, скрипки, бандури, труби, сопілки, флейти, гітари, сольного співу.



Протягом звітного періоду в районі проводились заходи, спрямовані на національне і духовне відродження та збереження української культури. На належному організаційно-творчому рівні проводяться культурно-мистецькі акції з нагоди державних і професійних свят, ювілейних дат та пам’ятних днів.



На проведення культурно-масових заходів Програми розвитку культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму в районі на 2016-2020 роки в звітному періоді виділено і використано з районного бюджету 50,0 тис. грн.



Також з метою забезпечення закладів та установ культури додатковими надходженнями проводилась робота щодо надання платних послуг населенню, підвищення їх різноманітності та якості. Сума платних послуг за 2019 рік становить 242,1 тис. грн.



Протягом звітного періоду фонд бібліотек ЦБС поповнився на 2634 примірників на суму 219,6 тис. грн.



Протягом звітного періоду аматорські колективи району, обдаровані діти шкіл естетичного виховання успішно презентували Ковельщину у міжнародних, всеукраїнських, обласних оглядах-конкурсах, фестивалях.



Творчі досягнення  аматорських колективів та окремих виконавців району:



- ХІ Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz accomuzic – 2019» – учениця Люблинецької школи мистецтв Вікторія Чуль здобула ІІІ місце;



- Міжнародний конкурс юних бандуристів «Волинський кобзарик» – І місце – Страхова Дарина, ІІ місце – Васковець Уляна (Люблинецька ШМ);



- Всеукраїнський конкурс виконавців на сопілці та цимбалах «Волинська гуковиця» – ІІІ місце – Пасочник Ігор, учень Голобської ДМШ;



- Всеукраїнський дитячий телевізійний фестиваль «Соловейко України» – Анастасія Карпук-Сугак (смт.Люблинець) – Гран-прі;



- VIІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Київський колорит» лауреатом І премії стала Страхова Дарина (Люблинецька ШМ);



- Всеукраїнський конкурс «Книгоманія-2019» – I місце здобула користувачка публічно-шкільної бібліотеки с.Дубове Шевчик Марія;



- обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Лірика природи» – Анастасія Карпук-Сугак (смт.Люблинець) отримала Гран-прі;



- ІІІ тур обласного конкурсу виконавців на бандурі серед учнів початкових спеціалізованих навчальних закладів – Шворак Софія (Поворська ДМШ) посіла ІІІ місце, Страхова Дарина – І місце, Васковець Уляна – ІІ (Люблинецька ШМ);



- ІІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвячений Шевченківським дням – І місце Неделюк Яна, ІІ – Пляшко Надія, Войтанік Вікторія, ІІІ – Пасько Христина, Вікторія Колб (Люблинецька ШМ);



- обласний конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Символи різдвяних свят» серед учнів дитячих художніх шкіл, художніх відділів музичних шкіл, шкіл мистецтв – ІІІ місце зайняла Анна Неделюк (Люблинецька ШМ);



- обласний конкурс писанки «Великоднє диво» серед учнів дитячих художніх шкіл, художніх відділів музичних шкіл, шкіл мистецтв області – І місце – Неделюк Яна, ІІ – Книш Соломія, Дацюк Катерина, ІІІ – Полько Христина, учні Люблинецької ШМ;



- обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах серед учнів мистецьких шкіл – ІІІ місце – Воробей Іван, учень Голобської ДМШ;



- обласний конкурс солістів-вокалістів серед учнів мистецьких шкіл – Карпук-Сугак Анастасія - ІІ місце, Середа Дарина – ІІІ місце, вихованці Люблинецької ШМ;



- в обласному фестивалі-конкурсі народного танцю та духової музики «Луцьк – центр Європи» – духовий оркестр Люблинецької ШМ – ІІІ місце;



- обласний конкурс читців «Мій любий краю», присвячений 148-й річниці від дня народження Лесі Українки – Завадський Микола та Осійчук Софія (с.Скулин) зайняли І місце;



- обласний огляд-конкурс інструментальної музики «Калинова сопілка», присвячений 148-й річниці від дня народження Лесі Українки – зразковий аматорський інструментальний ансамбль «Дударик» (Голобська ДМШ) зайняли І місце, Страхова Дарина (Люблинецька ШМ) – ІІІ місце;



- обласний конкурс солістів-вокалістів та ансамблів малих форм імені Віталія Бобицького – ІІ місце Роман Морозов (РБК);



- обласний творчий конкурс «Герої серед нас» – II місце здобули читачки Уховецької бібліотеки Колодяжненської ОТГ Ковтун Анастасія та Литвин Софія користувачка публічно-шкільної бібліотеки с.Дубове;



- обласна літературна вікторина «Душею журавліла до Волині», присвячена 170-річчю від дня народження Олени Пчілки – стали переможницями Денищук Богдан (с.Білашів), Дудік Анна, Прадійчук Дарина, Смаль Вероніка (м.Ковель), Оліфірович Юлія (с.Кричевичі), Романюк Владислав (с.Любитів), Сахарук Христина (с.Черемошне);



На території району знаходиться 71 пам'ятка історії місцевого значення, 4 пам'ятки археології, 6 пам'яток монументального мистецтва, 19 пам'яток містобудування і архітектури національного і місцевого значення, одна пам'ятка історії національного значення, зареєстровано 72 щойновиявлені об'єкти культурної спадщини. Серед пам'яток історії і культури – переважно об'єкти, пов'язані з періодом Другої світової війни, серед пам'яток містобудування і архітектури – культові споруди XVIII – XX ст.



Відділом культури, враховуючи процес децентралізації, проводиться робота щодо переукладання охоронних договорів на об'єкти культурної спадщини з користувачами.



Для забезпечення повноцінного функціонування закладів культури і мистецтва району, збереження наявної мережі установ проводиться робота, спрямована на підтримання належного стану приміщень.



25. Охорона здоров’я



Медичне обслуговування сільського населення району здійснюють ряд медичних установ, зокрема, Голобська районна лікарня на 30 ліжок та структурні підрозділи Центру первинної медико-санітарної допомоги: 72 ФАПи, 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. В районі функціонують денні стаціонари на 60 ліжок.



З IV кварталу 2018 року запроваджена нова модель фінансування первинної медичної допомоги, згідно якої між Національною службою здоров’я України (НЗСУ) та Ковельським МТМО укладено Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.



За кошти, які надійшли з Національної служби здоров’я України, в 2019 році проведено поточні ремонти на суму 513,9 тис. грн. в т.ч.:




  • у Велицькій АЗПСМ на суму 199,9 тис. грн.;

  • у Підрізькій АЗПСМ на суму 173,0 тис. грн.;

  • у Голобській АЗПСМ на суму 141,0 тис. грн.



Також за кошти НСЗУ придбано обладнання для амбулаторій загальної практики-сімейної медицини району на суму 2055,2 тис. грн., а саме:



- 9 гематологічних автоматичних аналізаторів на суму 1782,9 тис. грн. для Голобської, Велицької, Поворської, Уховецької, Дубівської, Любитівської, Облапської ,Білинської та Зарічанської АЗПСМ;



- 2 електрокардіографи на суму 79,1 тис. грн. для Голобської АЗПСМ;



- 5 інгаляторів на суму 11,9 тис. грн. для Дубівської, Поворської, Любитівської та Люблинецької АЗПСМ;



- коляски на суму 68,4 тис. грн., ноші - 32,6 тис. грн., ширми – 39,2 тис. грн. та халати і костюми для медичних працівників – 28,2 тис. грн. для всіх 12 амбулаторій району;



- комп’ютер на суму 12,9 тис. грн. для Поворської АЗПСМ.



З місцевих бюджетів (ОТГ та району) на 2019 рік виділено 5588,0 тис. грн., в т.ч:



- на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівників ФАПів – 3179,7 тис. грн. (касові видатки за рік – 3160,9 тис. грн. (99,4%));



- на відшкодування заробітної плати кочегарів закладів охорони здоров’я, що розташовані на території Ковельського району та ОТГ – 251,8 тис. грн.;



- проведення туберкулінодіагностики – 153,2 тис. грн. (використано 100%);



- на відшкодування вартості препаратів інсуліну – 194,0 тис. грн.;



- забезпечення проведення пільгового зубопротезування – 25,4 тис. грн.;



- на відпуск пільгових медикаментів – 61,2 тис. грн.;



- на повірку газосигналізаторів та обслуговування газопроводів – 25,9 тис. грн.;



- на забезпечення безоплатного відпуску наркотичних препаратів за рецептами лікарів для амбулаторного лікування хворим на онкологію (забезпечення знеболення) – 71,4 тис. грн.;



- на проведення поточного ремонту Люблинецької АЗПСМ – 92,5 тис. грн. з бюджету Люблинецької ОТГ;



- на проведення поточного ремонту Велицької АЗПСМ – 50,0 тис. грн. з бюджету Велицької ОТГ;



- на придбання медикаментів для фельдшерсько-акушерських пунктів Велицької ОТГ– 20,0 тис. грн. – кошти Велицької ОТГ;



- на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 1462,9 тис. грн.



За 2019 рік відпущено пільгових медикаментів по 502 рецептах на суму 66,5 тис. грн.



За кошти, виділені із субвенції на розвиток сільської медицини, придбано два автомобілі Renault Daster в Зарічанську та Уховецьку АЗПСМ на суму 990 тис. грн.



Відповідно до розпорядження Волинської ОДА від 28.12.2018 року №856 «Про розподіл легкових автомобілів (для перевезення медичного персоналу, лікарських засобів та медичного обладнання) серед закладів охорони здоров’я області первинного рівня надання медико-санітарної допомоги» та наказу управління охорони здоров’я Волинської ОДА від 02.01.2019 року №1 «Про розподіл легкових автомобілів (для перевезення медичного персоналу, лікарських засобів та медичного обладнання) серед закладів охорони здоров’я області» надійшло три автомобілі марки «PEUGEOT 301» для Облапської, Голобської та Поворської амбулаторій ЗПСМ загальною вартістю 1105,5 тис. грн.



Відповідно до розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 11.06.19 року №320 виділено 108,0 тис. грн. з обласного бюджету та 15,0 тис.грн. з бюджету Велицької ОТГ на проведення поточного ремонту частини приміщення Підрізької амбулаторії ЗПСМ.



За кошти Світового банку отримано медичного обладнання для амбулаторій ЗПСМ на загальну суму 478,1 тис. грн.



26. Фізична культура і спорт



Для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в районі функціонують:



2 дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ) (в них працює 14 тренерів - викладачів з таких видів спорту: вільної боротьби, веслування, важкої атлетики, волейболу, футболу та легкої атлетики; секційні заняття відвідує 403 учні);



20 спортивних залів;



25 футбольних полів;



1 стадіон;



201 спортивний майданчик.



Протягом 2019 року проведено 107 спортивно-масових заходів, в яких взяли участь 4317 жителів району.



На реалізацію заходів районної цільової соціальної Програми розвитку фізичної культури і спорту у Ковельському районі  на 2016 – 2020 роки з районного бюджету використано 85 тис.грн.



Гордістю району в останні роки є майстри спорту міжнародного класу (МСМК) з веслування Андрій Рибачок (с.Уховецьк) та Юрій Вандюк (с. Старі Кошари), котрі у 2019 році на змагання Всеукраїнського, європейського та світового рівнів підтвердили свою майстерність та клас спортсмена «високого» рівня.



Відповідно до календарного плану змагань на рік в районі проведено:



- Спартакіада школярів серед ЗОШ І-ІІІ ст. з таких видів спорту: волейбол (юнаки і дівчата), баскетбол (юнаки і дівчата), настільний теніс (юнаки та дівчата), міні-футбол (юнаки ідівчата), весняний легкоатлетичний крос, осінній легкоатлетичний крос, змагання з легкої атлетики, приз Клубу «Шкіряний м’яч», змагання з легкої атлетики під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?», змагання серед допризовної молоді;



- Спартакіада школярів серед ЗОШ І-ІІ ст. з таких видів спорту: міні-футбол (юнаки і дівчата), настільний теніс, приз Клубу «Шкіряний м’яч», змагання з легкої атлетики під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?», весняний легкоатлетичний крос, осінній легкоатлетичний крос.



Крім того протягом року традиційно проводяться турніри та кубки серед різних вікових груп з видів спорту, що культивуються на Ковельщині. Відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів на серед колективів фізкультури селищних та сільських рад, ОТГ району, проводяться наступні змагання:



- чемпіонат району з волейболу серед чоловіків;



- чемпіонат району з волейболу серед жінок;



- чемпіонат району з настільного тенісу;



- чемпіонат району з футболу (приймало участь 16 команд);



- Кубок району з футболу серед команд першої ліги, присвячений Дню Незалежності України (приймало участь 8 команд);



- Кубок району з футболу (приймало участь 14 команд);



- Супер Кубок району з футболу;



- чемпіонат району з футзалу;



- чемпіонат району з пляжного волейболу;



- чемпіонат району з настільного тенісу (ветерани);



- кубок району з пляжного волейболу (ветерани);



- турнір з міні-футболу серед ветеранів.



За підсумками 2019 року Ковельський район завоював:



- Чемпіонат Волині з футзалу – 3 місце;



- Чемпіонат Волині з боротьби греко-римської – 3 командне місце;



- Чемпіонат Волині з боротьби вільної – 3 командне місце;



- Кубок Волині з важкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005-2007р. н. – 3 командне місце;



- Чемпіонат Волині з важкої атлетики – 3 командне місце;



- Чемпіонат Волині з настільного тенісу – 3 загальнокомандне місце серед міст та районів області;



- Чемпіонат Волині з футболу серед дівчат – 3 загальнокомандне місце;



- ХІІІ обласна спартакіада «Спорт для - всіх» Спортивне – довголіття» з 7 видів спорту – 2 загальнокомандне місце;



- ХІV спартакіада «Здоров’я» серед держслужбовців – 2 місце.



У комплексному заліку змагань з індивідуальних та командних видів спорту за програмою спартакіади «Волинь спортивна 2019» Ковельський район посів – 4 місце.



27. Охорона навколишнього середовища



Для забезпечення вільного доступу та належного інформування громадськості щодо стану довкілля, райдержадміністрацією підготовлено Екологічний паспорт Ковельського району за 2018 рік.



З метою формування у населення екологічної культури та підвищення екологічної свідомості в районі стало традиційним проведення весняних екологічних заходів та акцій. Підприємства, установи, заклади освіти, громадські та релігійні організації 20 квітня 2019 року долучилися до щорічної всеукраїнської акції «День довкілля», в рамках якої було висаджено 876 дерев (без лісових насаджень) та 443 кущі, ліквідовано 41 стихійне сміттєзвалище, розчищено та упорядковано 14 джерел.



У 2019 році реалізовувались такі природоохоронні заходи:



- Поточний ремонт водовідвідної мережі та здійснення заходів щодо запобігання підтопленню, облаштування і очистка каналів та водойми в с. Доротище Ковельського району Волинської області (загальна кошторисна вартість виконання заходу – 297,473 тис. грн., у 2018 році освоєно 61,748 тис. грн. – сільський бюджет, у 2019 році освоєно 235,725 тис. грн., з них: 91,725 тис. грн. – кошти сільського бюджету, 144,0 тис. грн. – кошти обласного бюджету);



- Капітальний ремонт магістрального каналу МК-1 (р. Воронка Ковельського району) очистка русла р. Воронка в межах с. Воля-Ковельська (загальна кошторисна вартість виконання заходу – 500,0 тис. грн., у 2019 році освоєно 500,0 тис. грн., з них: 250,0 тис. грн. – кошти сільського бюджету, 250,0 тис. грн. – кошти державного бюджету);



- Розроблення схеми санітарного очищення населених пунктів Дубівської сільської ради (ОТГ) (загальна кошторисна вартість виконання заходу – 95,0 тис. грн., у 2019 році освоєно 95,0 тис. грн., з них 95,0 тис. грн. – проектні кошти).



Також, у 2019 році завершено реалізацію природоохоронного заходу «Поточний ремонт мережі водовідведення в с. Скулин та с. Кричевичі на території Колодяжненської сільської ради Ковельського району Волинської області» розпочатого у 2018 році. Загальна кошторисна вартість виконання заходу після коригування проекту 15.10.2019 року - 50,723 тис. грн.. У 2018 році освоєно 33,815 тис. грн., з них: 16,9075 тис. грн. – кошти сільського бюджету, 16,9075 тис. грн. – кошти обласного бюджету, у 2019 році освоєно 16,908 тис. грн. – кошти сільського бюджету.



За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 15,0 тис. грн. розроблено проект зміни меж ландшафтного заказника місцевого значення «Калинівські кринички».



Зеленська сільська рада на виконання робіт щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища у 2019 році використала кошти з місцевого (сільського) фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 4,924 тис. грн.



З метою зменшення шкідливого впливу ТПВ на довкілля, покращення санітарного стану та екологічної ситуації населених пунктів Білинською сільською радою передбачене виконання заходу «Придбання спеціального обладнання (контейнерів) для екологічного безпечного роздільного збирання твердих побутових відходів на території Білинської сільської ради Ковельського району Волинської області», на умовах співфінансування з сільського бюджету в обсязі 30% фінансового ресурсу, та із залученням коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.



Для включення даного природоохоронного заходу до Переліку природоохоронних заходів, що фінансуватимуться у 2020 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації надіслано запит на співфінансування у сумі 31,5 тис. грн. та надано пропозиції щодо включення даного проекту до заходів Регіональної екологічної програми «Екологія 2016-2020».



Частка надходження екологічного податку у доходах місцевих бюджетів



на одного мешканця






















Назва району Надходження в 2019 році екологічного податку до зведеного бюджету

(тис. грн)
до держав-ного бюджету до місцево-го бюджету Наявне населен-ня Частка надхо-джень екологіч-ного податку у доходах місцевих бюджетів, %
Ковельський район 503,3 238,2 265,1 40,4 0,24


28. Оборонно-мобілізаційна робота



Призов громадян на строкову військову службу в 2019 році проведено відповідно до вимог чинного законодавства України, нормативно-правових актів та відповідних розпоряджень голів облдержадміністрації та райдержадміністрації.



28.1. Результати проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2019 році.



Загальні відомості про проведення



весняного та осіннього призовів 2019 року













































































































































Назва показника весняний призов

2019 року
осінній призов

2019 року
Всього призовну комісію навесні 2019 року пройшло, в тому числі: 479 чол. 325 чол.
- визнані придатними до військової служби 413 чол.

(86,2 %)
276 чол.

(84,9 %)
- призвані на строкову військову службу,

із них:
99 чол.

(20,7 %)
56 чол.

(17,2 %)
а) відправлені у війська 49 чол.

(49,5 %)
48 чол.

(85,7 %)
б) скасовані рішення про призов (за відсутності команди на відправку, за станом здоров’я, рівнем освіти, морально діловими якостями) 50 чол.

(50,5 %)
8 чол.

(14,3 %)
- надані відстрочки від призову за станом здоров’я 2 чол.

(0,4 %)
9 чол.

(2,8 %)
- визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я 46 чол.

(9,6 %)
36 чол.

(11,1 %)
- визнані непридатними до військової служби із зняттям з військового обліку 3 чол.

(0,6 %)
2 чол.

(0,6 %)
- не завершили медичне обстеження до кінця призову 1 чол.

(0,2 %)
1 чол.

(0,3 %)
- надано відстрочок від призову згідно чинного законодавства 283 чол.

(59,1 %)
184 чол.

(56,6 %)
- передано в запас 32 чол.

(6,7 %)
33 чол.

(10,2 %)
- направлено для проходження альтернативної служби 1 чол.

(0,2 %)
3 чол.

(0,9 %)
Не з’явилося на призовну комісію без поважних причин (від виклику на призовні комісії). 264 чол.

(35,5 %)
277 чол.

(46,0 %)
Всього районною медичною комісією оглянуто, із них: 479 чол. 325 чол.
- визнані придатними до військової служби 413 чол. (86,2 %) 276 чол.

(46,0 %)
- надано відстрочок на лікування 2 чол.

(0,4 %)
9 чол.

(2,8 %)
- визнані непридатними до військової служби в мирний час 46 чол.

(9,6 %)
36 чол.

(11,1 %)
- визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку 3 чол.

(0,6 %)
2 чол.

(0,6 %);
- були скеровані Ковельським об’єднаним міським військовим комісаріатом на додаткове медичне обстеження 16 чол.

(3,3 %)
11 чол.

(3,4 %);
- не завершили медичного обстеження 1 чол.

(0,2 %).
1 чол.

(0,3 %).
Із загального числа призовників, які пройшли призовні комісії, 479 чол. 325 чол.
визнані придатними до військової служби,

з них:
413 чол. (86,2 %) 276 чол.

(84,9 %)
приданими без обмежень 228 чол. (55,2 %) 115 чол.

(41,7 %)
обмежено придатними 185 чол. (44,8 %). 161 чол.

(58,3 %)
Кількість юнаків, які підлягали призову 2019 року, мали відхилення за станом здоров’я, потребували додаткового медичного обстеження і диспансерного нагляду 44,8 % 58,3 %
Загальний показник придатності юнаків до військової служби за станом здоров’я 86,2 % 84,9 %


28.2. Вжиті у 2019 році заходи на території Ковельського району щодо популяризації військової служби (в т.ч. за контрактом), сприяння комплектуванню Збройних Сил України, інших військових формувань.



Головою районної державної адміністрації було видане розпорядження від 22 січня 2019 року № 10 «Про вирішення в районі окремих питань сприяння організації комплектування Збройних Сил України у 2019 році», яким зобов’язано керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, інших органів виконавчої влади, установ та організацій району постійно вживати заходів щодо сприяння Ковельському ОМВК у виконанні доведених завдань.



Розроблено та прийняте «Спільне рішення голови районної державної адміністрації та військового комісара Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату щодо проведення заходів комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом та добору громадян на службу у військовому резерві у 2019 році».



На офіційному сайті районної державної адміністрації у селищних та сільських радах району, управлінні соціального захисту населення, районному ЦНАП та центральній районній бібліотеці постійно розміщуються та поновлюються інформаційно-агітаційні матеріали з рекламування проходження військової служби в тому числі за контрактом.



Продовжує діяти програма соціального захисту окремих категорій мешканців району щодо виплати одноразової допомоги контрактникам в сумі 5 тис. грн.



Центром зайнятості проведено (заплановано) семінари та ярмарки вакансій з орієнтації на службу в Збройних Силах України.



28.3. Наявність районної цільової програми у сфері оборонної та мобілізаційнолї робоботи.



Рішенням Ковельської районної ради від 29 березня 2019 року № 24/14 в районі прийнята та діє Програма організації та проведення на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військових частини А1547 та А7063, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства в Ковельському районі на 2019 - 2020 роки. На виконання заходів Програми виділено всього - 116 400 грн., в тому числі: районний бюджет - 21 400 грн., бюджети селищних та сільських рад ОТГ – 95 000 грн.



ІІІ. СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ



1. Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян



1.1. Районні цільові програми у сфері протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку.



В районі діють:



- Комплексна програма профілактики правопорушень і злочинів у Ковельському районі на 2017 - 2020 роки. На виконання заходів Програми у 2019 році виділено всього – 34 200 грн., в тому числі: районний бюджет - 10 700 грн., бюджети селищних та сільських рад ОТГ – 23 500 грн.;



- Комплексна програма протидії корупційним та терористичним проявам у Ковельському районі на 2018-2019 роки. На виконання заходів Програми у 2019 році виділено всього – 36 300 грн., в тому числі: районний бюджет - 10 700 грн., бюджети селищних та сільських рад ОТГ– 25 600 грн.



1.2. Стан протидії корупції.



Відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» в районній державній адміністрації та її структурних підрозділах суб’єктах публічного права визначено уповноважених осіб з питань запобігання корупції.



В районній державній адміністрації та її структурних підрозділах суб’єктах публічного права щорічно розробляються плани заходів щодо запобігання і виявлення корупції.



Уповноваженими особами з питань запобігання та виявлення корупції відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» проводяться перевірки фактів подання суб’єктами декларування декларацій.



При призначенні на посаду державного службовця, особу ознайомлюють зі встановленими Законом України «Про запобігання корупції» антикорупційними обмеження щодо використання службового становища, одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб, після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, про що в особовій справі державного службовця є відповідна відмітка.



1.3. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.



В районі розроблено та прийнято Комплексну програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 20162020 роки (2019 рік – 20,0 тис. грн.).



9,9 тис. грн. використано на закупівлю мотопомпи «Forte» модель SP 30 C в кількості 1 шт. та пожежний рукав моделі - д 51 тип «Т»; 10,1 тис. грн. використано на закупівлю паливно – мастильних матеріалів.



Протягом 12 місяців 2019 року в районі було ліквідовано 81 пожежу та загорань.



Загальна кількість надзвичайних ситуацій (НС)


































































Назва НС 2019 рік
1 НС техногенного характеру 0
1.1 Об’єктового рівня 0
1.2 Місцевого рівня 0
1.3 Регіонального рівня 0
1.4 Державного рівня 0
2 НС природного характеру 1
2.1 Об’єктового рівня 1
2.2 Місцевого рівня 0
2.3 Регіонального рівня 0
2.4 Державного рівня 0
Всього 1


На території Ковельського району організовано цілодобове чергування 11 формувань місцевої пожежної охорони, які залучались до гасіння пожеж та загорань протягом підзвітного періоду 63 рази.



У 2019 році в районі проведено 14 засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглянуто 28 питань, з яких 2 позапланових. У переважній більшості розгляд позапланових питань було пов’язане з оперативним вирішенням і реагуванням на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій. Зокрема, на гасіння загорань посуші та полів після та під час збору врожаю, розчищення доріг від снігових заметів, невідкладні протиожеледні роботи на дорогах, проведення аварійно-рятувальних робіт (очистка, грейдерування), знешкодження вибухонебезпечних предметів. Так, на засіданнях комісії ТЕБ та НС виносилися та розглядались питання готовністі місць масового відпочинку та оздоровлення населення і дітей на водних об’єктах Ковельського району та прийняття відпочивальників.



Крім того, відділом освіти Ковельської райдержадміністрації на протипожежні і превентивні заходи у 2019 році використано – 145,5 тис. грн., відділом культури Ковельської райдержадміністрації на ці самі заходи використано – 3,9 тис. грн. (перезарядка вогнегасників).



Також, у Ковельському районі функціонує 14 консультативних пунктів цивільного захисту при органах місцевого самоврядування, які оснащені агітаційною продукцією з даного напрямку.



З метою оперативного реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у районі створено місцевий матеріальний резерв, який у 2019 році поповнено матеріалами і засобами на 20,0 тис. грн. Крім цього, щорічно створюється резервний фонд, який складає 50,0 тис. грн.



У сфері цивільного захисту Ковельською райдержадміністрацією розроблено та прийнято 11 розпоряджень та видано 1 доручення.



16 – 17 квітня 2019 року проведено командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Ковельського району. Під час проведення навчання органи управління та сили ЦЗ діяли організовано, рішення приймалися відповідно до обстановки, проте мали місце певні недоліки під час їх прийняття та виконання. З урахуваням ступені готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання завдань за призначенням в режимі повсякденного функціонування, рівня їх підготовки в умовах загрози і виникнення надзвичайних ситуацій та особливого періоду стан готовності ланки територіальної підсистеми ЄДСЦЗ визначено як «обмежено готова до вирішення завдань цивільного захисту».



5 листопада 2019 року взято участь у проведенні штабного тренування з органами управління територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Волинської області.



В районі на обліку перебуває 7 захисних споруд цивільного захисту.



Показники стану готовності захисних споруд





























Показник готовності захисних споруд Станом на 01.01.2019
Кількість захисних споруд Відсоток від загальної кількості
Готові 1 14,3 %
Обмежено готові 1 14,3 %
Не готові 5 71,4 %


Технічна інвентаризація проведена на 3-х захисних спорудах, що становить 42,9 відсотка від загальної кількості захисних споруд цивільного захисту району.



Кількість осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту, які пройшли функціональне навчання, становить 78 особу або 104 відсотка від запланованої кількості.



2. Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті району, взаємодія з ними виконавчої влади щодо забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в районі



Протягом року суспільно-політичне життя району характеризувалося помірною активністю.



2.1. Загальна кількість об’єднань громадян за напрямами. Найбільш активні об’єднання громадян в регіоні за напрямами.



В районі зареєстровано понад 100 громадських об’єднань, більшість з них – за відповідним спрямуванням: об’єднання ветеранів та інвалідів, освітні, фізкультурно-спортивні, культурно-виховні, правозахисні, професійні, молодіжні, дитячі, жіночі.



Активну участь у суспільно-політичному житті району беруть такі громадські об’єднання: Ковельська районна Організація ветеранів України, Ковельська міськрайонна Організація Української спілки ветеранів Афганістану, громадські організації «Храм надії», «Ковельська спілка ветеранів та волонтерів АТО», «Ковельська спілка учасників бойових дій на сході України», «Члени родин загиблих «ВІРА», «Спілка батьків дітей-інвалідів та дітей з особливими потребами «ДИВО» та інші.



Районна влада здійснює фінансову підтримку статутної діяльності громадських організацій. Громадським організаціям надано фінансову підтримку на суму 22,0 тис.грн.



На фінансування Програми вшанування працівників, колективів підприємств, організацій, установ, мешканців району з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат та пам'ятних днів на 2019-2020 роки у 2019 році з районного бюджету виділено 85,0 тис. грн.



2.2. Характеристика взаємодії виконавчої влади з Громадською радою в районі.



При районній державній адміністрації діє Громадська рада, до якої входить 12 осіб. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 20 березня 2019 року № 51 затверджено її новий склад. У 2019 році відбулося 1 засідання Громадської ради. Зокрема, щодо: обрання голови Громадської ради; роботи Громадської ради у 2019 році, орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю, плану роботи Громадської ради на 2020 рік.



Упродовж року р районі не відбувалось протестних акцій, а в суспільному житті Ковельщини переважали спокійні настрої.



2.3. Загальна кількість політичних партій. Найбільш активні політичні сили.



Станом на 01 січня 2020 року на Ковельщині зареєстровано 92 районні організації політичних партій.



Найбільш впливовими у районі є районні організації «УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП», ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «Європейська Солідарність», Радикальна партія Олега Ляшка, Аграрна партія України. Представники цих партій беруть активну участь у суспільно-політичному житті краю, проводять публічні заходи та організовують інформаційні кампанії у засобах масової інформації. Усі із зазначених парторганізацій відрізняються чіткою структурою та мають представництво в органах місцевого самоврядування, зокрема, у Ковельській районній раді.



Загострення взаємовідносин осередків політичних партій з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування протягом 2019 року не спостерігалося. Публічних протестних заходів районних організацій політичних партій не зафіксовано.



3. Стан національних відносин



На Ковельщині проживають представники понад 28 національностей, серед яких українці становлять 98,6%. Незважаючи на багатонаціональне розмаїття, міжетнічна ситуація в районі залишається стабільною і прогнозованою. У районі відсутні міжнаціональні конфлікти. Протягом останніх років випадків ксенофобії, міжетнічної і расової нетерпимості в районі не встановлено.



4. Релігійна ситуація



Упродовж звітного періоду постійно проводився моніторинг релігійного середовища району. Мали місце ряд міжконфесійних ускладнень та спорів за храми та майно. Завдяки діям органів місцевого самоврядування та виконавчої влади можливість виникнення соціальної напруги, в основному, в районі попереджається а її чинники прогнозуються і вчасно усуваються або мінімізуються.



5. Інформаційна діяльність



Райдержадміністрація, відповідно до Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», систематично інформує населення про діяльність місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Відтак, відбувається постійне й систематичне інформування громади Ковельщини про важливі питання суспільно-політичного, соціально-економічного та культурно-технічного розвитку держави загалом та області і району зокрема. У режимі інформаційної агенції функціонує офіційний веб-сайт райдержадміністрації http://koveladm.gov.ua/, де розміщено чималий об’єм інформації: від законодавчих та нормативно-правових актів до аналітичних довідок, публічної інформації та адміністративних послуг. Окрім того, щоденно поповнюється стрічка новин інформаціями про діяльність керівництва виконавчої гілки влади. Практично кожне інформаційне повідомлення доповнене фотоматеріалами.



Для налагодження більш активного спілкування органів державної виконавчої влади з населенням району функціонує офіційна сторінка Ковельської райдержадміністрації в соціальній мережі Фейсбук.



З метою забезпечення конституційного права громади району на отримання інформаційної продукції, забезпечення прозорості, відкритості у діяльності органів державної виконавчої влади району шляхом широкого та всебічного інформування громадськості за посередництвом громадсько – політичної газети «Вісті Ковельщини» здійснювалась систематична публікація офіційної інформації про явища, процеси та події, що відбуваються в економічній, соціальній та інших сферах життя району.



На фінансування Програми висвітлення діяльності органів державної виконавчої влади у місцевих засобах масової інформації на 2018 – 2020 роки у 2019 році з районного бюджету виділено – 100,0 тис. грн.



З-поміж тем, які особливо широко висвітлювались упродовж 2019 року, можна виокремити наступні:



- децентралізація влади;



- об’єднання територіальних громад;



- соціальний захист населення (вразливих верств населення, бійців АТО та їх сімей, членів сімей загиблих), надання та монетизація субсидій;



- енергозбереження та енергоефективність;



- наповнення та планування місцевих бюджетів;



- контрактна армія;



- протидія інфекційним захворюванням за допомогою вакцинації;



- соціально-економічний розвиток району тощо.



Окрім того, забезпечено повний інформаційний супровід робочих поїздок керівництва райдержадміністрації у населені пункти району. Підготовлені за результатами поїздок матеріали також надаються у користування ЗМІ для подальшого поширення.



Упродовж 2019 року проведено низку інформаційних кампаній та організовано розміщення соціальної реклами.



ПІДСУМОК



Завдячуючи спільній роботі з депутатами різних рівнів, селищними, сільськими головами, керівниками підприємств, установ, організацій, інститутами громадянського суспільства забезпечено стабільне функціонування систем життєдіяльності району та першочергові потреби мешканців, збережено стабільну ситуацію в основних галузях економіки та соціальної сфери. 



Заступник голови Роман КУЛЬЦМАН